صفحه 71 از 149 نخستنخست ... 21 61 67 68 69 70 71 72 73 74 75 81 121 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 701 تا 710 , از مجموع 1489
Like Tree1729تشکر

موضوع: راهنمايي براي انتخاب و خريد فيلتر مناسب

كاربر فعال Iman.sh آواتار ها
    تشکر کرده
    1592

نقل قول نوشته اصلی توسط شهاب سیّافی نمایش پست ها
    این پست های من پاک شده انگار! بهرحال با این حساب یا hoya یا هیچ! :دی پس فوتیکس هم توصیه نمیشه
    متأسفانه منم دیدم تا اومدم پاسخ بدم رفته بودن(فکر کنم چون لینک ها به فروشگاه ها بود چنین اتفاقی افتاده).
    من خودم PL Hoya داشتم، با اینکه خیلی استفاده نکردم به نظرم اومد که با کیفیته.
    از یکی از دوستانم که سال های زیادیه عکاسی می کنه هم پرسیدم نظرش hoya بود و میگفت تقلبی hama زیاده هرچند هم در صورت اصل بودن باز hoya شناخته شده تر و با کیفیت تره. به هر حال میشه پول زیاد خرج کرد و سراغ B+W هم رفت اما فکر نکنم اون میزان خروجی ای که به نظر میاد قراره بگیریم ارزش اون مقدار پول اضافه رو داشته باشه. و phottix هم غیر از flash mitros اش من تعریفی از باقی محصولاتش نشنیدم(این چیزی که من ازش خبر دارم شاید دوستانی باشند که از همه ی اینا استفاده کرده باشن و خشنود باشن)
    شهاب سیّافی تشکر می‌کند.

كاربر همراه شهاب سیّافی آواتار ها
    تشکر کرده
    286

نقل قول نوشته اصلی توسط Iman.sh نمایش پست ها
    متأسفانه منم دیدم تا اومدم پاسخ بدم رفته بودن(فکر کنم چون لینک ها به فروشگاه ها بود چنین اتفاقی افتاده).
    من خودم PL Hoya داشتم، با اینکه خیلی استفاده نکردم به نظرم اومد که با کیفیته.
    از یکی از دوستانم که سال های زیادیه عکاسی می کنه هم پرسیدم نظرش hoya بود و میگفت تقلبی hama زیاده هرچند هم در صورت اصل بودن باز hoya شناخته شده تر و با کیفیت تره. به هر حال میشه پول زیاد خرج کرد و سراغ B+W هم رفت اما فکر نکنم اون میزان خروجی ای که به نظر میاد قراره بگیریم ارزش اون مقدار پول اضافه رو داشته باشه. و phottix هم غیر از flash mitros اش من تعریفی از باقی محصولاتش نشنیدم(این چیزی که من ازش خبر دارم شاید دوستانی باشند که از همه ی اینا استفاده کرده باشن و خشنود باشن)
    پس در نهایت از بین مدلهای مختلف hoya بسته به قیمت لنزم فیلتر انتخاب میکنم. ممنون :)
    Iman.sh تشکر می‌کند.

خودم رو توی این لینک معرفی کردم
    http://forum.akkasee.com/f23/t275-40.html#post344715

تشکر کرده
    1592

آیا به نظر دوستان استفاده از فیلترهای skylight با توجه به اندک تأثیرشون بر گرم تر شدن عکس و همچنین قیمت مناسب تر نسبت به UV ها، خرید این فیلترها به جای UV مناسب تر نیست؟

دوستان تجربه ی کار با این فیلترها رو اگر دارند در اختیار بذارند ممنون میشم.

این UV هم داستانی شده، واس لحظاتی که معلوم نیست پیش بیاد مجبوریم بخریم و اگر نباشه حتماً اون لحظات پیش میاد!
    شهاب سیّافی تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    286

آیا به نظر دوستان استفاده از فیلترهای skylight با توجه به اندک تأثیرشون بر گرم تر شدن عکس و همچنین قیمت مناسب تر نسبت به UV ها، خرید این فیلترها به جای UV مناسب تر نیست؟

این UV هم داستانی شده، واس لحظاتی که معلوم نیست پیش بیاد مجبوریم بخریم و اگر نباشه حتماً اون لحظات پیش میاد!
    فعلا که اینجا جز من و خودت هیچکی سر نمیزنه انگار اما من uv رو بیشتر برای محافظت از شیشه لنز در مقابل دست و برخورد احتمالی و خاک و اینجور چیزا میخوام بخرم! منتهی میخوام با تمام این اوصاف که هر شیشه ای البته این نقش رو ایفا میکنه، کیفیت عکسم هم پایین نیاد! :دی وگرنه بخرم کلا میبندم روش باز نمیکنم! موقعیت اینا هم هالیم نیست! راستی یه Rodenstock 77mm UV Blocking Digital pro MC Slim Filter دسته دوم پیدا کردم دهنه 77! بخرم به نظرت؟ 180 میگه لامصب خیلیه!
    Iman.sh تشکر می‌کند.

