صفحه 238 از 284 نخستنخست ... 138 188 228 234 235 236 237 238 239 240 241 242 248 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 2,371 تا 2,380 , از مجموع 2839
Like Tree2212تشکر

موضوع: راهنمایی براي خرید دوربین هاي Compact ...

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    104

دوست عزیزAmir_2013
    من sx240دارم که به عنوان دوربین روزمره اسفاده میکنم برای اینکه ببینم به چه لنز های برای دوربین 700dبگیرم یک امار از فاصله کانونی عکسهایی که با sx240گرفته بودم ومورد قبول خودم ودوستانم بود با نرم افزار image browserکانن گرفتم که نتیجه حاصل 85درصد تازوم4برابر بود(که البته 20 درصدش ماکرو بود)14درصد با زوم بیش از 10برابر و1درصد بین 4تا10 برابر
    نتیجه بیشترین استفاده من وبسیاری از کاربران با زوم 5برابر برطرف می شود
    البته اگر شما نیازتان با کامپکت سوپر زوم حل می شود
    من برای یکی از اقوام تحقیق کردم که الزاما کامپکت سوپرزوم میخواست
    پیشنهاد من hx50v 300$وhx60v360$سونی در درجه اول زیرا در زمان حداکثر زوم کنتراست بهتری دارد وامکان نصب چشم ادیجیتال دارد و نسبت به سایر رقبا ودر کل فکر میکنم لنز وجنس بادی بهتری داشته باشد(hx60vنسبت به مدل قدیم تر خود نویز کمتری دارد طبق تصاویر موجود وریویوهای موجود در اینترنت)
    در درجه دوم sx700کانن با قیمت 1میلیون
    amir_2013 تشکر می‌کند.
    شادیها وزیباییها را ثبت کن.شاید دیگر تکرار نشوند...

كاربر فعال
    تشکر کرده
    1029

نقل قول نوشته اصلی توسط amir_2013 نمایش پست ها
    بچه ها از راهنمایی همتون ممنونم
    لازم دونستم این مطلبم ازتون بپرسم
    تو سایت که یک نگاهی به SX280 و مدل های این چنینی انداختم با اینکه زومشون فوق العاده بالا و فضایی به نسبت سری G و Eos بود ، اما قیمت خیلی پایین تری هم داشتن..بعضا حتی حالت اسلوموشن هم تو فیلم برداریشون بود..و تو پایین ترین مدل ها هم 60 فریم تو حالت فول اچ دی عادی بود..
    میدونم ب لحاظ لنز و سنسور و اینا اینا اصن قابل مقایسه نیستند ، اما زوم G1x تنها 4 برابر و G16 5 برابره .. من خب زوم تا حدی برام مهم بود و هست..

کلا که میشه ی توضیح خوبی در این خصوص بدید و خیالمو راحت کنید..دم همتون گرم
    اولا زوم بالای دوربینی مانند sx280 به دلیل ابعاد کوچک سنسور هست. اما نکته ای که ممکنه توجه نکرده باشید اینه که شما می تونید قسمتی از بار زوم رو از کراپ عکس بیرون بیارید و لازمه اینکار داشتن عکس با کیفیت هست ( سنسور در ابعاد g1x مثال خوبیه)
    سعی می کنم از دو تا عکس به عنوان مثال استفاده کنیم. (عکس ها برای مثال است و بابت اشکالات ببخشید.قصد ارائه عکس ها در فروم تخصصی نبود.)
    این عکسی هست که گرفته شده:
    poiu 040.jpg
    و این عکس با کراپ عکس بالا بدست آمده
    poiu 040 b.jpg
    حالا هر چه عکس اولیه کیفیت بالاتری داشته باشه می تونید کراپ بسته تری رو با کیفیت مناسب داشته باشید (البته حدی هم داره ولی بسیار مناسبه. ضمنا در عکاسی ماکرو به عنوان مثال کراپ کردن معموله)
    دوربین g1x رو با دوربین sx280 مقایسه نکنید (اونم برای موردی مثل زوم)
    نمی دانم.
    ژوزف لویی لاگرانژ.
    فروم از دریچه آمار

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    73

بچه ها ایول ب همتون ،
    دارید مخم واسه خرید G1x میزنید.
    1-بچه ها با دو تا لنزی که همراه Eos m هست کسی میدونه زوم اپتیکش چنده؟؟؟

2-یکی از دوستان ی تز خوبی داد و اونم این که گفت واسه تو ک اهمیت ب زوم میدی SX50 HS گزینه خوبیه.. اما اینطور ک کاربرانی ک باهاش کار کردن میگن تو شرایط نوری کم ، کم میاره..همینطور میگن موقع کار تو آفتاب ، عکسا زیاد جالب نیست..کلا میگن با جذب نور سفید مشکل داره..بعضیا علتش سنسور کوچیکش میدونن..اما از زوم فوق العادش که در حد تلسکوپ و سیستم لرزش گیرش مانور میدن..میشه ی توضیحی هم راجب این مدل بدید..(خواهشا بدون تعصب بگید،چون رو نظرتون حساب میکنم)

3-حالا من ک کمی دنبال زومم SX50 مقابل Eos m و G1x (که فقط 4 تا زوم داره) ارزش داره؟؟؟؟(خیلی سوال مهمی برام)
    آقا علی زحمت کشیدن و عکس گذاشتن جهت راهنمایی و ارایه ترفند برای داشتن زوم بیش تر..بقیه بچه ها هم ک در حد وسعشون یاری کردن
    اما
    زوم 50 برابر ی تلسکوپ واقعی ، ولی نویز تو شرایط نوری پایین بهش گند میزنه ، اون طرفم ک سنسور G1x و Eos m و کیفیت عکساشون دیوونه کنندس..نظرتون چیه در این مورد؟؟؟

4-ی لنز با زوم متوسط بخوای روی Eos بندازی چقدر خرج داره؟؟؟(مثلا 20 تا یا حتی کمتر) اصن وجود داره؟؟؟
    اگه هم چین چیزی بدون استفاده از مبدل و مختص خود Eos بود ، میشه دو لنز همراشو تعویض کرد و با ماوتفاوت اون ی لنز نسبتا مناسب زوم تهیه کرد؟؟؟

مثل همیشه بازم زیاد شد.. شما هم کم نزارید لطفا و بزارید تکلیف جنگ این چند مدل باهم روشن بشه..حداقل برای من .. مرسی

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    104

یک لنز پرایم 22mmکه ثابته ویک EF-m18-55stmکه زومش سه برابره
    بیشترین زومی که لنز تو دوربینا دیدم لنز 18-270تامرون 449$و16-300بود ولی معمولا این جور لنزا کیفیت تصاویرشون زیاد تعریفی نداره
    Dariush Chegini و amir_2013 تشکر می‌کنند.
    شادیها وزیباییها را ثبت کن.شاید دیگر تکرار نشوند...

كاربر فعال Moty آواتار ها
    تشکر کرده
    3738

بچه ها ایول ب همتون ،

2-یکی از دوستان ی تز خوبی داد و اونم این که گفت واسه تو ک اهمیت ب زوم میدی SX50 HS گزینه خوبیه.. اما اینطور ک کاربرانی ک باهاش کار کردن میگن تو شرایط نوری کم ، کم میاره..همینطور میگن موقع کار تو آفتاب ، عکسا زیاد جالب نیست..کلا میگن با جذب نور سفید مشکل داره..بعضیا علتش سنسور کوچیکش میدونن..اما از زوم فوق العادش که در حد تلسکوپ و سیستم لرزش گیرش مانور میدن..میشه ی توضیحی هم راجب این مدل بدید..(خواهشا بدون تعصب بگید،چون رو نظرتون حساب میکنم)

3-حالا من ک کمی دنبال زومم SX50 مقابل Eos m و G1x (که فقط 4 تا زوم داره) ارزش داره؟؟؟؟(خیلی سوال مهمی برام)
    آقا علی زحمت کشیدن و عکس گذاشتن جهت راهنمایی و ارایه ترفند برای داشتن زوم بیش تر..بقیه بچه ها هم ک در حد وسعشون یاری کردن
    اما
    زوم 50 برابر ی تلسکوپ واقعی ، ولی نویز تو شرایط نوری پایین بهش گند میزنه ، اون طرفم ک سنسور G1x و Eos m و کیفیت عکساشون دیوونه کنندس..نظرتون چیه در این مورد؟؟؟

