صفحه 47 از 58 نخستنخست ... 37 43 44 45 46 47 48 49 50 51 57 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 461 تا 470 , از مجموع 572
Like Tree1223تشکر

موضوع: پردازش و تبديل فايلهاي RAW

كاربر بسیار فعال Majix آواتار ها
    تشکر کرده
    3755

نقل قول نوشته اصلی توسط Kane نمایش پست ها
    برای من تبدیل گروهی و تکی تفاوتی نمی کنه.
    زمان تبدیل بستگی به خیلی چیزها داره مثلا اگر نویز ریداکشن ٬ و شارپنینگ و کارهایی مثل تصحیح خطاهای لنز و ... انجام بگیره زمان تبدیل به مقدار قابل توجهی افزایش پیدا می کنه نسبت به زمانی که بدون تغییر در تنظیمات می خواهید تبدیل کنید.
    برای من بدون تغییر هیچ تنظیمی زمان صرف شده ۵ ثانیه بود ولی با تغییرات بیش از ۱۵ ثانیه.
    يک هارد اس اس دی خريدم
    الان ديگه به طور متوسط 13 ثانيه طول ميکشه
    در اولين فرصت لپ تاپ رو هم ارتقاء ميدم که بتونم رم بيشتری روش نصب کنم
    Kane تشکر می‌کند.

كاربر همراه Fereidoon آواتار ها
    تشکر کرده
    4405

نقل قول نوشته اصلی توسط nmroshan نمایش پست ها
    همیشه یکی از حسرت‌های صاحبان دوربینهای فوجی این بود که مد‌های رنگی اصیل فوجی مانند Velvia و Astia فقط در حالت JPEG قابل بکارگیری بودند و عملا شبیه سازهای دیگر نمی‌توانستند چنان رنگهایی را در فایل RAW ایجاد کنند.

اما در نسخه های جدید ACR و Lr (لایت روم ۵.۴ و ACR نسخه ۸.۴ این آرزو محقق شد
    آیا نسخه ۸.۴ ACR در فتوشاپ CS6 قابل دستیابی است ؟ یا باید فتوشاپ نیز ارتقا یابد ؟ و اینکه ممنون می شم اگه لینک دانلود را ذکر کنید .
    فریدون کاوندی
    Canon 7D, Canon 15-85 , Canon EF 70-200 f4 L IS , Sigma 35 f1.4 ,Manfrotto
    190XProb + 486RC2

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

نقل قول نوشته اصلی توسط Fereidoon نمایش پست ها
    آیا نسخه ۸.۴ ACR در فتوشاپ CS6 قابل دستیابی است ؟ یا باید فتوشاپ نیز ارتقا یابد ؟ و اینکه ممنون می شم اگه لینک دانلود را ذکر کنید .
    برای CS6 نیز در دسترس است :
    Camera Raw 8.4 Macintosh
    Camera Raw 8.4 Windows

و برای CC :
    Camera Raw 8.4.1 Macintosh
    Camera Raw 8.4.1 Windows

اما احتمالا باید با فیلترشکن دانلود کنید
    Fereidoon، Nima Sadigh و behzad_milad تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر جديد
    تشکر کرده
    3

با عرض سلام خدمت اساتید محترم، اعضای محترم و مسئولین مستقیم فروم

بنده مدتی است که در حال مطالعه منابع مختلف سایت عکاسی هستم و چند وقت اخیر رو هم به مبحث نورپردازی استودیویی پرداختم.

چندی پیش با استفاده از نور پنجره شمالی به عنوان نور اصلی و یک سافت باکس 60*40 به عنوان نور پرکننده که عملکرد همزمان چتر و سافت باکس رو با استفاده از فلاش رو دوربینی کانن انجام میده، یک پرتره رو عکاسی کردم. به لحاظ نور و ادیت مشکل خاصی نداشتم ولی خنده دارترین بخش قضیه که منو کمی گیج کرده اینه که فایل خام رو در فتوشاپ CSS ادیت کردم در فضای رنگی خود فتوشاپ 1998. رنگ بندی عکس درست بود تا اینکه خروجی JPG گرفتم.

