صفحه 185 از 1201 نخستنخست ... 85 135 175 181 182 183 184 185 186 187 188 189 195 235 285 685 1185 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,841 تا 1,850 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر ويژه
    تشکر کرده
    5959

نقل قول نوشته اصلی توسط Alireza_Eshghi نمایش پست ها
    با سلام به همه دوستان
    شرمنده ام که مزاحم شدم. با توجه به فعالیت شما در دنیای عکاسی و با توجه به تجربیات شما راهنمایی و کمک برای خرید دوربین و لنز مناسب خواستارم. دوربین 450D با لنز 18-55 دارم البته EF 70-200 L F4 IS داشتم که به علت بی تجربگی فروختم. لنز فعلی 55-18 شارپنس قابل قبولی برای من ندارد بطوری که عکسهایی که با دوربین Powershot S3 IS یا با لنز 200-70 گرفتم و چاپ میکنم دارای وضوح بیشتر و قابل قبولی است.
    حالا شرایط من
    1- 200-70 را با 320 هزار تومان ضرر فروختم که شاید دوباره بخرم، و شاید 70-200 F2.8 L II.
    2- نوع عکاسی من بیشتر از طبیعت ، خانوادگی و بعد پرتره است. درآمد مالی مستقیم از عکاسی ندارم چون مدرس گرافیک کامپیوتری در آموزش و پرورش و دانشگاها هستم و کار چاپ هم انجام میدم. عکاسی مثل نام فامیلی من از سر عشق است
    3- لرزش دست دارم ولی خیلی زیاد از سه پایه استفاده میکنم.
    4- شارپ بودن و کنترل بر روی عمق میدان برایم مهمترین است.
    5- در آینده نزدیک شاید 7D بخرم یا سراغ فول فریم برم.
    6- بیشتر عکسهای من از 12000 عکسی که گرفتم بین 30 تا زیر 28 میلیمتر و 200 تا بالای 70 میلیمتر
    7- مشکل مالی ندارم چون برای خرید هر قطعه برنامه ریزی میکنم دراز (مدت)
    حالا سئوالات
    1- چون میخوام بدنه رو عوض کنم 5D MII به جای 7D توجیه کیفی و اقتصادی داره؟
    2- از ترکیب زیر کدام پیشنهاد شماست؟(اجباری برای خرید 200-70 نیست مگر برای پرتره)
    5D M II + EF 24-70 + 70-200 F 2.8 II + 580 EXII
    5D M II + EF 24-70 + 70-200 F4 L IS + 580 EXII
    5D M II + EF 24-70 + EF 85 F1.8 + 580 EXII
    7D + EF 24-70 + 70-200 F 2.8 II
    7D + EF 24-70 + 70-200 F4 L IS
    7D + EF 24-70 + EF 85 F1.8
    7D + EF-S 15-85 + 70-200 F 2.8 II
    7D + EF-S 15-85 + 70-200 F4 L IS
    7D + EF-S 15-85 + EF 85 F1.8
    و یا پیشنهاد های شما

با سپاس فراوان از همه شما
    7D + EF-S 15-85 + 70-200 F 2.8 II
    7D + EF-S 15-85 + 70-200 F4 L IS

به نظرم به اینها فکر کنید، معقول‌تر است تا خرید 24-70 و 5D II.

توصیه دیگرم ابتدا خرید لنزها است و کار با بدنه فعلی و سپس خرید بدنه مورد نظرتان با دید بهتر و اطمینان بیشتر.
    Madjidm تشکر می‌کند.
    .

كاربر بسیار فعال شاهین اکبری آواتار ها
    تشکر کرده
    4538

لطفا من را برای خرید دوربین SLR در حدود 700 تا 800 تومان راهنمایی بفرمائید
    Nikon D3100 Kit 18-55mm به قیمت 760 تومان با قیت شما جور در میاد، اگه هزینتون رو بالا ببرید میتونید لنز با رنج فوکال بهتری بخرید.

قیمت کمتر ، فوکوس پیوسته در فیلمبرداری و نویز کمتر -بنابر تست dxo - دلایل خوبی برای انتخاب 3100 است.

