صفحه 64 از 149 نخستنخست ... 14 54 60 61 62 63 64 65 66 67 68 74 114 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 631 تا 640 , از مجموع 1489
Like Tree1729تشکر

موضوع: راهنمايي براي انتخاب و خريد فيلتر مناسب

كاربر همراه hosein1973 آواتار ها
    تشکر کرده
    991

نقل قول نوشته اصلی توسط suzanfire نمایش پست ها
    سپاس از لطف شما بابت پاسخ گویی تون.
    خب اون مبدل لنز چطوریه؟
    بعد هم دهنه لنز 16-35 سایز 82 هست که مسلما نور دهی بالاتری نسبت به 24-105 داره که خودش در حقیقت یه برتری واسه این لنز هست
    اونوقت اگه فیلتر 77 رو بخورونم این برتری دریافت نور رو ندارم که؟
    سلام
    شما بايد فيلتر بزرگتر رو تهيه كنيد يعني فيلتر سايز 82 رو ميخريد كه بتونين روي 16-35 استفاده كنيد و يك عدد تبديل دهانه 82 به 77 هم ميخريد كه بتونيد همون فيلتر رو برروي 24-105 ـ با مبدل ـ استفاده كنيد . اين مبدل ها گران نيستند و در هزينه صرفه جوئي ميكنن .
    suzanfire، Amir Abdolpanah و darkness_land تشکر می‌کنند.
    حسین بابایی

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

سلام
    در خصوص استفاده از مبدل دهانه لنز، به نظرم استفاده از مبدل به همراه فيلتر مي تواند موجب افزايش وينيتينگ شود.

كاربر بسیار فعال Amir Abdolpanah آواتار ها
    تشکر کرده
    10736

نقل قول نوشته اصلی توسط Dariush Chegini نمایش پست ها
    سلام
    در خصوص استفاده از مبدل دهانه لنز، به نظرم استفاده از مبدل به همراه فيلتر مي تواند موجب افزايش وينيتينگ شود.
    همیشه اینطور نیست، شاید در تبدیل 82 به 77 به علت اختلاف کم؛ مقدار کمی افزایش داشته باشیم. (که البته قطعی نیست و باید بررسی شود.) اما اگر سایز دو تبدیل تفاوت بیشتری داشته باشد، وین یت حاصل از فیلتر+تبدیل کمتر از فیلتر خالی خواهد بود. دلیلش هم دورتر شدن رینگ فیلتر از کناره های کادر خواهد بود.
    ویرایش توسط Amir Abdolpanah : Saturday 15 March 2014 در ساعت 14:28 دلیل: اصلاح اشتباه تایپی
    msh2200، suzanfire، M.Meghdari و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط Dariush Chegini نمایش پست ها
    سلام
    من از تبدیل 72>67 و 72>58 استفاده کردم و خوب بودند!
    مشکلی هم برای تصویر نداشتم! (در مقایسه با زمانی که فیلتر جلوی لنز نیست!)
    suzanfire و Dariush Chegini تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر همراه hosein1973 آواتار ها
    تشکر کرده
    991

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir Abdolpanah نمایش پست ها
    همیشه اینطور نیست، شاید در تبدیل 82 به 77 به علت اختلاف کم؛ مقدار کمی افزایش داشته باشیم. (که البته قطعی نیست و باید بررسی شود.)
    با اینکه بنده از این روش خیلی استفاده کرده و تا کنون متوجه وینیتی نشده بودم ولی باز هم الان روی 24-105 تست کردم و مطمئن شدم که فیلتر با مبدل بر روی این لنز ایجاد وینیت نمیکند . هر چند باید توجه کرد که ضخامت فیلتر و مبدل نیز اهمیت دارد . اگر فیلتر مورد نظر نازک باشد _ که حتمن هم باید همین طور باشد بعلت جلوگیر ی از وینیت در فوکال 16 _ مشکلی پیش نخواهد آمد .
    msh2200، Amir Abdolpanah، Dariush Chegini و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    حسین بابایی

كاربر همراه mehran2190 آواتار ها
    تشکر کرده
    834

سلام من یه فیلتر UV RODENSTOCK خریدم رو کاورش نوشته Made in Japan؟! روی خود فیلترم Germany ننوشته. تقلبیه؟
    ویرایش توسط mehran2190 : Sunday 27 April 2014 در ساعت 16:19

كاربر بسیار فعال Amir Abdolpanah آواتار ها
    تشکر کرده
    10736

نقل قول نوشته اصلی توسط mehran2190 نمایش پست ها
    سلام من یه فیلتر UV RODENSTOCK خریدم رو کاورش نوشته Made in Japan؟! روی خود فیلترم Germany ننوشته. تقلبیه؟
    بخش فیلتر های UV سایت Rodenstack
    کاتالوگ فیلترهای UV این شرکت

نوشته های درون کاتالوگ را دقیقا با فیلتر خودتان تطبیق دهید، و در صورت مغایرت به نظرم، مورد را به امور صنفی گزارش دهید.
    mehran2190 تشکر می‌کند.

