صفحه 189 از 1201 نخستنخست ... 89 139 179 185 186 187 188 189 190 191 192 193 199 239 289 689 1189 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,881 تا 1,890 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر جديد Frantic Tic Toc آواتار ها
    تشکر کرده
    2

نقل قول نوشته اصلی توسط شاهین اکبری نمایش پست ها
    برای کار طبیعت باید فوکال حداقل 18 م.م - و ترجیها 15- که معادلشون میشه 28 و 24 م.م رو داشته باشید . حالا اینکه در چه سطحی میخوای کار رو شروع کنید به خودتون مربوط میشود. بنده این انتخابها رو با بودجه 1.5 پیشنهاد میکنم:

550D با 55-18 و 250-55 تا اینجا شد 1.100 با کیفیت معمولی . بقیه هزینتون هم واسه تجهیزات نورپردازی
    550D با 85-15 پر طرفدار در این سایت که میشه 1.5 و خرید تجهیزات نورپردازی میره واسه بعد

اما اینکه برای مدلینگ، چه فوکال و دیافی مطلوب است رو باید آقایون دیگر نظر دهند..
    tnx ! فقط چرا 2 لنز قیمتشون کمتر از یه لنزه ؟ :دی
    من زیاد حالیم نیس ولی این 2 لنز می تونن بیشتر تله و واید کنن ؟ چون عدد هاشون کوچیک تر و کمترش بیشتر از اون تک لنزه ؟!
    تجهیزات نور پر دازی دیگه چو هس ؟ اونا فک کنم واسه آتلیس ! هاون ؟
    یعنی این دوربینی که گفتی بهتر از اونی هس که معلمم گفته ؟ چون گفته اگه دوربینه بد بخرم می کشم :دی

كاربر همراه ahmadsht آواتار ها
    تشکر کرده
    365

نقل قول نوشته اصلی توسط Frantic Tic Toc نمایش پست ها
    من تازه شروع کردم به عکاسی
    می خواستم دوربین بخرم
    معلمم گفت دوربین EOS450D رو بگیرم
    با لنز 18-200
    می خواستم ببینم برای شروع خوبه ؟
    و همین که من بعدش می خوام عکاسی مدلینگ کار کنم . به درد این کار می خوره ؟
    اگه می شه زور جواب بدین من باید هفته دیگه دوربین داشته باشم . tnx ! :)
    سلام
    می خواستم یه پیشنهاد بدم . همانطوری که بارها دوستان در این فروم گفتن , تقریبا به جرات میشه گفت که بهترین لنز Walk Around برای دوربینهای کراپدار کنن , 15-85 هست . به نظرم با هر بادی , اگه این لنز رو میدونید در مدت کمتر از 2-3 ماه آینده نمیتونید بگیرید , یه 18-55 کار راه انداز بگیرید و بعدا سر فرصت سراغ بهترین گزینه برید . با این کار نه پولتون رو برای 18-200 و لنزهای مشابه اون خرج کردید , نه بعدها پشیمون خواهید شد و همچنین در فرصت مناسب بهترین خرید را خواهید کرد . لنز 18-55 هم بار مالی چندانی برای شما نخواهد داشت .
    موفق باشید .
    Arash Sh، saeed2vfx و Frantic Tic Toc تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال شاهین اکبری آواتار ها
    تشکر کرده
    4538

من زیاد حالیم نیس ولی این 2 لنز می تونن بیشتر تله و واید کنن ؟ چون عدد هاشون کوچیک تر و کمترش بیشتر از اون تک لنزه ؟!
    یعنی این دوربینی که گفتی بهتر از اونی هس که معلمم گفته ؟ چون گفته اگه دوربینه بد بخرم می کشم :دی
    ایشالله که دستمون انداخته باشی. برای شوخی کمی دیره.
    همونطوری که ازدواج از 6 تا مرسدس بهتره اون یک لنز هم از آن 2تا گرون تر و بهتره.

تجهیزات نور پر دازی دیگه چو هس ؟
    دیپلم عکاسی میگرفتید دیگه ...
    ویرایش توسط شاهین اکبری : Tuesday 1 March 2011 در ساعت 23:03
    Saeid Arzani تشکر می‌کند.
    FD master

كاربر همراه Arash Sh آواتار ها
    تشکر کرده
    1953

شما احتمالا جدای کلاس عکاسی یک دوره فشرده فارسی هم باید ثبت نام کنید!

