صفحه 107 از 225 نخستنخست ... 7 57 97 103 104 105 106 107 108 109 110 111 117 157 207 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,061 تا 1,070 , از مجموع 2246
Like Tree1956تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي SLR Like

كاربر جديد
    تشکر کرده
    7

پیش فرض پاسخ: Canon Powershot SX20 IS

نقل قول نوشته اصلی توسط india نمایش پست ها
    به نظر من اگر نمی خواید عکاسی رو یاد بگیرید و بیشتر دنبال عکس گرفتن از موقعیتهایی که پیش میاد هستید (مثل عکسهای یادگاری) به نظرم دنبال دوربینهای با کارکرد ساده تر باشید. دوربینهایی که بتونید در حالت اتومات باهاش عکسهای خوبی بگیرید.
    خیلی ممنون از پاسختون،والا فقط عکس های یادگاری هدفم نیست،دوست دارم که عکس های خوبی با کیفیت خوب از طبیعت و ساختمان ها و ... بگیرم.کاربردش سخته؟راستی شما قیمت حال حاضر این دوربین رو دارید؟من بین 400 و 500 میخوام هزینه کنم،اگه پیشنهاد دوربین دیگه ای رو برای من دارید ممنون میشم بگید :)

كاربر جديد
    تشکر کرده
    7

پیش فرض پاسخ: Canon Powershot SX20 IS

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    سلام

توصيه مي كنم دوربين كوچكتري (از رده ي كامپكت ها) انتخاب كنيد. ضمنا اگر به امريكا يا خاور دور مي رويد آنجا دوربين ارزانتر است.
    به نظر من اگر نمی خواید عکاسی رو یاد بگیرید و بیشتر دنبال عکس گرفتن از موقعیتهایی که پیش میاد هستید (مثل عکسهای یادگاری) به نظرم دنبال دوربینهای با کارکرد ساده تر باشید. دوربینهایی که بتونید در حالت اتومات باهاش عکسهای خوبی بگیرید.
    خیلی ممنون از پاسختون،خیر،مقصد من کانادا هست،والا فقط عکس های یادگاری هدفم نیست،دوست دارم که عکس های خوبی با کیفیت خوب از طبیعت و ساختمان ها و ... بگیرم.کاربردش سخته؟راستی شما قیمت حال حاضر این دوربین رو دارید؟من بین 400 و 500 میخوام هزینه کنم،اگه پیشنهاد دوربین دیگه ای رو برای من دارید ممنون میشم بگید :)

كاربر فعال bahri-d آواتار ها
    تشکر کرده
    263

پیش فرض پاسخ: راهنمايي براي خريد دوربين هاي SLR Like .... ا

G11 گزینه خیلی خوبیه ,اگه عکسهای خوبی میخوای بگیری ,فقط باید با زوم پایینش (5 برابر) کنار بیای

كاربر جديد
    تشکر کرده
    7

نقل قول نوشته اصلی توسط bahri-d نمایش پست ها
    G11 گزینه خیلی خوبیه ,اگه عکسهای خوبی میخوای بگیری ,فقط باید با زوم پایینش (5 برابر) کنار بیای
    اینطور که فهمیدم G11 حدودا 100 تومن از sx20 گرونتره،میخوام بین 400 و 500 هزینه کنم،به نظرتون sx20 خوبه؟

كاربر جديد india آواتار ها
    تشکر کرده
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط bijanh نمایش پست ها
    اینطور که فهمیدم G11 حدودا 100 تومن از sx20 گرونتره،میخوام بین 400 و 500 هزینه کنم،به نظرتون sx20 خوبه؟
    این "خوبه؟" که شما می گین خیلی نسبیه و بستگی داره به اینکه چه انتظاری دارین و توقعتون از کیفیت چقدره! یعنی بعضی وقتها من شفافیتی که در عکسهای بعضی دوربینهای ساده تر و ارزونتر دیدم هیچوقت با sx20 نتونستم اون شفافیت و درخشندگی رنگها رو توی عکس در بیارم. اینه که برداشت شما از کیفیت بهتر فقط با مقایسه کردن عکسهای نمونه این دوربینها می تونه به دست بیاد.

من دوربین sx20 رو اوایل اسفند گرفتم 450! فقط دقت کنین باید چیزی حدود 80 تا 120 تومن هم خرج کیف، رم، محافظ لنز، شارژر و باطریها کنید

اینها هم بد نیستند :
    PowerShot SX200 IS
    حدود 350
    panasonic fz35
    حدود 450

من عکسهایی که با دوربین sx20 گرفتم اینجا گذاشتم، شاید بدردت خورد : http://saye.aminus3.com/
    عکاسی بدانم و بمیرم بهتر است یا ندانسته از این دنیا بروم؟ :cool:

كاربر همراه delagah آواتار ها
    تشکر کرده
    568

البته تشخیص خوب بودن هرکس نسبت به یک دوربین متفاوته ولی بله SX20 در رده کامپکت ها و SLR like ها دوربین خوبیست ، هم امکانات گسترده ای داره و هم در این سطح، از کیفیت عکس خوبی بهره می بره.

