صفحه 58 از 284 نخستنخست ... 8 48 54 55 56 57 58 59 60 61 62 68 108 158 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 571 تا 580 , از مجموع 2839
Like Tree2212تشکر

موضوع: راهنمایی براي خرید دوربین هاي Compact ...

كاربر جديد mtzaker آواتار ها
    تشکر کرده
    67

پیش فرض پاسخ: راهنمایی برای خرید دوربین

سلام

دوربین H9 که خریدم قصد داشتم براش لنز واید و تله هم بگیرم اما جناب وحید فرمودن اگر راضی نیستم از دوربین براش خرج نکنم. از اون گذشته قیمت لنز ها هرکدام 128 تومن اصلا عاقلانه نبود.
    در نهایت تصمیم به فروش این دوربین و خرید یک SLR گرفتم. اما چشمت روز بد نبینه هر چی بیشتر خوندم بیشتر گیج شدم. مجبور شدم در پستی از کسانی که تجربه دارند نظر بخوام که راهنمایی کنن.
    فعلا بودجه حدود 400 تا 600 هست. فقط هم بدنه را میخوام بگیرم تا وقتی که بتونم به لنز ها شناخت پیدا کنم و قدرت مالی اجازه بده. استفادم از دوربین هم در مسافرتها و عکاسی از طبیعت هست (دریا - کوه - ابر - حیوانات). نظرم روی D40 و D60 هست اما میگن بدنه خوبی نداره!! برام سازندش مهم نیست مهم کیفیت خروجی عکس هست و اینکه بیشترین مشکلم هم عکاسی در نور کم هست برای اشیاء متحرک. آیا تو این محدود قیمتی دوربینی هست که تو این قابلیت عملکرد بهتری داشته باشه؟
    D40 را 465 قیمت کردم اما d60 را ندیدم که قیمت کنم. در مورد کنن و فوجی هم چیزی ندیدم.
    آیا D60 با لنز پیش فرضی که رو بدنه داره تصویر زیر هست ؟ یا اینکه لنز پیش فرضش چیز دیگه ای هست؟
    لطفا عزیزانی که تجربه دارند بنده آماتور را راهنمایی کنن.

maziaran تشکر می‌کند.

كاربر همراه Farshad Afshari آواتار ها
    تشکر کرده
    1080

نقل قول نوشته اصلی توسط mtzaker نمایش پست ها
    سلام

دوربین H9 که خریدم قصد داشتم براش لنز واید و تله هم بگیرم اما جناب وحید فرمودن اگر راضی نیستم از دوربین براش خرج نکنم. از اون گذشته قیمت لنز ها هرکدام 128 تومن اصلا عاقلانه نبود.
    در نهایت تصمیم به فروش این دوربین و خرید یک SLR گرفتم. اما چشمت روز بد نبینه هر چی بیشتر خوندم بیشتر گیج شدم. مجبور شدم در پستی از کسانی که تجربه دارند نظر بخوام که راهنمایی کنن.
    فعلا بودجه حدود 400 تا 600 هست. فقط هم بدنه را میخوام بگیرم تا وقتی که بتونم به لنز ها شناخت پیدا کنم و قدرت مالی اجازه بده. استفادم از دوربین هم در مسافرتها و عکاسی از طبیعت هست (دریا - کوه - ابر - حیوانات). نظرم روی D40 و D60 هست اما میگن بدنه خوبی نداره!! برام سازندش مهم نیست مهم کیفیت خروجی عکس هست و اینکه بیشترین مشکلم هم عکاسی در نور کم هست برای اشیاء متحرک. آیا تو این محدود قیمتی دوربینی هست که تو این قابلیت عملکرد بهتری داشته باشه؟
    D40 را 465 قیمت کردم اما d60 را ندیدم که قیمت کنم. در مورد کنن و فوجی هم چیزی ندیدم.
    آیا D60 با لنز پیش فرضی که رو بدنه داره تصویر زیر هست ؟ یا اینکه لنز پیش فرضش چیز دیگه ای هست؟

[]
    بله این لنز کیت 18-55 vr dxمی باشد من خودم این دوربینو داشتم (خیلی هم راضی بودم فقط بدنه اون کمی کوچیک بود )
    بعد از اینکه گمش کردم (تو تاکسی جا موند) خدا کمک کرد و 1000d گرفتم که از 1000dراضی ترم قیمتشم کمتره چرا در باره 1000d فکر نمی کنید؟
    mtzaker تشکر می‌کند.
    فرشاد افشاری

گالری من
    لنز بعدی انشا ا...Canon EF-S 10-22mm USM

كاربر همراه Ali Shadi آواتار ها
    تشکر کرده
    1424

سلام

سلام

به نظر من اگه وايد و تله H9 براتون قابل قبول نيست و تنها علتتون براي خريد DSLR اين مورد هست ( عكاسي در نور كم براتون خيلي مهم نيست) ، مطمئنا اين بودجه براي اينكار كافي نيست ، اگه بخواهين همون وايد و تله (نه بيشتر) رو كه H9 داره رو با DSLR با همون كيفيت اپتيكي داشته باشين حداقل بايد يه دو ميليوني خرج كنين.
    همونطور كه خودتون گفتين خريد كنورتورها هم معقول نيست، اگه خيلي به وايد علاقه منديد ميتونين يكي از مدلهاي جديد SLR-Like رو كه وايد و تله خوبي دارن انتخاب كنيد، شايد FZ28
    mtzaker تشکر می‌کند.