در ضمن یک سایت معتبر بود که اسمش یادم نمیاد مشد دوربینهای دلخواه انتخاب کرد بعد یه عکس میذاشت که میشد یه قسمت عکس رو انتخاب کرد که نمونه عکس گرفته شده با دوربین هارو نشون میداد
    سایتی که گفتید فکر کنم منظورتون این بود:
    کد:
    http://www.dpreview.com/reviews/nikond3100/page17.asp
    برام توضیح بدید معایب و محاسن این دو برند و پیشنهاد خودتونو بفرمایید
    بین کنون و نیکون بحث مقایسه برندی نیست. بلکه صرفا باید دو مدل همرده آنها رو side by side مقایسه کرد.
    ویرایش توسط شاهین اکبری : Sunday 20 February 2011 در ساعت 15:24 دلیل: افزودن قسمت bold
    tatu_mail تشکر می‌کند.
    FD master

كاربر جديد tatu_mail آواتار ها
    تشکر کرده
    21

ممنون دوست عزیز از توضیح و راهنمایی شما
    حالا من رتبه و مقایسه عمل کرد این دو دوربین رو دیدم
    به نظر شما با اختلاف 100 یا 120 هزار تومانی این اختلاف کیفیت ارزشمند نیست؟ که مثلا D550 رو انتخاب کنم؟

D 3100

Canon D550

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

دوست عزيز يه تاپيكي داريم در مورد مقايسه ي 3100 و 550. روي هم رفته كفه ي ترازو كمي به سمت 550D سنگين تره مگر اينكه شما به برند نيكن علاقمند تر باشيد و يا در آينده بخواهيد به دلايل ديگري روي اين برند سرمايه گذاري كنيد.

باز هم تاكيد مي كنم كه هردو دوربين هاي بسيار خوبي هستند و از خريد هيچ يك پشيمان نخواهيد شد.
    شاهین اکبری تشکر می‌کند.
    فرهاد حسيني

تشکر کرده
    4538

با دقت به فرمایش جناب فرهاد، در آینده نگری برای خرید لنز و تجهیزات جانبی مثل فلاش اگر به سمت خاصی کشش ندارید، محور مقایسه و انتخابتون رو بین :

خروجی 18mp و jpeg با کیفیت تر 550D در مقایسه با فوکوس پیوسته در فیلمبرداری D3100 معطوف کنید. هر کدام براتون مهم تره همون دوربین رو انتخاب کنید.

رفتار نویزی در ایزوهای بالا در d3100 به مقدار خیلی کم از 550D بهتر است. ضمن اینکه دوستمون payman_sh، با اپدیت نرم افزار d3100 پشرفت خیره کننده ای را در af حین فیلمبرداری گزارش کردند.
    farhad44 و tatu_mail تشکر می‌کنند.
    FD master

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط شاهین اکبری نمایش پست ها
    ......

. ضمن اینکه دوستمون payman_sh، با اپدیت نرم افزار d3100 پشرفت خیره کننده ای را در af حین فیلمبرداری گزارش کردند.
    البته قطعا اين دوستمون اغراق كرده اند چون ليست تاثيرات فرمور جديد رو كه مي خونيد مشخصه كه قرار نيست شق القمري با آپديت فرمور اتفاق بيفته.
    شاهین اکبری و tatu_mail تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر فعال Viper آواتار ها
    تشکر کرده
    1607

سلام

دوستان من مد نظر دوربین هست که کیفیت عکاسیش عالی باشه تو این رنج
    همینهایی که انتخاب کردید و دوستان گفتند عالیه تو این رنج

اولین تجربه SLR هم هست
    میخوام علاوه بر قابلیت اصلی که عکاسی هست فیلم برداری هم داشته باشه که در بعضی از مواقع به درد بخور هست
    من از عکاسی واقعا لذت میبرم
    و حتما بعد ها لنز هم خریداری خواهم کرد
    پس برای لذت بردنت خیلی سخت نگیر ولی ببین زمینه عکاسیت بیشتر به چه سمتیه. اگر نمی دونی کم کم پیش برو و بعد از اطمینان پولتو فنای لنز کن.

من داشتم خودم تو این رنج رو میدیدم
    که D3100 و D550 کنون نظرمو جلب کرد
    واقعا تصمیم برام سخت شد
    سخت نگیر . پیشنهاد کاملا منطقی و دوستانه ای دارم که انتخاب رو برات شاید راحت تر کنه. جفت این دوربین هارو بگیر تو دستت و ببین با کدوم حس بهتری داری.

من دوربینهای کامپکتی که داشتم همه کنون بوده و شناختی از Nikon ندارم
    ممنون میشم برام توضیح بدید معایب و محاسن این دو برند و پیشنهاد خودتونو بفرمایید
    قسمت اول سوالتون اینه : اونهم یه دوربین چیز خاصی نیست مثل همون یکی. اما به قسمت دوم هم مربوط میشه
    قسمت دوم : ترجمه این جمله شما امکان پذیر نیست چرا که طرفدارای بین این دو برند کلی کل کل و دعوا و بحث و جدله که اگه واردش بشی ..... بهتر نشی.