G11 به دلیل سایز سنسور بزرگترش کیفیت عکس بهتری داره خصوصا در محیط های کم نور که نیاز به استفاده از ایزوهای بالاتر هست کیفیت عکس بهتری رو میده، بنابراین نظر من اینه که:

اگه نیاز به تله زیاد ( مثلا عکاسی از پرندگان یا سوژه های دور) ، فیلمبرداری HD و زوم اپتیکال حین فیلمبرداری ندارید و احتمالا عکس های زیادی در نور کم می خواهید بگیرید و همونطور که گفتید 100 تومان هزینه اضافه براتون مسئله ای نداره ، G11 انتخاب بهتری خواهد بود. مزیت دیگر G11 امکان ثبت عکس به صورت Raw هست.لازم به ذکره که هر چند لنز G11 ، زوم 20 برابری لنز SX20 رو نداره، اما زوم 5 برابری اون بسیار کاربردی است و بسیاری نیاز ها رو پاسخ میده.

اما در غیر اینصورت SX20 انتخاب بسیار خوبیست، خصوصا اینکه مواردی که شما برای عکاسی ذکر کردید به نظر میرسه بیشتر در محیط های باز و نور معمولی روز باشه که کیفیت عکس خوبی رو نسبت به این سطح از دوربین ها از SX20 خواهید گرفت. هر دو دوربین G11 و SX20 امکان نصب فلاش اکسترنال TTL رو دارند که برای دوربین های کامپکت و SLR-like امتیاز بسیار ارزشمندیست که بسیاری از دوربین هایی در این سطح از دیگر مارک ها فاقد اون هستند و اگه امکان هزینه حداقل 100 تومان برای فلاش خارجی داشته باشید عکس های با کیفیت بسیار خوبی هم می تونید در محیط های بسته بگیرید و از این نظر خیالتون کاملا راحت باشه.

قیمت SX20 با بیمه حدود 430 تا 440 هست و G11 هم حدود 530-520 تومان.sx20 باتری قلمی می خوره، اما اگه اشتباه نکرده باشم G11 باتری لیتیومی داره بنابراین برای مقایسه قیمت این دو دوربین بهتره هزینه 4 تا باتری قلمی و یک شارژر خوب رو هم که حدود 30-50 تومان میشه ( احتمالا ارزونش رو تا 20 تومان هم بتونید تهیه کنید ) به قیمت SX20 اضافه کنید.

فقط امیدوارم بیشتر مردد و گیجتون نکرده باشم.
    farhad44، Rouzbeh Ehsani، M. Ali Farajian و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه barca007 آواتار ها
    تشکر کرده
    1249

با سلام
    قيمت sx20 با احتساب خريد شارژر و باتري حدود 450 ميشه كه با قيمت G11 كه حدود 500 هست 50 تومن فرق داره نه 100 تومن ( g11 شارژر و باتري دارد )
    اگر به زوم بالا و فيلمبرداري hd احتياج نداريد g11 رو بگيريد كه هم كوچكتر و سبكتر است و هم جنس بدنه بهتري دارد وبسيار ماندگارتر است و هم اينكه به خاطر سنسور بزرگتر كيفيت بهتري دارد. در غير اينصورت علاوه بر sx20 انتخابهايي چون sony hx1 يا panasonic fz35 يا olympus sp590 هم داريد ،اين دوربين ها مشخصاتي مشابه هم دارند و قيمت همشون هم حدود 450 تومان است كه در اين بين fz 35 بيشتر توصيه شده است.
    ویرایش توسط barca007 : Thursday 8 April 2010 در ساعت 13:23
    bijanh تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    7

این "خوبه؟" که شما می گین خیلی نسبیه و بستگی داره به اینکه چه انتظاری دارین و توقعتون از کیفیت چقدره! یعنی بعضی وقتها من شفافیتی که در عکسهای بعضی دوربینهای ساده تر و ارزونتر دیدم هیچوقت با sx20 نتونستم اون شفافیت و درخشندگی رنگها رو توی عکس در بیارم. اینه که برداشت شما از کیفیت بهتر فقط با مقایسه کردن عکسهای نمونه این دوربینها می تونه به دست بیاد.

