صفحه 61 از 284 نخستنخست ... 11 51 57 58 59 60 61 62 63 64 65 71 111 161 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 601 تا 610 , از مجموع 2839
Like Tree2212تشکر

موضوع: راهنمایی براي خرید دوربین هاي Compact ...

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

پیش فرض پاسخ: راهنمایی خرید دوربین میخواهم لطفا

با سلام

با behnamarena موافقم . مطلب به این واضحی خیلی کش پیدا کرده. خصوصا آدم انگیزش رو برای نوشتن از دست میده اگر قرار باشه نتیجه ای نداشته باشه . Non Stop هر کسی حرف خودش رو فقط بزنه. اما اینکه من دوباره پست دادم علتش این نیست که میخوام بگم من درست میگم، و احتیاجی به تایید شدن داشته باشم،...

اما جناب M.vatandoost اون سوالهایی را که برای یک آدم تازه کار فرض کردید ، در چند صورت ممکنه واقعا اتفاق بیفته: 1- به هیچ عنوان کاربر دوربین هیچ گونه تجربه ای از عکس گرفتن نداشته باشه حتی موبایلش هم دوربین نداشته باشه و ندونه چطور عکس تولید میشه!. 2- سواد خوندن کتابچه وسیله ای که خریده ( چه SLR چه کامپکت چه هر وسیله مصرفی دیگری!) رو نداشته باشه حالا چطوره که داره مطالب سایت رو میخونه و سوالش رو می تونه بنویسه عجیبه)

با علم به این که کتابچه فارسی هم با قیمت 7 هزار تومان موجود هست.

آدم کم حوصله ای هم باشه علاقه ای به خوندن مقالات نداشته باشه. و فورا وارد عمل بشه که چرا این دوربین نمیتونه از اون عکسا بگیره! پس باید فروختش. تازه این حالت هم بعیده چون در حالت اتوماتیک دوربینها عکسهای خوبی میگیرند. هر چقدر هم که طرف از مرحله پرت باشه. تازه امکان خطای دوربین در تنظیمات اتوماتیک درSLR ها کمتر از کامپکت ها است. در نتیجه یک همچنین شخصی به عکساهای بهتری هم دست پیدا میکند اگر کامپکت نداشته باشد.

ضمنا مباحثی که بر شمردید مثل سرعت ، دیافراگم ، ایزو ، تراز سفیدی ، ... مگر فقط برای SLR ها مطرح است؟!!!! این همه مطلب نوشتم ( البته توضیح واضحات) . که توی یک جمله با نظر شما مخالفت نکرده باشم.

جناب delbaz عزیز با فرمایش شما در خصوص Live View در بست موافقم چیزی که برای من کاربرد نداشته چه بسا در زمینه دیگری بقول شما برای دیگران کاربرد داشته باشد.

اما اینکه فرمودید" غیر از بدنه به یه سری لنز نیاز دارید که حداقل از یک زاویه نسبتا باز تا تله متوسط ( حالا نه خیلی بلند ) و ماکرو رو پوشش بده . در نتیجه حداقل نیاز به سه چهار لنز دارید"

آیا واقعا همه باید همه این لنز ها را داشته باشند؟ یعنی کسی که میخواهد عکس بگیرد باید تمام لنز های تخصصی عکاسی را از بدو خرید بدنه بلافاصله تهیه کند؟ حالا اینکه اصلا در زمینه کاربرد تخصصی که میخواهد همه این لنز برایش کار برد داشته باشند یا نه رو کاری نداریم.

مگر غیر از این است که داشتن یک بدنه با یک لنز زوم نسبتا معقول جوابگوی خیلی از نیاز های عکاسی میباشد؟
    همانطور که میبینیم خیلی از دوستان در بخش امضاء خود وسایلشان را نوشته اند و فقط یک لنز دارند. و البته به مرور بسته به نوع کاربرد که برایشان خواهد داشت لنز های مورد نظر خود را تامین خواهند کرد. اما نه 4 تا ( تازه حداقل )باهم درست هنگام خرید بدنه!
    شما فرمودید :تهیه کردن اینا به همراه بدنه مطمئنا بیشتر از 600 تومن خواهد شد . چیزی نزدیک به دو ملیون تومنی آب میخوره. بله مطمئنا

