صفحه 125 از 1201 نخستنخست ... 25 75 115 121 122 123 124 125 126 127 128 129 135 175 225 625 1125 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,241 تا 1,250 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

پیش فرض پاسخ : راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR ..... ا

نقل قول نوشته اصلی توسط Tati نمایش پست ها
    8 ماه زیاده کلی کار ادم می تونه انجام بده.پس به نظر شما اگر انتخابی انجام بدیم و بعدا بخوایم اپدیت کنیم کدوم بدنه و از چه برندی انجام بدیم هم چنین بهتر است بیشتر پولم را صرف بدنه کنم یا لنز و تجهیزات
    توصیه اکید خیلی از افراد صاحب نظر این است که بهتر است بیشتر هزینه برای لنز صرف بشود چون ماندگارتر از بدنه است و نقش ان هم در خروجی بهتر بسیار مهم است. این توصیه را زیاد میشنویم اما در همین فروم خودمان عکس ان قضیه را زیاد میبینیم یعنی دوربینهای خوب با لنزهای متوسط. من معتقدم که تفاوت میان بدنه های مختلف در خروجی نهایی کمتر از تفاوت میان لنزها و نقش لنزهای متوسط و خوب در خروجی است. البته راجع به امکانات دوربینها بحث نمیکنم بلکه رسیدن به خروجی نهایی. با ارزان ترین دوربین اس ال ار و یک لنز عالی میتوان به نتایج عالی رسید اما با یک بدنه گران و لنز ارزان قیمت کار به این سادگی نیست. بحث اینکه در شرایط خاص احتمال گرفتن عکس خوب با دوربینی که دارای امکانات بیشتری است بالاتر است برای مثال اگر بخواهید از پرنده ای در حال پرواز عکس بگیرید امکان اینکه عکسهای دی300 و 7دی فوکوس باشند بیشتر از عکسهای دوربین دی3000 است اما در شرایط معمول با دی3000 میتوان به کیفیت عکسهای دی300 و 7دی رسید.
    K_NMT، farhad44، mreza1001 و 9 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

كاربر همراه Saeid Arzani آواتار ها
    تشکر کرده
    1002

بله احتمال اپدیت کردن بدنه ها بیشتر از لنزها است اما اینجا یک سوال برای من پیش میاد که فرض کیم من d90+ AF-S 18-200 VR II F3.5-5.6دارم و می خوام بدنه را تعویض کنم و در برند نیکون بدنه ای هنوز نیست که نیاز منو برطرف کنه یا کلا از کانن خوشم اومده و می خوام بدنه های اونم تجربه کنم حالا اگر بخوام از برند نیکون به کانن بیام اون وقت باید لنزم چکار کنم اگرم قرار باشد که لنزم بفروشم مطمئنا" زیر قیمت بر میدارندو اینجا کلی ضرر میکنم توان مادی من و شاید اکثر دوستان در این حد نیست که به راحتی از این ضرر بگذریم البته این سوال با توجه به اپدیت کردن بدنه ها کردم
    با تشکر
    mreza1001 تشکر می‌کند.

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

چند جای سوالتان ایراد دارد.

هرازگاهی برخی را می بینیم که بنا به دلایلی از کنون به نیکون و یا از نیکون به کنون کوچ می کنند. اما چند نفر دلیل منطقی دارند ... ؟ اما اگر تا حدی افق دیدتان معین باشد هرگز به این روز دچار نخواهید شد. مثلاً اگر به بدنه فول فریم با مگاپیکسل بالا نیاز دارید و امکان هزینه کردن بیشتر از 3 میلیون تومان برای بدنه ندارید نیکونی شدنتان اشتباه خواهد بود. چون کنون 5دی اا را دارد. اما اگر نیازی به مگاپیکسل بالا و فول فریم ندارید ولی چون از دی90 خوشتان نمی آید می خواهید کنونی شوید یک جای کارتان می لنگد.

از طرفی از برخی موارد نظیر مثال بالا که بگذریم برعکس چیزی که فرمودید از دلایل مهم کوچ، وجود برخی لنز های خاص و همچنین اختلاف قیمت لنز ها در برند های دیگر است. و نه بدنه های متفاوت.

