صفحه 71 از 225 نخستنخست ... 21 61 67 68 69 70 71 72 73 74 75 81 121 171 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 701 تا 710 , از مجموع 2246
Like Tree1956تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي SLR Like

كاربر فعال MehdiM آواتار ها
    تشکر کرده
    2211

پیش فرض پاسخ: راهنمايي براي خريد دوربين هاي SLR Like .... ا

سلام، در لينك زير مي تونيد تصاوي كراپ شده از يك عكس ثابت رو در ايزوهاي مختلف به همراه يك نمونه فيلم ببينيد.
    FZ38:
    کد:
    http://www.dcresource.com/reviews/panasonic/dmc_fz35-review/using
    HX1:
    کد:
    http://www.dcresource.com/reviews/sony/dsc_hx1-review/using
    590UZ:
    کد:
    http://www.dcresource.com/reviews/2009-super-zoom-shootout/using
    احتمالا منظور شما، عملكرد Joystick در فوكوس دستي بوده كه بايد عرض كنم در هيچكدام از دوربينها به جز فوجي و يك مدل از پاناسونيك كه دوستمون در پست قبلي اشاره كردن از رينگ استفاده نمي كنند.
    از كنن نمونه عكس هست ولي فيلم خير، در بين 3 دوربين بالا به ترتيب نويز بالا به پايين:
    590UZ>P90>FZ38>HX1
    به طور كل اين دوربين سوني خوب به نظر مي ياد ولي اگر فيلم برداري براي شما مهم نيست دوربين فوجي نيز گزينه خوبي هست هرچند قيمت آن بالانر از مقدار مورد نظر شماست.
    omid357 تشکر می‌کند.

كاربر همراه delagah آواتار ها
    تشکر کرده
    568

نقل قول نوشته اصلی توسط omid357 نمایش پست ها
    سلام
    من از لحظ قیمت میتونم تا 470 یا 480 بدم و اولویت ها هم برای من زوم اپتیکال و نویز کم مهمه و فیلم برداری و فوکوس هم برایم مهمه و وزن و اندازه هم برام زیاد فرقی نمیکنه پس تا اینجا بین این مدل ها p90 از نیکون و s200exr از فوجی فیلم میرن کنار .
    و حالا من بازم سوال دارم : نویز مدل fz38 پاناسونیک زیاده ؟(چون من نمونه ی عکساش رو دیدم و به نظر نویزش زیاد بود ولی باز نظر شما رو هم میخواستم...) و نظر شما رو هم در مورد نویز و زوم اپتیکال hx1 میخواستم و اگر میشه یه فیلم از زوم اپتاکال و کیفیت فوکوسش لطفا بذارید چون من توی اینترنت یه فیلم قابل اعتماد پیدا نکردم . و آیا زوم manual مدل fz38 و hx1 و sx20 و 590uz به وسیله ی joystick هست یا به وسیله ی چرخاندن لنز انجام میگیرد ؟
    متشکرم از راهنمایی های مفیدتون
    کد PHP:
    http://www.cameralabs.com/ 
    این سایت به نظرم ریویوهای خوبی برای مقایسه دوربین های SX20 FZ38, HX1 داره. در مورد دو دوربین SX20 و FZ38 عکس ها و ویدئوهایی از یک نمای یکسان گرفته شده که می تونید اون ها رو با هم مقایسه کنید.
    من فیلم و عکس هر دو رو دیدم. به نظر من کیفیت فیلم SX20 به طور کاملام محسوس از FZ38 بهتر بود. اما در کیفیت عکس و نویز میشه گفت یکسانند در ایزوهای بسیار بالا به میزان بسیار نا محسوسی پاناسونیک بهتر عمل می کنه ولی این تفاوت اونقدر اندکه که نمیتونه عامل انتخاب باشه. نویز HX1 هم که فکر می کنم از هر دوی اینها بیشتره.
    SX20
    کد PHP:
    http://www.cameralabs.com/reviews/Canon_PowerShot_SX20_IS/ 
    FZ38
    کد PHP:
    http://www.cameralabs.com/reviews/Panasonic_Lumix_DMC_FZ35_FZ38/ 
    HX1
    کد PHP:
    http://www.cameralabs.com/reviews/Sony_Cyber-shot_DSC-HX1/ 
    یه برتری هم در پاناسونیک وجود داره اونهم عکاسی با فرمت RAW هست که تو SX20 نداره و فکر کنم همینطور HX1 هم نداره. باید ببینی شما از این قابلیت استفاده می کنی یا نه.

