صفحه 44 از 102 نخستنخست ... 34 40 41 42 43 44 45 46 47 48 54 94 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 431 تا 440 , از مجموع 1019
Like Tree1303تشکر

موضوع: فیلتر پلاریزه

كاربر همراه
    تشکر کرده
    395

نقل قول نوشته اصلی توسط yaghini نمایش پست ها
    فایل پیوست 27001

Hama filter pol circular HTMC wide 77mm

این فیلتر رو من امروز به طور اتفاقی دیدم، فروشنده قیمت قدیم و 80 تومان میداد. نتونستم توی نت ریویویی درموردش پیدا کنم، خواستم نظر عزیزان رو بپرسم.

سوال دومم هم اینه که آیا میشه اونو واسه 18-105 که 67 م.م هست با استفاده از تبدیلی چیزی استفاده کرد؟
    اساتید و بزرگواران نظری ندارند؟

كاربر فعال aliii آواتار ها
    تشکر کرده
    253

نقل قول نوشته اصلی توسط yaghini نمایش پست ها
    فایل پیوست 27001

Hama filter pol circular HTMC wide 77mm

این فیلتر رو من امروز به طور اتفاقی دیدم، فروشنده قیمت قدیم و 80 تومان میداد. نتونستم توی نت ریویویی درموردش پیدا کنم، خواستم نظر عزیزان رو بپرسم.

سوال دومم هم اینه که آیا میشه اونو واسه 18-105 که 67 م.م هست با استفاده از تبدیلی چیزی استفاده کرد؟
    تو تهران ۵۰ تومان گرونتره الان بهترین فیلتر پولاریزه ها ما همین مدل ۱۴ لایه هست تا ۲۰۰ تومان بهتر از این فیلتر پیدا نمیشه
    yaghini تشکر می‌کند.

كاربر فعال alonebaby آواتار ها
    تشکر کرده
    5569

نقل قول نوشته اصلی توسط aliii نمایش پست ها
    تو تهران ۵۰ تومان گرونتره الان بهترین فیلتر پولاریزه ها ما همین مدل ۱۴ لایه هست تا ۲۰۰ تومان بهتر از این فیلتر پیدا نمیشه
    سلام
    استدلالتون در اینکه بهتر از این فیلتر پیدا نمیشه چیه؟
    با کدام آزمایش و مقایسه و ریویو این مطلب را می فرمائید؟
    برای نمونه مثلا این سایت آمده مقایسه ای کرده http://www.bestcovery.com/best-circu...larizer-filter ( نمیخواهم بگویم درست است یا غلط ) فقط جهت اینکه ببینم کلام شما هم چنین استدلال هایی دارد یا اینکه چیز دیگری است
    مشتاقم بدانم
    yaghini تشکر می‌کند.
    ساکت که ميماني ميگذارند به حساب جواب نداشتنت !!
    عمرا بفهمند داري جان ميکني تا "حرمت ها" را نگه داري....!!.
    مهدی مرادی

كاربر فعال aliii آواتار ها
    تشکر کرده
    253

نقل قول نوشته اصلی توسط alonebaby نمایش پست ها
    سلام
    استدلالتون در اینکه بهتر از این فیلتر پیدا نمیشه چیه؟
    با کدام آزمایش و مقایسه و ریویو این مطلب را می فرمائید؟
    برای نمونه مثلا این سایت آمده مقایسه ای کرده Best Circular Polarizer Filter – Compare Reviews and Rankings | Bestcovery ( نمیخواهم بگویم درست است یا غلط ) فقط جهت اینکه ببینم کلام شما هم چنین استدلال هایی دارد یا اینکه چیز دیگری است
    مشتاقم بدانم
    سلام

