صفحه 127 از 1201 نخستنخست ... 27 77 117 123 124 125 126 127 128 129 130 131 137 177 227 627 1127 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,261 تا 1,270 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر همراه Saeid Arzani آواتار ها
    تشکر کرده
    1002

پیش فرض پاسخ : راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR ..... ا

عرض کنم نه من فقط دوربین را برای علاقه خودم می خوام اما داشتن یک فول فریم در برنامه ایندم قدم نخسته منظورم 1 یا 2 سال اینده است
    mreza1001 تشکر می‌کند.

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

در این صورت بهتر است توجهتان را معطوف به خرید لنز های فول فریمی کنید و نه بدنه. البته با خرید یک لنز کیت ارزان همراه با بدنه به هبچ جای جیب آدم بر نمی خورد! اون لنز ارزان به اندازه توانش برای آدم کار میکنه بعد هم اگه خواستید فول فریم بخرید یک کاریش می کنید.

اگر پولتان آماده است با صبر کردن فقط زمان را از دست می دهید. نهایتاً یک دوربین بخواهد در بهترین حالت 100 هزار تومان ارزان شود (که بعید است) شما باید بابتش 6 ماه صبر کنید. من اگه 100 هزار تومان کم داشته باشم برای دوربین یک هفته می روم آجر می اندازم بالا که زود تر بتوانم خرید کنم. باور کنید زمان ارزش بیشتری از این شاید ها دارد.
    nejatinezhad و Maisam.H تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

كاربر همراه Saeid Arzani آواتار ها
    تشکر کرده
    1002

البته خودم تو این فکر بودم که یه مدت کوچیکی صبر کنم برم دوربینها را از نزدیک ببینم و کمی اطلاعاتمو از پایه بیشتر کنم تا با دست پرتری برم سراغشون

كاربر آشنا hite_alireza آواتار ها
    تشکر کرده
    294

سلام دوستان
    من قصد خرید 5دی مارک2 + لنز 24-70 دارم
    خریدمو میخوام از تهران انجام بدم میخواستم از دوستان کمک بگیرم که آدرس یک مغازه دار منصف که هم از نظر گارانتی دوربین و همینطور سالم بودن دوربین خیالم راحت باشه را بدن،
    از اونجایی هم که میدونم گزاشتن آدرس و معرفی مغازه خلاف قوانین هست ، بی زحمت برام pm کنید ممنون
    اگر هم یکی از دوستان قصد رفتن به بازار و خرید تجهیزات داشت ممنون میشم به من هم بگه که بتونم در جوارشون و با کمکشون خریدمو انجام بدم

كاربر همراه Mohamad_Ali آواتار ها
    تشکر کرده
    5251

ببخشيد چندتا سوال:
    توي برند نيكون رقيب 7D كانن چيه؟
    توي عكاسي حيات وحش لنز مهمه يا بدنه؟غير از تله و تله زوم بودن لنز منظورمه.لنز مهمه و بهتر و سريعتر فوكاس ميكنه يا بدنه ؟
    مثلا با يه D90 ميشه مثله 7D عكاسي حيات وحش كرد؟
    كلا با حدود 1 ميليون تومن D90 خوبه؟
    اگه D90 را بالنز كيت 28-135 يا 18-200 نيكون بفروشه صرفه با اين لنز هاست يا 18-105 معروف؟غير از بحث رنج.

ببخشيد اگه مربوط به اين تاپيك نميشه!
    Nikon D90 l 18-105 l 105f2.8 l 50 f1.8D l SB700

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط Aless نمایش پست ها
    ببخشيد چندتا سوال:
    توي عكاسي حيات وحش لنز مهمه يا بدنه؟غير از تله و تله زوم بودن لنز منظورمه.لنز مهمه و بهتر و سريعتر فوكاس ميكنه يا بدنه ؟
    مثلا با يه D90 ميشه مثله 7D عكاسي حيات وحش كرد؟
    كلا با حدود 1 ميليون تومن D90 خوبه؟
    اگه D90 را بالنز كيت 28-135 يا 18-200 نيكون بفروشه صرفه با اين لنز هاست يا 18-105 معروف؟غير از بحث رنج.

