صفحه 77 از 116 نخستنخست ... 27 67 73 74 75 76 77 78 79 80 81 87 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 761 تا 770 , از مجموع 1157
Like Tree1398تشکر

موضوع: Adobe Lightroom

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

سلام

مگر در کاتالوگ لایت روم در قسمت Backups , فقط وجود آخرین و جدیدترین فولدر لازم نیست ؟

قضیه اینه که برای خالی کردن درایو C تصمیم گرفتم تعدادی از بک آپها را به درایو دیگری منتقل کنم (برعکس دفعه قبلی که پاکشان کردم و یک سری از آخرین تغییرات در عکسها ناپدید شدند).

بر حسب تاریخ ایجاد فولدرها (که در نام فولدر هم قید شده) تعدادی را منتقل کردم, ولی با اجرا کردن برنامه لایت روم , با نمایش پیغام زیر خواستار یکی از همان کاتالوگهای انتقالی (قدیمی) شد :

که وقتی به پوشه مذکور مراجعه کردم , دیدم حجم آن بک آپ هم به طرز عجیبی از بقیه بیشتر است ( 1500 مگ در برابر 300-250 مگ بقیه)

موضوع چیه ؟

ممنون
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    • نوع فایل: jpg LR2.jpg‏ (30.1 کیلو بایت, 435 بازدید)
    • نوع فایل: jpg LR1.jpg‏ (46.8 کیلو بایت, 431 بازدید)
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر فعال AmirS آواتار ها
    تشکر کرده
    1291

این چیزی که من تو تصویر می‌بینم بک‌اپ نیست، کاتالوگ‌ه... کاتالوگ یه فایل‌ه (گاهی یه مجموعه فایل هم کنارش هست) که مشخصات و آدرس عکس ها و بقیه اطلاعاتی که لایت روم لازم داره (مثلا فولدر های مجازی )colection ها)) رو که نگه میداره و البته شامل یه preview از همه عکس ها هم هست به همین دلیل فایل حجیمی میشه...
    فلسفه استفاده از کاتالوگ اینه که اگه روی پروژه های بزرگی کار می کنید بتونید دسته بندی بکنید تا اولا با هم قاطی نشن و ثانیا کار برای لایت‌روم سنگین نشه. مثلا اگه عکاسی خبری و ورزشی هستید و کار مراسم هم می کنید و برای خودتون هم عکس میگیرد، برای هم کدوم یه کاتالوگ درست می کنید تا مشتری مراسم‌تون کار های خبریتون رو نبینه و... یا مثلا اگه سالی ۱۰۰ تا مراسم رو عکاسی می کنید، میتونید کاتالوگ سالانه بسازید تا کاتالوگ ها حجیم و سنگین نشن...
    بعد موقع باز کردن لایت‌روم کاتالوگ مورد نظر رو انتخاب می کنید و عکس ها رو هرجایی که دوست دارید قرار میدید و به اون کاتالوگ وارد می کنید (پیشنهاد میشه که یه فولدر بسازید و عکس ها رو اونجا وارد کنید و از لایت‌روم بخواید اونا رو برحسب تاریخ یا پروژه فولدر بندی کنه) بعد هم اگه لازم شد جای فایل ها رو عوض کنید، فولدر اصلی رو جابجا می کنید و تو کاتالوگ آدرس اون رو اصلاح می کنید.
    پس اون عکس های که تو اون فولدر هاست احتمالا بک‌اپ نیستن و اصل فایل های شما هستن و شما اون زمانی که لایت‌روم رو برای اولین بار باز کردید، یه کاتالوگ ساختید و آدرسش رو داخل فولدر یکی از عکس ها گذاشتید.

كاربر آشنا rasoul_cold آواتار ها
    تشکر کرده
    31

من هر چقدر گشتم نتوستم پيدا كنم ....

اين كاليبره كردن نوع دوربين تو لايت روم چجوريه ؟؟؟

مثلا تو آموزش برنامه تو كاليبره اسم 6-7 مدل دوربين هست ولي تو ورژني كه من نصب كردم Light room 3.3 فقط نوشته ... 2003 - 2010 ... همين اسم هيچ دوربيني هم نيست ..؟؟؟؟
    به جهتي بگريز که بادها خالي از عطر اويند

تشکر کرده
    1291

زیر اون قسمت ۲۰۰۳ و ۲۰۱۰ که ورژن پردازشگر raw لایت‌روم رو مشخص می کنه، یه منوی drop down هست به نام profile، مدل دوربین و... رو باید از اونجا انتخاب کنید و البته در صورتی که فایل مورد نظر خام نباشه، فقط یه گزینه embedded وجود خواهد داشت.
    rasoul_cold تشکر می‌کند.