تو اینترنت معمولا مقایسه فیلتر ها بین ۲-۳ مدل هست مرجع کاملی ندیدم که ۲۰ مدل درجه ۱ از برند های فیلتر ساز کناره هم قرار بده و تک تک با تست های آزمایشگاهی به کاراییشون امتیاز بده شما یه سرچ دیگه تو گوگل بزنی یه سایت دیگه مدلی دیگه رو انتخاب کرده به عرض من هم توجه نکردید بهترین فیلتر تا ۲۰۰ تومان تو تهران اینجا همه جارو بگردید تو بهترین حالت ۴-۵ مدل فیلتر پولاریزه که قیمت معقول داشته باشه و اصل هم باشه پیدا میکنید بیشتره مدلهای موجود برابر با قیمت دلاری
    یا بیشتر فروخته میشه این فیلتر هاما ۱۴ لایه با این قیمت نصف قیمت دلاریش هست و خوشبختانه با این بسته بندی تقلبی هم نداره و شرکتی وارد میشه از اینها بگذریم من از ۴ مدل هاما معمولی با قیمت ۲۰ تومان هویا اچ دی حدود ۱۹۰ تومان هاما ۱۴ لایه ۱۳۰ تومان رودنشتاک ۳۵۰ تومانی استفاده کردم بیشتر از هر چیزی فلر و گوستینگ تو فیلتر منو آزار میده کم شدن نور کنتراست زاویه شکست ....برام کمتر مهم هست هاما معمولی که تو این مورد خیلی ضعیفه ۳ تا مدل دیگه انقد نزدیک بودن که به سختی میشود تفاوتی تو عکس ها دید با توجه به قیمت و تجربه خودم بهتر از این فیلتر پولاریزه با این قیمت
    تو تهران نمیشه تهیه کرد
    yaghini تشکر می‌کند.

كاربر فعال alonebaby آواتار ها
    تشکر کرده
    5569

نقل قول نوشته اصلی توسط aliii نمایش پست ها
    سلام

تو اینترنت معمولا مقایسه فیلتر ها بین ۲-۳ مدل هست مرجع کاملی ندیدم که ۲۰ مدل درجه ۱ از برند های فیلتر ساز کناره هم قرار بده و تک تک با تست های آزمایشگاهی به کاراییشون امتیاز بده شما یه سرچ دیگه تو گوگل بزنی یه سایت دیگه مدلی دیگه رو انتخاب کرده به عرض من هم توجه نکردید بهترین فیلتر تا ۲۰۰ تومان تو تهران اینجا همه جارو بگردید تو بهترین حالت ۴-۵ مدل فیلتر پولاریزه که قیمت معقول داشته باشه و اصل هم باشه پیدا میکنید بیشتره مدلهای موجود برابر با قیمت دلاری
    یا بیشتر فروخته میشه این فیلتر هاما ۱۴ لایه با این قیمت نصف قیمت دلاریش هست و خوشبختانه با این بسته بندی تقلبی هم نداره و شرکتی وارد میشه از اینها بگذریم من از ۴ مدل هاما معمولی با قیمت ۲۰ تومان هویا اچ دی حدود ۱۹۰ تومان هاما ۱۴ لایه ۱۳۰ تومان رودنشتاک ۳۵۰ تومانی استفاده کردم بیشتر از هر چیزی فلر و گوستینگ تو فیلتر منو آزار میده کم شدن نور کنتراست زاویه شکست ....برام کمتر مهم هست هاما معمولی که تو این مورد خیلی ضعیفه ۳ تا مدل دیگه انقد نزدیک بودن که به سختی میشود تفاوتی تو عکس ها دید با توجه به قیمت و تجربه خودم بهتر از این فیلتر پولاریزه با این قیمت
    تو تهران نمیشه تهیه کرد
    بنده هم عرض کردم نمیخواهم بگویم این مقایسه درست است یا غلط خودم میدانم که هزاران سایت دیگر هزاران مقایسه دیگر کرده اند که خیلی هایشان بدون دلیل است من استدلال شما را می خواستم
    نمیدانم منظورتان از همه تهران کجاست
    خود من برای یکی از دوستان دنبال فیلتری بودم تلفنی با تماس با 5 مغازه انواع و اقسام فیلتر های موجود ( خوب موجود ) را استعلام موجودی و قیمت گرفتم با قیمت معقول البته زیر 150 هزار تومان ( حتی با این نوسانات ارز )
    در مورد بسته بندی هم باید عرض کنم اگر خواستید خودم1 نمونه تقلبی این مدل را دارم ( البته سایز 67 ) خواستید تقدیم کنم البته عمرا کسی بتونه تشخیص بده تقلبیه
    اما در مورد این رنج قیمتی که فرمودید Marumi Super DHG polarize یکی از بهترین گزینه هاست این را دیگر یک سرچ معمولی در گوگل به من نگفته ریویوهای متعدد و معتبری خوانده ام
    یا علی
    yaghini تشکر می‌کند.
    ساکت که ميماني ميگذارند به حساب جواب نداشتنت !!
    عمرا بفهمند داري جان ميکني تا "حرمت ها" را نگه داري....!!.
    مهدی مرادی