در پایان اینکه انتخاب لوازم با در نظر گرفتن اینکه اگر یک روز خواستم تغییر برند بدهم چی میشه؟؟ کار کاملاً اشتباهی است. همین الان تمام نیاز هایتان را بسنجید و درباره برند ها تحقیق کنید تا در آینده دچار تزلزل نشوید.

مثل های معروفی بین عکاس ها وجود دارد: برخی می گویند عکس را لنز میگیره. برخی دیگر می گویند عکاس اگه عکاس باشه با قوطی کبریت هم عکس میگیره.

موفق باشید
    Persian، K_NMT، QashQai و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

تشکر کرده
    1002

با تشکر از جوابتون دوست عزیز چند نکته ای عرض کنم حرف من مثال بود و من در کل از هر دو برند چه نیکون چه کانن خوشم میاد و از بدنه های مثل d90 یا 50d و ... خیلی هم خوشم میاد فقط با توجه به نبود اطلاعات کافی در این زمینه این سوال برام پیش امد و در حد مثال عرض کردم نه بیشتر اگرم سوالم اشتباه بود به بزرگی خودتون بنده را ببخشید.من تازه قصد ورود به دنیای دوربینهای دیجیتال تا این رده را دارم و اطلاعاتم کافی نیست قصد سوال من این بود که چگونه بدنه ای انتخاب کنم با توجه به توان مالی که دارم و مثل دوستانی که گاهی در تایپکها می نویسند کاش اینو نگرفته بودم ، و از فلان برند گرفته بود مسئله دوم توان مالی من 1600 است و عکاسی را هم مثل اکثر دوستان از روی علاقه شخصی انجام میدم و دوست دارم در این حرفه دوست داشتنی در نوع خودم موفق باشم قصد منم عکاسی از طبیعت ، حیات وحش ، غروب افتاب است در مراحله اولیه که اگر عمر باقی بماند به نطر شما من چه بدنه ای تهیه کنم ممنون میشم اگر بنده را راهنمایی بفرمایید با تشکر
    mreza1001 تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    1002

من خودم چند بدنه ای را در نظر دارم که دوست دارم از بین انها یکی رو با مشورت اساتید گرامی انتخاب کنم اولی 50d و d90 و در رده بالاتر 7d و d300s را در نظر دارم البته با انتخاب گزینه دوم باید حدود 1 ماهی صبر کنم تا بتونم لنز و یا وسایل جانبی دیگری تهیه کنم و این لنز ها را هم در نظر گرفتم که به ترتیب و با توجه به اولویت خرید یا تعویض عرض میکنم از برند کانن به ترتیب
    EF-S 15-85mm F3.5-5.6 IS USM
    Canon EF 70-200mm f/4L USM
    Canon EF 24-105mm F/4L IS USM
    و از نیکون
    Nikon AF-S 18-200 VR II F3.5-5.6 G ED
    منتظر راهنمایی های شما اساتید گرامی هستم با تشکر
    mreza1001 تشکر می‌کند.

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

با توجه به مواردی که نوشتید مخصوصاً لنز ها مهمترین توصیه ای که فکر می کنم اگر هر کدام از دوستان الان بیدار بود برای شما داشت این است که: عجله نکنید.

مثلاً کمی در ریویو ها بچرخید و ببینید کیفیت لنز نیکونی که نام بردید با لنز 200-70 کنون چه قدر تفاوت دارد؟ به نسبت قیمت هم بسنجید و ببینید کدام برایتان اهمیت دارد کیفیت بالاتر یا قیمت کمتر؟

مقایسه و انتخابتان در پست اخیر نا عادلانه است! چون یک لنز معمولی نیکون را با دو تا از لنز های بسیار خوب کنون مقایسه کردید.

از طرفی با پولی که فرمودید شاید به سختی بتوان یک کنون 500دی + 105-24 را خرید (که آن هم نمی شود و باید کمی رویش بگذارید)

به عنوان توصیه هلو برو تو گلویی بنده پیشنهادم 105-24 کنون با هر کدام از بدنه ها که پولتان برسد است.

یا یکی از بدنه ها با ارزانترین لنز کیتشان تا بعد سر فرصت و با آگاهی لنز هایی که نیاز دارید تهیه کنید.
    Rouzbeh Ehsani تشکر می‌کند.
    محمد رضا میلانی

تشکر کرده
    1002

فرموده شما درست است اما همین لنز 70-200 کانن با همتای خود در برند نیکون تفاوت قیمت زیادی دارند و این در حالی است در برند کانن چند نوع 70-200 با قیمتهای متاوت وجود دارد.مشکل اصلی من در حال حاضر انتخاب بدنه است خودم از بدنه های نیکون با توجه یه تاپکهای که خوندم خیلی خوشم میاد اما از طرفی در برند کانن تنوع لنزها با بدنه ها و قیمتهای نسبتا" مناسب باعث سردرگمی من شده و چون سر رته ای در این کار ندارم اصلا عجله هم نمی کنم ادم صبوری هستم فقط می خوام انتخابم با توجه به نوع استفاده ای که می کنم مناسب و عاقلانه باشد از اساتید دیگر هم خواهشمندم بنده را یاری بفرمایید

كاربر آشنا aminashtari آواتار ها
    تشکر کرده
    252

پیش فرض پاسخ : پاسخ: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR ..... ا

سلام
    دوست عزیز
    تا اونجائیکه بنده متوجه شدم علایق عکاسی شما بیشتر طبیعت و حیات وحش است. برای طبیعت شما نیاز به یک لنز واید و برای حیات وحش نیاز به یک لنز تله فتو دارید( رنج کامل از واید تا تله!). بنابر این با بودجه ای که در اختیار دارید نمیتوانید برای خرید لنزهایی با کیفیت عالی برنامه ریزی کنید.
    7d بدنه بسیار خوب و مخصوصاً جهت عکاسی حیات وحش با لنزهای تله فوتوی خوب، انتخاب خیلی از عکاسان حیات وحش حرفه ای دنیاست.
    اما دوستان این نکته رو فراموش کردند به شما بگن : با توجه به اینکه شما در حال برنامه ریزی برای خرید اولین بدنه هستید و طبق فرمایش خودتون عکاسی رو به صورت سرگرمی دنبال میکنید و بودجتون در حال حاضر محدود هست، پس اصولاً نیازی به خرید 7d وامثالهم و یا لنزهای آنچنانی نیست شما میتونید در حال حاضر با خرید یک بدنه قابل قبول و لنز کیت به عکاسی از طبیعت و خرید یک تله میان قیمت، عکاسی از حیات وحش رو تجربه کنید تا بعدها پس از مطالعه و شناخت نیازهاتون برای خرید های بعدی سرمایه گذاری کنید. ( البته همه اینها با داشتن حساب بانکی پر "کان لم یکن" تلقی شده و بیدرنگ میتونید برای خرید بهترینها تا قرون آخر پولتون اقدام کنید:) )
    زیاد خودتون رو درگیر انتخابهای متعدد بدنه در برندها نکنید چون طبق فرمایش اساتید صاحب فن، تکنولوژی کمپانیها این روزها آنقدر پیشرفت کرده که در بدنه های در یک رده قیمتی تفاوت فاحشی در خروجی مشاهده نمیشه. میتونید با توجه به ریویوها و پیشنهادات دوستان در همین فروم یک بدنه قابل قبول تهیه کنید و بقیه وقت و انرژی رو صرف گسترش دانش عکاسی کنید.
    به عنوان پیشنهاد من دی90 رو به همراه 18-105 کیت و خرید 70-300 nikkor VR ( با توجه به اینکه 70-200 ها قیمت بالایی دارند و البته کیفیت خوب و اینکه اصولا رنج 200 برای حیات وحش اکثر اوقات کمه ) پیشنهاد میکنم که متناسب با بودجه شماست و برای شروع واقعاً عالیه. البته خیلی از حرفه ایهای فورم خودمون از این ترکیب استفاده میکنند.
    موفق باشید
    ویرایش توسط aminashtari : Tuesday 17 August 2010 در ساعت 11:00
    K_NMT و Rouzbeh Ehsani تشکر می‌کنند.
    NIKON D5000+18-55 kit lens+Nikkor50mm F1.8 D+ BRAUN Flash(sca-340 M)+Unomat Tripod+Some Flash Accessories
    امین

كاربر همراه K_NMT آواتار ها
    تشکر کرده
    4984

نقل قول نوشته اصلی توسط Tati نمایش پست ها
    من خودم چند بدنه ای را در نظر دارم که دوست دارم از بین انها یکی رو با مشورت اساتید گرامی انتخاب کنم اولی 50d و d90 و در رده بالاتر 7d و d300s را در نظر دارم البته با انتخاب گزینه دوم باید حدود 1 ماهی صبر کنم تا بتونم لنز و یا وسایل جانبی دیگری تهیه کنم و این لنز ها را هم در نظر گرفتم که به ترتیب و با توجه به اولویت خرید یا تعویض عرض میکنم از برند کانن به ترتیب
    EF-S 15-85mm F3.5-5.6 IS USM
    Canon EF 70-200mm f/4L USM
    Canon EF 24-105mm F/4L IS USM
    و از نیکون
    Nikon AF-S 18-200 VR II F3.5-5.6 G ED
    منتظر راهنمایی های شما اساتید گرامی هستم با تشکر
    دوست عزيز
    اينطور كه از انتخابهاي شما پيداست، هدفتان انتخاب بهترينها در حد بودجه بوده است.
    اين در حاليست كه به گفته خودتان، قصد شروع عكاسي بطور جدي را داريد و البته در حد سرگرمي
    تمام تجهيزات گران قيمت عكاسي، نقصهايي دارند كه اگر شما با توجه به تجربه و نيازتون، انتخاب درستي كرده باشيد، هزينه پرداختي در مقابل اون نقايص، توجيه پيدا خواهد كرد...اين در حاليست كه اگر تنها با توجه به اسم و رسم و قيمت تجهيز، خريد كرده باشيد، قطعا نا اميد خواهيد شد و مثلا از شارپ نبودن تصاوير و بي تاثير بودن IS لنزها شكايت خواهيد كرد.
    بر عكس تصور برخي (منظورم شما نيستيد)، هر چه سطح تكنولوژي تجهيزات بالاتر مي رود، اتكاء اونها به تكنيك عكاس، براي حصول نتيجه در حد انتظار، بيشتر مي شود...مثلا من مدتي است كه با توجه به نياز، لنز 105-24 كنون رو تهيه كرده ام...از نقايصي كه دارد آگاه بودم و با تكيه به نيازم اون رو تهيه كردم كه اگر اينطور نبود، قطعا پشيمون مي شدم!
    اگر از ابتداي كار، قصد كار حرفه اي نداريد (يعني كسب درآمد)، من پيشنهاد آخر محمدرضا را مي پسندم...يك بدنه در حد بودجه و يك لنز كيت نه چندان گران قيمت...اگر پولتان اضافه آمد، اشكالي ندارد...كمي صبر كنيد و مطمئن باشيد پس از مدتي، خودتان لنزها و تجهيزات بعدي را انتخاب و خريد خواهيد كرد.
    اين يعني ارتقاء عكاسي، قبل از ارتقاء تجهيزات كه به منظور جلوگيري از هدر رفتن سرمايه است.
    به خودتان نگيريد...همه ما روزي همين سوالها را مي كرديم و همين جوابها را مي شنيديم
    تصميم نهايي با شماست
    فعلا...
    ویرایش توسط K_NMT : Tuesday 17 August 2010 در ساعت 14:55
    mreza1001، Rouzbeh Ehsani، KHAKSAR و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    كيوان نعمت اللهي
    تجهيزات من

تشکر کرده
    1002

بله طبیعتا" هر چه تجهیزات در رده بالاتری قرار گیرد هنر و علم بیشتری را می طلبد.منم این انتظار را ندارم که یه شبه راه 100 ساله رو برم اگر به نظر اساتید گرامی تهیه بدنه ای مثل d90 یا 50d تا مدتی نیاز منو(البته این نیاز را می تونم با توجه به شناخت خودم از عکاسی و هنر عکاسی دوره اموزشی نامید چون من با یک بدنه مثل D3X در این بازه زمانی به اندازه همان D90 اطلاعات دارم و در همان حد خودم می توانم عکاسی کنم)برطرف کنه خوب چه بهتر برای منم سود زیادی به همرا داره.من خودم در این رده بین D90 و 50D گیر کردم و تمام تایپک مریوط به مقایسه بین انها را خوندم جوابی برام نداشت به نظر شما چه کار کنم؟البته با توجه به موقعیت مکانی من هنوز تا حالا نتونستم این بدنه ها را از نزدیک ببینم و لمسشان کنم
    با تشکر