4-ی لنز با زوم متوسط بخوای روی Eos بندازی چقدر خرج داره؟؟؟(مثلا 20 تا یا حتی کمتر) اصن وجود داره؟؟؟
    اگه هم چین چیزی بدون استفاده از مبدل و مختص خود Eos بود ، میشه دو لنز همراشو تعویض کرد و با ماوتفاوت اون ی لنز نسبتا مناسب زوم تهیه کرد؟؟؟

مثل همیشه بازم زیاد شد.. شما هم کم نزارید لطفا و بزارید تکلیف جنگ این چند مدل باهم روشن بشه..حداقل برای من .. مرسی
    درود
    دوست عزیز به عنوان یک پیشنهاد دوستانه
    خیلی روی زوم بالای دوربین های اس ال ار لایک حساب باز نکنید ،
    اگر شما یک عکاس ورزشی یا حیات وحش نیستید ذهنتون رو در گیر معقوله زوم نکنید ،مگه چندتا سوژه برای شما پیش میاد که در فاصله چند ده یا چند صد متری شما باشد و بخواهید اون رو ثبت کنید که نیاز به همچین زوم بالایی داشته باشید ،
    خروجی دوربین های سوپر زوم در زوم های بالا و پایین به نسبت دوربین هایی همچون g1x یا میرورلس ها ناامید کننده است
    زوم در دوربین های سوپر زوم مانند رزولوشن و خیلی مشخصات دیگه در گوشی های هوشمند به بیشتر تبلیغاتی بدل گشته تا کاربردی
    من همچنان وعتقاد دارم به سری حکس سونی نگاهی بیاندازید
    کوروش، amir.komeily و amir_2013 تشکر می‌کنند.
    با احترام فراوان مرتضی صادقیان
    http://instagram.com/Morteza__sadeghian
    http://instagram.com/man.sa_photography

كاربر فعال
    تشکر کرده
    1029

بچه ها ایول ب همتون ،

اما

ابتدا اشاره کنم شما با خرید دوربین eos m می تونید به جز چند لنزی که برای این دوربین هست و با کمک آداپتور (که یک سایت فروش اینترنتی مبلغ 350,000 رو اعلام کرده بود) از خانواده لنزهای کنون استفاده کنید.حالا این مهمه که شما چقدر قصد هزینه برای خرید لنز دارید. یه لنز 250-55 هم داره که نمی دونم چه قیمتی هست. من فقط نمی دونم چرا عمر باطری این دوربین اینقدر ناامید کننده است.
    خب به نظر می یاد شما به مقوله زوم اهمیت می دید. اگر توانایی خرید لنزهای تله رو دارید که دوربین eos m رو بردارید. اگر نه که sx50 با زوم 50 برابر کیفیت قابل قبولی داره. کلا دوربین خوبی هست به جز عکاسی نور ضعیفش که اذیت می کنه. در نور روز اصلا مشکلی نداره و این چیزی که اشاره کردید رو من ندیدم، لرزشگیرش عالیه تا جایی که بدون سه پایه از زوم 50 برابر استفاده کنید، سرعت فوکوس در نور کافی عالیه و عکاسی فرمت raw رو هم ساپورت می کنه.من کیفیت خروجی دوربین sx50 رو در بین دوربین های هم رده مناسب می دونم ( و خب پایین تر از g1x و eos m)
    ببینید وقتی می گیم زوم یه تلسکوپ ولی قرار نیست تلسکوپ داشته باشیم. درسته می تونید باهاش از ماه عکس بگیرید، از خورشید و لکه هاش، از مشتری و 4 قمر گالیله ای عکسی با کیفیت محدود، از زحل و حلقه هاش با کیفیت محدود، حتی سحابی جبار به شکلی محو و بدون جزئیات خاص و اینها جذابه و اتفاقا عکاسی از ماه خروجی خوبی برای یه عکس داره ولی برخی از گزینه هایی که گفتم قابلیت ارائه در یه نمایشگاه عکس نجومی رو نداره و بیشتر جنبه آموزشی برای خودتون داره. به هر حال نمی شه از جذابیت دیدن اقمار مشتری با دوربین عکاسی کامپکت گذشت.
    اون عکسی از عنکبوت رو که چند پست قبل دیدید با sx50 تهیه شده.
    می تویند لنز 55-250 رو بپرسید برای eos m
    من خودم شخصا دوربین sx50 رو در کنار یه dslr ترکیب خوبی می دونم. کیفیت خروجی اون دو دوربین هم که بهتر هست.نمی تونم بگم کدوم رو بخرید چون نمی تونم اولویت های شما رو کاملا درک کرده باشم. اطلاعات رو بگیرید و تصمیم نهایی هم با شما.
    البته این رو هم اشاره می کنم درسته که کیفیت لنزه sx50 با یه لنز تله چند میلیونی و برای 1200mm چند ده میلیونی! قابل مقایسه نیست ولی حداقل برای sx50 به معنای این نیست که عکسی در این زوم قابل استفاده نباشه. عکس زیر رو ملاحضه بفرمایید.(با sx50 گرفته شده. عکس اگزیف داره)
    IMG_8653 q2.jpg
    ویرایش توسط ali k : Thursday 28 August 2014 در ساعت 11:09 دلیل: املایی
    Dariush Chegini، Ali M.Rezaei، Danial_f4 و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نمی دانم.
    ژوزف لویی لاگرانژ.
    فروم از دریچه آمار

