صفحه 64 از 284 نخستنخست ... 14 54 60 61 62 63 64 65 66 67 68 74 114 164 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 631 تا 640 , از مجموع 2839
Like Tree2212تشکر

موضوع: راهنمایی براي خرید دوربین هاي Compact ...

كاربر همراه
    تشکر کرده
    21

پیش فرض پاسخ: راهنمایی خرید دوربین میخواهم لطفا

سلام

من یه جواب فوری میخام نهایت تا 2 ساعت دیگه یکی از دوستام کنون ixus 80 خریده 200 تومن منتها خوشش نیومده میخاد عوضش کنه ایکسوس هم میخاد تا 240 میخاد خرج کنه چی میتونه بگیره؟ البته من بهش گفتم sx110 هم هست حالا نظر شما چیه ایسکوس یا sx110?

مممنون

كاربر همراه
    تشکر کرده
    127

Talking پاسخ: راهنمایی خرید دوربین میخواهم لطفا

نقل قول نوشته اصلی توسط aria irani نمایش پست ها
    سلام
    من یه جواب فوری میخام نهایت تا 2 ساعت دیگه یکی از دوستام کنون ixus 80 خریده 200 تومن منتها خوشش نیومده میخاد عوضش کنه ایکسوس هم میخاد تا 240 میخاد خرج کنه چی میتونه بگیره؟ البته من بهش گفتم sx110 هم هست حالا نظر شما چیه ایسکوس یا sx110?
    مممنون
    آخه Ixus 80 دوربین خوبیه، شما بگین چرا و از چه چیز این دوربین خوشش نیومده. در ضمن SX110 دوربین خوبی هست اما اینطور که به نظر میاد باطری قلمی میخوره و فکر میکنم زود به زود شارژش تموم بشه.
    من هم Ixus 90 یا همون SD790 رو پیشنهاد میکنم.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    7

پیش فرض پاسخ: راهنمایی خرید دوربین میخواهم لطفا

جناب فرهاد بسیار سپاس گذارم از راهنماییتان.....
    من هم امروز رفتم که 590 را بخرم و طبق عادت 45 دقیقه هم تمامی مغازه هارا گشتم و یک وقت دیدم با sx110 دارم بر میگردم خانه!؟!
    خب چه کار کنم دلم نیامد انرا نخرم...
    البته این 590 هم یک مقدار مثل اسباب بازی بود...
    از این مطلب هم نگذریم که انصافا با قیمت عالی خریدم... همه جا صحبت 280 و 275 بود و نهایتا 265 که تازه میگفتند
    به شرط انکه لوازم جانبی هم بخری ناکس ها رو دوربین تخفیف میدادند که رو چیزهای دیگر تلافی کنند...
    جالب اینجاست که داریم پول میدیم تازه یک جوری برخورد میکنند که انگار دارند به ما لطف هم میکنند که جنس میفروشند یارو سرش را از دفترش بلند نمیکند یک جواب درست به ادم بدهد زورش میاد من متعجبم که چرا مردم
    جنس هم میخرند و خیلی هم خوشحالند!!!
    مثل اینکه خیلی هم حال میکنند از این برخورد بی خود نیست این وضعمان هست.
    حضرت علی 1400 سال پیش فرمودند هر ملتی لیاقت همان حکومتی را دارد که بر انها حاکم است خب داریم میبینیم
    دیگر.
    به هر حال سرتان را درد نیاورم در یک مغازه به قیمت 255 خریدم البته کامل چک کردم دیدم کارش درست است یک رم
    8 گیگ توشیبا اصل زاپن را هم داد 26.
    به هر حال خیلی ممنون از لطف و راهنماییتان.
    به امبد موفقیت برای همگان.
    farhad44 و azarigh تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    20

