صفحه 224 از 284 نخستنخست ... 124 174 214 220 221 222 223 224 225 226 227 228 234 274 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 2,231 تا 2,240 , از مجموع 2839
Like Tree2212تشکر

موضوع: راهنمایی براي خرید دوربین هاي Compact ...

كاربر فعال
    تشکر کرده
    1029

نقل قول نوشته اصلی توسط jamal.s نمایش پست ها
    سلام دوستان
    قصد خرید یک دوربین کامپکت با کیفیت و پیشرفته را دارم که همیشه بتوانم به راحتی همراه خود داشته باشم.
    لازم به ذکر هست در کنار دورینهای اس ال ارم یک کامپکت خوب و عالی میخواهم .
    چه مدلی را و به چه دلیل پیشنهاد میکنید ؟؟
    من خودم بین مدلهای زیر بیشتر قصد انتخاب دارم
    canon g1x
    canon g16
    nikon p7700
    sony rx 100
    خروجی عکس برای اینجانب در کنار سبکی و سرعت لنز بسیار مهم میباشد .
    متشکرم.
    دوربین canon g1x دوربین بسیار خوب است.سایز سنسور تقریبا در اندازه ی DSLR هست و کمینه f2.8 هم برای عکاسی شرایط نوری ضعیف خوبه (هر چند در این زمینه ضعیف تر از p7700 و RX100 هست) . محدوده سرعت شاتر 1/4000 تا 60 ثانیه هم در این رنج چشمگیره (برتر از RX100) و ایزو 100-12800 هم نقطه قوته.(در این مورد p7700 پایین تره ولی rx100 بالاتر قرار داره ولی از آن جایی که سنسور rx10 کوچکتر از g1x هست و رزولوشن بیشتری داره، 20 در برابر 15 به معنی نویز زیاد در ایزوهای بالای rx100 هست که عملا نتایج ضعیفی به بار می یاره به خصوص که معمولا سونی رزولوشن ها رو بالا انتخاب می کنه و بیشتر تبلیغاتی هستش) .
    پردازنده Digic5 هم سریع ولی از قدرت پردازنده های دو دوربین دیگه اطلاعات دقیق ندارم.
    دوربین RX100 چشمی و کفشک فلاش اکسترنال نداره و صفحه نمایش اون ثابت هست اما دو دوربین g1x و p7700 این مزیت ها رو دارن.البته صفحه نمایش متحرک در عکس خروجی تاثیر مستقیم نداره ولی در کنار یه دوربین DSLR داشتن دوربینی که در جاهای مختلف نیاز باشه کادر عکس رو هنگامی که جلو دوربین هستیم ببینیم مفید فایده است (حداقل برای من که بوده)
    در کل این سه دوربین نقاط قوت هایی دارن که گمان می کنم g1x انتخاب بهتری باشه.
    امیدوارم خرید خوبی داشته باشید و ما ور هم از عکسای زیباتون بی نصیب نذارید.
    jamal.s تشکر می‌کند.
    نمی دانم.
    ژوزف لویی لاگرانژ.
    فروم از دریچه آمار

كاربر آشنا pooria-ir آواتار ها
    تشکر کرده
    74

دوستان سلام
    ممکنن یه مقایسه مه جانبه بین ۲ تا دوربین Eos m و G1x داشته باشید ؟
    یعنی هرکدوم چه مزایا و معایبی نسبت به دیگری داره ؟ و آیا این لنزهایی که ای او اس ام میخوره مثه لنزهای دوربین های اس ال ار همه گیره و به راحتی پیدا میشه ؟
    ضمنا من بیشتر پرتره ایندور و طبیعن و ماکرو کار میکنم
    یه سوال دیگم دشتم که خی مبتدیانس،تو مشخصات دوربین اخیرالذکر نوشته شد بود بدون آینه،این بدون آینه دقیقا یعنی چی و چه اهمیتی داره؟ مگه بقیه کامپکت ها بدون آینه نیستن ؟

