صفحه 51 از 69 نخستنخست ... 41 47 48 49 50 51 52 53 54 55 61 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 501 تا 510 , از مجموع 683
Like Tree1139تشکر

موضوع: راه اندازی استودیوی خانگی

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

با سلام خدمت اساتید محترم
    بنده می خوام یه آتلیه خونگی بزنم
    دوربین canon 7d + lens 24-105
    ابعاد اتاق 3*4 با ارتفاع 3 متر
    خواهشمندم بدونم قدرت فلاش ها چقدر باشه ، به چه چیزهایی نیاز دارم ، و بدونم فلش اس & اس کیفیتش چطوره
    ممنون

كاربر جديد BigBoss آواتار ها
    تشکر کرده
    5

نقل قول نوشته اصلی توسط alir. نمایش پست ها
    درود
    به نظرم قبل از تهیه تجهیزات چند تا رفرنس در مورد عکاسی از اجسام مطالعه بفرمایید ( میتوانید در بخش معرفی منابع همین سایت پیدا کنید یا در اینترنت جستجو کنید )
    و پلنهای مختلف نور پردازی را خودتان ببینید .
    در ضمن پردازش عکسهای خام گرفته شده خود به اندازه عکاسی اهمیت دارد. (خصوصا در این ژانر )
    آموزش عکاسی از زیورآلات زیاد از اینترنت دانلود کردم ولی از اونجایی که هیچ تجهیزاتی ندارم نمی تونستم زیاد تمرین کنم.
    با ادیت عکس بخوبی آشنام چون تجهیزات خاصی نداشتم سعی می کردم با ادیت عکسهارو کم جذابتر کنم.

نقل قول نوشته اصلی توسط D.Daneshmand نمایش پست ها
    سلام

برای شروع کاملا مناسبه فقط دقت کنید که چه مارکی و چه قیمتی تهیه میکنید.
    خیمه ی نور هم همچنین برای شروع مناسبه ولی به فرض مثال اگر دید خاصی مد نظرتون باشه ، کنترلی روی چیزی که تو ذهنتون دارید از عکس مورد نظر ندارید.
    مخالف اعظم خیمه ی نور هم که فرساد عزیز هست که چندین خط پیاپی ضد خیمه ی نور قبلا نوشتن در بخش عکاسی صنعتی و تبلیغاتی

قیمت که خیمه ی نور بعید میدونم بیشتر از 200 هزارتومان باشه گرچه بستگی به سایز شاید نزدیک 100 هزارتومان هم پیدا کنید.
    در مورد فلش ها هم چون کیت 2 تایی معمولا توی بازار نیست (مگر مدل های خاص و گران قیمت)
    باید جداگانه تهیه کنید ، از حدود 200 هزارتومن تقریبا شروع میشوند تا چند میلیون تومن (یک عدد)
    حتما یه سری به ناصر خسرو بزنید همه جور کیت و قیمتی پیدا میشود
    کیت JTL 180J به گمانم ماه پیش 1 میلیون تومان بود که قیمت بسیار خوبی بود ، تنظیمات بسیار مناسبی هم داشت.
    فلشهایی که قیمتشون 200 250 هستش خیلی کیفیتشون پایینه؟ یعنی بعدا از خریدم پشیومون می شم یا اینکه فعلا کارم رو برای 1 سال راه می ندازه تا اینکه دوباره یه سرمایه جور کنم؟
    الان 3 سالی هست که می خوام یه فلش کیت بگیرم ولی متاسفانه بودجه محدودم اجازه نمی داد چیزی بگیرم دیگه اینبار تصمیم گرفتم حتی اگر شده مدلهای ارزون قیمت رو بگیرم ولی کمی کیفیت نورپردازیم رو بهتر کنم.
    SX30+ IXUS 130+ Tripod

كاربر همراه M.Moghadam آواتار ها
    تشکر کرده
    3146

سلام
    اساتید بعد از مدتها بالاخره دلو زدم به دریا و میخوام یک استودیو خانگی راه بندازم و نورپردازی رو کم کم یاد بگیرم
    این استودیویی که مد نظرم هستش قراره برای اموختن نورپردازی و عکاسی از مدلهای عروس انجام بگیره و فعلا خیلی درامدی برام نخواهد داشت و بیشترین سودش برام اموختن هستش