پیش فرض درخواست كمك خيلي فوري

دوستان عزيز سلام.
    از اينكه عضو سايت شما شدم و بالاخره يه سايت ديدم كه مخصوص بحث عكاسي بالاخص دوربينها ي ديجيتال هست خيلي خوشحالم.
    عزيزان من مي خواستم يه دوربين ديجيتال بخرم(قبلا زياد داشتم و عوض كردم). اما تا فردا بيشتر فرصت ندارم. پس از اساتيد خواهش مي كنم حتي المكان امروز به من تجربيات عملي گرانبهاشونو انتقال بدن(اگر بعد هم پاسخ بدن واسه اطلاعاتم خوبه و سپاسگزاري مي كنم). نكته مهم اينكه من خودم عكاس آماتوري نيستم و به راحتي تمام مشخصات دوربينهايي رو كه الان در موردشون بحث مي كنم رو در آوردم و مشخصات هر دوربين ديگه اي رو هم مي تونم در بيارم(حدود 45000 عكس از طبعيتهاي مختلف گرفتم). اما همه مي دونيم كه مقايسه دو دوربين صرفا با مشخصات زياد جالب نيست ، چه بسا دوربينهايي مثل Sony F727 كه هنوز كه هنوزه از نظر كيفيت عالي عكس مي گيرن با اينكه قديمي هستن.
    در هر صورت خواهش مي كنم كه دوستاني پاسخ بدن كه تجربه كار عملي با دوربينهايي كه خدمتتون عرض مي كنم رو داشتن و عكسهاشو ديدن. ضمنا خواهش مي كنم بدون تعصب روي برند Sony و Canon صحبت كنن.
    خوب و اما ... من مي خوام ماكزيمم تا 400000 تومان هزينه كنم . مهمترين معيار واسه من شفافيت و وضوح عكس هست. اندازه و حجم دوربين و اينكه چند مگاپيكسل هست برام مهم نيست و فرض كنيد هميشه مي خوام در حالت اتوماتيك عكاسي كنم(پس امكانات اضافي دوربينهاي SLR برام كاربردي نداره ، ولي خوب بدك هم نيست).
    1) من به شخصه معتقدم دوربينهاي سوني عكسهاي زنده تر ، شفافتر و جذابتري نسبت به Canon در حالت اتوماتيك ارائه مي دن و Canon عكسهاي واقعي تري مي گيرن كه واسه من مورد اول اولويت بيشتري داره. نظر دوستان چيه؟ ( البته منظورم واسه قيمتهاي زير 500000 تومانه ، والا سري EOS در برند Canon واقعا كم نظيره)
    2) در حال حاضر دوربين Sony Cybershot Alpha 100 قيمتش حدود 400000 تومان شده و واقعا به شدت منو تحريك مي كنه. با اينكه دوربين حرفه اي هست اما قيمتش عاليه. نظر دوستان چيه؟
    3) شنيدم Canon powershot G10 دوربين خوبيه!؟
    4) آيا كسي از دوربينهاي سري T سوني داره و باهاش عكاسي مي كنه؟ راضي هست؟
    5) آيا هنوز هم دوربين هاي خوب كه باطري AA بخورن(مثل Sony H5) وجود داره؟
    6) سري T سوني بهتره يا Alpha 100 سوني(بازم تاكيد مي كنم فرض كنيد هر دو رو روي حالت اتوماتيك گذاشتيم و عكاسي كرديم ، عكس كدوم يك شفاف تر و واضحتره)؟
    7) دو مورد قبلي در مقايسه با Canon Powershot G9 با توجه به معيارهاي من لطفا مقايسه كنيد.
    8) با عنايت به اينكه تكنولوژيهاي Wide در مانيتورها و تلويزيونها رو به رشده ، كداميك از دوربينهاي مذكور عكسهاي Wide ميگيرن(بدون نياز به لنز)؟
    نهايتا دوستان اگر پيشنهاد ويژه اي هم دارن ارائه بدن ممنون مي شم. بازم با عرض معذرت تاكيد مي كنم مهمترين و اصلي ترين معيار واسه من شفافيت و وضوح عكس(در حالت اتوماتيك) هست و بيشتر هم از طبيعت عكس ميگيرم(مگا پيكسل هم برام مهم نيست و به نظر من 8 مگاپيكسل كافيه). منتظر راهنمايي اساتيد هستم. پيشاپيش هم سپاسگزارم.

ary
    ary آنلاین نیست
    كاربر آشنا
    تشکر کرده
    57

پیش فرض پاسخ: درخواست كمك خيلي فوري

2) در حال حاضر دوربين Sony Cybershot Alpha 100 قيمتش حدود 400000 تومان شده و واقعا به شدت منو تحريك مي كنه. با اينكه دوربين حرفه اي هست اما قيمتش عاليه. نظر دوستان چيه؟
    سونی A100 هنوز تولید میشه؟ و راحت پیدا میشه؟ قیمتش که خیلی خوبه.