WWW.GOGNUS.COM علی شادی
    Gear List: Nikon D90 + 18-105vR + 50 1.4D + Sigma 10-20 + Manfrotto 190XPROB + 322RC2 & Panasonic FZ5

تشکر کرده
    67

نقل قول نوشته اصلی توسط alishadi نمایش پست ها
    سلام

به نظر من اگه وايد و تله H9 براتون قابل قبول نيست و تنها علتتون براي خريد DSLR اين مورد هست ( عكاسي در نور كم براتون خيلي مهم نيست) ، مطمئنا اين بودجه براي اينكار كافي نيست ، اگه بخواهين همون وايد و تله (نه بيشتر) رو كه H9 داره رو با DSLR با همون كيفيت اپتيكي داشته باشين حداقل بايد يه دو ميليوني خرج كنين.
    همونطور كه خودتون گفتين خريد كنورتورها هم معقول نيست، اگه خيلي به وايد علاقه منديد ميتونين يكي از مدلهاي جديد SLR-Like رو كه وايد و تله خوبي دارن انتخاب كنيد، شايد FZ28
    علی جان ساقول! یاشا.
    الان که 2 میلیون نمیتونم هزینه کنم. اما به مرور مشکلی نیست. هدفم خرید بدنه یک SLR هست بدون لنز اضافی. و در مراحل بعدی خرید لنز. اینکه زوم و واید بدنه یک SLR خالی و کیت لنزش در حد H9 نمیشه میدونم و باید لنز جداگانه تله یا واید بگیرم. اما از بین دوربینهایی که در محدوده 400 تا 600 تومن هستند میخوام دوربینی بگیرم که تقریبا نسبت به همردیف های خودش بهتر باشه.
    من نظرم روی D60 هست و البته اگر دوربینی باشه که از این بهتر باشه و قیمت در این حدود خوب انتخابم را عوض میکنم.
    راستی در جواب پستم اقا فرشاد 1000D را پیشنهاد دادن. اما سنسورش cmos هست. آیا سنسور CCD بهتر نیست؟
    من در اول راهم امیدوارم دوستانی که تجربه دارن دست ما را هم بگیرن.
    Ali Shadi تشکر می‌کند.

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

کنون 1000 دی 10مگا پیکسل

لایو ویو +ا یزو100 تا 1600 + 7نقطه فوکوس

سونی A200

لایو ویو نداره + نویز کمی بیشتر از کنون +ایزو 100 تا 3200 +9 نقطه فوکوس +رنج لنز کیت 70-18 (کیفیت کمی کمتر از لنز کیت کنون) + لرزه گیر داخل بدنه

نیکون D60 ( جای شما باشم تو این قیمت به نیکون فکر نمی کنم)

http://www.akkasee.com/forum/showthr...113#post109113

پیشنهاد من Pentax K100 SUPER به قیمت 560 هزار تومان. (نمایندگی)

لایو ویو نداره 6مگا پیکسله سنسورش سونیه. کیفیت لنز کیت 55-18 از کنون کمی بهتره. با باطری قلمی هم کار میکنه! ایزوی استانداردش 200 تا 3200. 11 نقطه فوکوس . لرزه گیر داخل بدنه
    http://www.akkasee.com/forum/showthr...092#post109092

اما در باره بحث شیرین سنسور تو سایت مقاله هست. بخون
    http://www.akkasee.com/articles/7854/
    http://www.akkasee.com/articles/7035/
    http://www.akkasee.com/articles/7019/
    اما اگه هلو برو تو گلو میخوای سنسور CMOS برای نوردهی های بالا بهتر جواب میده مثلا عکاسی معماری ما این به این معنی نیست که با CCD نمیشه نوردهی بالا داشت. تا جایی که می دونم در CCD احتمال هات پیکسل بیشتره . اساس تشکیل تصویر و معماری این دو باهم فرق داره. اما نمیشه گفت که کدام بهتره .

پ ن : قحط الرجال شده که من باید توضیح بدم؟
    ویرایش توسط mreza1001 : Saturday 7 March 2009 در ساعت 15:58 دلیل: تکمیل
    partow و mtzaker تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

كاربر همراه Ali Shadi آواتار ها
    تشکر کرده
    1424

علی جان ساقول! یاشا.
    الان که 2 میلیون نمیتونم هزینه کنم. اما به مرور مشکلی نیست. هدفم خرید بدنه یک SLR هست بدون لنز اضافی. و در مراحل بعدی خرید لنز. اینکه زوم و واید بدنه یک SLR خالی و کیت لنزش در حد H9 نمیشه میدونم و باید لنز جداگانه تله یا واید بگیرم. اما از بین دوربینهایی که در محدوده 400 تا 600 تومن هستند میخوام دوربینی بگیرم که تقریبا نسبت به همردیف های خودش بهتر باشه.
    من نظرم روی D60 هست و البته اگر دوربینی باشه که از این بهتر باشه و قیمت در این حدود خوب انتخابم را عوض میکنم.
    راستی در جواب پستم اقا فرشاد 1000D را پیشنهاد دادن. اما سنسورش cmos هست. آیا سنسور CCD بهتر نیست؟
    من در اول راهم امیدوارم دوستانی که تجربه دارن دست ما را هم بگیرن.
    ساقولون، ;)