كاربر فعال bahri-d آواتار ها
    تشکر کرده
    263

بچه ها ایول ب همتون ،

اما

میتونید eos m رو با کانورتور بگیرید که غیر از لنز 18 55 یه لنز 22 هم روشه که شاید هیچ وقت به کار نمیاد و میتونین با یه اختلافی با یه لنز زوم ارزون مثلا 70 300 عوض کنین که حدودا 300/18=17X زوم میده که با کیفیتی که به شما میده به راحتی جایگزین زوم دوربینهای با کیفیت متوسط هست . مخصوصا که عکسهایی که با زوم میخواین بگیرین تعدادشون کمه و دست و پاگیر بودن اون لنز بزرگ مهم نیست .
    saman-r و amir_2013 تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    73

سلام ب همه دوستای گلم
    زحمت کشیدین و گل کاشتین با راهنمایی هاتون..

1- تشکر مجدد از آقا علی ب خاطر عکس گذاشتنشون و عکس زیباشون.. آقا شما ک SX50 رو داری ، میشه ی نمونه از تصویر در شب فقط و فقط با خود دوربین و استفاده از فیلترهای مختلف بگیری.. همین طور ی نمونه در نور کم و عکاسی در شب.. میخوام ببینم اگه نویزاش زیاد باشه کار دیگه کنم.. اگه تجربه خودتونم با عکس گرفتن تو شرایط کم نور و هوای تاریک بگید (با زوم و بدون زوم) ممنونتون میشم..
    از بچه ها هم اگه کسی در این خصوص نظری داشت سر تا پا گوشیم..

2-راستی بچه هایی ک این مدل دارن(SX50) ، راجب فیلم برداریشم (هم روز و هم شب) و کیفیتش (با زوم و بی زوم) ی توضیحی بدن ممنونشون خواهم بود..(بچه فقط مث همیشه بدون تعصب بگید)

3- همینطور راجب باتریشم و اینکه چند دقیقه فیلم فول اچ دی و چن شات رو نهایت ساپورت میکنه هم راهنمایی کنن..

4-جناب Motyهم که سری Nex رو پیشنهاد دادن ، 5R که خیلی قیمتش فضایی و قیمت 5n که مدل قبلیشه رو تو سایتا پیدا نکردم..ولی 5R زوم اپتیکش 3 بود و اگه بخوام بیخیال زوم بشم ب نظرم گرفتن G1x و یا Eos m منطقی تره..اما زوم اپتیک 5n رو جایی ندیدم زده باشه.اگه اطلاعی از قیمت و زوم اپتیکش دارید بگید.بقیه چیزاش خوبه..

5-عزیزی هم ک پیشنهاد لنز 70 300 رو داده بودن دیدمش ، اول اینکه ی کم گرونه ، قد خود دوربین باید خرجش کنم ک در حال حاضر چنین پولی ندارم و دوم اینکه خیلی بزرگ..البته مساله اصلی قیمت بالاشه..گفتم اگه لنز پایین تری بود ، اونو معرفی کنید..