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

سلام: در بقیه موارد نظر خاصی ندارم اما در این مورد ...

نقل قول نوشته اصلی توسط reza76622201 نمایش پست ها

با عنايت به اينكه تكنولوژيهاي Wide در مانيتورها و تلويزيونها رو به رشده ، كداميك از دوربينهاي مذكور عكسهاي Wide ميگيرن(بدون نياز به لنز)؟
    بقول شاعر:

واید مانیتور بجا .. واید آن لنز هم جدا
    هر دو واید هستند اما این کجا و آن کجا

:)

این دو مفهوم فقط در کلمه با هم اشتراک خواهند داشت واید لنز به زاویه برداشت ارتباط خواهد داشت واید مورد اشاره شما به ابعاد نمایش که منطبق با کدام استاندارد باشد مثلا 16:9 یا ....
    Arash، reza_Bahman، M.vatandoost و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

نكته مهم اينكه من خودم عكاس آماتوري نيستم و به راحتي تمام مشخصات دوربينهايي رو كه الان در موردشون بحث مي كنم رو در آوردم و مشخصات هر دوربين ديگه اي رو هم مي تونم در بيارم(حدود 45000 عكس از طبعيتهاي مختلف گرفتم). اما همه مي دونيم كه مقايسه دو دوربين صرفا با مشخصات زياد جالب نيست ، چه بسا دوربينهايي مثل Sony F727 كه هنوز كه هنوزه از نظر كيفيت عالي عكس مي گيرن با اينكه قديمي هستن.
    دوست عزیز
    آماتور بودن که بد نیست. من اگر از راه عکاسی درامد نداشتم گمانم آماتور هم نبودم.

اما اینکه مشخصات دوربینها رو در بیاورید خوبه و اینکه ۴۵۰۰۰ عکس گرفتید هم خوبتر!

اما خوبه بدونید که مشخصات لباسشوئی و چرخ گوشت رو هم میشه به راحتی دراورد. و هر کسی با یه دوربین ویدئوی خانگی نیم ساعت فیلم گرفته باشه میتونه ادعا کنه که ۴۵۰۰۰ تا عکس گرفته!

در مورد واید بودن هم دوستان توضیح دادند.
    خلاصه برای عکاس خوب شدن لازمه که مقالات سایت عکاسی را مطالعه کنید.(حالا چه آماتور باشید و چه حرفه‌ای و یا مثل من علاقه مند عکاسی)

اما از این حرفها که بگذریم. گمان می‌کنم با توضیحاتی که دادید نباید جلوتر از دوربینهای کامپکت و یا SLR LIKE خرید کنید.(مگر اینکه برنامه مشخصی برای مطالعه در مورد عکاسی داشته باشید)
    چرا؟

چون احتمالا منظورتان از عکس واضح چیزی تو مایه‌های عمق میدان زیاد خواهد بود. عمق میدان زیاد هم در وضعیت اتوماتیک با دوربینهای کوچک بهتر بدست میاید. علت هم سنسور کوچکتر این دوربینهاست.(رجوع شود به مقالات سایت)

پس DSLR ها را فراموش کنید.
    عکسهای کاربران عادی در اینترنت را جستجو کنید و ببینید از رنگ کدام دوربین بیشتر خوشتان میاید.(سایتهایی مثل pbas مرجع بسیار خوبی در این مورد هستند)
    نگاهی به سایز دوربینها بیندازید(چه سایزی را می‌خواهید بر روی گردن، داخل کیف، جیب داشته باشید)
    توجه به رنج زوم دوربینهای کوچک کنید که علاقه به رنج زوم زیاد دارید یا نه.

خرید موفقی داشته باشید.
    reza_Bahman، siamak1681 و M.vatandoost تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    20

نقل قول نوشته اصلی توسط ary نمایش پست ها
    سونی A100 هنوز تولید میشه؟ و راحت پیدا میشه؟ قیمتش که خیلی خوبه.
    توليد نميشه ، ولي توي بازار تك و توك پيدا ميشه.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    20

