صفحه 120 از 225 نخستنخست ... 20 70 110 116 117 118 119 120 121 122 123 124 130 170 220 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,191 تا 1,200 , از مجموع 2246
Like Tree1956تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي SLR Like

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    35

نقل قول نوشته اصلی توسط MehdiM نمایش پست ها
    الان با دوربين خودتون چه مشكلي داريد؟اين مدل جز دوربينهاي با كيفيت رده خودش محسوب ميشه.
    عمده مشگل من با این دوربین با عکسهایی که در مکان بسته با کم نور گرفته میشه که زیاد رضایت بخش نیست و برای همین بفکر خرید دوربینی افتادم که تو نور کم مشگلی نداشته باشه .

كاربر همراه vahidmir2000 آواتار ها
    تشکر کرده
    424

نقل قول نوشته اصلی توسط Coleman نمایش پست ها
    عمده مشگل من با این دوربین با عکسهایی که در مکان بسته با کم نور گرفته میشه که زیاد رضایت بخش نیست و برای همین بفکر خرید دوربینی افتادم که تو نور کم مشگلی نداشته باشه .
    دوست عزیز اگر زیاد روی عکاسی در نور داخلی منزل حساسین نمیشه به طور قطعی دوربین لایک رو به شما پیشنهاد داد. حتی بعضی از slr ها هم هنوز در عکاسی داخلی مشکل دارن(البته در مقایسه با لایکها خیلی کمتر) در کل اس ال آر انتخاب بهتری از لایک خواهد بود مخصوصا در عکاسی داخلی( البته با توجه به هزینه این رده از دوربینها)
    Coleman تشکر می‌کند.
    Back for Good

كاربر فعال aliii آواتار ها
    تشکر کرده
    253

ظاهرا شما خیلی به نور داخلی حساسی اگه فوکوس دستی اذیت نمیکنه d3000 با لنز 50mmf1.8 بگیر قیمت لنز حدود 120toman این کم هزینه ترین راه برای داشتن کیفیت نو یز کم تو نور کم عکس های داخلی البته فکر میکنم لنز کیت ۱۸-۵۵ لرزش گیر هم با این بدنه شمارو راضی میکنه ولی فیلم برداری و بعضی امکانات یا از دست میدید یا مثل لنز زوم .... با هزینه بالا باید تهیه کنید
    Coleman تشکر می‌کند.

كاربر همراه yas.0917 آواتار ها
    تشکر کرده
    334

ممنون از دوستان
    برای من زوم مهم نیست همونطور که گفتم کیفیت عکاسی مهمه (مخصوصا در محیط های کم نور و با نور مصنوعی مثل جشن و مهمانی) و راحتی کار با دوربین چون من زیاد از عکاسی سر رشته ندارم دوربین اگر تمام اتماتیک باشه خیلی راحترم .

پس اینطور که من متوجه شدم برای توقعات من نیکون D3000 خیلی از Fujifilm FinePix F200EXR و حتی از Sony Cyber-Shot DSC-HX5 بهتره درسته ؟

ولی من باز سوال اصلی خودم رو در مورد ارزش تعویض Fujifilm FinePix F200EXR که الان دارم با Sony Cyber-Shot DSC-HX5 تکرار میکنم که آیا ارزش داره یا نه ؟
    سلام
    والا در مورد F200EXR اطلاعای ندارم اما S200EXR رو داشتم واقعا عالی بود
    در مدل های کامپکت پیشنهاد من G12 کنون است
    ولی اینکه D3000 و یا با افزایش بودجه D3100 دوربین های بسیار با کیفیت تری از مدل خودتان هستند واضح است
    موفق باشید
    Coleman تشکر می‌کند.
    گفت آسان گير بر خود كارها كز روي طبع .. سخت مي گیرد جهان بر مردمان سخت كوش
    5D MKII+60D+14 2.8L II+35 1.4L+50 1.2L+135 2.0L+300 2.8L II

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

جسارتا باید عرض کنم که توقعات و انتظارات دوستانی که تا به حال DSLR نداشته اند از دوربین DSLR خیلی بیش از حد است.