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

در مورد فیلتر SkyLight در همین فروم با این لینک اطلاعات وجود داره
    در مورد خرید فیلتر UV و بودن و نبودن آن هم بحث مفصلی در فروم مربوطه وجود داره و پارامتر های زیادی هست که باید در نظر گرفته بشه
    Iman.sh تشکر می‌کند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

تشکر کرده
    4653

فعلا که اینجا جز من و خودت هیچکی سر نمیزنه انگار اما من uv رو بیشتر برای محافظت از شیشه لنز در مقابل دست و برخورد احتمالی و خاک و اینجور چیزا میخوام بخرم! منتهی میخوام با تمام این اوصاف که هر شیشه ای البته این نقش رو ایفا میکنه، کیفیت عکسم هم پایین نیاد! :دی وگرنه بخرم کلا میبندم روش باز نمیکنم! موقعیت اینا هم هالیم نیست! راستی یه Rodenstock 77mm UV Blocking Digital pro MC Slim Filter دسته دوم پیدا کردم دهنه 77! بخرم به نظرت؟ 180 میگه لامصب خیلیه!
    دوست عزیز بنظرم این کار خیلی درستی نیست!
    شما یک فیلتر UV را صرفا بعنوان محافظ گرد و خاک جلوی لنز می بندید!!
    آن هم با قیمت بین 200 الی 400 هزار تومان!؟
    تازه فرض کنید روی فیلتر انگشت هم خورد و گرد و خاک هم نشست، می شه بفرمایید برای تمیز کردنش چکار می کنید؟
    اگر قصد دارید بگیریدش زیر آب و بعد هم با دستمال تمیزش کنید (بخصوص اگر کوتینگ هم داشته باشه) که باید بعد از یکی دو سال بخاطر خط و خشی که روش ایجاد شده بندازیش کنار!
    اگر واقعا اینقدر براتون مهمه که لنز کثیف نباشه و کاربرد فیلتر UV هم براتون تو این سطحه بهتره یک قلم لنز پاک کن بخیرید (البته جنس خوب) خودتون را راحت کنید!

و یا یک رینگ خالی فیلتر را جلوی لنز ببندید تا افزایش طول دهنه مانع از برخورد دست به اپتیک لنز شود!

کلا فلسفه وجودی فلیتر UV رو زیر سوال بردید!!
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

تشکر کرده
    286

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    دوست عزیز بنظرم این کار خیلی درستی نیست!
    شما یک فیلتر UV را صرفا بعنوان محافظ گرد و خاک جلوی لنز می بندید!!
    آن هم با قیمت بین 200 الی 400 هزار تومان!؟
    تازه فرض کنید روی فیلتر انگشت هم خورد و گرد و خاک هم نشست، می شه بفرمایید برای تمیز کردنش چکار می کنید؟
    اگر قصد دارید بگیریدش زیر آب و بعد هم با دستمال تمیزش کنید (بخصوص اگر کوتینگ هم داشته باشه) که باید بعد از یکی دو سال بخاطر خط و خشی که روش ایجاد شده بندازیش کنار!
    اگر واقعا اینقدر براتون مهمه که لنز کثیف نباشه و کاربرد فیلتر UV هم براتون تو این سطحه بهتره یک قلم لنز پاک کن بخیرید (البته جنس خوب) خودتون را راحت کنید!

و یا یک رینگ خالی فیلتر را جلوی لنز ببندید تا افزایش طول دهنه مانع از برخورد دست به اپتیک لنز شود!

کلا فلسفه وجودی فلیتر UV رو زیر سوال بردید!!

هی وای من! آقا عصبانی نشو خب بهرحال کثیفی رو از روی لنز میشه پاک کرد اما خط رو نه. اما من 90% عکاسیم توی نور روز و طبیعیه. از این جهت هم به فیلتر نیاز دارم