اگه تما میخواهین SLR بگیرین پس دیگه تصمیمتون رو گرفتین اما بازهم میگم رنج کانونی و کیفیت اون برای استفاده در بلند مدت واقعا میتونه آزاردهنده باشه.
    همونطور که آقا فرشاد گفتن در مورد سنسورر بحثهای زیادی شده و تقریبا مسئله حل شده هست ، اگه عکاسی نجومی زیاد انجام ندین تفاوتی احساس نخواهید کرد.
    با این رنج قیمتی رو دوربین های سونی هم که با دوتا کیت لنز ارائه میشن مثل A200Wفکر کنین ، لرزه گیر روی بدنه آیتم خیلی مهمیه، اگه خواستین D60 بگیرین روی یه لنر سریع 50mm f/1.8 حتما فکر کنین.ّ
    mtzaker تشکر می‌کند.

WWW.GOGNUS.COM علی شادی
    Gear List: Nikon D90 + 18-105vR + 50 1.4D + Sigma 10-20 + Manfrotto 190XPROB + 322RC2 & Panasonic FZ5

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

نظرم روی D40 و D60 هست اما میگن بدنه خوبی نداره!!
    يعني چي بدنه خوبي نداره؟ از نظر استحكام و جنس بدنه يا كيفيت عكس؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط mreza1001 نمایش پست ها
    پیشنهاد من Pentax K100 SUPER به قیمت 560 هزار تومان. (نمایندگی)

لایو ویو نداره 6مگا پیکسله سنسورش سونیه. کیفیت لنز کیت 55-18 از کنون کمی بهتره. با باطری قلمی هم کار میکنه! ایزوی استانداردش 200 تا 3200. 11 نقطه فوکوس . لرزه گیر داخل بدنه
    http://www.akkasee.com/forum/showthr...092#post109092
    آقا رضا من نميدانم چرا وقتي K200D را با آن همه متعلقات با ارزش و مشخصات خيلي بهتر و جديدتر ميشود با 640 خريد (كه قطعا" اختلاف آن با K100D خيلي بيشتر از 100 تومان ارزش دارد) اين مدل از رده خارج را پيشنهاد ميكنيد؟ :confused:

نقل قول نوشته اصلی توسط alishadi نمایش پست ها
    اگه خواستین D60 بگیرین روی یه لنر سریع 50mm f/1.8 حتما فکر کنین.ّ
    البته قيد اتوفوكوس را هم بايد زد.
    Ali Shadi، partow و mtzaker تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

تشکر کرده
    67

نقل قول نوشته اصلی توسط Mashhadi Vahid نمایش پست ها
    يعني چي بدنه خوبي نداره؟ از نظر استحكام و جنس بدنه يا كيفيت عكس؟
    جناب وحید من تو یکی از پست ها خوندم که اگر از این دوربین برای بیرون بردن و مسافرت ها بیرون میخواهید استفاده کنید بدنه مناسبی نداره از نظر استحکام و جنس البته احتمالا نسبی بوده و باقیش حضور ذهن ندارم. با مطالبی که دوستان لینک دادن وسوسه میشم که 1000D بگیرم.

البته تو rating سایت دی پریویو 1000 دی بالاتر از دی60 بود. اینم لینکش

البته در تصویر زیر هم مقایسه ای بین مدلهای 400 و 450 و 1000 دی مقایسه کرده. 450 دی به نظر بهتره! قیمتش رو کسی میدونه؟

كاربر بسیار فعال Hamid Moradi آواتار ها
    تشکر کرده
    3025

450 دی با گارانتی افومار : 810
    با گارانتی ای جی ار : 720
    الان قیمت ها بالاست:cool:
    mtzaker تشکر می‌کند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    127

Arrow پاسخ: لطفا براي خريد دوربين راهنمايي كنيد!

در خریدن دوربین با پول حدود 500-600 تومان شک نکنین که دوربینهای SLR چیزه دیگه ای هستن.
    دوربینهای SLR سنسورشون دو یا چند برابر دوربینهای معمولی هست و همینطو دهانه لنز 2-4 برابر بیشتر نور میگیره و اصلا با دوربینهای compact معمولی قابل مقایسه نیستن.
    شما اگه دوربین عکاسی می خواهین بخرین که کار عکاسی حرفه ای شروع کنین باید قید فیلمبرداری و اینجور چیزای گولزنک رو بزنین. :)

صفحه 58 از 284 نخستنخست ... 8 48 54 55 56 57 58 59 60 61 62 68 108 158 ... آخرینآخرین