صفحه 81 از 225 نخستنخست ... 31 71 77 78 79 80 81 82 83 84 85 91 131 181 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 801 تا 810 , از مجموع 2246
Like Tree1956تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي SLR Like

كاربر آشنا MamuMehdi آواتار ها
    تشکر کرده
    39

Thumbs up پاسخ: راهنمايي براي خريد دوربين هاي SLR Like .... ا

نقل قول نوشته اصلی توسط amirmisagh نمایش پست ها
    لازمه برای خرید دوربین اطلاعات دقیقی از کارکرد و مقایسه ی اون با سایر برند ها داشته باشید ولی خودتونو غرق این مسائل نکنید . از طرف در مورد یک دوربین سوال میکنی از کارخونه ی سازندش بهتر بهت جواب میده اما دو تا عکس بدردبخور نمیتونه بگیره.
    جای این حرفها عکاس باشیم.واقعاً ببخشید که به قول شما آف تاپیک شد.
    دوست عزیز ارائه اطلاعات فنی دقیق ولو اینکه من آماتور بتونم به قول شما از کارخونه سازندش

بهتر ارائه کنم (که البته مسلماً چنین نیست ) چه اشکالی داره من نمی دونم ! به فرض اینکه

معرفی یه تکنولوژی جدید تبلیغات برای فلان شرکت آمریکایی یا اروپایی هم شد ، خوب بشه !

خاک اینکارو مهندسین و محققین فوجی و کانن و امثالهم تو آزمایشگاهاشون می خورن ، امثال بنده اگه

بقول شما نتونن 2 تا عکس بدردبخور باهاش بگیرن، حداقل می تونن عملکرد دستگاه رو دقیق بررسی کنن

تا شما بتونین از عکاسیتون لذت بیشتری ببرین و گرنه چرا اصلاً پا به دنیای دوربین های دیجیتال گذاشتیم ؟

دوست عزیز فکر میکنین همه تعمیرکارها و متخصصین و مهندسین و حتی خریداران و تمام عوامل انسانی

که در چرخه تولید و مصرف دوربین دیجیتال هر یک نقشی دارن باید حتماً عکاس خوبی باشن تا بتونن نظر بدن ؟

یا اساساً جایگاهی برای این افراد قائل نیستین ؟

فرمودین بجای این حرف ها عکاس باشیم ! باید گفت لازمه عکاس بودن داشتن دوربین است و پیدایش هر دوربین

جدید ماحصل همین حرف ها ، نقدها ، موشکافی ها و بازخوردها می باشد. امیدوارم تا آخر عمر نخواهید با همین

دوربین فعلیتان عکاسی کنید.
    ویرایش توسط MamuMehdi : Sunday 27 December 2009 در ساعت 01:22

كاربر همراه M. Ali Farajian آواتار ها
    تشکر کرده
    3145

پیش فرض پاسخ: در پس پرده Fuji S200EXR چه خبر است ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط MamuMehdi نمایش پست ها
    1-این حرف بنده نیست، از منابع مربوطه ترجمه کردم.
    لطف کنید در زیر ترجمه هاتون منابع رو هم قید کنید
    MamuMehdi تشکر می‌کند.
    محمد علی فرجیان Canon SX20 IS
    از قضاوت کردن دست بکش تا آرامش را تجربه کنی

تشکر کرده
    39

Wink پاسخ: در پس پرده Fuji S200EXR چه خبر است ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط ali_maf نمایش پست ها
    لطف کنید در زیر ترجمه هاتون منابع رو هم قید کنید
    حتماً دوست عزیر. از یادآوریتون ممنونم.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    5

پیش فرض پاسخ: راهنمايي براي خريد دوربين هاي SLR Like .... ا

از اینکه دوستان همگی کمک کردن تا من تصمیم نهایی رو بگیرم واز سردرگمی خلاص شم ممنونم.
    بلاخره تصمیم گرفتم Fujifilm FinePix S200EXR رو بگیرم و تونستم با زحمت چندتا عکس رو که با این دوربین گرفته شده رو از سایت dpreviewپیدا کنم که میزارم تا شما درمورد کیفیتشون نظر بدین
    البته اینها گویا همگی بصورت raw گرفته شده وبا نرم افزارهای S7 و CS4 ادیت شدن
    The shots were taken in raw mode, converted with S7, cropped and/or resized and sharpened in CS4.
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    • نوع فایل: jpg 11.jpg‏ (120.1 کیلو بایت, 17 بازدید)
    • نوع فایل: jpg 10.jpg‏ (66.2 کیلو بایت, 22 بازدید)
    • نوع فایل: jpg 07.jpg‏ (85.9 کیلو بایت, 9 بازدید)
    • نوع فایل: jpg 05.jpg‏ (69.4 کیلو بایت, 5 بازدید)
    • نوع فایل: jpg 03.jpg‏ (67.8 کیلو بایت, 8 بازدید)

كاربر همراه Ali Talebi آواتار ها
    تشکر کرده
    2397

نقل قول نوشته اصلی توسط amirmisagh نمایش پست ها
    من چند پست از این تاپیک رو خوندم و یاد یک جمله ای افتادم که شاعر میگه و اون اینه که:
    بهترین دوربین دوربینیه که بهترین عکاس پشتش ایستاده باشه

لازمه برای خرید دوربین اطلاعات دقیقی از کارکرد و مقایسه ی اون با سایر برند ها داشته باشید ولی خودتونو غرق این مسائل نکنید . از طرف در مورد یک دوربین سوال میکنی از کارخونه ی سازندش بهتر بهت جواب میده اما دو تا عکس بدردبخور نمیتونه بگیره.
    جای این حرفها عکاس باشیم.
    واقعاً ببخشید که به قول شما آف تاپیک شد.
    دوست عزیز فکر میکنین همه تعمیرکارها و متخصصین و مهندسین و حتی خریداران و تمام عوامل انسانی

که در چرخه تولید و مصرف دوربین دیجیتال هر یک نقشی دارن باید حتماً عکاس خوبی باشن تا بتونن نظر بدن ؟

یا اساساً جایگاهی برای این افراد قائل نیستین ؟
    نمی خواستم در این بحث شرکت کنم و اصطلاحا آنرا "کش" بدهم. ولی دوست تازه وارد و فعال مان " آقا مهدی" در پیام خصوصی از بنده ابراز گلایه کردند که فکر می کنم پاسخ را اینجا بدهم بهتر است.
    آقا مهدی : تمام فرمایشات شما و ترجمه های خوبی که ارائه دادید، مورد استفاده خیلی از دوستان است و می توانند بعنوان مقاله در سایت های مختلف مورد استفاده قرار گیرد.
    ولی بنده (و احتمالا بسیاری از دوستان دیگر) ترجیه می دهم به جای اینکه وقت خود را به کنکاش در مورد تکنولوژی ساخت CCD ها و صدها مطلب اینچنینی صرف کنم، (یا به قول آقا امیر خودم رو این مسائل غرق کنم) بیشتر به عکاسی بپردازم (و به دوستان دیگر هم همین توصیه را می کنم).
    در صورتی که بخواهم یک بدنه جدید تهیه کنم، به خروجی دوربین در شرایط مختلف و کیفیت ساخت دوربین و امکانات آن توجه می کنم. نه به نوع چینش CCD Pixel ها و ...
    موفق باشید.
    M. Ali Farajian تشکر می‌کند.

كاربر فعال MehdiM آواتار ها
    تشکر کرده
    2211

نقل قول نوشته اصلی توسط mahyar937 نمایش پست ها
    از اینکه دوستان همگی کمک کردن تا من تصمیم نهایی رو بگیرم واز سردرگمی خلاص شم ممنونم.
    بلاخره تصمیم گرفتم Fujifilm FinePix S200EXR رو بگیرم و تونستم با زحمت چندتا عکس رو که با این دوربین گرفته شده رو از سایت dpreviewپیدا کنم که میزارم تا شما درمورد کیفیتشون نظر بدین
    البته اینها گویا همگی بصورت raw گرفته شده وبا نرم افزارهای S7 و CS4 ادیت شدن
    The shots were taken in raw mode, converted with S7, cropped and/or resized and sharpened in CS4.
    سلام, مقایسه عکسهای دوربینها برا انتخاب دوربین کار مناسبی هست به شرطی که عکس را به سایز کامل یا کراپ 100 درصد مشاهده کنید و همینطور خروجی خود دوربین باشد.
    از این سایت می توانید لیست نمونه عکسها رو ببینید:
    کد:
    http://www.digitalcameratracker.com/fujifilm-s200exr-reviews-sample-photos/
    مثلا این از خود سایت فوجی هست:
    کد:
    http://www.fujifilm.com/products/digital_cameras/s/finepix_s200exr/sample_images/index.html

تشکر کرده
    39

Post پاسخ: راهنمايي براي خريد دوربين هاي SLR Like .... ا

نقل قول نوشته اصلی توسط mahyar937 نمایش پست ها
    بلاخره تصمیم گرفتم Fujifilm FinePix S200EXR رو بگیرم
    انتخاب بجایی کردید ، تبریک میگم نتیجه مقایسه Canon SX20 رو با Fuji S200EXR همونطور که قول دادم

بزودی ارسال می کنم تا جای هیچ شک و شبهه ای در خصوص کیفیت خروجی این دوربین براتون باقی نمونه ;)
    ویرایش توسط MamuMehdi : Monday 28 December 2009 در ساعت 23:38

تشکر کرده
    39

Post پاسخ: راهنمايي براي خريد دوربين هاي SLR Like .... ا

نقل قول نوشته اصلی توسط ATalebi نمایش پست ها
    در صورتی که بخواهم یک بدنه جدید تهیه کنم، به خروجی دوربین در شرایط مختلف و کیفیت ساخت دوربین و امکانات آن توجه می کنم. نه به نوع چینش CCD Pixel ها و ...
    موفق باشید.
    دوست عزیز ما از یه انقلاب در صنعت ساخت CCD صحبت کردیم (CCD EXR) ، اونموقع شما میگین چینش Pixel ها

پس منظورتون از کیفیت ساخت ! چیه ؟ جنس بدنه و نوع فلز و پلاستیک بکار رفته در دوربین؟! فکر نمی کنین کیفیت

CCD یک دوربین دیجیتال یکی از عوامل مهم در رده بندی یک دوربین است که ترجیحاً به بسیاری از فاکتورهای دیگه

ارجحیت داره (مخصوصاً در SLR-Like ها). فکر می کنین کیفیت تصاویر ممتاز دوربینی مثل S200 EXR بخاطر کیفیت لنز

یا جنس دگمه شاتر اونه ؟ پیشنهاد میکنم فقط 2 خط اول پست زیر رو مجدداً مطالعه بفرمایین

http://www.akkasee.com/forum/showpos...&postcount=787
    ویرایش توسط MamuMehdi : Tuesday 29 December 2009 در ساعت 00:13

كاربر همراه Ali Talebi آواتار ها
    تشکر کرده
    2397

دوست عزیز ما از یه انقلاب در صنعت ساخت CCD صحبت کردیم (CCD EXR) ، اونموقع شما میگین چینش Pixel ها

پس منظورتون از کیفیت ساخت ! چیه ؟ جنس بدنه و نوع فلز و پلاستیک بکار رفته در دوربین؟! فکر نمی کنین کیفیت

CCD یک دوربین دیجیتال یکی از عوامل مهم در رده بندی یک دوربین است که ترجیحاً به بسیاری از فاکتورهای دیگه

ارجحیت داره (مخصوصاً در SLR-Like ها). فکر می کنین کیفیت تصاویر ممتاز دوربینی مثل S200 EXR بخاطر کیفیت لنز

یا جنس دگمه شاتر اونه ؟ پیشنهاد میکنم فقط 2 خط اول پست زیر رو مجدداً مطالعه بفرمایین

http://www.akkasee.com/forum/showpos...&postcount=787
    خواندم. تنها مطلبی که برداشت کردم ، کسب جوایز متعدد! و ادعای کیفیت بالاتر خروجی دوربین و ... از این جور مطالب است که معمولا در وب سایت سازندگان همه دوربینها و همه برندها موجود است.این که دلیل بر برتر بودن نمی شود.
    ببینید دوست گرامی. این تاپیک راهنمایی برای خرید دوربین مناسب است. یعنی دوستانی که می خواهند برای خرید تصمیم گیری کنند ، به مطالب این فروم مراجعه می کنند. سعی همه این است که پارامترهای مناسب برای خرید یک دوربین مناسب را به دیگران معرفی و راجع به آنها تبادل نظر کنیم.
    خوب عرض بنده این است که مطالب شما در جای خود (مثلا یک مقاله علمی در هر وبسایت یا مجله ای، یا یک تاپیک با عنوان CCD ها و ... ) بسیار هم آموزنده و خوب است. هیچ اشکالی هم ندارد کسی دلباخته یک تکنولوژی یا یک دوربین یا برند شود و ... ولی به نظرم اصرار شما برای اثبات برتری مطلق این دوربین نسبت به دیگر دوربینها، چندان صحیح نیست.
    در اینجا که معمولا تعداد دوستان تازه وارد هم کم نیست، هر کسی که مطالب متعدد شما را ببیند فکر می کند چه خبر است. دوربین برتر یعنی CCD EXR . در صورتی که به نظر من اصلا اینگونه نیست. همان جنس دکمه ها و بدنه و ابعاد دوربین و رنج فوکال لنز و نوع باطری و لوازم جانبی و قابلیت بهتر فلاش و رزلوشن بالاتر و کیفیت بالاتر لنز و خطاهای اپتیکی و نویز کمتر و قیمت مناسب و منوی ساده و گویا (user friendly) تر و و و ... گاهی از نوع CCD در انتخاب دوستان تاثیر گذار تر است.
    farhad44، MehdiM، faryadi و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    844