دوربین d5100 +18-105 هستش البته یک سه پایه مانفروتو هم دارم که فکر نمیکنم خیلی بکارم بیادش

بودجه حدود 1.5 هستش و اتاقی که قراره توش این اتفاق بیوفته 3*6 هستش

حالا لوازم چی پیشنهاد میدین؟
    d5100+18-105 nikon+sb800+190xprob+804rc2

كاربر فعال hossein137 آواتار ها
    تشکر کرده
    8205

نقل قول نوشته اصلی توسط M.Moghadam نمایش پست ها
    سلام
    اساتید بعد از مدتها بالاخره دلو زدم به دریا و میخوام یک استودیو خانگی راه بندازم و نورپردازی رو کم کم یاد بگیرم
    این استودیویی که مد نظرم هستش قراره برای اموختن نورپردازی و عکاسی از مدلهای عروس انجام بگیره و فعلا خیلی درامدی برام نخواهد داشت و بیشترین سودش برام اموختن هستش

دوربین d5100 +18-105 هستش البته یک سه پایه مانفروتو هم دارم که فکر نمیکنم خیلی بکارم بیادش

مبارکه محمد جان :)
    اما فکر میکنم بودجه ات رو باید افزایش بدی.
    فی البداهه و به صورت آماتوری بهت پیشنهاد تهیه ی حداقل دو شاخه فلاش 200 ژول به بالا رو میدم و یکی دو تا رفلکتور و سافت باکس و .....
    فون و ... هم جای خود داره البته
    M.Moghadam تشکر می‌کند.
    CACTUS.HOSSEIN=INSTAGRAM

CANON M5 + 15-45 / 50MM F1.8 STM / Yongnuo 600ex-rt*2 / Yongnuo YN-E3-RT

تشکر کرده
    3146

ممنون فون رو قبلا یه چیزه معمولی تهیه کردم که حالت جیر داره البته خیلی برام عمر نمیکنه و باید بزودی جایگزین بشه

من عجله ای برای خرید ندارم و میتونم طی چند مرحله خرید کنم ولی اینکخ بخوام افزایش بدم یعنی حداقل و متوسط خرید باید چقدر در نظر بگیرم 1.7 یا 10 تومن؟
    hossein137 تشکر می‌کند.

كاربر فعال hossein137 آواتار ها
    تشکر کرده
    8205

ممنون فون رو قبلا یه چیزه معمولی تهیه کردم که حالت جیر داره البته خیلی برام عمر نمیکنه و باید بزودی جایگزین بشه

من عجله ای برای خرید ندارم و میتونم طی چند مرحله خرید کنم ولی اینکخ بخوام افزایش بدم یعنی حداقل و متوسط خرید باید چقدر در نظر بگیرم 1.7 یا 10 تومن؟
    لول.اگه پولت رو میتونی افزایش بدی تو خرید برندهای معتبر غیر چینی شک نکن.من تجربه ای باهاش نداشتم ولی به هر حال چینی ها به خاطر قیمت پایین انقدر خرید و فروش میشه.

اگه فون رو یه چیزی تهیه کردی میمونه خود فلاش ها.که به نظر من خرید یه کیت سه شاخه بهتر از خرید تک تک هست با این وضعیت قیمت.
    سه شاخه فلاش رو به صورت کیت بگیر.نسبت به توانش از 1 تومن به بالا میتونی هزینه کنی.برندی مثل متل خوبه.یا جینبی یا گودگس.البته بهتره حضوری خرید کنی که همون موقع باهاش تست انجام بدی
    جدا از اون به یک سافت باکس نسبتا" بزرگ احتیاج داری (حداقل یه دونه) که سایزش از 60*90 بزرگتر باشه.
    چتر هم معمولی و رفلکتور دار میخوای
    رفلکتور رو هم یه چیز نسبتا" بزرگ بگیر که بعد نخوای دوباره بزرگ خرید کنی
    اگه فقط هزینه رو بخوای برای نور حساب کنی حداقل 2 تومن لازم داری.اگر هم بتونی دست دو خرید کنی که چه بهتر.
    M.Moghadam تشکر می‌کند.
    CACTUS.HOSSEIN=INSTAGRAM

