صفحه 30 از 67 نخستنخست ... 20 26 27 28 29 30 31 32 33 34 40 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 291 تا 300 , از مجموع 668
Like Tree659تشکر

موضوع: خريد دوربين براي عكسهاي روزمره (منظره، خانوادگي...)

كاربر همراه vahidmir2000 آواتار ها
    تشکر کرده
    424

سلام دوست عزیز.

با توجه به اینکه علاقه مند به عکاسی هستید و با توجه به بودجه شما و با فرض اینکه در آینده نزدیک بودجه دیگری نخواهید داشت من رده سوپر زومها رو برای شروع عکاسی پیشنهاد میکنم.

این رده به دلیل امکانات کامل و قدرت زوم بالا و کیفیت عکس و فیلم خوب میتونه هم برای مصارف خانگی و هم شروع عکاسی به صورت نیمه حرفه ای مناسب باشه.
    برای جزئیات بیشتر اگر سوالی بود من و دیگر دوستان در خدمت هستیم.

نگاهی به تاپیکهای دوربینهای زیر بندازین:

فوجی اس 200
    فوجی اچ اس 10
    سونی اچ ایکس 1
    سونی اچ ایکس 100 (که البته کمی از بودجه شما گرونتره)
    کنون اس ایکس 30
    کنون اس ایکس 20
    کنون اس ایکس 1
    و...
    Back for Good

كاربر همراه
    تشکر کرده
    554

با سلام و خوش آمد.
    دوست عزیز برای لذت بردن از عکاسی به نظر این حقیر دو مورد حائز اهمیت است.
    1- تنظیمات دستی
    2- کیفیت خروجی عکس
    ضمنا تجربه ثابت کرده بعد از مدتی که به عکاسی آشنایی پیدا کنید حتما توقعتان از خودتان بالاتر میره.
    بنابراین توصیه میکنم هزینه بیشتری رو به تهیه دوربین اختصاص بدید.
    اما اگر تا همین اندازه بودجه دارید توصیه بنده Fuji S200 میباشد.
    چرا که نسبت به دوربینهای جدیدتر از خودش دارای سنسور بزرگتر و همچنین نویز کمتر در خروجی میباشد.

كاربر فعال persian.boy آواتار ها
    تشکر کرده
    4662

درود
    دوستان به خوبی راهنمایی کردن . ولی شما ژانر عکاسی (معماری ، طبیعت ، ...) رو مشخص نکردین . همچنین نگفتین که آیا در آینده قصد پیشرفت و یادگیری بیشتر با همین بادی رو دارید یا نه . در مورد خصوصیات فیزیکی مدل مثل حجم و سایز هم توضیح بدید . به افزایش بودجه هم اگر تواناییش رو دارید حتما فکر کنید . بعد از مشخص شدن تمام این فاکتورها تازه میشه به شما مدل پیشنهاد کرد .

با آرزوی بهترین ها
    پسر پارسی
    ramink2 تشکر می‌کند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    129

با تشکر از ددوستانی که راهنمایی کردند
    راسیاتش من حرفه ای نمیخوام عکاسی کنم یعنی وقتش رو ندارم وگرنه علاقه اش هست
    ولیکن خب یه دوربین میخوام که برای ثبت لحظات قشنگ زندگی بتونم ازش استفاده کنم
    خودمونی بگم ژانر خاصی هم نداره!
    میشه اینطور راهنمایی کنید که فلان دوربین رو بگیر چون فلان ISO رو داره یا فلان قابلیت رو داره که باعث میشه...
    من اطلاعاتم در مورد امکانات دوربین کمه
    میخوام اطلاعاتم رو زیاد کنم که درست انتخاب کنم
    ممنون میشم شما هم راهنمایی کنید
    با تشکر

كاربر همراه
    تشکر کرده
    129

ببخشید من یه سوال کاملا مبتدی میپرسم
    فرم دوربین هم مهمه؟
    یعنی این دوربین های کوچولو و شیک دیجیتال بهتره یا دوربین های بزرگی که عکاس های حرفه ای دارن؟
    من خودم از دوربین های بزرگ بیشتر خوشم میاد ولیکن دوربین های کوچیکی رو هم دیدم که به ظاهر خوب بودن!
    ببخشی اگه خیلی مبتدی صحبت میکنم چون اطلاعاتم در مورد دوربین کمه

كاربر همراه
    تشکر کرده
    129

اها این دوربین های کوچیک رو فکر کنم فهمیدم اسمش چیه
    کامپکت
    این دوربین های کامپکت و نیمه حرفه ای چه فرقی دارن؟؟ فرقی میکنه کدومش رو انتخاب کنیم؟ فقط از لحاظ قیافه اس؟
    بازم ببخشید اگه اشتباه میگم و سوالام خیلی مبتدیه

كاربر فعال persian.boy آواتار ها
    تشکر کرده
    4662

با درود دوباره

این دوربین های کامپکت و نیمه حرفه ای چه فرقی دارن؟؟
    فرق کامپکت با شبه حرفه ای ها در کیفیت خروجی و همین طور امکانات گسترده ی عکاسیه .

فرقی میکنه کدومش رو انتخاب کنیم؟
    بله . طبق توضیحاتی که دادم فرق می کنه . اگه بخواین خوجی بیشتر و تنظیمات دستی بیشتری داشته باشین ، مجبورین slr like یا شبه حرفه ای بگیرین .

فقط از لحاظ قیافه اس؟
    خیر . بحث اصلا روی قیافه و سایز نیست . دوربینی مثل کانن G12 از لحاظ ظاهری با یک کامپکت یکی ولی در اصل به دلیل توضیحاتی که دادم slr like محسوب میشه .

راسیاتش من حرفه ای نمیخوام عکاسی کنم یعنی وقتش رو ندارم وگرنه علاقه اش هست
    ولیکن خب یه دوربین میخوام که برای ثبت لحظات قشنگ زندگی بتونم ازش استفاده کنم
    خودمونی بگم ژانر خاصی هم نداره!
    میشه اینطور راهنمایی کنید که فلان دوربین رو بگیر چون فلان ISO رو داره یا فلان قابلیت رو داره که باعث میشه...
    من اطلاعاتم در مورد امکانات دوربین کمه
    میخوام اطلاعاتم رو زیاد کنم که درست انتخاب کنم
    ممنون میشم شما هم راهنمایی کنید
    برای شما fujifilm HS20 بهترین گزینه هست . چونکه هم به بودجتون می خوره ، هم بدنه ی ارگونومیک و خوش دستی داره (که ظاهرا سلیقه ی شما به این بدنه ها نزدیک تره) و هم کیفیت عکس خوبی داره . سنسور CMOS این مدل با اینکه مگاپیکسل بالای داره (16) ولیکن به دلیل ابغاد بزرگ ، از نویز کمی برخورداره . در واقع شما هم این امکان رو دارین که از مگاپیکسل بالا در چاپ های بزرگ استفاده کنید و هم اینکه خروجی خوبی رو در اختیار دارین . از دیگر امکانات ان مدل ، زوم 30 برابر اپتیکاله (زوم اپتیکال بر خلاف زوم دیجیتال ، تقریبا کیفیت کار رو در حین زوم از بین نمی بره) . یعنی لنز با کیفیتی روی این مدل سواره که با تغییر فاصله ی کانونی به فواصل بلند (مثل 600) بدون افت کیفیت بالا ، به صورت اپتیکی و توسط لنز (نه توسط نرم افزار) براتون بزرگنمایی می کنه . در ضمن این دوربین در فاصله ی کانونی 24 میلی متر ، پوشش عریض و واید خوبی هم داره . با این فواصل مناسب واید می تونید فضای گسترده ای رو در محیط های بسته مثل داخل ساختمان پوشش بدید . از امکانات مهم دیگه ای که این دوربین داره ، فرمت خام با پسوند RAW هست . در فرمت خام شما پس از عکاسی ، تصویری در اختیار خواهید داشت که با بالاترین جزیات ممکن ثبت شده و دوربین هم برخلاف حالت JPEG اونو فشرده و روتوش نکرده . فیلم برداری Full HD در این مدل هم از کیفیت خوبی برخورداره . بقیه ی این قابلیت های این دوربین رو خودتون باید برید و در تاپیک های مربوطه مطالعه بفرمایید . توضیحاتی که من دادم ، سعی کردم به زبانی بسیار ساده باشه و امیدوارم به همین مقدار توضیح بسنده کنید . چرا که در صورت توضیح بیشتر ، به نوعی "موازی کاری" با دیگر تاپیک های فنی فروم رخ خواهد . در ضمن پیشنهاد می کنم سری به قسمت مفاهیم عمومی در فروم و همین طور مقالات سایت بزنید . بنده هرچه قدر هم که توضیح بدم ، تا زمانی که خوتون به صوت مفصل مطالعه نکنید ، فایده ای نداره . همیشه به کاربرانی مثل شما توصیه میشه که 2 هفته قبل از فروم نظاره گر بحث های جاری در فروم باشن و مطالعه رو هم افزایش بدن تا خدای نکرده هنگام خرید با مشکل مواجه نشن .

با آرزوی بهترین ها
    پسر پارسی

پی نوشت : از همه ی دوستان و اساتید بابت ارایه ی توضیحات موازی پوزش می طلبم . احساس کردم برای شروع مطالعه ، ایشون نیاز به دونستن این "حداقل" ها دارن و شاید با ندونستن این مطالب ، در مطالعه به مشکل بخورن .
    bahri-d، ramink2، Moty و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال bahri-d آواتار ها
    تشکر کرده
    263

اگر زوم براتون خیلی مهم نیست panasonic LX3 پیشنهاد میشه که به همراه کیف و رم 4 گیگ 450 تومن قیمت کردم . اما دوربین کامپکت ولی با کیفیت بالایی هست و همچنین با توجه به پایین تر بودن قیمتش نسبت به قیمت جهانی در حالی که برندهای دیگه قیمت تو ایرانشون از قیمت جهانی خیلی بالاتره.
    persian.boy و ahmadii تشکر می‌کنند.

Gmd
    Gmd آنلاین نیست
    كاربر آشنا
    تشکر کرده
    55

پیش فرض تفاوت کیفیت

سلام
    دوستان گرامی برای خرید دوربین برای یکی از دوستان سوالی برایم پیش آمده و آن این است که دوست بنده با بودجه ای حدوی 8000000 ریال قصد خرید دوربین دارد . به عکاسی علاقه مند است اما ترجیح میدهد که دردسر تعویض لنز نداشته باشد .به عکاسی پرتره و عکاسی از طبیعت و حیوانات علاقه مند است و تمایل دارد دوربین تنظیمات دستی داشته باشد.
    حالا برای خرید دوربین برای چنین شخصی شما یک دوربین slr با تک لنز 270- 18 تامرون و امثال آن را بهتر میدانید یا خرید سوپر زومها مثل فوجی hs20یعنی با توجه به اینکه نقش لنز و اندازه سنسور در کیفیت مهم است آیا ترکیب بدنه و لنز معمولی 270-18 کیفیت بهتری ارایه می هد یا خرید فوجی.
    با تشکر

كاربر همراه rostamiani آواتار ها
    تشکر کرده
    380

مسلما SLR کیفیت عکس خیلی خیلی بالا تری داره !
    اگه قراره با یک دوربین سوپر زوم مقایسه کنید بهتره با فوجی S200 EXR مثایسه کنید نه HS20.
    HS20 کیفیت عکسش چندان خوب نیست و نسبت به S200 نویز بالایی داره
    اگه زوم بالا لازم نداشتید می تونستید Canon G12 بخرید که کیفیت خوبی داره

در ضمن ... لنز رو عوض نکنید تا دردسر عوض کردن لنز رو هم نداشته باشید :)

این ریویوو ها رو ببینید :

http://www.photographyblog.com/revie...image_quality/

موفق باشید
    Gmd تشکر می‌کند.

صفحه 30 از 67 نخستنخست ... 20 26 27 28 29 30 31 32 33 34 40 ... آخرینآخرین