به لحاظ نویز و عکس فکر می کنم SX200EXR یه درجه بهتر از ایناست. من طراحی بدنه این دوربین رو هم خیلی می پسندم. تنها سوپرزوم با سایز سنسور 1/1.6 هست که من می شناسم. عکاسی با فرمت Raw هم داره.
    عکس های F200EXR رو هم که از همین سنسور استفاده می کنه رو دیدم به لحاظ نویز بسیار خوبه در سطح LX3 هست. ضعفش نداشتن فیلمبرداری HD هست.
    ویرایش توسط delagah : Wednesday 11 November 2009 در ساعت 22:20
    omid357 تشکر می‌کند.

كاربر همراه Austin.A آواتار ها
    تشکر کرده
    2192

به لحاظ نویز و عکس فکر می کنم SX200EXR یه درجه بهتر از ایناست. من طراحی بدنه این دوربین رو هم خیلی می پسندم. تنها سوپرزوم با سایز سنسور 1/1.6 هست که من می شناسم. عکاسی با فرمت Raw هم داره.
    ممنون از اطلاعاتتون ...

من واقعا نمیدونم چطور برندهایی مثل کنن ، نیکون ، اولمپیوس ، پاناسونیک و غیره ... حالا یعنی توی سال 2009 ( تقریبا 2010 ) دارن دوربین هایی رو میسازند که مشخصاتی برابر دوربین های چندین سال قبل شرکت فوجی فیلم دارن ...!!

همونطور که توی امضام مشخص هستش ، دوربین فعلی ( و دوست داشتنی من ) Fuji S9600 هستش . سایز سنسور این دوربین 1/1.6 هستش و superCCD که باعث میشه توی ایزوهای بالاتر واقعا نویز کمتری نسبت به بقیه ی دوربین های همسطح داشته باشه .... برای نمونه میشه گفت که این چند سالی که من این دوربین رو دارم و با اینکه IS یا هر مدل قابلیت لرزش گیری ویژه ای رو نداره !! ، اما تا حالا با مشکلات عام تار شدن و اینها اصلا مواجه نشدم .

بدنه دارای ارگونومی بسیار خوبی هستش و رینگ فوکوس و رینگ زومش هم که کاربر رو واسه DSLR ها آماده میکنه ... لنز بکار رفته هم دارای قطر 58 مم هستش که استاندارد نرمالی هستش و برای اون انواع فیلتر و ... رو میتونید براحتی گیر بیارید .

حالا در کل من موندم که فوجی از دوربین های دیگه جلوتره یا برندهای دیگه مشکلاتی دارن !!
    partow و omid357 تشکر می‌کنند.
    علامه
    " Canon XXD + Some Stuffs "

كاربر فعال bahri-d آواتار ها
    تشکر کرده
    263

همون زمان که فوجی 9600 رو تولید کرده بالاترین مدلش بوده و غیر از اون مدلهای ارزونتری هم تولید کرده . از اون زمان هم تکنولوژی دوربین چندان پیشرفت قابل توجهی نداشته . ضمنا برندهای معروفتر مثل کنون مسئله بازار رو هم در نظر میگیرن برای همین هیچ وقت slrlike کاملی تولید نمیکنن مثلا sx1 اگه یه سنسور بزرگی داشت مطمئنا یه دوربینی میشد که خیلیهارو از خرید slr های کوچک منصرف میکرد کسی هم دیگه سراغ سری g نمیرفت در مقابل برندی مثل فوجی هم نگرانی نداره چون هنوز برند خیلی قابل اطمینانی نیست.
    omid357 تشکر می‌کند.

كاربر جديد omid357 آواتار ها
    تشکر کرده
    41

سلام
    متشکرم برای فیلم های مفیدی که برام گذاشتین .
    خوب به نظرم بین این فیلم ها و نقد هایی که برام گذاشین من باید بین دو مدل hx1 و fz35 انتخاب کنم و چون فیلم برداری برام مهمه مدل الیمپوس و فوجی رو هم باید بذارم کنار .
    حالا به نظرتون با اون مشخصاتی که نوشتم و از دوبین انتظار دارم بعلاوه ی عکس برداری در نور کم بین این دو مدل کدام بهتر عمل میکنند ؟ و آیا فوکوس سونی مانند پاناسونیک سریع عمل میکند ؟ (چون توی فیلمی که یکی از دوستان از سایت cameralabs گذاشته بودن سرعت فوکوس پاناسونیک بسیار بالا بود) و عکس برداری raw برای چه جاهایی مورد استفاده قرار میگیرد ؟
    ( راستی من منظورم همون فوکوس بود که دوستان منظورم رو فهمیدن )
    ویرایش توسط omid357 : Thursday 12 November 2009 در ساعت 12:51

كاربر همراه Austin.A آواتار ها
    تشکر کرده
    2192

در مقابل برندی مثل فوجی هم نگرانی نداره چون هنوز برند خیلی قابل اطمینانی نیست.
    دوست من ممنون از ارائه ی اطلاعات هرچند در صحتشون شک دارم

کلن این قضیه که میفرمایید به این معنی هستش که فوجی کمی بی عقلی میکنه و دوربین های بیش تر از حد انتظاری رو روونه ی بازار میکنه و به سایر دوربینهاش توجه نداره !؟! من عملکرد کنن و نیکون رو توی رده SLR Like ( که البته به نظر من این دو برند اصلا SLR Like ندارن و فقط کامپکت های سوپر زوم میسازن ) رو کاملا منطبق و مشابه با سیاست و محصولات شرکت هایی مثل ایرانخودرو میدونم ...!! بگذریم .

هنوز برند خیلی قابل اطمینانی نیست
    هنوز !؟!؟! شما فکر میکنید که فوجی فقط چند ساله داره دوربین های حرفه ای میسازه یا کلن توی صنعت عکس و اینها مشغوله ؟! جالب اینجاست که من تا حالا فردی رو ندیدم که فوجی استفاده کرده باشه و از اون به بدی یاد کنه !!
    DSLR های فوجی هم که من بدون هیچ شکی توی رده سوم قرارشون میدم ... ( اگر تجهیزات و لوازم جانبیشون بیشتر بود توی ایران مقام بهتری داشتن ) .

موفق باشید و شرمنده بابت آف تاپیک .

عکس برداری raw برای چه جاهایی مورد استفاده قرار میگیرد ؟
    دوست عزیز ، شما با مود RAW عکسهایی رو بصورت کاملا خام و پردازش نشده ( بر خلاف JPEG ) ثبت میکنی که البته دارای چندین برابر حجم هم هستن چون فشرده هم نشدن ... RAW برای ادیت دست عکاس رو بسیار بیشتر از JPEG باز میزاره و انواع تنظیمات نوری و غیره رو به راحتی و با محدوده ی عمل بالا میشه روی اون انجام داد .

موفق باشید .
    omid357 تشکر می‌کند.
    علامه
    " Canon XXD + Some Stuffs "

تشکر کرده
    2211

سلام
    ... و عکس برداری raw برای چه جاهایی مورد استفاده قرار میگیرد ؟
    ( راستی من منظورم همون فوکوس بود که دوستان منظورم رو فهمیدن )
    خوب فكر كنم انتخاب راحت شد:
    به جز رفتار نويزي بهتر سوني بقيه امتيازات از آن پاناسونيك هست:
    پاناسونيك: داشتن هود لنز، فرمت RAW (بعدا لازمتون ميشه) ، وزن كمتر ، عمر باتري بيشتر، قابليت قبول مبدل زاويه باز (Wide Converter)، استفاده از مموريهاي SDHC بر خلاف سوني كه از مموري استيك استفاده مي كند و استفاده از لنز با كيفيت لايكا.
    منتظر عكسهايتان هستيم.
    پ.ن: دوستان لطفا بحث برند راه نياندازيد.
    omid357 تشکر می‌کند.