تشکر کرده
    1592

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    در مورد فیلتر SkyLight در همین فروم با این لینک اطلاعات وجود داره
    در مورد خرید فیلتر UV و بودن و نبودن آن هم بحث مفصلی در فروم مربوطه وجود داره و پارامتر های زیادی هست که باید در نظر گرفته بشه
    ممنونم گرامی، مشکل سر اینه که هر چی بیشتر می خونم بیشتر گیج میشم، علاوه بر این راکول رو خوندم که هویا دوسته و منصورف که سری اف B+W رو می پسنده و البته هر دوی این ها تا حدی مؤثر می دونن و البته اونا پولشون 1/3 دلار نیست و تو خرید راحت ترن و به بیان بهتر پول فیلتر زیاد دادن براشون خیلی هم مهم نیست. و شاید همین موضوع باشه که فکرم رو به سمت skylight برد.
    در مورد UV با توجه به رنکینگ lenstip اگر تا حدی معتبر باشه دارم سعی می کنم ارزون ترین رو تهیه کنم که برای 77 همچین خوش قیمت در نمیان و البته فکر می کنم به ناچار مجبورم حداقل 150 تومنی معادل پول رایج مملکت خرج کنم که با توجه به اثربخشی محدودش(و شاید هیچ) کاش همینم نمیشد :)
    ویرایش توسط Iman.sh : Sunday 29 June 2014 در ساعت 15:55

تشکر کرده
    1592

فکر می کنم چون ما داریم لنزامون رو تغییر می دیم وسواس گرفتیم سر این قضیه و دوستان عموماً کارشون از فیلتر گذشته :)
    منم همینجورم و علاوه بر کلی ریویو خوندن و زیر و رو کردن قیمتا برای پلاریزه و یو وی، همه رو روی کاغذ آوردم تا ببینم با کدوم مجبور نیستم 300 تومن پول فیلتر ندم :)
    حقیقتش من زیاد جرأت خرید فیلتر دست دوم رو ندارم مگر اینکه طرف رو بشناسم و از نزدیک فیلتر رو ببینم؛ خودم هفته ی پیش یه فیلتر پلاریزه فروختم، به قیمت عالی ولی خوب اون فروشنده من بودم که هیچ استفاده ای نکرده بودم و خریدار گویی نو خرید، اگر اینجری فروشنده دیدی به نظرم ارزش داره حتی 10 تومن ارزون تر از نو!
    ویرایش توسط Iman.sh : Sunday 29 June 2014 در ساعت 15:46
    شهاب سیّافی تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    4653

هی وای من! آقا عصبانی نشو خب بهرحال کثیفی رو از روی لنز میشه پاک کرد اما خط رو نه. اما من 90% عکاسیم توی نور روز و طبیعیه. از این جهت هم به فیلتر نیاز دارم
    عصبانیتی در کار نیست! این تلاش برای رفع ابهاماته نه جدل!
    شکلک هم بخاطر مزاح بود!
    اما در مورد عکاسی در نور روز عموما شرکتی که یک لنز رو تولید می کنه به این هم فکر کرده که شما قرار در نور روز عکاسی کنید و اگر اینطوری نبود صریح می گفت برای عکاسی در روز حتما فیلتر UV تهیه کنید!
    فیلتر UV مهمترین خاصیتش کاهش سطح اشعه در مکانهایی هست که اشعه زیادتر از استاندارد هست. مثل ارتفاعات، زمانی که برف روی زمین هست و هوا صاف هست و کنار دریا و ... وگرنه تا حدودی هم Low pass Filter و هم خود کوتینگ لنز قابلیت دفع UV را دارند. پس زمانی کابرد UV مشخص می شود که موارد دیگر دوربین توانایی دفع UV را نداشته باشند.
    اما در مورد تمیز کردن لنز یا سطوح اپتیک.
    اصلا برای چی باید خط بیفته ؟ مگر قرار با سمباده تمیز کنیدش؟
    اگر ابزاری که تمام عکاسان حرفه ای در حال استفاده از آنها هستند (دستمال ماکروفیبر، کاغذ مخصوص تمیز کردن لنز، قلم های مخصوص تمیز کردن سطوح اپتیک و ... ) را داشته باشید شاید بعد از چندین سال که دیگه لنز عملا از کار افتاده باشه روی لنز خطی بیفته. البته خط روی لنز هم قطعا بدلیل روش غلط تنظیف خواهدبود نه صرفا ابزار
    حدود 10 - 15 سال انواع لنز ها رو داشتم و فقط با دستمال های ماکرو فایبر (که البته به این اسم نبودند) لنز رو تمیز کردم، هنوز خطی روی لنز وجود نداره که بخاطرش خودم رو سرزنش کنم.
    اصلا یک کار دیگه هم می توانید بکنید: پولی که قصد دارید بدید فیلتر بخرید رو کلا بذارید برای بیمه لنز و یا بذاریدش کنار از لنز لذت ببرید! بعد اگر اسیبی دید عدسی لنز رو عوض کنید !
    ویرایش توسط msh2200 : Sunday 29 June 2014 در ساعت 16:58
    شهاب سیّافی تشکر می‌کند.
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

صفحه 71 از 149 نخستنخست ... 21 61 67 68 69 70 71 72 73 74 75 81 121 ... آخرینآخرین