صفحه 47 از 71 نخستنخست ... 37 43 44 45 46 47 48 49 50 51 57 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 461 تا 470 , از مجموع 706
Like Tree725تشکر

موضوع: فتوشاپ - پرسش و پاسخ - سطح متوسط

كاربر فعال saeed2vfx آواتار ها
    تشکر کرده
    4533

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir Abdolpanah نمایش پست ها
    اگر Curve کانال قرمز را تغییر دهید که رنگ های عکس به هم می ریزد. شاید در ACR با گزینه Recovery بشود تا حدی اصلاح کرد. اما دیگر شبیه چراغ روشن نخواهد بود! این که بعضی از چنین روشنی هایی در عکس اُور باشند، اصلا به عکس ضربه نمی زند. انتظاری است که از آن منبع روشنایی می رود، این که روشن تر باشد و حتی کمی چشم را بزند. به نظر من که طبیعی است.
    مشکل اینجاست که این اتفاق برای چراغ های نارنجی نیافتاده ، و فقط چراغ های قرمز اینطور شدن.
    حتی چراغهای قرمز هم در فایل خام طبیعی بودند، بعد از اینکه Level انجام شد، به این شکل در آمدند.

در عکس های دیگری که گرفتم، همین اتفاق برای گلهای قرمز افتاده، که خیلی آزارم میدهد !!!

كاربر بسیار فعال Amir Abdolpanah آواتار ها
    تشکر کرده
    10736

والا من فکر می کنم اون چراغ های نارنجی-زرد هم دچار اُور شده باشند. ولی شاید حالت دیگری مد نظر شماست که من درست متوجه نشدم.
    behzad_milad، saeed2vfx و Dariush Chegini تشکر می‌کنند.
    مهمتر از عکاس خوب بودن، انسان شریف بودن است.

كاربر فعال behzad_milad آواتار ها
    تشکر کرده
    2201

با select color ميزان رنگي كه احتياج داريد رو انتخاب كنيد و براي نتيجه بهتر از ماسك استفاده كنيد ، كافيه درمود رنگ قرمز ميزان رنگ رو كم و زياد كنيد .
    saber.pix و saeed2vfx تشکر می‌کنند.
    Nikon D600

كاربر همراه Omidep آواتار ها
    تشکر کرده
    1534

نقل قول نوشته اصلی توسط saeed2vfx نمایش پست ها
    مشکل اینجاست که این اتفاق برای چراغ های نارنجی نیافتاده ، و فقط چراغ های قرمز اینطور شدن.
    حتی چراغهای قرمز هم در فایل خام طبیعی بودند، بعد از اینکه Level انجام شد، به این شکل در آمدند.

در عکس های دیگری که گرفتم، همین اتفاق برای گلهای قرمز افتاده، که خیلی آزارم میدهد !!!
    خُب سعید جان ، وقتی با Level یا تنظیمات دیگه کار می کنید یادت باشه کنترلی کار کنی، یعنی مواظب اور شدن و موارد دیگه هم باشی، که استفاده از ماسک در اینطور مواقع از ضروریاتِ عالمه! (شما وقتی افکتی به عکس میدی، حالا چه تنظیمات نور باشه چه یه فیلتر خاص، این در شرایط عادی روی تمام عکس اثر می گذاره، و اگه در این شرایط موردی مثل مورد شما پیش اومد می تونی از ماسک استفاده کنی و تا حد مقبول اونو با Opacity کمتر پوشش بدی)، اگر نتونی با ویرایش عکست کنترلی کار کنی تک تک سوژه های عکس فدای یک سوژه ی خاص! میشن. (سعی کن در ویرایش هات ماسک به ماسک و لایه به لایه پیش بری)
    saeed2vfx تشکر می‌کند.
    امید بنی اسدی
    "Silence, and Deeper silence, When crickets hesitate"