ببخشيد اگه مربوط به اين تاپيك نميشه!
    سلام

1- اگر بشه اسمشو رقابت گذاشت و توان رقابت داشته باشه؛ اين رقيب D300s است.
    2- تو عكاسي حيات وحش همه چيز مهمه. هم بدنه مهمه كه Weather Sealed باشه و فوكوس سريعي با همه ي لنزها داشته باشه و AI Servo موثري براي فوكوس در حال حركت داشته باشه و هم لنز مهمه كه فاصله ي كانوني ايده آل و فوكوس سريع و شارپنس بالا داشته باشه.
    3- فكر نمي كنم D90 دوربين خيلي مناسبي براي اين ژانر باشه
    4- كلا ديگه سوال از اين كلي تر نمي شد :biggrin:
    5- در اين مورد نيكني ها توضيح خواهند داد ولي تا جايي كه مي دانم 105-18 اپتيك بهتري از دوتاي ديگر دارد (البته منظورتون از 135-28 قطعا 135-18 بوده است).
    mreza1001، Anoosh-Em، Mehdi Rojaie و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12234

ببخشيد چندتا سوال:
    درود

کنون ، 7d را برای رقابت با D300 ساخت و مگاپیکسل بیشتر و یک نوع فوکاس متفاوت تر از برتر های عکاسی 7d نسبت به d300 هست. که البته d300 با d300s فرقهای اساسی ندارد فیلم برداری تنها به آن اضافه شده. (چه بسا اگر فیلم برداری برای کسی اهمیتی نداشته باشد خرید d300 با قیمت کمتر و با همان مشخصات d300s بهتر باشد) اما در D300 هم کارایی هایی هست که در 7d نیست. و اساسا اینها دو بدنه متفاوت هستند و برتری های خود را دارند.
    اما با توجه به اینکه سهم عمده خروجی مربوط به لنز هست و بدنه سهم کمی هم دارد ( بگذریم که خورجی نیکون متفاوت تر هست ) و سهم بیشتر در خروجی از لنز هست پس در نهایت امر اینکه با خرید این بدنه یا آن بدنه بسته به اینکه به چه تجهیزاتی لازم دیگری دسترسی پیدا کنید میتواند موازنه را حسابی عوض کند.

توي عكاسي حيات وحش لنز مهمه يا بدنه؟لنز مهمه و بهتر و سريعتر فوكاس ميكنه يا بدنه ؟
    مسلما لنز.

اهمیتی که بدنه میتواند داشته باشد ، سلینگ هست یعنی در برابر باران و نفوذ گردو خاک که در شرایط سخت و عکاسی حرفه ای در محیط بیرون گاهی اوقات لازم میشود یا بدنه الیاژی و منیزیمی ،که7d و d300 برای همین نوع عکاسی ساخته شده اند و D90 فاقد این موارد است چون در این رده قرار ندارد.

اما اگر بخواهیم سرعت فوکاس را مورد اولویت قرار دهیم هیچ چیزی به جز لنز عمده ترین سهم را ندارد. اینکه شما بتوانید بعد از خرید فلان بدنه به لنزی که سرعت فوکاس خیلی سریع دارد دست پیدا کنید ، اهمیت اصلی را دارد. در نتیجه عملا سرعت فوکاس سریعی دارید ، نه در تئوری.

اما از نظر انتخاب لنز تله برای این نوع عکاسی باید دید واقعا عکاسی حیاط وحش شما از حیث جدی بودن کدام یکی از این 3 مورد است ؟ 1- در حد اینکه بتوانید گاهی از چند پرنده عکسی بگیرید ، 2- به این نوع عکاسی شدیدا علاقه دارید اما باز از آن کسب در آمدی ندارید دوست ندارید بهای زیادی بابت ابزار های رده حرفه ای بپردازید ، 3- یا اینکه علاوه بر آن بخواهید به صورت حرفه ای آنرا دنبال کنید و از آن در آمد داشته باشید و مطمئنا باید ابزار های رده High End را داشته باشید.

اگر جزو گروه 1و2و3 هستید ابزار کنون را میتوانید انتخاب کنید اما ابزار نیکون را اگر جزو گروه 1 و 3 هستید میتوانید انتخاب کنید.

به دلیل اینکه کنون دو تا لنز داره :

100-400 و 400mm f5.6 برای گروه دوم از سه گروه نام برده، بخاطر قیمت کمتری که در مقایسه با لنز های high End دارند مناسب تر خواهد بود. اما این دو لنز برای یک عکاس جدی حیاط وحش مناسب نیستند تنها حصن این دو لنز قیمتشان خواهد بود و در رده High End وقتی قرار به پرداخت چینین قیمتهایی باشد کنون و نیکون فرقی ندارند قیمت لنز ها همگی بالای 5 میلیون تومان هستند و صحبت از 8 و 9 میلیون است.

البته نبکون هم برای اینکه در گروه دوم قرار بگیره لنز 300mm F4 رو داره که اپتیک خوبی هم از قضا داره و قیمت خیلی خوبی 1200 هست جناب شناسی هم این لنز رو دارند.

لازم به ذکر است خود من شایدتازه در گروه اول به زور قرار بگیرم

موفق باشید

انوش
    ویرایش توسط Anoosh-Em : Wednesday 25 August 2010 در ساعت 14:32
    M.Meghdari، Mohamad_Ali، Maisam.H و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Soheil Qoddusi آواتار ها
    تشکر کرده
    1639

سلام.میتوانید با حدود 940 تومن 50دی تهیه کنید که از نظر فوکوس و سیلینگ از دی 90 بالاتر و از دی300 پایین تر است.برای طبیعت تنوع لنزهای کنن بیشتر و قیمت آنها کمتراست(رده ی حرفه ای)
    من 40دی داشتم و اکنون دی90 و ازدی90 هم راضی هستم چون سبکتر و کوچکتر است و کمی هم کار کردن راحت تر است(بگذریم که حس دانگرید دارم!).اما اگر میخواستم طبیعت به طور حرفه ای کار کنم یا همان 40دی را نگه میداشتم یا 7دی میخریدم(البته آنقدر مبتدی هستم که سعی میکردم به زور تجهیزات و ... در یکی از این رده بندی های انوش خان قرار بگیرم!)

سیگما هم لنزهای تله ی خوبی با قیمت مناسب تر دارد...(نمونه عکس های جناب مداح عزیز و سایر اساتید)

میتوانید شانه به شانه مقایسه کنید,مثلا:

کنن 100-400 با قیمت 1800 و نیکون 80-400 با قیمت 1500.برتری تصویر و فوکوس و بدنه با کنن
    کنن 400 اف 5.6=نیکون ندارد
    کنن 300 اف 4 با لرزشگیر در مقابل نیکون 300 بدون لرزشگیر

آیا بالای یک میلیون نمیخواهید هزینه کنید؟

کنن 70-300 در مقابل نیکون 70-300=نیکون ارزانتر است و کیفیت بهتری دارد.
    کنن 55-250 در مقابل نیکون 55-200=هر دو خوبند!
    و....

اگر خواستید بروید سراغ لنزهای اف باز(مثلا 400 اف 2.8) آنوقت بحث دیگری است!

موفق باشید
    ویرایش توسط Soheil Qoddusi : Wednesday 25 August 2010 در ساعت 19:46
    aidin594، Mehdi Rojaie، Mohamad_Ali و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    6D | Canon 35 f2 IS | Canon 70-200 f2.8 IS II | Canon 100 f2.8 macro

كاربر همراه Mohamad_Ali آواتار ها
    تشکر کرده
    5251

به نظر شما كدوم گزينه بهتره؟
    1.D90+Kit
    2.D300s+18-55 يا هر لنز ارزان قيمت ديگه وتهيه لنز با صبر و متوجه شدن خواسته هام

با توجه به اينكه احتمال اپديت بدنه تا چند سال برام امكان پذير نيست و اينكه قدرت خريد لنز هم فعلا ندارم.
    پيشاپيش ممنونم.
    Nikon D90 l 18-105 l 105f2.8 l 50 f1.8D l SB700

كاربر آشنا AmirAli.H آواتار ها
    تشکر کرده
    977

سلام سلام سلام
    خواهشمندم بنده رو در انتخاب یکی از این دو مجموعه زیر راهنمایی بفرمایید

Canon 500D+18-55 IS + EF-S 55-250mm f-4-5_6 IS
    Canon 40D +18-55 IS + EF-S 55-250mm f-4-5_6 IS

ثوضیحات:
    1_هردو مجموعه تقریبا هم قیمت هستند
    2_فقط بدنه 40d کارکرده میباشد(حدود5000 شات)
    3_بودجه تا همین حد ( 1میلیون تومان)
    4_تا یکسال قصد ارتقا ندارم (البته تا 2 ماه آینده یک فلاش تهیه میکنم)
    6_دوربین قبلی من هم S200EXR بوده و تاحالا SLR نداشتم
    5_سرعت دوربین و کیفیت خروجی برام خیلی اهمیت دارن
    7_ داشتن یا نداشتن فیلمبرداری و وزن دوربین اهمیت ندارن( هر دو را در دست گرفتم ، 40D سنگین تر ولی خوش دست تر به نظرم اومد)
    8_علایق من ماکرو ، پرتره ، طبیعت ، حیات وحش( تا همین250 کافیه)
    خلاصه اینکه همه جور عکاسی رو تجربه کنم تا یکی از سبک هاشو خیلی جدی تر ادامه بدم ، اینارو گفتم که زود به نتیجه برسم چون برای خرید ست اول رفته بودم که مجموعه دوم هم نظرمو خیلی
    جلب کرد و گفتم حیف میشه اگه با شما عزیزان مشورت نکنم .لطفا با تجارب گرانبهاتون منو راهنمایی کنید.
    >>>
    (با عرض معذرت لطفا فقط و فقط از بین این دو مجموعه ست مناسب بنده را مشخص کنید و لوازم دیگر پیشنهاد نشه که اگه دامنه انتخاب وسیع تر بشه حتما مرددم میکنه ، ممنونم)<<<

راستی 40 دی mass stronge هست؟

خیلی پر حرفی کردم

بینهایت از راهنمایی شما عزیزان ممنونم