چندی پیش در یک مهمانی خانوادگی، خانمی از اقوام که تازه یک دوربین 550D با لنز 200-18 خریده بود همش تو ژست بود و تند و تند مشغول عکاسی بدون فلاش از مهمان ها بود. آروم کشیدمش کنار و بهش گفتم این عکسای بدون فلاش با نور محیط اینجا چیز خوبی در نمی آد ( از صدای شاترش معلوم بود که همه ی عکسها داره با سرعت های زیر 1/30 ثبت می شه) چرا از فلاش استفاده نمی کنی؟ با یک تبختری گفت نه مشکلی نیست چون دوربینم حرفه ایه. گفتم عجب! مبارک باشه ;)

پریشب در اثر اصرار همسرم، یک سری عکس ها را روی یک CD بهمون دادند و چشمتون روز بد نبینه. عکسها همه در ایزو 1600 (انصافا کم نویز هم بودند) و سرعت های 1/10 و 1/15 ثبت شده بودند (پایین تر ها رو احتمالا مجبور شده Delete کند ) و همه فلو با وایت بالانس های خیلی پرت و ....

منظورم از ذکر این نکته این بود که اگر قصد عکاسی بدون فلاش از مراسم را دارید از حالا بدانید که نیاز به نور خیلی زیاد برای ثبت های قابل قبول خواهید داشت.
    nmroshan، Saeed61، K_NMT و 11 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    98

سلام به همه
    من بودجه خرید دوربین م حدود 400- 450 هزار تومن هستش.
    چیز زیادی هم از عکاسی نمیدونم. ولی میخوام یاد بگیرم. بیشتر هم به عکاسی در طبیعت علاقه دارم با مطالبی که تو تاپیک های مختلف خوندم به این نتیجه رسیدم که باید دنبال یک slr like باشم. ماکزیمم سایزی که ممکنه یک روز عکسم رو چاپ کنم هم A3 هستش (که البته بعید میدونم) ، فیلم برداری هم اصلا برام اهمیت نداره چون دوربین هندی کم دارم.
    این مدل ها :

fuji s200
    fuji hs10
    panasonic fz35
    canon sx20
    sony hx1
    olympus sp590
    olypmus sp800
    olympus sp595
    همه تقریبا تو یک رنج قیمت هستن. مشخصات تقریبا مشترکی هم دارن.
    همه زوم ها در محدوده 15x تا 20 x
    به جز olympus sp800 , fuji hs10
    و همه تقریبا دارای یک مد سنسور هستن. (باز به غیر از fuji hs10) و ....
    حالا سوالم :
    1- برا عکاسی تو طبیعت کد.م اینا بهتره.
    2- تو نور کم کدومش بهتر جواب میده
    3- از همه مهمتر با کدومش میشه بهتر عکاسی رو یاد گرفت.
    4- اگه عیر از اینها پیشنهاد دیگه ای میتونین برا خرید بهم بدین (مارک یا مدل دیگه ای ) خیلی ممنون میشم.
    شرمنده از اینکه طولانی شد نوشته هام.

كاربر همراه radioheadz آواتار ها
    تشکر کرده
    719

نقل قول نوشته اصلی توسط babakp نمایش پست ها
    سلام به همه
    من بودجه خرید دوربین م حدود 400- 450 هزار تومن هستش.
    چیز زیادی هم از عکاسی نمیدونم. ولی میخوام یاد بگیرم. بیشتر هم به عکاسی در طبیعت علاقه دارم با مطالبی که تو تاپیک های مختلف خوندم به این نتیجه رسیدم که باید دنبال یک slr like باشم. ماکزیمم سایزی که ممکنه یک روز عکسم رو چاپ کنم هم A3 هستش (که البته بعید میدونم) ، فیلم برداری هم اصلا برام اهمیت نداره چون دوربین هندی کم دارم.
    این مدل ها :

