صفحه 248 از 284 نخستنخست ... 148 198 238 244 245 246 247 248 249 250 251 252 258 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 2,471 تا 2,480 , از مجموع 2839
Like Tree2212تشکر

موضوع: راهنمایی براي خرید دوربین هاي Compact ...

كاربر جديد
    تشکر کرده
    3

نقل قول نوشته اصلی توسط Dariush Chegini نمایش پست ها
    اگه کامپکت بودن دوربین برایتان الزامی نیست، M EOS طبیعتاً بهتر از گزینه های دیگر است. عکس هائی که عقیل احمدی عزیز (Lamagra) با این دوربین گرفته اند را ببینید. البته مهارت و هنر عقیل عزیز نقش اصلی را دارد ولی وقتی چنین عکاس خبره ای EOS M را به عنوان دوربین دوم انتخاب می کند، حای شکی باقی نمی ماند.
    آقای چگینی عزیز چگونه متوان عکس کاربر مشخصی از سایت را مشاهده کرده؟در پروفیل شخصی کاربران که چیزی نیافتم...!!

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط hezarandish نمایش پست ها
    آقای چگینی عزیز چگونه متوان عکس کاربر مشخصی از سایت را مشاهده کرده؟در پروفیل شخصی کاربران که چیزی نیافتم...!!
    نمی دانم! خودم هم دنبال چنین امکانی هستم!

كاربر جديد
    تشکر کرده
    3

نمی دانم! خودم هم دنبال چنین امکانی هستم!
    به هرحال خیلی دوست داشتم عکس هایی که خود شما و آقای احمدی و چند دوست دیگر را که در گالری این سایت آپلود کردید ببینم...که گویا امکان دسترسی آسان به عکس ها مهیا نیست.
    من مدتی بود که قصداشتم یک دوربین حرفه ای سطح مبتدی خریداری کنم که با جستجو ، مطالعه و نهایتا ارتباط مستقیم با دوستان و اساتید این سایت خوب به نتایجی هم رسیدم...ولی در نهایت تصمیم گرفتم قبل از ورود به دنیای دوربین های حرفه ای از دوربین های کامپکت پیشرفته ای مثل eosm ، g1 یا g16 وحتی s110 و s120 استفاده کنم....
    و انشاا... در آینده با تجربه و کسب دانش بیشتر و قدرت مالی بازتر و شناخت بیشتر از خود ....انتخاب های بهتری داشته باشم.هرچند که در زمان فعلی نیز امکان خرید تا 3500000 را دارم.
    به نظرم با انتخاب یک از دوربین های فوق.....بعد از مدتی که قصد خرید دوربین سطح بالایی را داشتم....دوربین فعلی جایگاه خود را از دست نمیدهد و میتواند همچنان با من بماند وحتی برای خانواده ام...وهمانطور که خودتان گفتید عکاسان زیادی انتخاب دوربین دومشان از بین اینهاست.....
    من عاشق عکاسیم و پپر از ندانسته ها....نمیدونم این قدم برای گام اول درست هست یا نه...؟ذهنی و زبانی عاشق عکاسی ولی گمان میکنم باید عیار این عاشقی را سنجید....
    از بین چند دوربین با توجه به خواندن نظراات 15 صفحه اخیر این پست و سوالات مشابه ای که وجود داشت و پاسخ ها و چکش کاری شما و دوستان eosm را انتخاب اولم شد...نظر شما؟

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط hezarandish نمایش پست ها
    به هرحال خیلی دوست داشتم عکس هایی که خود شما و آقای احمدی و چند دوست دیگر را که در گالری این سایت آپلود کردید ببینم...که گویا امکان دسترسی آسان به عکس ها مهیا نیست.
    من مدتی بود که قصداشتم یک دوربین حرفه ای سطح مبتدی خریداری کنم که با جستجو ، مطالعه و نهایتا ارتباط مستقیم با دوستان و اساتید این سایت خوب به نتایجی هم رسیدم...ولی در نهایت تصمیم گرفتم قبل از ورود به دنیای دوربین های حرفه ای از دوربین های کامپکت پیشرفته ای مثل eosm ، g1 یا g16 وحتی s110 و s120 استفاده کنم....
    و انشاا... در آینده با تجربه و کسب دانش بیشتر و قدرت مالی بازتر و شناخت بیشتر از خود ....انتخاب های بهتری داشته باشم.هرچند که در زمان فعلی نیز امکان خرید تا 3500000 را دارم.
    به نظرم با انتخاب یک از دوربین های فوق.....بعد از مدتی که قصد خرید دوربین سطح بالایی را داشتم....دوربین فعلی جایگاه خود را از دست نمیدهد و میتواند همچنان با من بماند وحتی برای خانواده ام...وهمانطور که خودتان گفتید عکاسان زیادی انتخاب دوربین دومشان از بین اینهاست.....
    من عاشق عکاسیم و پپر از ندانسته ها....نمیدونم این قدم برای گام اول درست هست یا نه...؟ذهنی و زبانی عاشق عکاسی ولی گمان میکنم باید عیار این عاشقی را سنجید....
    از بین چند دوربین با توجه به خواندن نظراات 15 صفحه اخیر این پست و سوالات مشابه ای که وجود داشت و پاسخ ها و چکش کاری شما و دوستان eosm را انتخاب اولم شد...نظر شما؟
    دوست گرامی بنده پیشنهاد میکنم که همین قدم اول رو محکم بر دارید و اقدام به خرید یه dslr ولو در سطح مبتدی نمایید.

مسلما کار با dslr عکاسی رو برای شما ملموستر خواهد کرد و به دنبال نتایج بهتری که نسبت به eos m خواهید گرفت احساس لذت و رضایت را در شما دو چندان خواهد کرد همین باعث خواهد تا به سرعت پیشرفت کنید و بر اندوخته ها یتان روز به روز اضافه کنید.

فراموش نکنید که بیشتر عکاسان هم کار خودشون رو با dslr شروع کردند در واقع هسته مرکزی و اولویتتون برای عکاسی dslr باشه.

با توجه به اینکه تجهیزات dslr سنگین و بزرگ و جا گیر هستند بنابراین نمیشه اونها رو هر جایی برد به همین دلیل بیشتر عکاسها سعی می کنند دوربین دومی هم داشته باشند که از لحاظ کیفیت در سطح بالایی باشند .مثل fuji X100S، یا همین canon سری S یا مدلهای بدون آینه فوجی که طرفدرهای زیادی هم دارند.

به امید خدا بعد از مدتی که دستتون در عکاسی باز تر شد و مهارتهای لازم رو به دست آوردید اقدام به خرید eos m به عنوان دوربین دوم نمایید البته شاید تا آن زمان مدلهای جدیدتر و بهتری هم وارد بازار شد.
    Mehrdad-PL، Dariush Chegini، Ali M.Rezaei و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    3

نقل قول نوشته اصلی توسط ata_m3 نمایش پست ها
    دوست گرامی بنده پیشنهاد میکنم که همین قدم اول رو محکم بر دارید و اقدام به خرید یه dslr ولو در سطح مبتدی نمایید.

مسلما کار با dslr عکاسی رو برای شما ملموستر خواهد کرد و به دنبال نتایج بهتری که نسبت به eos m خواهید گرفت احساس لذت و رضایت را در شما دو چندان خواهد کرد همین باعث خواهد تا به سرعت پیشرفت کنید و بر اندوخته ها یتان روز به روز اضافه کنید.

فراموش نکنید که بیشتر عکاسان هم کار خودشون رو با dslr شروع کردند در واقع هسته مرکزی و اولویتتون برای عکاسی dslr باشه.

با توجه به اینکه تجهیزات dslr سنگین و بزرگ و جا گیر هستند بنابراین نمیشه اونها رو هر جایی برد به همین دلیل بیشتر عکاسها سعی می کنند دوربین دومی هم داشته باشند که از لحاظ کیفیت در سطح بالایی باشند .مثل fuji X100S، یا همین canon سری S یا مدلهای بدون آینه فوجی که طرفدرهای زیادی هم دارند.