خروجی JPG در محیط نرم افزار پیش فرض کانن برای ادیت RAW فضای رنگی مشابه میده اما در viewer ی مثل ACDsee فضای رنگی رو میده که وقتی برای اولین بار عکس رو از فرمت CR2 در َadobe camera raw باز میکنید.

اگه ممکنه منبعی رو بهم پیشنهاد کنید نمیدونم اینجا جای درستی بود که مطرح کردم سوالم رو یا نه.

با سپاس

پی نوشت: هم اکنون درحال مطالعه کتاب عکاسی با فرمت RAW برای نوابغ (!) هستم.

تشکر کرده
    11580

نقل قول نوشته اصلی توسط chaosofdeath نمایش پست ها
    با عرض سلام خدمت اساتید محترم، اعضای محترم و مسئولین مستقیم فروم

بنده مدتی است که در حال مطالعه منابع مختلف سایت عکاسی هستم و چند وقت اخیر رو هم به مبحث نورپردازی استودیویی پرداختم.

چندی پیش با استفاده از نور پنجره شمالی به عنوان نور اصلی و یک سافت باکس 60*40 به عنوان نور پرکننده که عملکرد همزمان چتر و سافت باکس رو با استفاده از فلاش رو دوربینی کانن انجام میده، یک پرتره رو عکاسی کردم. به لحاظ نور و ادیت مشکل خاصی نداشتم ولی خنده دارترین بخش قضیه که منو کمی گیج کرده اینه که فایل خام رو در فتوشاپ CSS ادیت کردم در فضای رنگی خود فتوشاپ 1998. رنگ بندی عکس درست بود تا اینکه خروجی JPG گرفتم.

خروجی JPG در محیط نرم افزار پیش فرض کانن برای ادیت RAW فضای رنگی مشابه میده اما در viewer ی مثل ACDsee فضای رنگی رو میده که وقتی برای اولین بار عکس رو از فرمت CR2 در َadobe camera raw باز میکنید.

اگه ممکنه منبعی رو بهم پیشنهاد کنید نمیدونم اینجا جای درستی بود که مطرح کردم سوالم رو یا نه.

با سپاس

پی نوشت: هم اکنون درحال مطالعه کتاب عکاسی با فرمت RAW برای نوابغ (!) هستم.

راه حل اول مشکل شما : موقع تهیه فایل jpeg نهایی، فضای رنگی فایل را sRGB کنید.
    راه حل دوم مشکل شما : برای آنکه AdobeRGB را به درستی در نرم‌افزارهای مختلف و سیستم عامل ببینید، باید ویندوزتان از لحاظ سیستم مدیریت رنگ تنظیم شده باشد و نرم‌افزارهای مورد نظرتان نیز فضاهای رنگی را بشناسند و قادر به نمایش انها باشند.

اما همان راه حل اول راحت‌تر خواهد بود چون معمولا نیازی ندارید که فایل JPEG با فضای AdobeRGB را داشته باشید و یا منتشر کنید
    mSafdel، AshegheDVB، کوروش و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن

كاربر فعال masoudrejae آواتار ها
    تشکر کرده
    2404

من فایل ها را در دوربین هم RAW و هم JPEG ذخیره میکنم
    فایل JPEG را که باز میکنم تغییرات نیاز کمی دارد اما ترجیح میدهم همین تغییرات را در فایل RAW انجام بدم و خروجی بگیرم
    ولی فایل های RAW چون خام هستن برای اینکه شکل فایل JPEG دوربین بشن خیلی تغییرات میخواهند که کلی وقت میگیره
    چکار کنم که فایل RAW را که باز میکنم دقیقا شبیه فایل JPEG باشه از لحاظ نور و رنگ و...
    اونجا راحت میتونم اون تغییرات ساده را بدهم
    خوشبختم؛ تو با منی، لبخندتو از من نگیر
    عشق من؛ تا با همیم دلشورۀ رفتن نگیر

تشکر کرده
    11580

RAW نگیرید و همان JPEG را استفاده کنید.
    Rouzbeh Ehsani، کوروش، viva_utopia و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن

كاربر فعال masoudrejae آواتار ها
    تشکر کرده
    2404

فکر کنم من خوب توضیح ندادم.
    مثلا ببینید یک عکس گرفتم همه چی در فایل جی پگ خوبه فقط یک جایی مثلا اوراکسپوزه .
    حالا اگه من فایل راو. را باز کنم اصلا به خوشرنگی و شارپی و ..‌ فایل جی پگ نیست باید کلی باهاش ور برم شبیه فایل جی پگ بشه از لحاظ خوشرنگی بعد نوار ریکاوری را کنی بکشم تا درست شه.
    من میخوام فایل راو را که باز میکنم دیگه نخواد اون تغییرات را بدم دقیقا شبیه فایل جی پگ باشه بعد فقط مثلا ریکاوری را یکم تغییر بدم.
    نمیدونم درست توضیح دادم؟؟

فایل راو را با asdsee باز میکنم دقیقا از لحاظ رنگ شبیه فایل جی پگ هست.
    خوشبختم؛ تو با منی، لبخندتو از من نگیر
    عشق من؛ تا با همیم دلشورۀ رفتن نگیر

كاربر آشنا arianvalipoor آواتار ها
    تشکر کرده
    95

نقل قول نوشته اصلی توسط masoudrejae نمایش پست ها
    مثلا ببینید یک عکس گرفتم همه چی در فایل جی پگ خوبه فقط یک جایی مثلا اوراکسپوزه .
    حالا اگه من فایل راو. را باز کنم اصلا به خوشرنگی و شارپی و ..‌ فایل جی پگ نیست باید کلی باهاش ور برم شبیه فایل جی پگ بشه از لحاظ خوشرنگی بعد نوار ریکاوری را کنی بکشم تا درست شه.
    من میخوام فایل راو را که باز میکنم دیگه نخواد اون تغییرات را بدم دقیقا شبیه فایل جی پگ باشه بعد فقط مثلا ریکاوری را یکم تغییر بدم.

به طور کلی راو به معنی خام است و پردازشی بر روی آن صورت نگرفته است.اگر منظورتان این است که به نرم افزاری هر دو مدل فایل را بدهیم و راو را به طور خودکار مانند جی پگ تغییر دهد... تا آنجایی که من میدانم امکان چنین کاری وجود ندارد. ولی معمولا عکاس ها قبل از شروع عکاسی صفحاتی را به دست مدل میدهند که خاکستری ۵۰ درصد و باقی رنگها در آن موجود است و به وسیله این کارت ها ادیت تمامی عکسهای آن ست را از نظر اشباع رنگ اصلاح میکنند که بسیار فرایند ادیت را تسریع میکند.
    در مجموع راو دست عکاس را برای ادیت باز میگذارد و امکان رفع خطا در زمان عکاسی را از بین میبرد..حال شما اگر علاقه ای به این اصلاحات ندارید میتوانید از جی پگ استفاده کنید.

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط masoudrejae نمایش پست ها

درود

به عبارتی تنظیماتی که در دوربین خود انجام داده اید ACR به آنها وفادار نمیماند و
    یکسری کارهای ناخواسته روش انجام داده و شما باید وقتی را صرف بفرمایید تا به خروجی
    اولیه قبل از وارد کردن به ACR برسید...

فایل خام خود را با Capture NX 2 باز کنید دیگر چنین مشکلی نخواهید داشت.

پاینده باشید

صفحه 47 از 58 نخستنخست ... 37 43 44 45 46 47 48 49 50 51 57 ... آخرینآخرین