CANON M5 + 15-45 / 50MM F1.8 STM / Yongnuo 600ex-rt*2 / Yongnuo YN-E3-RT

تشکر کرده
    3146

اتفاقا خیلی علاقه داشتم که دست دو بخرم
    این تاپیکو قبلا خیلی مطالعه کردم و امشب باید دوباره از اول مطالعه کنم
    در مورد چینی ها و اروپاییها هم قاعدتا چینی ها حرفی برای گفتن ندارن ولی چون قرار نیست کار حرفه ای(درامد زا) باشه میشه با اغماض قبول کرد و چینی خوب خرید فکر کنم
    الان مهمترین مساله برام خرید فلاش هستش و فوم و رفلکتور و ... بترتیب میخرم براش
    hossein137 تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

با سلام خدمت اساتید محترم
    بنده می خوام یه آتلیه خونگی بزنم
    دوربین canon 7d + lens 24-105
    ابعاد اتاق 3*4 با ارتفاع 3 متر
    خواهشمندم بدونم قدرت فلاش ها چقدر باشه ، به چه چیزهایی نیاز دارم ، و بدونم فلش اس & اس کیفیتش چطوره
    ممنون

كاربر فعال
    تشکر کرده
    4244

نقل قول نوشته اصلی توسط BigBoss نمایش پست ها

فلشهایی که قیمتشون 200 250 هستش خیلی کیفیتشون پایینه؟ یعنی بعدا از خریدم پشیومون می شم یا اینکه فعلا کارم رو برای 1 سال راه می ندازه تا اینکه دوباره یه سرمایه جور کنم؟
    الان 3 سالی هست که می خوام یه فلش کیت بگیرم ولی متاسفانه بودجه محدودم اجازه نمی داد چیزی بگیرم دیگه اینبار تصمیم گرفتم حتی اگر شده مدلهای ارزون قیمت رو بگیرم ولی کمی کیفیت نورپردازیم رو بهتر کنم.
    نه اونقدرا هم بد نیستن منتهی همیشه چیز هایی هستند که سرشان به تنشان می ارزند و چیزهایی خیر.
    باید ببینید توی بودجه ی شما کدوم مدل بهترین هست.

پیشنهاد میکنم یک مدل بگیرید که ترجیحا LCD داشته باشد ، برای تنظیم دقیق استاپ نوری که اگر استاپ هارو کنترل کنید یه بخش اعظمی از کنترل نور رو یاد خواهید گرفت.
    یکسری مدل ها کلیدی دارند که میچرخد و استاپ رو تنظیم میکند که دقیق نیستند و توصیه نمیکنم.

پاساژ پگاه رو در باب همایون یه نگاهی بندازید و بعد به سمت ناصر خسرو برید اگر نیاز بود قیمت هارو حتما یادداشت کنید
    بپرسید که شاخ تکی هم میفروشند یا خیر ، چون همونطور که بهتون گفتم معمولا کیت دوتایی پیدا نمیشود.
    بعد از انتخاب فلش مناسب سراغ سه پایه ی نور برید ، بعد هم نسبت به کاری که میخواین انجام بدین چتر یا سافت باکس تهیه کنید.
    یک کتاب هم ترجیحا برای آشنایی بهتر با نور پردازی و تجهیزات استدیویی قبل از خرید مطالعه کنید کمک شایانی هست ، من نورپردازی حرفه ای در عکاسی توسط آقای رامین کاکاوند رو توصیه میکنم(2 جلد هست)

یا حق
    ALI.Barutkub، yaghini، obsidiyan و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    395

سلام

من خودم تو فكر تهيه فتوفلكس بودم كه از روي خوشبختي مهندس ميلاني عزيز رو زيارت كردم و به توصيه ايشون از پاساژ ايران پگاه فلاش نايس رو گرفتم با سافت و چتر و بيوتي ديش و رفلكتور و ...
    الان از خريدم راضيم، چون منم فعلا واسه آموزش اينا رو خريدم و واسه اين كار كاملا جوابگو هستن
    M.Moghadam تشکر می‌کند.

صفحه 51 از 69 نخستنخست ... 41 47 48 49 50 51 52 53 54 55 61 ... آخرینآخرین