fuji s200
    fuji hs10
    panasonic fz35
    canon sx20
    sony hx1
    olympus sp590
    olypmus sp800
    olympus sp595
    همه تقریبا تو یک رنج قیمت هستن. مشخصات تقریبا مشترکی هم دارن.
    همه زوم ها در محدوده 15x تا 20 x
    به جز olympus sp800 , fuji hs10
    و همه تقریبا دارای یک مد سنسور هستن. (باز به غیر از fuji hs10) و ....
    حالا سوالم :
    1- برا عکاسی تو طبیعت کد.م اینا بهتره.
    2- تو نور کم کدومش بهتر جواب میده
    3- از همه مهمتر با کدومش میشه بهتر عکاسی رو یاد گرفت.
    4- اگه عیر از اینها پیشنهاد دیگه ای میتونین برا خرید بهم بدین (مارک یا مدل دیگه ای ) خیلی ممنون میشم.
    شرمنده از اینکه طولانی شد نوشته هام.
    اگر منظور یاد گرفتن عکاسی به صورت حرفه ای یا حتی غیر حرفه ای( علاقه مند جدی عکاسی) هست که باید برید سمت slr ها اما کلا از مزیت همه دوربین های دیجیتال این هست که چون آدم می تونه بلافاصله نتیجه عکاسیش رو مشاهده کنه در اصلاح کادر بندی ها خیلی کمک می کنه و به تدریج ناخودآگاه آدم با تکرار و تمرین و مطالعه کتب مرجع و دیدن عکس های خوب به سمت کادر بندی و ترکیب بندی خوب و اصلاح شده پیش میره.

اما در بین این دوربین های بالا من fujis200 exr رو پیشنهاد می کنم به خاطر رینگ فوکوس دستی که داره یک نوستالژِی عکاسی حرفه ای رو داره و در ضمن برای تمرین ترکیب بندی و ... به نظرم بهتر از فوکوس های اتوماتیک هست. ( البته کارکردن به صورت دستی حوصله می خواهد و همچنین وزن و ابعاد این دوربین رو هم باید در نظر داشته باشید شاید فوکوس دستی دقیق نتونید بکنید و عکس فلو بشه...)

اما در مورد کیفیت و عکاسی دوربین های sx20 و fz35 که الان با fz40 جایگزین شده امتیاز های بهتر و بیشتری از سایت های عکاسی آوردند.
    babakp تشکر می‌کند.
    خراب رفاقت آنم که جان دهد در بهر دوست ... خط و خال لغو بر در نهاده و بی آرزوست

كاربر فعال bahri-d آواتار ها
    تشکر کرده
    263

حالا با این قیمتی که میخوای چرا PANASONIC LX3 یا CANON S90 رو روش فکر نمیکنی؟شاید به خاطر زوم پایینشون. درسته؟

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    98

نقل قول نوشته اصلی توسط bahri-d نمایش پست ها
    حالا با این قیمتی که میخوای چرا PANASONIC LX3 یا CANON S90 رو روش فکر نمیکنی؟شاید به خاطر زوم پایینشون. درسته؟
    زوم هم برام مهمه چون الان یه canon ixus 75 دارم دوربین بسیار خوبی هم هست ولی تو حالت اتوماتیک . تو حالت دستی حس میکنم که تنظیمات ناقصه . مثلا سرعت شاتر رو نمیشه به صورت دستی تنظیم کرد . (نمیدونم این حرفم اصلا درسته یا نه).

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

پیشنهاد های من به ترتیب:
    Fz40
    s200 exr
    hs10
    sx20
    اگر زوم براتون مهم نبود اس90 یا 95 کنن یا با کمی افزایش بودجه جی11 کنن هم عالی بودن.
    nadersharp و babakp تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی