صفحه 45 از 58 نخستنخست ... 35 41 42 43 44 45 46 47 48 49 55 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 441 تا 450 , از مجموع 572
Like Tree1223تشکر

موضوع: پردازش و تبديل فايلهاي RAW

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir Abdolpanah نمایش پست ها
    همان طوری که می دانید به علت وجود فیلترهای رنگی (برای ثبت رنگ) روی پیکسل ها، تصویر ابتدا با 3 رنگ RGB ثبت شده و سپس توسط پردازنده ها، رنگ های اصلی استخراج می شوند. می خواستم بدونم آیا در عکاسی در فرمت خام، این تبدیل انجام می گردد؟ یا فایل خام ما به همان صورت با سه رنگ ثبت شده و مبدل های فایل خام این کدها را ترجمه می کنند؟ به نظر خودم با توجه به اینکه در ACR، دوربین هایی که از الگوی بایر پیروی نمی کنند با مشکلاتی مثل آب رنگی شدن و کاهش دیتیل همراه می شوند، پس احتمال زیاد این تبدیل در ACR انجام می شود. درست است؟

-------------------------------------------------------------------------

سوال دیگر این است که اگر این اطلاعات به صورت ترجمه نشده در فایل RAW وجود داشته باشد، چگونه می توان حالت پیکسل پیکسلی آن را
    که هر پیکسل به رنگ فیلتر روی آن نمایش داده می شود، دید؟ (چیزی مشابه عکس زیر)

من فکر میکنم اطلاعات تصویر چه فایل خام چه پردازش شده به همان صورت 3 کانال ذخیره میشود. منتها در فایل خام هر پیکسل قرمز، سبز و آبی 2 بتوان 14 یا 16 سطح روشنایی دارد در فایل BMP که فرمت اصلی نمایش در مانیتور است (حداقل ویندوز) دو بتوان 8 میشود یعنی 256 سطح روشنایی برای هر یک از سه کانال در مجموع دو بتوان 24 یا همان 16 میلیون رنگ. فرمت JPG هم چیز متفاوتی نیست. در مورد الگوریتم کد کردن سطح روشنایی این سه کانال در فایل JPG اطلاعاتی ندارم ولی قطعا برای نمایش فایل JPG ابتدا این سه کانال بازیابی میشود بعد نمایش داده میشود.
    نمایش تصویر به این حالت هم با استفاده از کد نویسی بسیار ساده است. چون مقدار هر پیکسل بعد از باز کردن فایل تصویر (هر فرمتی) به صورت یک بردار سه عددی (r,g,b) قابل دسترسی است. فقط کافیست با کد نویسی با استفاده از این مقادیر برای هر پیکس سه مربع کنار هم با رنگهای قرمز سبز و آبی با مقادیر مورد نظر کشید. اما نرم‌افزاری را برای اینکار نمیشناسم!
    Amir Abdolpanah تشکر می‌کند.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

كاربر بسیار فعال Amir Abdolpanah آواتار ها
    تشکر کرده
    10736

نقل قول نوشته اصلی توسط m.daneshpayeh نمایش پست ها
    من فکر میکنم اطلاعات تصویر چه فایل خام چه پردازش شده به همان صورت 3 کانال ذخیره میشود. منتها در فایل خام هر پیکسل قرمز، سبز و آبی 2 بتوان 14 یا 16 سطح روشنایی دارد در فایل BMP که فرمت اصلی نمایش در مانیتور است (حداقل ویندوز) دو بتوان 8 میشود یعنی 256 سطح روشنایی برای هر یک از سه کانال در مجموع دو بتوان 24 یا همان 16 میلیون رنگ. فرمت JPG هم چیز متفاوتی نیست. در مورد الگوریتم کد کردن سطح روشنایی این سه کانال در فایل JPG اطلاعاتی ندارم ولی قطعا برای نمایش فایل JPG ابتدا این سه کانال بازیابی میشود بعد نمایش داده میشود.
    نمایش تصویر به این حالت هم با استفاده از کد نویسی بسیار ساده است. چون مقدار هر پیکسل بعد از باز کردن فایل تصویر (هر فرمتی) به صورت یک بردار سه عددی (r,g,b) قابل دسترسی است. فقط کافیست با کد نویسی با استفاده از این مقادیر برای هر پیکس سه مربع کنار هم با رنگهای قرمز سبز و آبی با مقادیر مورد نظر کشید. اما نرم‌افزاری را برای اینکار نمیشناسم!
    نه دیگر! هر پیکسل فقط یک رنگ است. یا سبز یا آبی یا قرمز، مبدل RAW نوع فیلتر رنگی روی هر سنسور را می شناسد. و اطلاعات هر چهار پیکسل کنار هم (دو سبز، یک آبی و یک قرمز) در کنار هم پردازش می شود و چهار پیکسل می دهد که هر کدام به تنهایی دارای سه کانال رنگ هستند.
    m.daneshpayeh، viva_utopia و amir.komeily تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال amir.komeily آواتار ها
    تشکر کرده
    12403

از دوستان کسی با فایل های خام EIP کار کرده؟ فایل های MAMIYA CREDO 80 تو فتوشاپ باز نمیشه. میخواستم ببینم جز نرم افزار Capture One راهکار دیگه ای برای اینکار هست یانه.
    سپاس
    C@non تشکر می‌کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    39

سلام دوستان
    امروز عکاسی در مهد کودک داشتم و حدود 150 تا عکس گرفتم در عالم خود برای تنظیم وایت بالانس تلاش فراوان کردم و حتی چراغهای اتاق را هم روشن نکردم مبادا وایت بالانس به هم بخورد
    غافل از اینکه اساسی ترین گزینه یعنی تنظیم وایت بالانس دوربین یادم رفته و ان را روی گزینه فلاش تنظیم نکرده ام و وایت بالانس روی اتوماتیک هست
    حال اگر بخواهم وایت بالانس را در عکسهای خام تنظیم کنم ایا این نرم افزار گزینه ای مثل اکشن فتوشاپ دارد تا بتوانم وایت بالانس را بصورت دسته ای روی همه فایلها اعمال کنم؟
    ACR

كاربر همراه peiman_h آواتار ها
    تشکر کرده
    3198

نقل قول نوشته اصلی توسط uldoz نمایش پست ها
    سلام دوستان
    امروز عکاسی در مهد کودک داشتم و حدود 150 تا عکس گرفتم در عالم خود برای تنظیم وایت بالانس تلاش فراوان کردم و حتی چراغهای اتاق را هم روشن نکردم مبادا وایت بالانس به هم بخورد
    غافل از اینکه اساسی ترین گزینه یعنی تنظیم وایت بالانس دوربین یادم رفته و ان را روی گزینه فلاش تنظیم نکرده ام و وایت بالانس روی اتوماتیک هست
    حال اگر بخواهم وایت بالانس را در عکسهای خام تنظیم کنم ایا این نرم افزار گزینه ای مثل اکشن فتوشاپ دارد تا بتوانم وایت بالانس را بصورت دسته ای روی همه فایلها اعمال کنم؟
    ACR
    با سلام

فتوشاپ را باز کنید . تمام عکسها را انتحاب کرده و به درون صفحه فتوشاپ بکشید و موس را رها کنید ( یا از منوی open تمام فایلها را با هم باز کنید )
    حال تمام عکسها در برنامه ACR باز شده اند . با زدن کلید های Ctrl+A تمام آنها را انتخاب کنید و تنظیمات لازم را انجام دهید .
    saghati، uldoz، hosein1973 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    وقتی آنچه را دارید می بخشید ، آنچه را نیاز دارید به دست خواهید آورد
    پیمان هاشم زاده

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    1639

یه سوال ابتدایی. به تازگی ویرایش فایل raw با فتوشاپ شروع کردم. برای تغییر شارپنش از کدوم گزینه استفاده کنم؟

كاربر همراه ALI.Barutkub آواتار ها
    تشکر کرده
    1156

نقل قول نوشته اصلی توسط Tavukah نمایش پست ها
    یه سوال ابتدایی. به تازگی ویرایش فایل raw با فتوشاپ شروع کردم. برای تغییر شارپنش از کدوم گزینه استفاده کنم؟
    بعد از انجام کلیه ویرایش های لازم و ریسایز عکس به ابعاد مورد نظر، می توانید از دو گزینه Unsharp mask و Smart sharpness استفاده کنید.
    sh.khani و Tavukah تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال Walkman آواتار ها
    تشکر کرده
    6460

نقل قول نوشته اصلی توسط Tavukah نمایش پست ها
    sh.khani و Tavukah تشکر می‌کنند.
    رضا اقبالی www.instagram.com/reza.eqbali

كاربر بسیار فعال farshad.s آواتار ها
    تشکر کرده
    9086

سلام

برای تصحیح خطاهای رنگی لنز در dpp در قسمت Lens aberration correction اطلاعات مربوط به بعضی لنزها وجود داره.برای تصحیح خطاهای لنزهایی که در لیست نیستند باید از چه روشی استفاده کرد؟

ایا میشه اطلاعات مربوط به یک لنز جدید رو وارد برنامه کرد؟

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

بله. باید از ابزار Adobe lens profile creator استفاده کرد. از یک صفحه استاندارد عکس تهیه می شود و به نرم افزار داده می‌شود تا پروفایل تولید شود.

برنامه و راهنمای کامل آن را در آدرس زیر می‌توانید بیابید: ( برای مک و ویندوز)

Adobe - Adobe Lens Profile Creator : For Windows : Adobe Lens Profile Creator 1.0.4

Adobe - Adobe Lens Profile Creator : For Macintosh : Adobe Lens Profile Creator 1.0.4
    Omid Sariri، Amir Abdolpanah، Alireza_Lv و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

صفحه 45 از 58 نخستنخست ... 35 41 42 43 44 45 46 47 48 49 55 ... آخرینآخرین