پست های قبلی تان هم مشابه اند...!
    Persian، Amateur، شاهین اکبری و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

Question چه دوربینی بخرم؟ من کلی گیج شدم

سلام و وقت بخیر خدمت همه دوستان و اساتید گرامی.
    منو به عنوان یه عضو جدید و تازه کار و آماتور..... اصلا هرچی که دوست دارین بپذیرین...
    من کلی تو این تاپیک جست وجو کردم خیلی هم استفاده بردم ولی به جوابم نرسیدم.
    ازهمه دوستان خواهشم اینه که مثل راهنمایی استاد به شاگرد منو راهنمایی کنن . خیلی صحبت نمیکنم. و میرم سر اصل مطلب.
    واقعیت امر اینه که من عکاسی رو با دوربین سایبرشات سونیw120 شروع کردم و اوایل خیلی ازون راضی بودم. عکسهای فوقالعاده و تاپی رو باهاش میگرفتم که هیچکس باورش نمیشد مال اون دوربین باشه.
    بعد یه مدت انتظاراتم رفت بالا و یه کانن G9 خریدم. خیلی واسم جالب بود تجربه ی یه دوربین قویتر. الان هم بنا به دلایلی قصد خرید دوربین جدید دارم و علاقه ی خاصی به دوربین های SLR پیدا کردم.
    نوشته های دوستان رو که میخونم یه جاهایی تشویق میشم به خریدش یه جاهایی میخوره تو ذوقم ولی عزممو جزم کردم به خرید.
    اینم بگم بودجه ی من واسه خرید تا سقف500_600 تومنه.
    ولی با یه سری اصطلاحاتی مواجه میشم که هیچ جوابی تو تاپیکها واسش پیدا نکردم تا الان. میخوام مطرحش کنم جواب بگیرم. ممنون میشم جوابمو بدین .

1_این بدنه ی دوربینی که میگن هیچ لنزی رو خودش نداره؟ لنز کیتی که میگن یعنی چی؟ اگه داره کیفیت لنز کیت معمولی که رو خود دوربینه بیشتر از دوربینهای کامپکته یا کمتر؟

2_لایو ویو یعنی چی؟ متوجه نمیشم اینو.

3_چون علاقه ما خونوادگی به عکاسی زیاده و در آینده هم میتونیم واسش لنز هزینه کنیم. بهتره SLR بگیریم یا SLR LIKE؟

4_بیشتر عکسهای ما طبیعت(ماکرو و واید) و خانوادگیه. باید بگم خیلی عکس میگیرم.
    فیلمبرداری هم مهمه واسمون.
    باتوجه به سخنرانیهای بالا میتونین راهنماییم کنین که چی بگیرم؟
    آلفا230 یا جی 12 کانن یا D1000 کانن یا SX30کانن یا......؟

از اساتید عذر میخوام که خیلی حرف زدم.:confused::confused::confused:

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

اگر بفرماييد كه چه انتظاراتي داشتين كه مثل G9 برآورده نكرد شايد بشه راهنماييتون كرد. درسته كه كنن از G11 به بعد پيشرفت چشمگيري توي سري G مثلا توي رفتار نويزي داشته ولي اگر G9 راضيتون نمي كنه بعيده G12 يا SX30 بتونه راضيتون كنه. از طرفي بودجه اي كه در نظر گرفتيد خيلي كمه و فقط باهاش مي شه مثلا يك Canon 1000D با لنز كيت (لنزيه كه معمولا با بدنه ي دوربين در يك بسته بندي ارائه مي شه و براي دوربين هاي رده پايين معمولا 55-18 است) خريد كه البته براي شروع خوبه ولي چيزي كه من از صحبت هاي شما برداشت كردم همون كامپكت يا Slr Like براي منظورتون مناسب تره.
    فرهاد حسيني

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

پیش فرض درخواست راهنمایی...

در واقع دوربین G9 من به کل خراب شد و غیر قابل استفاده. واسه همون تصمیم به خرید دوربین جدید گرفتم و میگم حالا که میخوام یه دوربین جدید بگیرم یه پیشرفتی داشته باشم.
    نظرتون چیه؟
    من گفتم میخوام در آینده ارتقاش بدم. مسلما سری کامپکت و ... همچین قابلیتی نداره.
    یعنی با 500_600 نمیتونم SLR با لنز روش بگیرم؟

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

چرا هیچکس از A230 سونی اینجا چیزی نمیگه. خوب اونم محدوده ی قیمتش دور و بر 500 هست هم SLR
    یعنی خوب نیست؟؟؟؟؟؟؟

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

با نهایت احترام و ممنون از پاسختون.
    آخه اونها قابلیت ارتقا ندارند. مشکل من این بود.

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

تا منظور از ارتقا چي باشه؟ بايد يك نقيصه اي يا مشكلي در دوربين يا هر وسيله اي باشه كه انتظارات را برآورده نكنه كه آدم به فكر ارتقا باشه. اگر منظور از ارتقا خريد لنزهاي اضافه باشه كه بايد بدونيد مثلا براي رسيدن به محدوده اي معادل لنز SX30 در دوربين هاي DSLR بايد ميليون ها تومان (چندين برابر قيمت بدنه دوربين) خرج كنيد.

اگر خيال داريد وارد محدوده ي حرفه اي عكاسي شويد و توان مخارج بالاي آن را در آينده داريد (و ازاون مهمتر علاقه اش را در خود مي بينيد) بسم الله كه در اينصورت خيلي زود احساس خواهيد كرد به يك بدنه ي بهتر هم نياز داريد و در غير اينصورت يك slr like كارتان را راه خواهد انداخت.
    فرهاد حسيني