صفحه 156 از 1201 نخستنخست ... 56 106 146 152 153 154 155 156 157 158 159 160 166 206 256 656 1156 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,551 تا 1,560 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر همراه
    تشکر کرده
    752

در مقایسه بین Nikon D90 و Canon 550D من فقط قابلیت اندازه سنسورش رو دیدم که D90 اندازه اش 15.8 × 23.6 میلیمتر هستش و 550D اندازه اش 14.9 × 22.3 میلی‌متر و لنز کیک D90 زوم هستش و 550D نرمال هستش باتوجه به این مشخصات بین این دو کدام منطقی تر هستش و چرا؟
    اگر اشتباه نکنم منظورشان زوم تله و زوم نرمال باشد(55 نسبت به105)
    یک سوال سرعت 1/4000 آیا در مثلاً عکاسی عروسی و یا مثلاً زنجیر زنی عاشورا مشکل ایجاد نمیکنه؟ در مقابل مثلاً 1/8000 ؟
    یک یاد آوری برای چنین سرعتی شما معمولا به یک لنز سریع و ISOبالا احتیاج پیدا می کنیدیا فلاش با سرعت سینک بالاHi Speed Sync که محدودیت خودش را دارد
    با آقای حسینی هم موافقم
    ACTIVE تشکر می‌کند.

كاربر فعال beh_b7 آواتار ها
    تشکر کرده
    1239

نقل قول نوشته اصلی توسط ACTIVE نمایش پست ها
    اما یه چندتا لنز دیدم خواستم نظر شما رو هم بپرسم:
    1- Sigma 28 - 300mm f3.5- 6.3 DG Macro
    2- Sigma24 - 135mm f/2.8-4.5 EX IF Zoom
    3- Sigma28 - 200mm f/3.5 - 5.6 DG Macro
    خوب همونطور که دوستان هم اشاره کردن این لنز ها گذشته از اینکه کیفیت خوبی ندارند(اپتیک و ساخت) کار شما را هم به عنوان تک لنز راه نمی اندازند چون واید مناسبی بر روی دوربین کراپدا نخواهند داشت

فکر کنم کم کم میخوام Canon 550D بگیرم
    من حتماً مد نظرم لنز زوم هستش که نهایت 300 الی 350 تومن باشه... بیشتر فکر کنم راغب به 18-135 داشته باشم اما نظر شما هم خیلی مهمه برام.
    ترکیب 550دی+18-135 بد نیست
    اما همچنان اصرار دارم که به گزینه 500دی+15-85 فکر کنید
    ACTIVE تشکر می‌کند.
    بهنام خامنه
    Canon 5DSR,6D / EF 50mm f1.4 - EF 85mm f1.8

كاربر آشنا ACTIVE آواتار ها
    تشکر کرده
    36

دوستان ممنون از راهمنایی هاتون (هرچند این 1.5 رو در کراپدارها متوجه نشدم اما به هر حال...) ;)

ممنون آقا بهنام

یه چندتا سوال...
    - حالا چرا 500D رو به 550D ترجیح میدید؟ دقیقاً چرا؟
    - فرق EMOS با CMOS چیه؟ و اصولاً برای حسگر کدومش بهتره؟ (در سایت دیجی کالا نوشته بودند من تاحالا EMOS نشنیدم)؟؟!!
    - من راجع به 500D این مطالب رو دیدم... نظر شما چیه؟
    ... هنگام عکس برداری در حالت RAW، به نظر می رسد که بافر، زود پر می شود
    ... میزات نویز در ایزوی بالا در مناطق کم نور، نسبتا بالاست
    ... نوع صفحه نمايش TFT !!؟ نسبت به LCD ضعیف نیست؟
    - یک جای دیگه هم راجع به 500D نوشته بود:
    ... دارای پردازشگر DIGIC4 که مانع ایجاد نویز حتی در حساسیت بالا می شود.

و اما راجع به لنزها
    - تفاوت لنزهای EF-S و EF در چیست؟
    - تفاوت USM و IS در لنزها در چیست؟
    - و چرا شما 15-85 رو پیشنهاد میدهید؟ در سایت کم شاپ من فقط این گزینه را نزدیک به انتخاب شما دیدم: Canon EF-S 17-85mm IS USM آیا منظورتان همین است؟
    - در مورد لنزها هم من فکر کنم اطلاعات کافی ندارم... من دقیقاً لنزی میخوام که هم واید نسبتاً خوبی داشته باشه و از واید به نرمال که هیچ و تله اش هم نسبتاً قدرت کافی داشته باشه بیشتر تله گی رو نسبت به کارم فکر میکنم ترجیح میدم (نمیدونم چرا؟ شاید هم اشتباه استنباط می کنم)... من با یکسری اصطلاحات برخورد کردم مثله "تله فتو زوم، استاندارد زوم و واید زوم" خودم فکر می کردم این خوبه EF-S 18-135mm F3.5-5.6 IS USM ولی حالا گیج شدم نمیدونم اونی که من میخوام هست یا این یه چیزه دیگه هستش؟؟!!
    - "آقا بهنام" یه جایی نوشته اید "اگر بودجه به غایت محدود است لنز رو به18-135 تبدیل بفرمایید" خب این لنز که دامنه اش بیشتر از 15-85 هستش چرا باید ارزون تر باشه؟؟

و یک سوال کلی یکی از دوستان من همیشه دوربین هاشو از تبریز میخره و انصافاً هم از این قیمت هایی که تو سایتها و یا فروشگاههای تهران زده اند به نسبت 150 الی 200 تومن پایین تر میگیره؟؟! مثلاً یک دوربین که همه سایتها نوشته بودن 2700 ایشون گرفتن از تبریز 2500 با همون گارانتی و ... آیا شما این فروشگاه رو تو تبریز میشناسید؟ ایشون که به ما لو نمیدن... گفتم از شما کمک بگیرم.

باز هم ممنون

كاربر بسیار فعال Walkman آواتار ها
    تشکر کرده
    6460

و اما راجع به لنزها
    - و چرا شما 15-85 رو پیشنهاد میدهید؟ در سایت کم شاپ من فقط این گزینه را نزدیک به انتخاب شما دیدم: Canon EF-S 17-85mm IS USM آیا منظورتان همین است؟
    - در مورد لنزها هم من فکر کنم اطلاعات کافی ندارم... من دقیقاً لنزی میخوام که هم واید نسبتاً خوبی داشته باشه و از واید به نرمال که هیچ و تله اش هم نسبتاً قدرت کافی داشته باشه بیشتر تله گی رو نسبت به کارم فکر میکنم ترجیح میدم (نمیدونم چرا؟ شاید هم اشتباه استنباط می کنم)... من با یکسری اصطلاحات برخورد کردم مثله "تله فتو زوم، استاندارد زوم و واید زوم" خودم فکر می کردم این خوبه EF-S 18-135mm F3.5-5.6 IS USM ولی حالا گیج شدم نمیدونم اونی که من میخوام هست یا این یه چیزه دیگه هستش؟؟!!
    - "آقا بهنام" یه جایی نوشته اید "اگر بودجه به غایت محدود است لنز رو به18-135 تبدیل بفرمایید" خب این لنز که دامنه اش بیشتر از 15-85 هستش چرا باید ارزون تر باشه؟؟

باز هم ممنون
    با سلام

-تقاوت لنزهای Ef,EF-S یکیش اینه که لنزهای Ef فقط در دوربین های فول فریم استفاده میشن و کیفیتشون از Ef-s بیشتره ودر دوربینهای کراپ از هردونوع میتوان استفاده کرد

-USM تکنولوژی است که لنز به کمک فشارهوا کارتنظیم عدسیهای داخل لنز را(جلو عقب بردن عدسی های داخل لنز)برای عمل فوکوس انجام می دهد

-ISیا IMAGE STABILIZER(تثبیت کننده تصویر) این تکنولوژی درلنزهابعنوان لرزشگیر شناخته میشود و در هنگامی که لرزشی ناخواسته به لنز وارد شود یا از سرعتهای شاتر پایین استفاده شود باعث میشود عکس تار نشود(البته لرزشهای خفیف نه در اون حد زیاد)

-لنز 85-15 اینطوری که من شنیدم ارتقایافته(بهترشده) لنز85-17 است

-زمینه عکاسیتونو مشخص کنید تا درمورد لنز کمکتون کنم!

