صفحه 104 از 225 نخستنخست ... 4 54 94 100 101 102 103 104 105 106 107 108 114 154 204 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,031 تا 1,040 , از مجموع 2246
Like Tree1956تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي SLR Like

كاربر آشنا rasoul_cold آواتار ها
    تشکر کرده
    31

پیش فرض پاسخ: راهنمايي براي خريد دوربين هاي SLR Like .... ا

نقل قول نوشته اصلی توسط rostamiani نمایش پست ها
    من FZ35 دارم که همون FZ35 هست .اگه سوالی بود در خدمتم
    پاناروما رو هم فکر کنم همه این دوربین ها دارن ولی با سونی میشه دکمه شاتر رو نگه داری و دوربین رو حرکت بدی اونم پاناروما بگیره :) ولی فکر کنم نویز زیاد سونی بعدا ازیتتون کنه.
    پاناسونیک نویزش زیاد نیست و عکس های واقعا شارپی همی گیره. من که ازش خیلی راضیم :)

اگه بتونید نمونه عکس ها رو فقط از یک سایت با هم مقایسه کنید خیلی بهتره. مثلا trustedreviews.com از همه دوربین هایی که ریویوو می نویسه از یک سوژه عکس می گیره

موفق باشید

ممنون از راهنمايتون

خوب fz38 خيلي خوبه فقط full Hd نيست ...

اما اگه اينطوري كه شما ميگين با توجه به قيمتش فكر كنم مناسب باشه چون من ديروز سوني رو پرسيدم 550 گفتن ... ولي فكر نميكنم لوميكس بالاي 400 باشه ...

پس يا fz38 ميگيرم يا نيكون p100 ... فقط نيكون چون دو ماهه وارد بازار شده هنوز امتحانشو پس نداده ....

كاربر جديد india آواتار ها
    تشکر کرده
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط rasoul_cold نمایش پست ها
    ممنون از راهنمايتون

خوب fz38 خيلي خوبه فقط full Hd نيست ...

اما اگه اينطوري كه شما ميگين با توجه به قيمتش فكر كنم مناسب باشه چون من ديروز سوني رو پرسيدم 550 گفتن ... ولي فكر نميكنم لوميكس بالاي 400 باشه ...

پس يا fz38 ميگيرم يا نيكون p100 ... فقط نيكون چون دو ماهه وارد بازار شده هنوز امتحانشو پس نداده ....
    آقا یک نکته ای که اینجا باید گفته بشه و حتی وقتی خود من دنبال تحقیق و تفحص برای خرید دوربین بودم، توی این فرومها هیچکی به ما نگفت داداش حواست به این هم باشه، اینه که اگر یه رنج قیمت خاص برای خرید دوربین در نظر گرفتید باید حواستون به مابقی قضایا هم باشه که هزینه بالاسریه خرید دوربینه. مثلاً من دوربین Canon sx20 که خریدم،‌اصلاً نمی دونستم که علاوه بر هزینه دوربین باید هزینه رم هم بدم و 30 تومن باید بابت یک رم خوب به قیمتی که در نظر داشتم اضافه شد + هزینه کیف دوربین + محافظ + شارژرباطری و باطریهای قابل شارژ. یعنی چیزی حدود 70-80 تومن بالای اون رنج قیمت که در نظر گرفتین.
    rostamiani و M. Ali Farajian تشکر می‌کنند.
    عکاسی بدانم و بمیرم بهتر است یا ندانسته از این دنیا بروم؟ :cool:

كاربر همراه rostamiani آواتار ها
    تشکر کرده
    380

نقل قول نوشته اصلی توسط india نمایش پست ها
    آقا یک نکته ای که اینجا باید گفته بشه و حتی وقتی خود من دنبال تحقیق و تفحص برای خرید دوربین بودم، توی این فرومها هیچکی به ما نگفت داداش حواست به این هم باشه، اینه که اگر یه رنج قیمت خاص برای خرید دوربین در نظر گرفتید باید حواستون به مابقی قضایا هم باشه که هزینه بالاسریه خرید دوربینه. مثلاً من دوربین Canon sx20 که خریدم،‌اصلاً نمی دونستم که علاوه بر هزینه دوربین باید هزینه رم هم بدم و 30 تومن باید بابت یک رم خوب به قیمتی که در نظر داشتم اضافه شد + هزینه کیف دوربین + محافظ + شارژرباطری و باطریهای قابل شارژ. یعنی چیزی حدود 70-80 تومن بالای اون رنج قیمت که در نظر گرفتین.
    کاملا حق با شماست :)
    در ادامه صحبتتون باید بگم FZ35 همراهش باتری و شارژر هم داره. احتمالا همراه این دوربین یک کیف هم میدن
    باتری این مدل رو 20 هزار تومن و لنز محافظ رو هم 10 هزار تومن خریدم
    حافظه MicroSD 8GB Class 6 Teamgroup هم خریدم 21 هزار تومان :) (البته قبلا برای گوشیم خریده بودم، الآن گذاشتم تو دوربین )
    ali_ab تشکر می‌کند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    983

با سلام خدمت اساتید و دوستان محترم.