موفق باشید

انوش
    ویرایش توسط Anoosh-Em : Tuesday 10 March 2009 در ساعت 00:16
    behnamarena تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    12235

در کل من فکر میکنم: بعضی از دوستان بیخود غول بی شاخ و دمی از SLR ساخته اند. خیر اون هم یک کالایست که مثل همه کالا های دیگر ، و میتوان کار کردن با آن را فراگرفت نه چیزی بیشتر و کمتر از کامپکت ها .
    من خودم D300 را به عنوان اولین دوربین دیجیتال ( بعد از دوربین موبایلم) با کتابچه زبان اصلی خودش یکماهه تمام کردم ( با تمام مشغله ای که داشتم و وقت کمی هم که برای این کار داشتم، الان هم با 7 هزار تمان کتابچه کامل فارسی آنرا خریدم. اما چیزی بیشتری ندارد چون من قبلا با کتابچه انگلیسی آن کاملا کنار آمده بودم.

اما نکته مهم این است، که چه عکس های بتوانیم با آن بگیریم که ایده ال تر و بی نقص تر باشند. اگر نه بقول امضای یکی از اساتید خودنویس خوب آدم را نویسنده نمیکند.

گرفتن عکسهای خوب حتی هنری هم به لطف مقالات خوب و غنی سایت هم کاملا عملی است. من که به چیزی بیش از انتظارم دست پیدا کردم. خصوصا وقتی عکسهای دوستان را میبینم.

موفق باشید
    ویرایش توسط Anoosh-Em : Tuesday 10 March 2009 در ساعت 00:37

كاربر همراه chimeh آواتار ها
    تشکر کرده
    207

خب بگذارید مسئله رو از دید یک نفر که پارسال در سطح ایشون بوده و 400 تومان هم می خواسته هزینه کنه نگاه کنیم!
    من یک fuji s6500 گرفتم حالا به اینکه چه دلایلی داشت و آیا توی اون رنج قیمت چیز بهتری هم می تونستم بخرم که کیفیت بالاتری بده یا نه کاری نداریم !!!

ولی نکته اینه که من بعد از 2 سال کار با دوربین campact دیگه نمی خواستم با مد های از پیش تعیین شده کار بکنم و عکسمم رو هم بدون ادیت ذخیره کنم (البته فکر نکنم لفظ شوت رو بشه بکسی داد که که از مد auto دوربینش استفاده میکنه شاید یک عکس auto گرفته شده باشد ولی دید طرف خیلی حرفه ای باشد و از طرفی چهار تا ضرب و تقسیم ساده هم بلد باشه بکنه!!!)

خلاصه کلام اینکه ما تو این یک سال که این dsl-like رو گرفتیم هنوز داریم با این دوربین چیز یاد می گیریم و فک نکم تا یک 7 ، 8 ماه دیگه درسمون به slr برسه در واقع الان هنوز دارم تمرین دید رو انجام می دم بعلاوه اینکه سعی می کنم سرعتم رو در انتخاب بهترین فاصله از سوژه ،بهترین دیافراگم و iso مناسب و سرعت مناسب در هر موقعیتی بالا ببرم و اشکالی هم نمی بینم که سر مگس زیاد تو تصویرم گنده نشده و اینکه به پرنده هایی که بهم نزدیک نیستن زیاد توجه نمی کنم و کیفیت عکسمم در حد slr نیست!
    ان شاءالله با راهنمایی های دوستان ما هم زود تر این مرحله رو رد کنیم و نیاز یک slr رو کاملا احساس کنیم!

بچه راه رفتن که یاد گرفت بعد براش یک کفش می خرن که راه بره بعد خواست کوهنوردی کنه کفش کوه هم براش می خرن.:)

كاربر همراه
    تشکر کرده
    127

Exclamation پاسخ: راهنمایی خرید دوربین میخواهم لطفا

خوب شما اگه از Compact به SLR ارتقا میدادید به چه مشکلاتی بر می خوردید؟
    به نظر من یک دوربین D60 یا D40 با لنز 18-135 یا لنز 18-70 همه کارای یک نفر تازه وارد رو انجام میده.
    من خودم 2 سال فقط با 18-70 سر کردم و راضی بودم.
    اگه کسی بتونه لنز 18-135 رو تهیه کنه در همه مواردی میتونه عکس بگیره (البطه منظورم عکاسهای حرفه ای نیست).
    خود شرکت نیکن هم بازار آماتورها رو در نظر داشته که این لنز رو ساخته.

تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط chimeh نمایش پست ها
    خب بگذارید مسئله رو از دید یک نفر که پارسال در سطح ایشون بوده و 400 تومان هم می خواسته هزینه کنه نگاه کنیم!
    من یک fuji s6500 گرفتم حالا به اینکه چه دلایلی داشت و آیا توی اون رنج قیمت چیز بهتری هم می تونستم بخرم که کیفیت بالاتری بده یا نه کاری نداریم !!!

ولی نکته اینه که من بعد از 2 سال کار با دوربین campact دیگه نمی خواستم با مد های از پیش تعیین شده کار بکنم و عکسمم رو هم بدون ادیت ذخیره کنم (البته فکر نکنم لفظ شوت رو بشه بکسی داد که که از مد auto دوربینش استفاده میکنه شاید یک عکس auto گرفته شده باشد ولی دید طرف خیلی حرفه ای باشد و از طرفی چهار تا ضرب و تقسیم ساده هم بلد باشه بکنه!!!)

خلاصه کلام اینکه ما تو این یک سال که این dsl-like رو گرفتیم هنوز داریم با این دوربین چیز یاد می گیریم و فک نکم تا یک 7 ، 8 ماه دیگه درسمون به slr برسه در واقع الان هنوز دارم تمرین دید رو انجام می دم بعلاوه اینکه سعی می کنم سرعتم رو در انتخاب بهترین فاصله از سوژه ،بهترین دیافراگم و iso مناسب و سرعت مناسب در هر موقعیتی بالا ببرم و اشکالی هم نمی بینم که سر مگس زیاد تو تصویرم گنده نشده و اینکه به پرنده هایی که بهم نزدیک نیستن زیاد توجه نمی کنم و کیفیت عکسمم در حد slr نیست!
    ان شاءالله با راهنمایی های دوستان ما هم زود تر این مرحله رو رد کنیم و نیاز یک slr رو کاملا احساس کنیم!

بچه راه رفتن که یاد گرفت بعد براش یک کفش می خرن که راه بره بعد خواست کوهنوردی کنه کفش کوه هم براش می خرن.:)
    سوء تفاهم شده دوست عزیز من ، به پست من مراجعه کنید ، بنده به کسی که از مد اتوماتیک استفاده میکنه نگفتم شوت. خصوصا که خودم در 60 درصد مواقع از مد اتوماتیک استفاده میکنم.

برای 400 هزار تومان بله انتخاب یک کامپکت بهترین راه و در واقع تنها راه است.
    اما اینکه شما مسیر درستی را در یادگیری عکاسی دارید طی میکنید.، مشهود است اما تائیدی برای تهیه کامپکت نیست ، شما همه این یادگیری ها و کسب تجربه را هم میتوانستید با یک SLR هم داشته باشید. بدون اینکه لازم باشد پولی برای یک کالای موقتی پرداخت کنید( درصورتی که بخواهید دست به تعویض بزنید) هزینه ای را هم که بعدا میخواهید بد هید SLR بگیرد را متوانیستید صرف تهیه لنز مورد نظرتان برای SLR موجودتان بکنید.
    برای بنده هم عکاسی ماکرو هدف نیست هیچ وقت هم لنز ماکرو نخواهم گرفت ( بقول شما عکس گرفتن از کله مگس، در هیچ سایزی)

اما اگر برایتان مهم نیست که : جمله شما : کیفیت عکسمم در حد slr نیست!

خوب شما انتخاب خوبی داشته اید. حتی میتوانستید کمتر هم برای این کار خرج کنید کامپکت های مقرون به صرفه تری هم هستند.

موفق باشید

كاربر همراه chimeh آواتار ها
    تشکر کرده
    207

anoosh عزیز اون نکته ای که فرمودید سوءتفاهم شده منظور بنده اشاره به مطلب نوشته شده شما نبود! و کسی که دقیقا این مطلب رو نوشته بودند مطلب رو گرفتن!