-85-15 لنزشارپتری نسبت به 135-18 میباشد(دلیل اختلاف قیمت همین است)

در مورد سوالهایی که اول نوشتتون نوشتید هم بعضیارونمیدونم میتونید از دوستان کمک بگیرید

پاینده باشید.....
    رضا اقبالی www.instagram.com/reza.eqbali

كاربر همراه Mehran Fani آواتار ها
    تشکر کرده
    2915

سلام.

- فرق EMOS با CMOS چیه؟ و اصولاً برای حسگر کدومش بهتره؟ (در سایت دیجی کالا نوشته بودند من تاحالا EMOS نشنیدم)؟؟!!
    منظور شما رو از EMOS متوجه نشدم ولی سنسور دوربین 500 دی و 550 دی از نوع CMOS هست که اگه تو مقالات سایت در موردش تحقیق کنید می تونین مطالب بدرد بخوری در مورد CMOS و CCD ها پیدا کنید.
    - من راجع به 500D این مطالب رو دیدم... نظر شما چیه؟
    ... هنگام عکس برداری در حالت RAW، به نظر می رسد که بافر، زود پر می شود
    ... میزات نویز در ایزوی بالا در مناطق کم نور، نسبتا بالاست
    ... نوع صفحه نمايش TFT !!؟ نسبت به LCD ضعیف نیست؟
    - یک جای دیگه هم راجع به 500D نوشته بود:
    ... دارای پردازشگر DIGIC4 که مانع ایجاد نویز حتی در حساسیت بالا می شود.
    برای گرفتن جواب این سوالها بهتره تاپیک مربوط به این دوربین رو تمام و کمال مطالعه کند و از رویو های سایتهای معتبر استفاده کنید.

و اما راجع به لنزها
    لنزهای EF لنزهایی هستند که برای استفاده روی دوربینهای فول فریم ساخته شده اند (البته رو کراپ دارها هم میشه ازش استفاده کرد) که از لحاظ اپتیکی و غیره معمولا از کیفیت بالایی برخوردار هستند و معمولا قیمت بالایی هم دارند.ولی EF-S ها لنزهایی هستند که از اونها فقط می توان روی بدنه های کراپدار استفاده کرد.
    USM تکنولوژی موتور اولتراسونیک لنز هست که کار اتوفوکوس رو تو لنزها انجام میده.از مشخصه لنزهای دارای USM میشه به سرعت و دقت فوکوس بالا و صدای کم هنگام فوکوس اشاره کرد.
    IS هم که سیستم لرزشگیر لنز هست.
    لنز 15-85 به لحاظ شارپنس و کیفیت اپتیک رزولوشن و دامنه لنز بسیار بهتری نسبت به 17-85 هست(که این لنز هم لنز بدی نیست ولی به پای 15-85 نمی رسه)
    ببینید تو بحث لنر همه چیز که دامنه بیشتر نیست.خوب یا بد بودن یک لنز بیشتر به شارپنس و خصوصیات اپتیک و میزان خطا ها و غیره بستگی داره.من به شما توصیه می کنم قبل از خرید کمی مطالب فروم در مورد لنزها و بدنه ها رو مطالعه کنید تا یک بار هم جواب این سوالاتتون رو خودتون بهش برسین.در این حالت مطمئنا خرید معقولتر و اگاهانه ای خواهید داشت.فکر می کنم شرکت در کلاس مبانی عکاسی دیجیتال هم بتونه کاملا شما رو هرچه بهتر با چم خم عکاسی دیجیتال اشنا کنه.
    موفق باشید.
    raffi و Mehdi Rojaie تشکر می‌کنند.
    مهران فانی خیاوی
    Facebook
    Mehran Fani Photography
    Instagram

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    78

به نظر من canon 450d یا sony a100 می تونه گزینه خوبی باشه
    البته انتخاب با شماست

تشکر کرده
    1239

دوستان بیشتر سوالات رو جواب دادن اما چون مخاطب بعضی هاشون من بودم در حد سوادم پاسخگو خواهم بود
    1 - حالا چرا 500D رو به 550D ترجیح میدید؟ دقیقاً چرا؟
    2- هنگام عکس برداری در حالت RAW، به نظر می رسد که بافر، زود پر می شود
    3- میزات نویز در ایزوی بالا در مناطق کم نور، نسبتا بالاست
    4- نوع صفحه نمايش TFT !!؟ نسبت به LCD ضعیف نیست؟
    1- چون با بودجه ای که شما دارید سازگار تره یعنی میتونید با بقیه پولتون لنز بهتری بخرید
    2- خوب هر دوربینی مزایا و معایبی داره و این یعنی اینکه در مد RAW سرعت عاسی پیاپی کمتر است
    3- در مقایسه با 550 اونقدر ها هم بالا نیست
    4- خیر

1- و چرا شما 15-85 رو پیشنهاد میدهید؟
    2- منظورتاند Canon EF-S 17-85mm IS USM است؟
    3- در مورد لنزها هم من فکر کنم اطلاعات کافی ندارم... من دقیقاً لنزی میخوام که هم واید نسبتاً خوبی داشته باشه و از واید به نرمال که هیچ و تله اش هم نسبتاً قدرت کافی داشته باشه...
    1- چون این لنز در میان هم قطاران خود جواهریست (در ادامه توضیحات بیشتری داده ام)
    2- خیر- مورد نظرم Canon EF-S 15-85mm f/3.5-5.6 IS USM Lens هست
    3- منظورتون دقیقا از قدرت کافی چیه؟

ببینید قیمت لنز ها به جز فاصله کانونی و یا رنج با توجه به فاکتور های مهمتری قیمت گزاری میشوند نکته مهم و اساسی کیفیت لنز هاست مثلا شما لنز نرمال 50م.م رو در نظر بگیرید کانن سه مدلش رو تولید میکنه با سه قیمت متفاوت:
    Canon EF 50mm f/1.2 L USM Lens = تومان 1.500.000
    Canon EF 50mm f/1.4 USM Lens = تومان 400.000
    Canon EF 50mm f/1.8 II Lens = تومان 120.000
    این همه اختلاف قیمت برای چیست؟ جواب دو چیز است کیفیت ساخت و کیفیت اپتیکی
    این لنز 15-85 هم لنز فوق العاده با کیفیتیست در رنج خودش به همین دلیل هم نه تنها از 18-135 حتی از 18-200 هم گرانتر است
    در مورد اون دوستوت هم نظری ندارم تبریز فروشگاه های معتبر 5-6 تا بیشتر نداره میشه ازشون قیمت گرفت
    بهنام خامنه

تشکر کرده
    1239

1- ببینید بین دی90 با لنز کیتش و دی300اس با لنز 18-55 کدوم بهتره؟
    2- یعنی اگه دی300اس بخرم ولی با لنز ضعیف اذیت میشم؟
    3- دی90 فقط به خاطر لنز کیتش توصیه میشه یا نه کیفیت دوربین؟
    همیشه به تمام دوستام میگم قبل از خرید دو تا قانون رو در نظر بگیرن:
    - بدنه ای رو بخرید که میدونید[طی دو سال آینده] به فکر تعویضش نخواهید بود چون تعویض بدنه هزینش زیاده
    - لنز خوب زندگی رو زیباتر میکنه :biggrin:

حالا یک نکته اختصاصی برای شما:
    - اگر شما یه لنز خوب رو روی دی3000 و یه لنز متوسط به پایین رو روی دی700 نصب کنید بعد در شرایط مساوی عکاسی کنید تقریبا ندید میشه حدس زد عکس دی3000 بهتر خواهد بود

1- جواب این سوال خیلی سخته چون نمیدونم در آینده [نزدیک] میخواهید لنز بخرید یا خیر؟
    2- بگزارید با یه سوال جوابتون رو از خودتون بگیرم: آیا رنج محدود و کیفیت پایین خروجی 18-55 ارزش این رو داره که به مدت نامعلومی سوژه های مناسب رو از دست بدین و در تمامی عکس هایی که میگیرین رد ایرادات لنز مشاهده بشه ولی در عوض دوربین بهتری داشته باشین؟
    3- مصلما به خاطر خودش؛ خوب این وسط لنز کیتش هم لنز بدی نبوده پس به صورت کیت توصیه میشه

به سوالام(آخه تمام سوالات رو با سوال جواب دادم :)) جواب بدی میتونیم بیشتر راهنماییت کنیم
    بهنام خامنه

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

-تقاوت لنزهای Ef,EF-S یکیش اینه که لنزهای Ef فقط در دوربین های فول فریم استفاده میشن و کیفیتشون از Ef-s بیشتره ودر دوربینهای کراپ از هردونوع میتوان استفاده کرد
    البته در اینکه کیفیت لنزهای EF بهتر از EFS است نمیتوان قانون کلی صادر کرد. بسیاری از این لنزها خلاف ان را نشان میدهند برای مثال لنزهای 55-17 و 85-15 لنزهای EFS هستند که در مجموعه مشخصات برتر از لنزهای 300-70 و 50 1.8 EF هستند. البته من سعی میکنم از کلمه کیفیت پرهیز کنم چون بسیار کلی و تفسیر پذیر است اما با در نظر گرفتن مشخصات کلی این مسئله را گفتم چرا که فاکتوری که خیلی وقتها درست در نظر گرفته نمیشود میزان ارزش برای پول پرداختی است که شاید با این عامل لنز 100 تومنی 50 1.8 را بشود یک لنز عالی دانست.
    نمونه لنزهای بسیار خوب EFS علاوه بر دو موردی که گفتم لنزهای 22-10 و 60 ماکرو هستند.
    raffi، F.KamranNia، beh_b7 و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

كاربر جديد
    تشکر کرده
    8

پیش فرض یک خرید با کیفیت و عُمری

به دنبال دوربین مناسب و لنز ، با استانداردهای بالا، برای شروع و یادگیری عکاسی حرفه ای هستم در سبک عکاسی خبری ، ریپورتاژ ، خیابانی و پرتره های تصادفی.

مقیم امریکا هستم و هزینه بین 800 تا 1300 دلار را در نظر دارم. البته اینجا می توان همه دوربیت ها را body-only , used , refurbished خرید. (آیا خرید دوربین used یا refurbished با 60-70% قیمت، منطقی است؟)

راجع به body تحقیق کردم و به گزینه های Nikon D40 , D40X, D90 , D3100 رسیدم . میدانم که عملکرد همه شان خوب است اما دتبال یک متریال خوب و با دوام و عمری هستم. چرا که آدم نامنظمی هستم و ید طولایی در انداختن و شکستن اشیا دارم. البته کیت های, nikon5000 ، canon T1I , T2I , 60D هم هست. و البته بسیاری انتخاب های دیگر که خود از آن غافلم.

اما راجع به لنز سر رشته ای اما دوام ، شفافیت ، بدون نویز بودن به تب خیلی زیاد برایم مهم است در ضمن اگر تهیه فیلتر به خصوصی مرا در رسبدن به تصویر واضح تر کمک می کتد !

سوالم طولانی است اما از دوستان صمیمانه کمک میخوام تا در یک خرید عمری ، با کیفیت و استاندارد بالا من رو کمک کنند .

ممنونم