كاربر همراه mehran2190 آواتار ها
    تشکر کرده
    834

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir Abdolpanah نمایش پست ها
    بخش فیلتر های UV سایت Rodenstack
    کاتالوگ فیلترهای UV این شرکت

نوشته های درون کاتالوگ را دقیقا با فیلتر خودتان تطبیق دهید، و در صورت مغایرت به نظرم، مورد را به امور صنفی گزارش دهید.
    ظاهرا که تقلبی نیست. تو فروم های خارجی که مطالعه کردم ظاهرا تعدادی از فیلترهای UV، Polarize و بعضی از ND ها در ژاپن هم تولید میشه. تو یکی از فروم ها هم نوشته بود شرکت Marumi ورژن های ژاپنی رو تولید میکنه و شرکت Heliopan در اروپا البته به غیر از تولید کلی Rodenstock. حالا دیگه نمیدونم چقدر صحت داشته باشه. نوشته بود از نظر اپتیک با هم تفاوت دارن ولی بعید می دونم همچین شرکت معتبری اعتبارش رو زیر سؤال ببره. قابش دقیقا همون قاب هست. برچسب Madi in Japan اش هم بسیار با کیفیته. مشخصه واسه کارخونه هست. دور خود فیلتر هم فقط کلمه Germany نیست مابقی عینا همونه.

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط mehran2190 نمایش پست ها
    ظاهرا که تقلبی نیست. تو فروم های خارجی که مطالعه کردم ظاهرا تعدادی از فیلترهای UV، Polarize و بعضی از ND ها در ژاپن هم تولید میشه. تو یکی از فروم ها هم نوشته بود شرکت Marumi ورژن های ژاپنی رو تولید میکنه و شرکت Heliopan در اروپا البته به غیر از تولید کلی Rodenstock. حالا دیگه نمیدونم چقدر صحت داشته باشه. نوشته بود از نظر اپتیک با هم تفاوت دارن ولی بعید می دونم همچین شرکت معتبری اعتبارش رو زیر سؤال ببره. قابش دقیقا همون قاب هست. برچسب Madi in Japan اش هم بسیار با کیفیته. مشخصه واسه کارخونه هست. دور خود فیلتر هم فقط کلمه Germany نیست مابقی عینا همونه.
    خیلی ازشرکت های اروپایی برای کاهش هزینه تولید تجهیزات (کم بودن دستمزد کارگر در چین) محصولاتشان را در کشور هایی تولید می کنند که هزینه ساخت در آنها پایین تر از کشور خودشان تمام شود!
    این مسئله در مورد خیلی از تجهیزات صادقه!
    مهم اینه که اگر شرکتی در ژاپن تحت لیسانس شرکت اصلی جنسی تولید می کنه حتما با نظارت کنترل کیفیت شرکت اصلی باشه!

می توانید از طریق خود سایت شرکت اصلی و ایمیل به انها مسئله را پیگیری کنید و یا در بخش پشتیبانی شرکت اصلی چک بفرمایید ببینید اصلا در ژاپن پشتیبانی، نمایندگی یا تولید دارند یا نه!
    Amir Abdolpanah، kiavash و mehran2190 تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر فعال omid mohebbi آواتار ها
    تشکر کرده
    1405

سلام دوستان ارادتمندیم.
    در مورد فیلترهای fotodiox دوستانی هستند که اطلاعات داشته باشند ؟
    بعد از تهیه لنز 24-14 و یا لنزهای مشابه که قابلیت نصب فیلتر ندارند اولین چیزی که ادم رو قلقلک میده تهیه نوعی فیلتر هستش که بتونه روی این نوع لنزها نصب بشه
    دوست عزیزیاین برند رو پیشنهاد کرد که گویا برای 24-14 و لنزهای اولترا واید مشابه فیلتر تولید میکنه که البته با هولدر مناسب و ویزه اون لنز قابل استفاده هستش.
    در سایت هم سرچ کردم مطالبی کوتاه و البته قدیمی در این مورد وجود داره. اما نتونستم در مورد کیفیت اونها اطلاعات مناسبی پیدا کنم.
    عزیزی هستش که این نوع فیلترها یا کیت اونها رو داشته باشه و یا تجربه کار با اونها رو ؟
    https://www.fotodioxpro.com/catalogs...esult/?q=14-24
    چون به تازگی این کیت شامل هولدر و فیلتر پولاریزه :
    WonderPana 145 Essentials Kit - System Holder, Lens Cap and CPL Filter
    و همچنین فیتلتر ان دی 32 اون رو تهیه کردم. :
    Fotodiox Pro 145mm Neutral Density 32 (5-Stop) Filter - Pro1 Multi-Coated ND32 Filter (works with WonderPana 145 & 66 Systems)
    البته هنوز به دستم نرسیده.
    اما قصد دارم در مورد اونها نظر تخصصی دوستان رو جویا بشم.
    با سپاس از همگی عزیزان
    NIKON D810- FUJI X-A1 nikon 14-24 + fotodiox wonder pana66 filters - nikon 24-70 nikon 70-200 f2.8 vrII-nikon 50 mm f 1.8- - - cokin z GND kit

http://www.omidmohebbi.com/

صفحه 64 از 149 نخستنخست ... 14 54 60 61 62 63 64 65 66 67 68 74 114 ... آخرینآخرین