كاربر جديد omid357 آواتار ها
    تشکر کرده
    41

سلام
    متشکرم از تمامی دوستانی که من رو راهنمایی کردند تا دوربین مورد نیازم رو پیدا کنم () فقط بازم یه سوال دیگه اونم اینکه fz35 توی نور کم عکس های خوبی میگیرد ؟
    و لطفا قیمت و گارانتی اصلیش رو هم بگید...
    ولی با توجه به گفته های جناب nomad آیا سوپر زوم های فوجی قویتر از مدل fz35 پاناسونیک هستند ؟
    ویرایش توسط omid357 : Thursday 12 November 2009 در ساعت 15:57

كاربر همراه delagah آواتار ها
    تشکر کرده
    568

سلام
    متشکرم از تمامی دوستانی که من رو راهنمایی کردند تا دوربین مورد نیازم رو پیدا کنم () فقط بازم یه سوال دیگه اونم اینکه fz35 توی نور کم عکس های خوبی میگیرد ؟
    و لطفا قیمت و گارانتی اصلیش رو هم بگید...
    ولی با توجه به گفته های جناب nomad آیا سوپر زوم های فوجی قویتر از مدل fz35 پاناسونیک هستند ؟
    من شخصا ویژگی های زیادی از فوجی S200EXR رو می پسندم (بدنه، رینگ زوم لنز، سنسور بزرگتر و ویژگی های عکاسی). عکس های S100fs رو که نسل قبلی این دوربین هست رو هم در مقایسه با FZ28 که نسل قبلی Fz35 هست رو هم دیدم و فکر می کنم کیفیت فوجی بهتر از پاناسونیک بود خصوصا در محیط بسته و کم نور تر . هر چند سنسور هر دوی اون ها الان تغییر پیدا کردند.
    S200EXR از تکنولوژی های جدیدی مثلا EXR و مود هایی مثل Pro Low light (در نور کم چهار عکس می گیره اون ها رو با هم ترکیب می کنه یه عکس به شما می ده که نویز کمتری رو نسبت به شرایط معمول داره) یا Pro Focus ( فوکوس مناسبی رو می تونید در نور تاریک داشته باشید) و Inteligent Flash (نمیدونم چقدر کار آمده) بهره می بره که شرایط بهتری رو در نور کم برای دوربین محیا می کنه. و همینطور مود DR این دوربین می تونه داینامیک رنج بالایی رو به شما بده.

اما با همه این تفاسیر فکر می کنم Panasonic برای شما بهتر باشه چون فیملبرداری HD مزیت عمده این دوربین نسبت به فوجی هست که شما هم براتون مهمه ولی فکر می کنم مزیت های عکاسی فوجی نمیتونه اونقدر زیاد باشه که نبود فیلمبرداری HD رو جبران کنه.
    MehdiM و omid357 تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    2211

بله همونطور كه دوستمون تو پست قبلي گفتن مزيت FZ38 براي شما فيلم برداري HD و احتمالا قيمت كمتر هست، گارانتي اصلي محصولات پاناسونيك "بانيان الكترونيك" هست، حتما از نمايندگي هاي خودش بخريد تو سايت بانيان همه نمايندگي ها و شماره تلفن ها وجود دارند.
    نمايندگي ها:
    کد:
    http://www.banian.com/agents.htm
    متاسفانه من اطلاعي درباره قيمت ندارم.
    ویرایش توسط MehdiM : Thursday 12 November 2009 در ساعت 19:53 دلیل: غلط تايپي
    omid357 تشکر می‌کند.

صفحه 71 از 225 نخستنخست ... 21 61 67 68 69 70 71 72 73 74 75 81 121 171 ... آخرینآخرین