كاربر همراه Digital Lover آواتار ها
    تشکر کرده
    3072

خب حالا که صحبت رنگه قرمز داغه (نه اوون قرمز....پرسپولیسیا پیاده لطفا)..........منم خیلی وقته کلا تو عکسا رفتار عجیبی از رنگ قرمز میبینم....تو عکسی که در ادامه میاد اگه دقت کنید میبینید با اینکه عکس فشردگیه زیادی نداره ولی قسمت وسط گل دارای فشردگی و پیکسلی شدنه زیادتری نسبت به کل عکس و قسمتهای دیگر گل داره...کلا این موضوع رو خیلی جاها دیدم که رنگ قرمز (همرنگ همون که در گل شاهد هستید) نسبت به بقیه عکس دارای کیفیت پایینتری هست...در فرمت خام دقت نکردم ولی مثل اینکه در عکی جی پی جی خودش رو فقط نشون میده...ولی چرا این افت کیفیت شدیدتر برای کانال قرمز شدیدتر هست...احتمالا یک توجیه فنی داره (اساتید دیجیتال ایمج پروسس....بسمه الله)
    پاینده باشید

DSC02238.jpg

الان دقت کردم دیدم عکس اولیه خروجی جی پگ حاصل از دوربین هیچ اثری از این افت کیفیت نداره.....این اتفاق تنها بر روی عکس بعد از ذخیره دوباره می افته....
    حمید هستم
    عکسهام
    Goldtag.net
    Instagram: Hamid_nia_1987

تشکر کرده
    4533

نقل قول نوشته اصلی توسط Omidep نمایش پست ها
    خُب سعید جان ، وقتی با Level یا تنظیمات دیگه کار می کنید یادت باشه کنترلی کار کنی، یعنی مواظب اور شدن و موارد دیگه هم باشی، که استفاده از ماسک در اینطور مواقع از ضروریاتِ عالمه! (شما وقتی افکتی به عکس میدی، حالا چه تنظیمات نور باشه چه یه فیلتر خاص، این در شرایط عادی روی تمام عکس اثر می گذاره، و اگه در این شرایط موردی مثل مورد شما پیش اومد می تونی از ماسک استفاده کنی و تا حد مقبول اونو با Opacity کمتر پوشش بدی)، اگر نتونی با ویرایش عکست کنترلی کار کنی تک تک سوژه های عکس فدای یک سوژه ی خاص! میشن. (سعی کن در ویرایش هات ماسک به ماسک و لایه به لایه پیش بری)
    آخه خدارو خوش میاد من بشینم این همه لایه رو ماسک کنم؟؟؟؟
    ممباب مزاح عرض کردم. وگرنه 100% حق با شماست

نقل قول نوشته اصلی توسط Digital Lover نمایش پست ها
    خب حالا که صحبت رنگه قرمز داغه (نه اوون قرمز....پرسپولیسیا پیاده لطفا)..........منم خیلی وقته کلا تو عکسا رفتار عجیبی از رنگ قرمز میبینم....تو عکسی که در ادامه میاد اگه دقت کنید میبینید با اینکه عکس فشردگیه زیادی نداره ولی قسمت وسط گل دارای فشردگی و پیکسلی شدنه زیادتری نسبت به کل عکس و قسمتهای دیگر گل داره...کلا این موضوع رو خیلی جاها دیدم که رنگ قرمز (همرنگ همون که در گل شاهد هستید) نسبت به بقیه عکس دارای کیفیت پایینتری هست...در فرمت خام دقت نکردم ولی مثل اینکه در عکی جی پی جی خودش رو فقط نشون میده...ولی چرا این افت کیفیت شدیدتر برای کانال قرمز شدیدتر هست...احتمالا یک توجیه فنی داره (اساتید دیجیتال ایمج پروسس....بسمه الله)
    پاینده باشید

الان دقت کردم دیدم عکس اولیه خروجی جی پگ حاصل از دوربین هیچ اثری از این افت کیفیت نداره.....این اتفاق تنها بر روی عکس بعد از ذخیره دوباره می افته....
    والا بنده که هنوز دکترای استادیم را نگرفته ام ولی فکر میکنم این اتفاق در قسمت های تیره تصاویر می افتد.

DSC02238_level.jpg

احتمالاً در الگریتم فشرده سازی تصاویر تعریف شده که نقاط تیره سهم کمتری از میزان اطلاعات را به خود اختصاص بدهند تا نقاط روشن سهم بیشتری داشته باشند.
    اگر میخواهید از این استدلال بنده مطمئن شوید ، از برنامه هایی استفاده کنید که سایز تصویر را به انتخاب کاربر تنظیم میکنند. مثلاً شما به برنامه میگویید این عکس را با همین سایز فعلی برایم تبدیل کن به 20 کیلو بایت. آنوقت اگر تصویر سایز 1000x800 پیکسل باشد ، خواهید دید در نقاط تیره هیچ جزئیاتی قابل مشاهده نیست !

راه حل مشکل :
    موقع خروجی گرفتن با فرمت jpg ، میزان فشردگی را روی حداقل بگذارید.
    (لغزنده ی Quality را روی Maximum بگذارید)
    Digital Lover تشکر می‌کند.

كاربر همراه AliHamze آواتار ها
    تشکر کرده
    97

دوستای عزیز چند وقته cs3 رو استفاده میکنم گاهی اوقات براشایی که لود کردم میرن و باید دوباره لود کنم.مشکل چیه؟
    همه چیز عالیه.

ارادتمند-علی حمزه

كاربر همراه mehran_sh_t آواتار ها
    تشکر کرده
    481

سلام

عکسی دارم که در اون خورشید پشت ابر هستش و ستون های نور از ابر بیرون اومده، ولی این ستون های نوری ضعیفن، چطور می تونم اثر رو زیاد تر کنم؟ (در فتوشاپ) که در عکس بیشتر خودشون رو نشون بدن.
    (کلا در فتوشاپ آماتورم، لطفا اگر از ابزار خاصی استفاده میشه بگید که از کجا و چطور باید استفاده کنم)

با تشکر
    Mehran Sheikholeslami

طراحی وبسایت : Mehran-SH.IR
    گالری

تشکر کرده
    4533

نقل قول نوشته اصلی توسط mehran_sh_t نمایش پست ها
    سلام

عکسی دارم که در اون خورشید پشت ابر هستش و ستون های نور از ابر بیرون اومده، ولی این ستون های نوری ضعیفن، چطور می تونم اثر رو زیاد تر کنم؟ (در فتوشاپ) که در عکس بیشتر خودشون رو نشون بدن.
    (کلا در فتوشاپ آماتورم، لطفا اگر از ابزار خاصی استفاده میشه بگید که از کجا و چطور باید استفاده کنم)

با تشکر
    راه های بسیار زیادی برای انجام اینکار هست.
    ولی از اونجایی که میگید به ابزارهای photoshop مسلط نیستید، من ساده ترین راهو میگم.

1. از لایه تصویر یک کپی بگیرید ( انتخاب لایه و Layer -> Duplicate Layer )
    2. لایه دوم را انتخاب کنید و Mode لایه رو روی Multiply قرار بدید.
    3. میزان opacity لایه دوم را به دلخواه کم یا زیاد کنید تا به نتیجه مطلوب برسید.

نکته : اینکار ممکن است روی قسمت های دیگر تصویر تاثیر نامطلوب بگذارد که باید با Mask کردن لایه دوم، نتیجه را به دلخواه تایین کنید. اگر درباره ابزار Mask اطلاعات ندارید، بفرمایید تا اون رو هم براتون توضیح بدم.

موفق باشید
    mehran_sh_t و Dariush Chegini تشکر می‌کنند.

كاربر همراه mehran_sh_t آواتار ها
    تشکر کرده
    481

لایه دوم را انتخاب کنید و Mode لایه رو روی Multiply قرار بدید.
    من از فتوشاپ در حد paint استفاده کردم، خیلی آماتور تر از این حرفام

این mode رو از کجا انتخاب کنم؟
    در مورد mask هم توضیح بدید که دیگه عالی میشه.

ممنون

** پیدا کردم فک کنم، کلیک راست روی layer و انتخاب blending options
    ویرایش توسط mehran_sh_t : Saturday 8 June 2013 در ساعت 12:16 دلیل: تکمیل پست
    saeed2vfx تشکر می‌کند.
    Mehran Sheikholeslami

طراحی وبسایت : Mehran-SH.IR
    گالری

صفحه 47 از 71 نخستنخست ... 37 43 44 45 46 47 48 49 50 51 57 ... آخرینآخرین