من دنبال یک دوربین slr like یا دوربینی با خاصیت های آن.مطالعات سطحی نیز از سایت ها داشته ام. هزینه و کیفیت هم برام خیلی مهمه.با سرچهایی که کردم بین 4تا دوربین موندم:
    canon sx200=350000
    canon sx20=450000
    sony h50=350000
    sony h20=320000
    قابلیت فیلم برداری هم برام مهم نیست فقط عکساش زنده و با کیفیت باشه.
    نمیدونم بین تنظیمات و کیفیت عکس sx20 و h 50 تفاوت زیادی هست یا نه؟ اگه نیست h50 که 100تومن ارزون تره رو بگیرم .آیا 12 مگاپیکسل و 9 مگاپیکسل در صفحه رایانه و بر روی کاغذ تفاوت قابل توجهی داره؟همانطور که گفتم کیفیت عکس و زنده بودن و تنظیمات دستی و اتوماتیک(برای اوایل کار)خوب وعکاسی در محیط کم نور و هزینه واسم خیلی مهمه.

اگر امکان داره من رو از راهنمایی های راه گشاتون بی نصیب نگذاری.
    با تشکر.

تشکر کرده
    380

نقل قول نوشته اصلی توسط milad_iut نمایش پست ها

من دنبال یک دوربین slr like یا دوربینی با خاصیت های آن.مطالعات سطحی نیز از سایت ها داشته ام. هزینه و کیفیت هم برام خیلی مهمه.با سرچهایی که کردم بین 4تا دوربین موندم:
    canon sx200=350000
    canon sx20=450000
    sony h50=350000
    sony h20=320000
    نمیدونم بین تنظیمات و کیفیت عکس sx20 و h 50 تفاوت زیادی هست یا نه؟ اگه نیست h50 که 100تومن ارزون تره رو بگیرم .آیا 12 مگاپیکسل و 9 مگاپیکسل در صفحه رایانه و بر روی کاغذ تفاوت قابل توجهی داره؟همانطور که گفتم کیفیت عکس و زنده بودن و تنظیمات دستی و اتوماتیک(برای اوایل کار)خوب وعکاسی در محیط کم نور و هزینه واسم خیلی مهمه.

با تشکر.
    اگه براتون عکاسی تو نور کم مهمه باید اندازه سنسور بزرگ تر باشه تا نویز کمتری داشته باشه
    تنظیمات دستی براتون مهمه یا نه ؟ مثل تعییر اندازه دیافراگم و سرعت شاتر و فوکوس دستی و ...
    ذخیره کردن با فرمت RAW براتون مهمه یا نه؟
    زوم بالا می خواین ؟

كاربر جديد india آواتار ها
    تشکر کرده
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط milad_iut نمایش پست ها

canon sx200=350000
    canon sx20=450000
    sony h50=350000
    sony h20=320000

با تشکر.
    روی صفحه کامپیوتر و روی کاغذ با اندازه کوچیک فکر نمی کنم زیاد تفاوتی داشته باشه و مگاپیکسل بالاتر برای چاپهای بزرگ بدرد می خوره. به نظرم در قطعه A4 هیچ تفاوتی یه دوربین 12 با 9 مگاپیکسلی داشته باشه
    عکاسی بدانم و بمیرم بهتر است یا ندانسته از این دنیا بروم؟ :cool:

تشکر کرده
    380

راستی ... اگه اندازه سنسور یکسان باشه و فقط مگاپیکسل بره بالا، نویز تصویر هم میره بالا
    برای همین مگاپیکسل بالاتر ممکنه مزیت خاصی نداشته باشه :)
    M. Ali Farajian تشکر می‌کند.

كاربر همراه M. Ali Farajian آواتار ها
    تشکر کرده
    3145

راستی ... اگه اندازه سنسور یکسان باشه و فقط مگاپیکسل بره بالا، نویز تصویر هم میره بالا
    برای همین مگاپیکسل بالاتر ممکنه مزیت خاصی نداشته باشه :)
    بله درست می فرمایید. اگر چگالی پیکسل رو در نظر بگیرید در مورد نویز خیلی راحت تر می شه نظر داد.
    rostamiani تشکر می‌کند.
    محمد علی فرجیان Canon SX20 IS
    از قضاوت کردن دست بکش تا آرامش را تجربه کنی

تشکر کرده
    380

نقل قول نوشته اصلی توسط M. Ali Farajian نمایش پست ها
    بله درست می فرمایید. اگر چگالی پیکسل رو در نظر بگیرید در مورد نویز خیلی راحتر می شه نظر داد.
    دقیقا همینطوره

چگالی پیکسل = تعداد پیکسل ها در واحد سطح
    هرچی کم تر باشه نویز کم تره.
    M. Ali Farajian تشکر می‌کند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    983

اگه براتون عکاسی تو نور کم مهمه باید اندازه سنسور بزرگ تر باشه تا نویز کمتری داشته باشه
    تنظیمات دستی براتون مهمه یا نه ؟ مثل تعییر اندازه دیافراگم و سرعت شاتر و فوکوس دستی و ...
    ذخیره کردن با فرمت RAW براتون مهمه یا نه؟
    زوم بالا می خواین ؟
    من تازه کارم و ازطرفی وقت انچنانی هم ندارم که مثل شما عکاسی کاملا حرفه ای کنم یا بعد یه مدت برم دوربین با قیمت های گران بخرم.پس یه دوربینی میخوام که از اکثر خاصیت های دوربین حرفه ای رو داشته باشه تا برای همیشه برام مفید باشه هم اوایل که کم کم یاد میگیرم هم برای مدتی بعد که خواستم حرفه ای تر عکاسی کنم ویا ادیتش کنم جواب بده.
    در همین سایت fz35 وfz38 رو پیشنهاد دادن.
    منم الان گیج شدم .
    اگه میشه تو پیشنهاداتون فاکتور عکاسی تو نور کم و هزینه رو دقت کنین.
    بازم ممنونم ازتون. ببخشید اگه رک گویی دیدین تو حرفام.