كاربر همراه F.KamranNia آواتار ها
    تشکر کرده
    5191

سلام
    پلاگین The Fader برای لایت روم که امکان تغییر Opacity روی Preset اعمال شده می دهد.

nmroshan، Simaei، Kaveh Ghobadi و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    8836

پیش فرض اسلايد شو

سلام
    لايت روم 3.2 دارم و دو تا سوال:

1- وقتي بر اساس يك Collection اسلايد شو ميسازيم آيا امكانش هست كه جاي يك عكس رو عوض كرد و مثلا از اسلايد 19 بياريمش در اسلايد 5 قرار بديم؟

2- در زمان استفاده از موزيك براي اسلايد شو اين گزينه Fit to Music ظاهرا هيچ وقت دقيق عمل نميكنه و مثلا قبل از آنكه اسلايد شو تموم بشه آهنگ تموم ميشه:( آيا براي آنكه موزيك و اسلايد شو همزمان تموم شوند كاري ميشه كرد جز سعي و خطا؟
    NetNegar تشکر می‌کند.

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

برای جابجا کردن عکس در اسلاید شو، در خود کالکشن، جای عکس‌ها را عوض کنید. اگر آنجا نمی‌خواهید تغییری ایجاد کنید، یک کالکشن جدید بر اساس Virtual copy این عکسها بسازید ( موقع ساخت کالکشن، روی گزینه مربوطه چک مارک بزنید)
    Rouzbeh Ehsani و NetNegar تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

تشکر کرده
    1291

دیروز می خواستم tethering لایت‌روم رو برای 550D یکی از دوستان راه بندازم، (روی ۳.۳ و ۳.۴ بتا) دوربین رو میشناخت، ولی دکمه شاتر و پارامترها (حساسیت، دیافراگم و شاتر) غیر فعال بودن...!
    گفتم اینجا مطرح کنم شاید دوستان راه حلی به ذهنشون برسه!؟
    NetNegar تشکر می‌کند.

كاربر همراه F.KamranNia آواتار ها
    تشکر کرده
    5191

سلام
    پلاگین Rays که برای ایجاد شعاع نوری مانند تصویر زیر استفاده می شود.

:Features

Set the ray length and brightness
    Control ray direction with an on-screen control
    Customize the color of the rays using a color picker
    Threshold control to specify where the rays will be visible
    Randomize the rays
    Modify settings with sliders
    Integrated Help
    One Rays license will allow it to run in Adobe Photoshop, Adobe Photoshop Elements, Adobe Photoshop Lightroom and Apple Aperture if installed on the same machine.
    سایت اصلی
    MZITech، M-Yousefi و NetNegar تشکر می‌کنند.

كاربر همراه dppictuer آواتار ها
    تشکر کرده
    37

با سلام خدمت دوستان عزیز. جهت گرفتن و نصب پرست های لایت روم کجا باید برم و چه باید بکنم. من تو سایت ادوب موفق به پیدا کردنشون نشدم.

یه مشکلی هم دارم با هارد اکسترنال که هر وقت به کامپیوتر وطلش میکنم اسمش تغییر میکنه برای مثال یه بار f هستش یه بار G و ... و این باعث میشه که عکسها هم در بازخوانی و هم در امیپورت کردن اذیت کنن. برای مثال وقتی یه دفعه بعنوان درایو اف عکسها رو توی هارد منتقل میکنم دفعه بعد چون بعنوان درایو جی بالا میاد هم من به عکسهای امپورت شده دستری ندارم و هم باید مسیر جدید رو برای لایت روم معرفی کنم. سئوال اینه که آیا میشه اسم هارد رو کاری کرد که دیگه پس از هر بار وصل شدن تغییر نکنه؟؟ ممنون.
    NetNegar تشکر می‌کند.

صفحه 77 از 116 نخستنخست ... 27 67 73 74 75 76 77 78 79 80 81 87 ... آخرینآخرین