مث همیشه دمتون گرم
    ویرایش توسط amir_2013 : Thursday 28 August 2014 در ساعت 19:30
    ali k و saman-r تشکر می‌کنند.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    1029

سلام ب همه دوستای گلم

1- تشکر مجدد از آقا علی ب خاطر عکس گذاشتنشون و عکس زیباشون.. آقا شما ک SX50 رو داری ، میشه ی نمونه از تصویر در شب فقط و فقط با خود دوربین و استفاده از فیلترهای مختلف بگیری.. همین طور ی نمونه در نور کم و عکاسی در شب.. میخوام ببینم اگه نویزاش زیاد باشه کار دیگه کنم.. اگه تجربه خودتونم با عکس گرفتن تو شرایط کم نور و هوای تاریک بگید (با زوم و بدون زوم) ممنونتون میشم..

2-جناب Motyهم که سری Nex رو پیشنهاد دادن ، 5R که خیلی قیمتش فضایی و قیمت 5n که مدل قبلیشه رو تو سایتا پیدا نکردم..ولی 5R زوم اپتیکش 3 بود و اگه بخوام بیخیال زوم بشم ب نظرم گرفتن G1x و یا Eos m منطقی تره..اما زوم اپتیک 5n رو جایی ندیدم زده باشه.اگه اطلاعی از قیمت و زوم اپتیکش دارید بگید.بقیه چیزاش خوبه..

3-عزیزی هم ک پیشنهاد لنز 70 300 رو داده بودن دیدمش ، اول اینکه ی کم گرونه ، قد خود دوربین باید خرجش کنم ک در حال حاضر چنین پولی ندارم و دوم اینکه خیلی بزرگ..البته مساله اصلی قیمت بالاشه..گفتم اگه لنز پایین تری بود ، اونو معرفی کنید..

مث همیشه دمتون گرم
    ممنونم از لطفتون.
    توصیه می کنم لینک های زیر رو ببینید نمونه عکس ها هست
    لینک 1
    لینک 2
    و از لینک زیر هم در سایتی معتبر در هر ایزویی که می خواید با هر دوربیی که در نظر دارید مقایسه کنید.
    لینک مقایسه
    من تعدادی عکس در تاپیک canon sx50 hs آپلود کرده ام. یه سر بزنید عکس های مختلفی رو خواهید دید.
    saman-r و amir_2013 تشکر می‌کنند.
    نمی دانم.
    ژوزف لویی لاگرانژ.
    فروم از دریچه آمار

كاربر همراه BRAD آواتار ها
    تشکر کرده
    645

سلام ب همه دوستای گلم

2-جناب Motyهم که سری Nex رو پیشنهاد دادن ، 5R که خیلی قیمتش فضایی و قیمت 5n که مدل قبلیشه رو تو سایتا پیدا نکردم..ولی 5R زوم اپتیکش 3 بود و اگه بخوام بیخیال زوم بشم ب نظرم گرفتن G1x و یا Eos m منطقی تره..اما زوم اپتیک 5n رو جایی ندیدم زده باشه.اگه اطلاعی از قیمت و زوم اپتیکش دارید بگید.بقیه چیزاش خوبه..

3-عزیزی هم ک پیشنهاد لنز 70 300 رو داده بودن دیدمش ، اول اینکه ی کم گرونه ، قد خود دوربین باید خرجش کنم ک در حال حاضر چنین پولی ندارم و دوم اینکه خیلی بزرگ..البته مساله اصلی قیمت بالاشه..گفتم اگه لنز پایین تری بود ، اونو معرفی کنید..

مث همیشه دمتون گرم
    من فکر کنم اگه زوم زیادی لازم دارید، بهتره روی g1x فکر کنید، با اینکه زوم لنز eos m سه برابر محسوب میشه، اما فاصله کانونی تله اون 55مم هست که با احتساب ضریب کراپ، 88مم خواهد شد. البته برای این دوربین یه لنز 55-200 هم اومده اما جدیده و فکر نکنم به این زودیا بیاد ایران.
    اینم لینک نمونه عکس sx50 توی ایزوی بسیار بالای 6400:
    کد:
    http://www.dpreview.com/galleries/reviewsamples/photos/2391766/?inAlbum=canon-powershot-sx50-hs-review-samples
    amir_2013 تشکر می‌کند.