ممنون بابت پاسخ های خوبتون

كاربر فعال S_Mahdi آواتار ها
    تشکر کرده
    3466

نقل قول نوشته اصلی توسط pooria-ir نمایش پست ها
    دوستان سلام
    ممکنن یه مقایسه مه جانبه بین ۲ تا دوربین Eos m و G1x داشته باشید ؟
    یعنی هرکدوم چه مزایا و معایبی نسبت به دیگری داره ؟ و آیا این لنزهایی که ای او اس ام میخوره مثه لنزهای دوربین های اس ال ار همه گیره و به راحتی پیدا میشه ؟
    ضمنا من بیشتر پرتره ایندور و طبیعن و ماکرو کار میکنم
    یه سوال دیگم دشتم که خی مبتدیانس،تو مشخصات دوربین اخیرالذکر نوشته شد بود بدون آینه،این بدون آینه دقیقا یعنی چی و چه اهمیتی داره؟ مگه بقیه کامپکت ها بدون آینه نیستن ؟

ممنون بابت پاسخ های خوبتون
    سلام
    مقایسه دوربین ها تاپیک مخصوص به خود دارد. در چند جمله، EOS-M یا دوربین های بدون آینه؛ یعنی اینکه شما دیگر ویزور ندارید و از طریق همان صفحه ی نمایش که در این دوربین لمسی هم هست(مانند دوربین های کامپکت) میتوانید کادرتان را ببندید. که این خود مزایا از جمله کوچک شدن بدنه، و محدودیت هائی از جمله نور دیدن زیاد سنسور و همچنین اتمام سریع باطری میگردد. در عوض توانائی های Dslr را تا حدودی دارد مانند سنسور APS-C و قابلیت تعویض لنز.
    لنزهای آنهم به وفور موجود بوده، و حتی با تبدیلی که برای این دوربین موجود است براحتی میتوانید از تمام لنزهای کنون حتی سری EF هم استفاده کنید.
    اما G1X جزو کامپکت های رده بالا است و قابلیت تعویض لنز ندارد. بزرگترین مزیت این دوربین، سایز سنسور آن میباشد 18.7*14 mm

نتیجه: اگر میخواهید از عموم افراد 1 لول بالاتر عکاسی کنید همان G1X اکتفا میکند. ولی اگر مایل به ادامه هستید باید وارد دنیای DSLR ها شوید و با مطالعه و صرف زمان فراوان، پیشرفت کنید.
    تاپیک دوربین مذکور: Canon EOS M
    موفق باشید.

كاربر آشنا pooria-ir آواتار ها
    تشکر کرده
    74

نقل قول نوشته اصلی توسط S_Mahdi نمایش پست ها
    سلام
    مقایسه دوربین ها تاپیک مخصوص به خود دارد. در چند جمله، EOS-M یا دوربین های بدون آینه؛ یعنی اینکه شما دیگر ویزور ندارید و از طریق همان صفحه ی نمایش که در این دوربین لمسی هم هست(مانند دوربین های کامپکت) میتوانید کادرتان را ببندید. که این خود مزایا از جمله کوچک شدن بدنه، و محدودیت هائی از جمله نور دیدن زیاد سنسور و همچنین اتمام سریع باطری میگردد. در عوض توانائی های Dslr را تا حدودی دارد مانند سنسور APS-C و قابلیت تعویض لنز.
    لنزهای آنهم به وفور موجود بوده، و حتی با تبدیلی که برای این دوربین موجود است براحتی میتوانید از تمام لنزهای کنون حتی سری EF هم استفاده کنید.
    اما G1X جزو کامپکت های رده بالا است و قابلیت تعویض لنز ندارد. بزرگترین مزیت این دوربین، سایز سنسور آن میباشد 18.7*14 mm

نتیجه: اگر میخواهید از عموم افراد 1 لول بالاتر عکاسی کنید همان G1X اکتفا میکند. ولی اگر مایل به ادامه هستید باید وارد دنیای DSLR ها شوید و با مطالعه و صرف زمان فراوان، پیشرفت کنید.
    تاپیک دوربین مذکور: Canon EOS M
    موفق باشید.
    سپاس فراوان
    تاپیک معرفی شده رو کامل وندم،بیشتر بچه ها باطری و سیستم فکوس گلایه کرده بودن که دوی انگار حل شد
    حالا میرم تاپیک مقایسه تا ببینیم خدا چی میخواد

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    20

سلام
    یکی از دوستان قصد خرید کامپکت ixus 140 کانن رو داره اما تو بازار مدل ixus 145 رو به عنوان مدل جدیدتر بهش پیشنهاد دادن اما من وقتی مشخصات هر دو مدل رو مقایسه کردم مدل 145 امکانات پایین تری نسبت به مدل 140 داره و سئوال اینه که چطور کانن مدل جدید رو با امکانات پایین تری معرفی کرده؟
    ضمنا سنسور bsi-cmos مدل 140 عملکرد بهتری داره یا سنسور ccd مدل 145؟
    لینک مقایسه از dp review
    Side by Side Comparison: Digital Photography Review

كاربر جديد
    تشکر کرده
    4

سلام دوستان اگه ممکنه یه کامپکت خوب بهم معرفی کنین که برای کسی که با اس ال آر کار کرده تا حدی راضی کننده باشه؛ خیلی تحقیق کردم و تاپیک ها رو خوندم اما گیج شدم بودجه تا 500 و ترجیحا" کنون ؛ ممنون میشم راهنمایی کنین
    BRAD تشکر می‌کند.

كاربر همراه BRAD آواتار ها
    تشکر کرده
    645

نقل قول نوشته اصلی توسط neda_ djavid نمایش پست ها
    سلام دوستان اگه ممکنه یه کامپکت خوب بهم معرفی کنین که برای کسی که با اس ال آر کار کرده تا حدی راضی کننده باشه؛ خیلی تحقیق کردم و تاپیک ها رو خوندم اما گیج شدم بودجه تا 500 و ترجیحا" کنون ؛ ممنون میشم راهنمایی کنین
    بستگی داره چه نوع کامپکتی مد نظرتون باشه. سوپرزوم باشه یا کامپکت با سنسور بزرگ (که احتمال میدم دومی مورد نظرتون باشه.)
    نزدیکترین کامپکتهای کنون به SLR ها اول از همه سری G و بعد سری S هستند. هرچند با این قیمت بعید میدونم دوربینی از این سری ها پیدا بشه.
    فکر کنم اگه بتونید G12 رو پیدا کنید با بودجه تون همخونی داشته باشه
    neda_ djavid تشکر می‌کند.

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

بودجه برای خرید یک کامپکت خوب خیلی پایین است. با این بودجه حداکثر می توان یک SX 170 خرید، یعنی دوربین با سنسور بزرگتر از 1/2.3 نمی شود خرید.
    neda_ djavid، کوروش، Dariush Chegini و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر فعال
    تشکر کرده
    1029

اگر جمله با اس ال آر کار کرده رو به معنی توقع خروجی و آپشن های یه دوربین slr بدونیم در این قیمت هیچ دوربینی نیست که مناسب باشه. دوربین های این قیمت پایین ترین دوربین های موجود هستن. ولی باید دید برای چه هدفی قصد خرید دوربین کامپکت دارن؟ g1x می تونه انتخاب مناسبی باشه (گرانتر از محدوده قیمت شما) یه دوربین سوپرزوم هم می تونه مناسب باشه ( دوری از خرید یه لنز تله گران قیمت و البته بازهم گرانتر از محدوده قیمت شما).
    نمی دانم.
    ژوزف لویی لاگرانژ.
    فروم از دریچه آمار

كاربر جديد
    تشکر کرده
    4

نقل قول نوشته اصلی توسط ali k نمایش پست ها
    اگر جمله با اس ال آر کار کرده رو به معنی توقع خروجی و آپشن های یه دوربین slr بدونیم در این قیمت هیچ دوربینی نیست که مناسب باشه. دوربین های این قیمت پایین ترین دوربین های موجود هستن. ولی باید دید برای چه هدفی قصد خرید دوربین کامپکت دارن؟ g1x می تونه انتخاب مناسبی باشه (گرانتر از محدوده قیمت شما) یه دوربین سوپرزوم هم می تونه مناسب باشه ( دوری از خرید یه لنز تله گران قیمت و البته بازهم گرانتر از محدوده قیمت شما).
    ممنون از راهنمایی همه دوستان، موضوع اینکه من یه اس ال آر داشتم که دزدیده شده فعلا نمیتونم اس ال آر بگیرم ولی بدون دوربین هم که نمیشه سر کرد، یه چیزی میخوام برای یه مدت دستم باشه , اینجور که فهمیدم sx160,170 و IXUS 300 جواب دادن ؛ میدونم اس ال آر نمیشه فقط یه چیزی میخوام ناامید کننده نباشه البته من هیچ وقت کامپکت نداشتم و نمیدونم کار کردن باهاش میتونه لذت بخش باشه یا نه