به امید خدا بعد از مدتی که دستتون در عکاسی باز تر شد و مهارتهای لازم رو به دست آوردید اقدام به خرید eos m به عنوان دوربین دوم نمایید البته شاید تا آن زمان مدلهای جدیدتر و بهتری هم وارد بازار شد.
    ممنون از توجه شما
    و ممنون که عشق به عکاسی در من را باور دارید
    چند نکته هست...
    یکی اینکه بنده ده روز دیگه قصد دارم سفر تازه و نوی را استارت بزنم....اونم با دوچرخه....در سفرهای پیشین به دلیل نبود یک دوربین خوب سوژه های زیادی را از دست دادم....و اینبار هم به روزهای آخر کشید...و حتما تاکید دارم با دوربین شروع کنم.تا دوباره حسرت از دست دادن این سوژه ها را نخوردم....مخصوصا در سفر دوچرخه که تنوع سوژه ها فراوان است.
    در مورد حمل دوربین و تجهیزات با دورچرخه در سفر دوستان تجربه های موفقی داشتند...از این بابت جای نگرانی نیست....ولی نگرانم در صورت تهیه یک دوربین حرفه ای سطح مبتدی در این مدت زمان کم خودم را با آن هماهنگ کنم....
    برای تهیه دوربین هفته پیش رو به تهران خواهم آمد و از دوستم خواستم که منا همراهی کنه....ای کاش امکانی وجود داشت که کاربران با تجربه این سایت بحداقل در تهران دوستان کم تجربه را در امر خرید در فضای حقیقی همراهی میکردند...البته در یک زمان تعیین شده ....
    و اینکه چه برای من چه برای دوستان دیگه عکس در اولویت اوله و اگر اینچنین نبود پیگیری برای خرید یک دوربین عکاسی غیر منطقی....ولی خوب برای من فیلم هم تا قسمتی مهمه(نه به اندازه عکس) برای مستند سازی تصویری سوژه هایی در سفر که به راستی میطلبد کیفیت تصاویر و صدا به شکل با کیفیت باشد.
    دوستان من چون شما بر روی نیکون تاکید فراوان دارند و انصافا از نظر عکس در شرایط بهتری هستند.
    به نظرم همان d5300 با لنز 18- 105 انتخاب مناسبی برای من از نیکون باشد
    و برای کنون با هزینه مشابه...60dهمراه با لنز 18-135 stm و به گفته دوستان اگه کیفیت بهتری از فیلم را بخواهم 700dانتخاب بهتر....به هرحال این گزینه ها با سقف بودجه من هم خوانی دارد....
    اینکه خواستم کامپکت پیشرفت ه ای را انتخاب کنم...حتی همان s110 را از این بابت بود.بعدتر انتخاب کنونی مثل 70d که در سطح خودش بی نقص است را داشته باشم...و در این مدت کنون کوچکتر مرا همراهی میکرد و با تهیه دوربین کراپ داری چون 70d این دوربین کوچولو نیز همچنان در جیب و کنار ما میبود...
    ata_m3 تشکر می‌کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    73

ممنون از پاسخ دوستان آقا داریوش و جناب شاه نظر عزیز

این تاکید شما من رو به شک انداخت برای خرید لنز 22..حقیقتش پیش از این گفتم به جای برداشتن این لنز ، تبدیل رو بردارم که امکان داره بعدا گرون تر بشه به نسبت لنز 22..
    اما مطلبی در فرمایشات شما ذهنم رو مشغول کرد و اون این که آیا کیفیت تصاویر در شب لنز 22 به نسبت 18-55 زیاده؟؟ یعنی در شرایط کمبود نور 18-55 نویز بیش تری از خودش به خاطر f زیادش داره؟؟
    یــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ا اینکه
    در هر دو کیفیت خوب و قابل قبول است ، اما نسبت به هم دارای اندک تفاوتی هستند؟؟

ممنون

كاربر همراه BRAD آواتار ها
    تشکر کرده
    645

نقل قول نوشته اصلی توسط amir_2013 نمایش پست ها
    ممنون از پاسخ دوستان آقا داریوش و جناب شاه نظر عزیز

این تاکید شما من رو به شک انداخت برای خرید لنز 22..حقیقتش پیش از این گفتم به جای برداشتن این لنز ، تبدیل رو بردارم که امکان داره بعدا گرون تر بشه به نسبت لنز 22..
    اما مطلبی در فرمایشات شما ذهنم رو مشغول کرد و اون این که آیا کیفیت تصاویر در شب لنز 22 به نسبت 18-55 زیاده؟؟ یعنی در شرایط کمبود نور 18-55 نویز بیش تری از خودش به خاطر f زیادش داره؟؟
    یــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ا اینکه
    در هر دو کیفیت خوب و قابل قبول است ، اما نسبت به هم دارای اندک تفاوتی هستند؟؟

ممنون
    معمولا لنز های پرایم ( لنزهایی که زوم نیستند و فاصله کانونی ثابتی دارند) مثل همین لنز 22مم دارای کیفیت بالاتری نسبت به لنزهای زوم هستند.
    عملکرد این لنز هم در نور کم و شب بهتر از لنز 18-55 هست. البته نویز ارتباطی به لنز نداره و بحث نویز به بادی دوربین مربوط میشه.
    اینم مقایسه دو لنز. میبینید که امتیاز بیشتری به لنز 22مم داده شده
    کد:
    http://upload7.ir/imgs/2014-09/64090793283058605684.jpg
    amir_2013 تشکر می‌کند.

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط BRAD نمایش پست ها
    معمولا لنز های پرایم ( لنزهایی که زوم نیستند و فاصله کانونی ثابتی دارند) مثل همین لنز 22مم دارای کیفیت بالاتری نسبت به لنزهای زوم هستند.
    عملکرد این لنز هم در نور کم و شب بهتر از لنز 18-55 هست. البته نویز ارتباطی به لنز نداره و بحث نویز به بادی دوربین مربوط میشه.
    اینم مقایسه دو لنز. میبینید که امتیاز بیشتری به لنز 22مم داده شده
    کد:
    http://upload7.ir/imgs/2014-09/64090793283058605684.jpg
    به نظرم لنز به نوعی به نویز ارتباط دارد: در نور کم، اگر لنز با اپرچر باز داشته باشیم، به جای افزایش ایزو می توانیم اپرچر را باز کنیم نتیجتاً عکس کم نویزتری خواهیم داشت.
    BRAD و amir_2013 تشکر می‌کنند.

كاربر فعال AmirS آواتار ها
    تشکر کرده
    1291

به نظرم لنز به نوعی به نویز ارتباط دارد: در نور کم، اگر لنز با اپرچر باز داشته باشیم، به جای افزایش ایزو می توانیم اپرچر را باز کنیم نتیجتاً عکس کم نویزتری خواهیم داشت.
    همینطوره، لنز بطور غیر مستقیم و از طریق رفع نیاز به ایزوی بالا، روی نویز تاثیر داره. ولی فکر کنم منظور دوستمون این بود که در تنظیمات یکسان مثلث نور (روی یک بدنه)، با دو لنز مختلف، تصویر ها نویز یکسانی خواهند داشت…
    Dariush Chegini و amir_2013 تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    73

سلام بچه ها
    1--ی سوال کاملا سلیقه ای داشتم ، اما گفتم شاید مطلب یا نکته ای داشته باشه..
    ب امید خدا فردا احتمالا برم برای خرید Eos m .. اینطور که معلومه بدنه دوربین از آلیاژ منیزیم..اما خودم بین رنگ سفید و سیاه گیر کردم..نظر خودم روی سفید که با لنزای مشکی رنگ ، ترکیب جالب سیاه سفیدی از آب در بیاد..اما یک سری ها میگن در مدل سفید روی منیزیم رنگ زده شده و خط و خش میفته و جاش معلوم میشه و ازین حرفا...
    حالا آیا در این باب درست میگن؟؟ آیا مشکیش از این نظر بهتره؟؟؟
    کلا میشه درین خصوصم راهنمایی کنید..

2--راجب نحوه شارژ باتری و این که میگن اولش باید چن ساعت تو شارژ باید باشه آیا درسته؟؟(چون من قبول ندارم و به نظرم پدر باتری در میاد)
    میشه در این ارتباطم و اینکه چطور میشه عمر باتری رو زیاد کرد ی توضیحی بدید..

3--ی سوالم در ارتباط با نظافت دارم.. برای تمیزی لنزها و خود محفظه لنزخور دوربین باید چی کار کرد ؟؟؟(مثلا گردو غبار و جای انگشت و ...)

4--آخرین سوالم هم در ارتباط با قاب ضد ضربه دور دوربینه..ی قاب پلاستیکی که دور دوربین میاد..مثله قاب بعضی گوشی ها .. آیا برای این مدل چنین چیزی هست و اصلا آیا ارزش داره خریدنش یــــــــــــــــــــــــ ــــــــا به درد نمیخوره و صرفا برای هزینه بیش تره؟؟؟

واقعا زیاد شد..ولی منتظر راهنمایی های خوبتون مثل همیشه هستم..سپاس