من دوربین sx20 رو اوایل اسفند گرفتم 450! فقط دقت کنین باید چیزی حدود 80 تا 120 تومن هم خرج کیف، رم، محافظ لنز، شارژر و باطریها کنید

اینها هم بد نیستند :
    PowerShot SX200 IS
    حدود 350
    panasonic fz35
    حدود 450

من عکسهایی که با دوربین sx20 گرفتم اینجا گذاشتم، شاید بدردت خورد : http://saye.aminus3.com/
    خیلی ممنونم از راهنمایی شما،پیشنهاد های خیلی خوبین،sx200 رو دیدم که از نظر سایز خب خیلی بهتره ولی فکر میکنم که از نظر زوم و فیلمبرداری ضعیف تر باشه،در هر صورت باید بین یکی از این سه یکی رو انتخاب کنم،عکس های شما رو هم دیدم و از کیفیت ان راضی بودم،البته شما گویا حرفه ای هستید :biggrin: هزینه جانبی رو هم خوب شد گفتید،پس حدودا با توجه به قیمت الان باید حدود 500 تومان هزینه کنم با وسایل جانبی برای sx20
    ،خودم بیشتر به sx20 علاقه دارم

كاربر جديد
    تشکر کرده
    7

نقل قول نوشته اصلی توسط barca007 نمایش پست ها
    با سلام
    قيمت sx20 با احتساب خريد شارژر و باتري حدود 450 ميشه كه با قيمت G11 كه حدود 500 هست 50 تومن فرق داره نه 100 تومن ( g11 شارژر و باتري دارد )
    اگر به زوم بالا احتياج نداريد g11 رو بگيريد كه هم كوچكتر و سبكتر است و هم به خاطر سنسور بزرگتر كيفيت بهتري دارد. در غير اينصورت علاوه بر sx20 انتخابهايي چون sony hx1 يا panasonic fz35 يا olympus sp590 هم داريد ،اين دوربين ها مشخصاتي مشابه هم دارند و قيمت همشون هم حدود 450 تومان است كه در اين بين fz 35 بيشتر توصيه شده است.
    ممنونم به نکته خوبی اشاره کردید،بله اینطور که متوجه شدم در نهایت باید بین sx20 و fz35 و g11 یکی رو انتخاب کنم

كاربر جديد
    تشکر کرده
    7

نقل قول نوشته اصلی توسط delagah نمایش پست ها
    البته تشخیص خوب بودن هرکس نسبت به یک دوربین متفاوته ولی بله SX20 در رده کامپکت ها و SLR like ها دوربین خوبیست ، هم امکانات گسترده ای داره و هم در این سطح، از کیفیت عکس خوبی بهره می بره.

G11 به دلیل سایز سنسور بزرگترش کیفیت عکس بهتری داره خصوصا در محیط های کم نور که نیاز به استفاده از ایزوهای بالاتر هست کیفیت عکس بهتری رو میده، بنابراین نظر من اینه که:

اگه نیاز به تله زیاد ( مثلا عکاسی از پرندگان یا سوژه های دور) ، فیلمبرداری HD و زوم اپتیکال حین فیلمبرداری ندارید و احتمالا عکس های زیادی در نور کم می خواهید بگیرید و همونطور که گفتید 100 تومان هزینه اضافه براتون مسئله ای نداره ، G11 انتخاب بهتری خواهد بود. مزیت دیگر G11 امکان ثبت عکس به صورت Raw هست.لازم به ذکره که هر چند لنز G11 ، زوم 20 برابری لنز SX20 رو نداره، اما زوم 5 برابری اون بسیار کاربردی است و بسیاری نیاز ها رو پاسخ میده.

اما در غیر اینصورت SX20 انتخاب بسیار خوبیست، خصوصا اینکه مواردی که شما برای عکاسی ذکر کردید به نظر میرسه بیشتر در محیط های باز و نور معمولی روز باشه که کیفیت عکس خوبی رو نسبت به این سطح از دوربین ها از SX20 خواهید گرفت. هر دو دوربین G11 و SX20 امکان نصب فلاش اکسترنال TTL رو دارند که برای دوربین های کامپکت و SLR-like امتیاز بسیار ارزشمندیست که بسیاری از دوربین هایی در این سطح از دیگر مارک ها فاقد اون هستند و اگه امکان هزینه حداقل 100 تومان برای فلاش خارجی داشته باشید عکس های با کیفیت بسیار خوبی هم می تونید در محیط های بسته بگیرید و از این نظر خیالتون کاملا راحت باشه.

قیمت SX20 با بیمه حدود 430 تا 440 هست و G11 هم حدود 530-520 تومان.sx20 باتری قلمی می خوره، اما اگه اشتباه نکرده باشم G11 باتری لیتیومی داره بنابراین برای مقایسه قیمت این دو دوربین بهتره هزینه 4 تا باتری قلمی و یک شارژر خوب رو هم که حدود 30-50 تومان میشه ( احتمالا ارزونش رو تا 20 تومان هم بتونید تهیه کنید ) به قیمت SX20 اضافه کنید.

فقط امیدوارم بیشتر مردد و گیجتون نکرده باشم.
    دوست عزیز خیلی از اطلاعات کاملی که به من دادید ممنونم،خیلی چیز ها برام مشخص شد