در مورد کیفیت هم تفاوت کیفیت در این مقطع برای من در رده های بعد از فراگیری عکاسی و بدست آوردن رموز گرفتن یک عکس زیبا و با استاندارد های هنری است که متاسفانه در دفترچه راهنمای هیچ دوربینی هم قابل یاد گیری نیستن.

نکته ای که تولید دوربینی با کلاس dsl- like را برای سازنده ضروری کرده راحتر بودن کار با این دوربین ها در هر مدی است تا بتواند یک ماکرو معقول و یک واید مناسب را داشته باشد و راه خودش رو انتخاب کنه که بیشتر چیکارس! و تواین مدت سوالاتی که براش پیش میاد کمتر باشه و به عکاسیش بپرداژه و نتیجه اش هم راضی کننده باشه(البته بازم میگم فعلا )

چیزی که منو به این تصمیم رسوند تجربه دوستانم بود که قبلا slr-like داشتند و بعد slr 'گرفتن و همگی از این پیش خرج اولیه راضی هستند . بنظر من slr دوربینی نیست که بخوای باهاش اصول اولیه را یاد بگیری و شاید دل آدم از عکاسی زده شه (البته استثنا هم وجود داره یکیش خود شما) ولی برای توصیه کردن بدیگران بحث فرق می کنه چون ما بصورت عمومی باید پیشنهاد بدیم!

من فکر می کنم راه ورود به عکاسی حرفه ای از slr-like است که منظور سازنده هم همین بوده.
    Mashhadi Vahid، M.vatandoost، partow و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

slr
    slr آنلاین نیست
    كاربر آشنا slr آواتار ها
    تشکر کرده
    63

پوزش بابت اینکه وارد بحثتان شدم

سوالی برایم پیش آمد که اگر slr بخرم برای هر نوع عکاسی یک نوع لنز باید خرید؟؟؟؟؟؟؟؟

یعنی لنزی وجود ندارد که all in one باشد و بتوان نیاز به ماکرو گرافی و وایدگرافی و پرتره گرافی(نیاز های من) و حتی عکسای خانوادگی انداخت؟:(

كاربر همراه
    تشکر کرده
    127

دوست عزیز لنزهایی که معمولا با kit یعنی با خود دوربین ارائه میشن لنزهای مناسب برای عکاسی عمومی هستن و به نظر من یکی از بهترین این لنز ها 18-200 هست که حالت ضد لرزش هم دارد ولی خوب قیمتش زیاده یکم ولی لنزهای دیگری هم هستن که خوب باشن مثل 18-135 یا 18-105
    شما میتونین از 18mm برای عکسهای واید استفاده کنین از 50mm تا 135mm برای پرتره و خود 135 هم برای ماکروهای محدود مثل عکاسی از گلها خوب هست. ولی نباید شما توقع داشته باشین که بهترین پرتره و واید رو با یک لنز بگیرین.
    ولی همه اینها کیفیت عکس و bokeh هر چی که باشه از یک SLR-Like بهتر در میاد.

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

نقل قول نوشته اصلی توسط slr نمایش پست ها
    پوزش بابت اینکه وارد بحثتان شدم

سوالی برایم پیش آمد که اگر slr بخرم برای هر نوع عکاسی یک نوع لنز باید خرید؟؟؟؟؟؟؟؟

یعنی لنزی وجود ندارد که all in one باشد و بتوان نیاز به ماکرو گرافی و وایدگرافی و پرتره گرافی(نیاز های من) و حتی عکسای خانوادگی انداخت؟:(
    سلام:

