صفحه 94 از 225 نخستنخست ... 44 84 90 91 92 93 94 95 96 97 98 104 144 194 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 931 تا 940 , از مجموع 2246
Like Tree1956تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي SLR Like

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

پیش فرض پاسخ: راهنمايي براي خريد دوربين هاي SLR Like .... ا

سلام

اولا خيالتون رو راحت كنم كه اين روزها كمتر كسي دوربين غير DSLR و حتا DSLR رو 6-5 سال نگه مي داره. نه اينكه خراب بشه يا كار نكنه ها، عادت مردم شده (نه تاييدش مي كنم نه تكذيب).

من يك پاناسونيك FZ-5 داشتم كه الان دست يكي از دوستان فورومه. هميشه هم صبر مي كردم تا باتري به يك خط برسه و گاهي هشدار تمام شدن بده بعد شارژش مي كردم. تا لحظه اي كه دست من بود حدود 14000 شات زده بود (بيش از 4 سال) و در روز فروش؛ باتري با روز اول از نظر نگهداشتن شارژ و زمان شارژ شدن كوچكترين فرقي نكرده بود.

البته حرف هاي من به معني عدم تاييد SX20 نيست. در بسياري موارد SX20 بر FZ35 برتري داره ( مثلا هات شو و LCD ) ولي عرضم اينه كه نوع باتري هم يكي از عوامل انتخاب دوربينه ولي عامل n ام نه اول.

در مورد اينكه باتري ها تا چند سال بعد هم پيدا مي شه يا نوع متفرقه اش هم هست يا نه خيلي مطمئن نيستم ولي چيزي رو كه مطمئنم اينه كه تكنولوژي رو به پيشرفته و مسلما باتري هاي جديد در صورت استفاده ي صحيح طول عمر بسيار بيشتري از مدلهاي 5-4 سال پيش دارند.
    rostamiani، Ali Talebi و M. Ali Farajian تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر همراه rostamiani آواتار ها
    تشکر کرده
    380

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    سلام

اولا خيالتون رو راحت كنم كه اين روزها كمتر كسي دوربين غير DSLR و حتا DSLR رو 6-5 سال نگه مي داره. نه اينكه خراب بشه يا كار نكنه ها، عادت مردم شده (نه تاييدش مي كنم نه تكذيب).

من يك پاناسونيك FZ-5 داشتم كه الان دست يكي از دوستان فورومه. هميشه هم صبر مي كردم تا باتري به يك خط برسه و گاهي هشدار تمام شدن بده بعد شارژش مي كردم. تا لحظه اي كه دست من بود حدود 14000 شات زده بود (بيش از 4 سال) و در روز فروش؛ باتري با روز اول از نظر نگهداشتن شارژ و زمان شارژ شدن كوچكترين فرقي نكرده بود.

البته حرف هاي من به معني عدم تاييد SX20 نيست. در بسياري موارد SX20 بر FZ35 برتري داره ( مثلا هات شو و LCD ) ولي عرضم اينه كه نوع باتري هم يكي از عوامل انتخاب دوربينه ولي عامل n ام نه اول.

در مورد اينكه باتري ها تا چند سال بعد هم پيدا مي شه يا نوع متفرقه اش هم هست يا نه خيلي مطمئن نيستم ولي چيزي رو كه مطمئنم اينه كه تكنولوژي رو به پيشرفته و مسلما باتري هاي جديد در صورت استفاده ي صحيح طول عمر بسيار بيشتري از مدلهاي 5-4 سال پيش دارند.
    خیلی خیلی متشکرم
    خیلی خیالم راحت تر شد :)
    اینکه اصلا مساله ای نیست ... همون اول یک باتری اضافه هم می خرم که همیشه یکی یدک داشته باشم
    اینجوری احتمالا تا سال ها مشکلی نباشه ...

فقط اگه ممکنه اسم اون دوستمون رو که دوربین دستشه بگین تا از ایشون هم بپرسم. اگه تونسته باشن باتری براش گیر بیارن دیگه هیچ مشکلی نیست

كاربر آشنا amirnaderi آواتار ها
    تشکر کرده
    73

پیش فرض پاسخ: کدام SLR-Like بهتر است ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط MehdiM نمایش پست ها
    ببخشيد كه اين سوال رو مي پرسم بعد از چند دقيقه باتري رو از شارژر در آورديد؟براي بار اول چراغ شارژر در حدود نيم ساعت بعد روشن مي شود.
    انواع راه هایی که به ذهنم می رسید را امتحان کردم، بله چندین ساعت در شارژر گذاشتم ولی انگار نه انگار
    rostamiani تشکر می‌کند.
    Nikon D7000 + Nikon AF-S DX 55-200mm
    Olympus SP 570 UZ
    فکر کردن به راه حل ها لازمه پیشرفت است نه فکر کردن به مشکلات

تشکر کرده
    380

نقل قول نوشته اصلی توسط amirnaderi نمایش پست ها
    انواع راه هایی که به ذهنم می رسید را امتحان کردم، بله چندین ساعت در شارژر گذاشتم ولی انگار نه انگار
    سلام
    ممکنه بگین باتری قبلی بعد از یک سال خراب شده یا نه ؟
    باتری ها گارانتی ندارن ؟

تشکر کرده
    73

نقل قول نوشته اصلی توسط rostamiani نمایش پست ها
    خیلی خیلی متشکرم
    اینجوری فکر می کنم FZ35 و حتی G11 به ریسکشون نمی ارزه

مشابه FZ35 تا 400 هزار تومن غیر از Canon SX20 دیگه چه دوربینی هست که باتری قلمی بخوره ؟
    قیمت Sony Cyber-shot DSC-HX1 چقدره ؟

خیلی خیلی متشکرم
    الان تو خط دوربین های جدید نیستم که ببینم کدوم قلمی می خورند و...
    ولی همانطور که فرهاد خان گفتند، اگر باتری درست مصرف شوند تا چند سال به خوبی کار می کنند ولی مسئله این جا بود که بعضی کاربران باتری یدک می خواهند که به خوبی باتری همراه دوربین باشد.
    توصیه من این است که همین ابتدا باتری یدک خود را همزمان با خرید دوربین تهیه کنید و از وجود آن در بازار قبل از مطمئن شوید (اگر خیلی باتری یدک برایتان خیلی مهم است) و آن را به درستی نگهداری کنید( نگذارید یک گوشه خاک بخورد که خراب می شود، فکر می کنم به تناوب از آن استفاده کنید خوب است)

البته میل تمام تولید کنندگان به استفاده باتری های خاص است زیرا بازده و... آنها باتوجه به حجمشان از باتری های قلمی بهتر است پس باید برای یدکی همین باتری ها راه حلی پیدا کرد و در انتخابتان نوع باتری را در اولویت های پایین تر بگذارید
    rostamiani تشکر می‌کند.
    Olympus SP 570 UZ

تشکر کرده
    73

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    سلام

ابتدا پست بالا رو بخونید تا ببنید با حرف های شما چه قدر موافق هستم ولی این نکته رو در نظر بگیرید که:

کاربر حرفه ای از زیر سنگ هم شده باتری و تجهیزات مورد نیاز خود را پیدا می کنید مثلا انلاین سفارش می دهد تا از آن ور آب برایش بیاورند حتی با هزینه بالای ارسال آن. و اصولا در بازار دوربین های حرفه ای کمتر نفس بازاری بودن و تامین نظر کاربران بیشتر حس می شود.
    اما برای کاربر غیرحرفه ای این گونه نیست به دلایل مختلف
    این جا بازار ایران است و تا جنس را خریدی دیگر تو را نمی شناسند! تعهدی وجود ندارد.

به فروشنده که دوربین را ازش خریدم گفتم که یک سال پیش از خودتان دوربین را خریدیم اصلا انگار نه اگار، مثلا می توانست راهنمایی کنند که مثلا برو فلان جا زنگ بزن که خود شرکت وارد کننده است تا شاید آنها بتوانند کمکت کنند....

البته برای کالاهای که کاربران آن حساس تر و کالا قیمت هایی به مراتب بالاتر دارد، تامین کننده در ایران می گوید که تا فلان سال تامین قطعت یدکی و خدمات پس از فروش و... مثل ماشین الات صنعتی و راه سازی و...
    rostamiani تشکر می‌کند.
    Olympus SP 570 UZ

تشکر کرده
    73

نقل قول نوشته اصلی توسط rostamiani نمایش پست ها
    سلام
    ممکنه بگین باتری قبلی بعد از یک سال خراب شده یا نه ؟
    باتری ها گارانتی ندارن ؟
    باتری همراه دوربین به خوبی کار می کنید و هدف این بود که یک یدکب وجود داشته باشد در مواقع مورد نیاز کار کابر لنگ نماند
    معمولا در تمام شرایط گارانتی محصولا مشابه مانند تلفن همراه و نوتبوک وووو ذکر می شود که شارژر و باتری مشمول گارانتی نمی شود (ذکر کردم معمولا، باز یکی نیاد بگه فلان شرکت لپ تاپ می فروشد حتی باتری را گارانتی می کنند ...)

زیاد نگران باتری همراه دوربین نباشید اگر خوب استفاده نید به راحتی 3-4 سال برایتان کار می کند
    در نظر بگیرد معمولا می گویند تا مثلا 1000 بار شارژ عمر مفید باتری یعنی اگر به طور متوسط هفته ای (در سال) دو بار شارژش کنید می شود سالی حدود صد بار!! پس تا 1000 باری کلی فاصله دارید (البته این محاسبه چندان علمی نیست ولی یک حساب سر انگشتی خوبی است)
    rostamiani تشکر می‌کند.
    Olympus SP 570 UZ

تشکر کرده
    380

خیلی خیلی خیلی از شما دوستان متشکرم
    اگه کمک شما نبود ممکن بود الآن یک انتخاب اشتباه کنم

در مورد SX20 و FZ35 هم کاملا مطمئنم که FZ35 بیشتر به دردم می خوره
    کیفیت تصویر FZ35 چه در ISO های پایین و هم ISO های بالا شارپ تره
    کیفیت لنز و فوکوس دقیق و بی صدایی هم داره و RAW هم ذخیره می کنه

در عوض SX20 ال سی دی متحرک داره که اونم یک مزیته ولی نه به اندازه کیفیت تصویر

تصویر های این دو دوربین رو اینجا می تونید با هم مقایسه کنید :
    http://www.imaging-resource.com/IMCOMP/COMPS01.HTM

لنز Fz35 از SX20 خیلی بهتره وحتی در بالا ترین زوم هم دچار chromatic aberration نمیشه

البته فقط با خوندن ریویوو که نمیشه دوربین خرید
    اگه نکته دیگه ای از SX20 و FZ35 می دونید لطفا راهنماییم کنید تا بالاخره دوربین رو بخرم :)

دیگه خیلی خسته شدم ...

متشکرم

كاربر جديد
    تشکر کرده
    2

Question انتخاب نهایی

سلام به تمام کاربران سایت؛
    راستش من می خوام یه دوربین عکاسی دیجیتال بخرم و می خوام تا حدور سیصد تا سیصدوپنجاه هزار تومان هزینه کنم.
    دوربینی که می خوام بخرم دوست دارم مثل دوربینهای نگاتیوی قدیمی چشمی داشته باشه و لنز داشته باشه! حالا نمی خوام لنزش عوض بشه چون دیگه خیلی گرون میشه ولی می خوام حداقل ظاهرش مثل اونا باشه!
    طی دو سه ماهی که جستجو کردم، چند تا مدل رو انتخاب کردم ولی نمی دونم آخرش کدومو بخرم و کدوم بهتره! از تمام دوستان خواهش می کنم نظراتتون رو راجع به این چند مدل بگید، تا قبل از عید یکیشو انتخاب کنم و برم بخرم!
    Fujifilm FinePix S1600
    Fujifilm FinePix S2500HD
    Nikon Coolpix P80
    Nikon Coolpix P90
    Nikon Coolpix L100
    مقایسه هر کدام را هم می توانید از لینک زیر ببینید:
    ...
    خواهش میکنم نظرات تخصصی خودتون رو مطرح کنید تا بتونم باخیال راحت دوربین بخرم؛
    ممنون.
    ویرایش توسط Nader Kohansal : Thursday 4 March 2010 در ساعت 15:48

تشکر کرده
    380

پیش فرض پاسخ: انتخاب نهایی

مقایسه نویز چهار دوربین مختلف در ISO های مختلف :

ظاهرا Panasonic FZ35 خیلی خوب عمل می کنه :)

منبع :
    http://www.digitalcamerainfo.com/con...1451/Noise.htm

مقایسه طبیعی بودن رنگ :

این لینک رو ببینید تا بفهمید این نمودار از کجا اومده :) :
    http://www.digitalcamerainfo.com/con...1451/Color.htm

رنگ فیلم ها :

با آرزوی موفقیت

صفحه 94 از 225 نخستنخست ... 44 84 90 91 92 93 94 95 96 97 98 104 144 194 ... آخرینآخرین