نقل قول نوشته اصلی توسط Arash نمایش پست ها
    اما خوبه بدونید که مشخصات لباسشوئی و چرخ گوشت رو هم میشه به راحتی دراورد. و هر کسی با یه دوربین ویدئوی خانگی نیم ساعت فیلم گرفته باشه میتونه ادعا کنه که ۴۵۰۰۰ تا عکس گرفته!
    دوست عزيز ، منظور فهم مشخصاته. ضمنا اكثر افراد آماتور از دوربين فقط مگاپيكسل و در حالت يكم پيشرفته تر زومش(اونم به تفكيك زوم اپتيك و ديجيتال نمي دونن) رو مي دونن. ضمنا منظور بنده فيلمبرداري نبود(اميدوارم شما به تمسخر نگرفته باشيد كه اين در شان يه مدير سايت نيست) نكنه شما وقتي ازتون ميپرسن چقدر فيلم گرفتيد اونو با تعداد عكس بيان مي كنيد!؟!؟!؟، من خيلي از جاهاي ديدني ايران رفتم و مناظر زيبايي رو شكار كردم.

اما از این حرفها که بگذریم. گمان می‌کنم با توضیحاتی که دادید نباید جلوتر از دوربینهای کامپکت و یا SLR LIKE خرید کنید.(مگر اینکه برنامه مشخصی برای مطالعه در مورد عکاسی داشته باشید)
    چرا؟

چون احتمالا منظورتان از عکس واضح چیزی تو مایه‌های عمق میدان زیاد خواهد بود. عمق میدان زیاد هم در وضعیت اتوماتیک با دوربینهای کوچک بهتر بدست میاید. علت هم سنسور کوچکتر این دوربینهاست.(رجوع شود به مقالات سایت)
    لطف مي كنيد آدرس مقاله مرتبط با اين موضوع رو بديد ؟ ضمنا فكر نمي كنيم وضوح و مات نبودن تصوير ربطي به SLR بودن يا نبودنو همچنين عمق ميدان داشته باشه. در دو مدل مشابه دو برند يكي تصويرش شفاف تره با اينكه CCD يك اندازه دارن.

عکسهای کاربران عادی در اینترنت را جستجو کنید و ببینید از رنگ کدام دوربین بیشتر خوشتان میاید.(سایتهایی مثل pbas مرجع بسیار خوبی در این مورد هستند)
    در كدوم قسمت اين سايت برم؟ لطف مي كنيد آئرس دقيق رو بديد؟

نگاهی به سایز دوربینها بیندازید(چه سایزی را می‌خواهید بر روی گردن، داخل کیف، جیب داشته باشید)
    توجه به رنج زوم دوربینهای کوچک کنید که علاقه به رنج زوم زیاد دارید یا نه.
    دوست عزيز ، چند بار تاكيد كردم كه انداره ، مگاپيكسل و ... برام مهم نيست و عرض كردم شفافيت و وضوح تصوير برام مهمه.
    اي كاش نوشته هامو درست خونده بوديد. نهايتا من بازم از دوستان مي خوام اونايي كه با اين مدلها(يا يكيش) كار كردن راهنمائيم كنن. چون به عقيده من تئوري چيز ديگست و توي عمل ممكنه چيز ديگه اي باشه كه در تئوري نباشه.
    نهايتا شما جز يه اشاره كلي به مقالات(اونم بدون آدرس) چيزي به من نگفتيد. لطفا مدل پيشنهادي(در صورتيكه باهاش كار كرديد) بر اساس معيارهاي من رو ذكر كنيد. ممنون مي شم.(من فعلا عجله دارم و فرصت خوندن مقاله رو الان ندارم ، بعدا مي خونم)

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    20

نقل قول نوشته اصلی توسط QashQai نمایش پست ها
    سلام: در بقیه موارد نظر خاصی ندارم اما در این مورد ...

بقول شاعر:

واید مانیتور بجا .. واید آن لنز هم جدا
    هر دو واید هستند اما این کجا و آن کجا

:)

این دو مفهوم فقط در کلمه با هم اشتراک خواهند داشت واید لنز به زاویه برداشت ارتباط خواهد داشت واید مورد اشاره شما به ابعاد نمایش که منطبق با کدام استاندارد باشد مثلا 16:9 یا ....
    ممنون از توضيحتون. اما مفهوم وايد يعني عريض بودن و من ترجيحا دوربيني مي خوام كه سطح عرضي وسيعتري رو پوشش بده(البته اول وضوح و شفافيت تصوير برام مهمه). با عنايت به اين مساله لطف كنيد پيشنهاد خودتون رو بفرمائيد.

صفحه 64 از 284 نخستنخست ... 14 54 60 61 62 63 64 65 66 67 68 74 114 164 ... آخرینآخرین