بنده طرفدار فوجی هستم اما دلباخته آن نه ، صیغه اخوت هم با فوجی نبستم

خوب بهتر نبود یک تاپیک زده می شد با عنوان اینو بخر ، اونو نخر ! .
    با سلام.
    فکر کنم علی جان گفته ها را گفت. متن ایشان را با دقت تر بخوانید.
    من همه پست های زده شده در مدتی که عضو شدم را خوانده ام.
    باور کنید تا کنون کسی از 7D , 5DII , ... هم اینقدر طرفداری نکرده است. متاسفانه به نظر من شما دلباخته فوجی هستید، نه طرفدار آن._حداقل به شدت دلباخته مدل دوربین خود هستید._
    ببینید مطالبی که شما به عنوان برتری مینویسید اغلب جنبه تبلیغاتی برای شرکتها را دارد. مثلا فلان تکنولوژی در ساخت سنسورها، باور کنید مهم خروجی دوربین است، نه تکنولوژی.

• حسگر یا سنسور Super CCD EXR با اندازه 1/1.6" 12 مگاپیکسل
    • حالت های EXR Priority و EXR Auto
    • زوم اپتیک 14.3x (30.5mm- 436mm)
    • زوم دستی
    • صفحه نمایش 2.7 اینچی 230K dots
    • ویزور الکترونیکی
    • حساسیت بالا ( تا 12800 در حالت 3 مگاپیکسل)
    • حالت فوکوس و Lowlight (نور کم) حرفه ای
    • لرزشگیر دست دو مرحله ای
    • 5حالت فیلمبرداری سیاه و سفید و Sepia
    • محدوده دینامیک تا % 800 افزایش
    • ویژگی تشخیص چهره همراه با ضد قرمزی چشم اتوماتیک
    • 3 ویژگی Bracketing ( محدوده دینامیک - Film Simulation و نوردهی اتوماتیک )
    • فلاش سوپر هوشمند
    • تلفیق 2 فرمت عکس JPEG و CCD RAW
    • فیلمبرداری با صدا
    • حالت های Custom
    • افزایش 50 % مقدار عمر باتری نسبت به مدل قبلی FinePix S100FS
    • زوم 14.3x
    تا آنجا که اطلاعات بنده میرسد:
    1- خود را درگیر سنسور نکنید.
    2- ویزور الکترونیکی فکر نکنم کاربردی داشته باشد در دوربین های slr like.
    3- حساسیت 12800 که سهل است، اگر چندین برابر این را هم داشته باشد، در صورتی که نویز تصویر زیاد باشد به هیچ کاری نمی آید. این مساله در دوربین های SLR صدق میکند چه برسد به Slr Likeها.
    -----جدیدا به جای جمله مشهور"وارد جنگ مگا پیکسل ها نشوید" باید گفت"وارد جنگ ایزوهای بالا نشوید!!"
    4- 5 حالت فیلم برداری سیاه و سفید و فلاش سوپر هوشمند و ویژگی تشخیص چهره و... فکر نمیکنم کاربردی برای یک عکاس آماتور هم داشته باشد. شما دوربین شبه حرفه ای میخرید، این بدین معنی است که شما علاقه مند به عکاسی و یادگیری عکاسی هستید. باید از این قید و بندها بیرون بیایید و به اصول عکاسی بچسبید، نه اینکه فکر تشخیص چهره در دوربین باشید!
    یک سری از مطالبی که عنوان میکنید در دوربین های کامپکت هم یافت میشود و تولید کنندگان برای فروش بیشتر آنها را برجسته نشان میدهند.
    باز هم ذکر خیری میکنم از مطالب دوست خوبمان علی جان:
    تنها مطلبی که برداشت کردم ، کسب جوایز متعدد! و ادعای کیفیت بالاتر خروجی دوربین و ... از این جور مطالب است که معمولا در وب سایت سازندگان همه دوربینها و همه برندها موجود است.این که دلیل بر برتر بودن نمی شود.
    و این جمله واقعا گران بها:
    بهترین دوربین دوربینیه که بهترین عکاس پشتش ایستاده باشه
    امیدوارم به جای پرداختن به این حواشی، از شما دوست جدید عکس های زیبا ببینیم.(این طوری ما هم به این جواهر --پرطرفدارترین و بهترین دوربین شبه حرفه ای-- ایمان می آوریم.)
    موفق باشید.
    MehdiM، mehrdad-a، M.Meghdari و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    حمید
    6D / 24-70L f2.8 II / 24-105L / 70-200L f2.8 III / 600EX / 430EX II
    parsluxe.com

صفحه 81 از 225 نخستنخست ... 31 71 77 78 79 80 81 82 83 84 85 91 131 181 ... آخرینآخرین