درست میفرمایید با دوربین های اس ال آر برای هر نوع عکاسی با توجه به فوکال لنت قدم به قدم میبایست هزینه کنید. البته شاید تکنولوژی به گونه ای پیش برود که این امر محقق شود ولی الان اینگونه نیست. شما برای ماکرو نیاز به لنزی با بزرگنمایی های 0.25 به بالا دارید. ( البته با توجه به نوع ماکروگرافی شما و نیاز به بزرگنمایی که خواهید داشت) برای تله و سوپر تله نیز همینطور برای واید هم اینگونه خواهد بود. حال با توجه به اینکه از کدام کارخانه خریدتان را انجام خواهید داد یا آنکه کدام لنز از کدام کارخانه دارای چه لنزهایی در چه محدوده ای خواهد بود آن بحثی است جدا ولی All in One خیر...
    .
    .
    فرضا در کانن یک لنز 28-300 هست تا حدودی نزدیک به فرمایش شما به Magnification 0.3 که با کراپ ها البته روی واید آن حسابی نمیتوان باز کرد ( معادل 44.8 ) خواهد بود با کیفیت اپتیکی نه چندان ایده آل با قیمتی بالای 2 میلیون تومان با دیافی ( نسبتا ) بسته... و متغیر نسبت به فوکال لنت های متفاوت. این تنها لنزی است در این برند که نزدیک به موردی است که شما اشاره فرمودید با وزن تقریبی یک کیلو و هفتصد گرم ....
    .
    .
    لنز دیگر 18-200 با بزرگمنایی 0.24 که محدوده معادل بین 28.8 تا 320 را روی کراپ 1.6 و محدوده 27 الی 300 روی کراپ 1.5 ( نیکون ) را برایتان پوشش خواهد داد ( از بزرگنمایی لنز نیکون اطلاعی ندارم ) قیمت اگر اشتباه نکنم حدودا 600 خواهد بود پلاس ماینس 50 ....
    .
    .
    .
    برای پرنده گرافی هم که بحثی جداست ...
    .
    .
    برای پرتره هم فوکال لنت های طلایی 50 + 85 + 100 + 135 + 200 معمولا با توجه به نوع کارتان کفایت کننده خواهد بود حال این موارد بالا پایین هم خواهد داشت بحث نور پردازی بحثی جدا ...... ( دوستان وارد تر باید بگویند ) + دیاف باز که همیشه راهگشا وچاره ساز خواهد بود.
    .
    .
    این موارد به کنار...... در اصل این شما هستید که بهتر از همه میدانید (با توجه به نوع عکاسیتان ) کدام لنز تمامی نیاز های شما را برآورده خواهد کرد شاید یک 55-18 برای یک عکاس با توجه به نوع عکاسی All in One باشد. شاید هم خیر ؟! اما اینها مواردیست که وجود دارد و نمیتوان به صرف خرید یک Slr به راحتی از کنار آن گذشت و خریداران دوربین های Slr پیش از هر چیز میبایست این موضوع و هزینه های مربوط به آنرا مد نظر داشته باشند. در غیر اینصورت اصل پرداخت اولیه برای دوربین توجیه منطقی نخواهد داشت
    .
    .
    موفق باشید :)
    A_Maddah، Delbaz، Ali Shadi و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه M.vatandoost آواتار ها
    تشکر کرده
    1277

این نکته را بعنوان آخرین جمله من در این تاپیک داشته باشید...

اگر در مد Auto و با لنز کیت عکس بگیرید. خروجی کار شما نه تنها هیچ تفاوتی با یک SLR like نخواهد داشت بلکه از بسیاری از کامپکت ها هم پایین تر خواهد بود.

تا زمانی که شما نتوانید به قابلیتهای یک وسیله بطور کامل مسلط باشید و از آن به نحو احسن و در جای خود استفاده کنید. قابلیتهای آن وسیله به سطح دانسته های شما تنزل پیدا می کند.

یک تلویزیون LCD مجهز به ورودی HDMI تا وقتی که من نتوانم از قابلیت HDMI آن استفاده کنم. حکم یک تلویزون معمولی را خواهد داشت. و فقط می توانم هر کجا که بحث تلویزون بود بگویم تلویزونی که من خریده ام ورودی HDMI دارد ولی من در آن فقط VCD تماشا می کنم.

این معنای واقعی تجمل گرایی است. و مصداق بارز تجدد. اما وقتی بتوانم از قابلیتهای یک وسیله استفاده کنم و به نوعی قابلیتهای یک وسیله بتواند نیاز مرا با معقولترین هزینه در بر بگیرد آنگاه نام این فرهنگ را تمدن می گذارند.

این جمله من نیست جمله جامعه شناسان سر شناس غربی راجع به تمدن و تجدد است.

صفحه 61 از 284 نخستنخست ... 11 51 57 58 59 60 61 62 63 64 65 71 111 161 ... آخرینآخرین