كاربر جديد sara.sh آواتار ها
    تشکر کرده
    52

سلام به همه دوستان
    خسته نباشید همگـــــی
    میخواستم یه فیلتر پولاریزه بگیرم قیمتش هم زیاد بالا نباشه، قطر دهانه هم 58 مم
    نمیدونستم برند ها کدوم بهتره و ایا اختلاف قیمتی که ایجاد میشه بینشون گاها خیلی زیاده.میخواسنم ببینم چقدر ارزش داره این اختلاف قیمت و اینکه کمکم کنید تو انتخاب یه فیلتر با قیمت و کیفیت مناسب
    ممنونم از همتون

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2604

نقل قول نوشته اصلی توسط sara.sh نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان
    خسته نباشید همگـــــی
    میخواستم یه فیلتر پولاریزه بگیرم قیمتش هم زیاد بالا نباشه، قطر دهانه هم 58 مم
    نمیدونستم برند ها کدوم بهتره و ایا اختلاف قیمتی که ایجاد میشه بینشون گاها خیلی زیاده.میخواسنم ببینم چقدر ارزش داره این اختلاف قیمت و اینکه کمکم کنید تو انتخاب یه فیلتر با قیمت و کیفیت مناسب
    ممنونم از همتون
    برندهای خوب شامل Marumi, Hoya, Sigma, Hama و ... هستند. این فیلترها به یکی از این دوصورت عمل میکنند: یا رفتاری خطی دارند، یا رفتار حلقوی ( Circular )
    این روزها عموماً نوع دوم بیشتر در بازار یافت میشود. اختلاف قیمت هم به دلایل منطقی زیادی است: کیفیت اپتیک شیشه ی فیلتر، عدم شیفت شدن رنگها پس از عبور از فیلتر، مقاومت فیزیکی و حرارتی شیشه ها، Coating های مختلفی که ممکن است بر روی شیشه ها کشیده باشند و ... که قیمت تمام شده آن را مستقیماً تحت الشعاع قرار میدهد.

قیمتها هم از حدود 20 هزار تومن به بالا قابل دسترسی است. و طبیعتاً هرچه قطر دهانه بیشتر شود (در شرایط مساوی) قیمت بیشتر خواهد بود.

قیمتها، مقوله ای جدید هستند، ولی مشخصات فیلترها، عموماً موارد ثابتی هستند که با خواندن صفحات قبل همین تاپیک، اطلاعات خوبی بدست خواهید آورد.
    Saeed Barikani، M.Barani و sara.sh تشکر می‌کنند.

كاربر جديد sara.sh آواتار ها
    تشکر کرده
    52

ممنونم از توضیحات کاملتون
    تعداد صفحات خیلی زیاده و وقت من محدود
    بازم متشکرم

كاربر همراه alirezasabaghi آواتار ها
    تشکر کرده
    903

سلام
    با بستن فیلتر پلاریزه باید 2 گام نور دهی را بیشتر کنیم . این طبیعی است ؟
    اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    4494

نقل قول نوشته اصلی توسط alirezasabaghi نمایش پست ها
    سلام
    با بستن فیلتر پلاریزه باید 2 گام نور دهی را بیشتر کنیم . این طبیعی است ؟
    بله. فیلتر های پولاریزه تمام نور رو از خودشون عبود نمیدن و علاوه بر خاصیت پولاریزه بودن خاصیت فیلتر های ND رو دارن. معمولا بین ۱ تا ۲ استاپ نور دهی بیشتر لازم دارن.
    alirezasabaghi تشکر می‌کند.
    ج.ابراهیمی
    instagram

صفحه 44 از 102 نخستنخست ... 34 40 41 42 43 44 45 46 47 48 54 94 ... آخرینآخرین