در ضمن یک سایت معتبر بود که اسمش یادم نم......
    dpreview.com

به این عکسا دقت بکن اما نه در حدی که ملاک انتخابت باشه. چرا که لنز عامل مهمتریه و ادیت نرم افزاری یا post process

موفق باشی

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    4494

نقل قول نوشته اصلی توسط tatu_mail نمایش پست ها
    سلام
    ممنون از شما دوستان عزیز
    که برای بنده وقت گذاشتید

دوستان من مد نظر دوربین هست که کیفیت عکاسیش عالی باشه تو این رنج
    اولین تجربه SLR هم هست
    میخوام علاوه بر قابلیت اصلی که عکاسی هست فیلم برداری هم داشته باشه که در بعضی از مواقع به درد بخور هست
    من از عکاسی واقعا لذت میبرم
    و حتما بعد ها لنز هم خریداری خواهم کرد

من داشتم خودم تو این رنج رو میدیدم
    که D3100 و D550 کنون نظرمو جلب کرد

واقعا تصمیم برام سخت شد

من دوربینهای کامپکتی که داشتم همه کنون بوده و شناختی از Nikon ندارم
    ممنون میشم
    برام توضیح بدید معایب و محاسن این دو برند و پیشنهاد خودتونو بفرمایید

در ضمن یک سایت معتبر بود که اسمش یادم نمیاد مشد دوربینهای دلخواه انتخاب کرد بعد یه عکس میذاشت که میشد یه قسمت عکس رو انتخاب کرد که نمونه عکس گرفته شده با دوربین هارو نشون میداد
    اگه کسی میدونه لطفا بگه سایته چیه که منو یه مقایسه کیفیت عکس هم انجام بدم

ممنون
    سلام دوست عزیز.
    برای خرید دوربین به چند نکته توجه کنید تا بعدا از خریدتون پشیمون نشید.
    نکته اول این هست که در ابتدا هدفتون رو مشخص کنید. 1- ایا برای تفریح و سرگرمی عکاسی می کنید و بعدا هم اغلب عکس هاتون رو روی کامپیوتر نگاه خواهید کرد و سوژه عکسهاتونم بیشتر عکس های خانوادگی خواهد بود . یا اینکه 2- می خواین به شکل حرفه ای تری عکاسی کنید. می خواین در مورد عکاسی مطالعه داشته باشید و عکاسی رو به عنوان یک Hobby ادامه بدید.
    در حالت اول بهتون اکیدا توصیه می کنم که سراغ دوربین SLR نرید.
    در حالت دوم به این نکات توجه داشته باشید.
    1- برای به دست آوردن کیفیت خوب شما علاوه بر دوربین خوب, لنز خوب هم نیاز دارید. و ممکنه که شما یه برند رو انتخاب کنید و اون برند برای عکس هایی که شما می خواین بگیرید لنز مناسبی نداشته باشه یا لنز رقیب کیفیت بهتری داشته باشه یا قیمت بهتری داشته باشه. بیشتر از اینکه بین دو دوربین D550 یا 3100ِD تصمیم بگیرید به این فکر کنید که کنن بگیرید یا نیکون/
    2- حالا که می خواین دوربین SLR بگیرید ملاکهایی رو برای خودتون در نظر بگیرید که یه حرفه ای برای خودش در نظر می گیره. اینکه فلان دوربین 2 مگا پیکسل از اون یکی بیشتر داره برای یه عکاسی که حد اکثر می خواد عکساشو در سایز A3 چاپ کنه, اگه نگیم که مسخره هست, دست کم آخرین معیاره. تفاوت های مگاپیکسل دوربین ها موقعی اهمیت پیدا می کنه که اولا شما یه لنز گرون قیمتی داشته باشید که کیفیت اپتیکی بالایی داشته باشه (مثلا لنز های سری L کنن یا لنز های Gold Ring نیکون که قیمت هایی در حد 1 میلیون تومان به بالا دارند) ثانیا بخواین عکس های با سایز بسیار بزرگ چاپ کنید. مگا پیکسل "بیشتر" واسه عوام اهمیت داره.
    3- وقتی شما یه ریویو رو می خونید و عکس هایی که توسط دو دوربین گرفته شده رو نگاه می کنید توجه کنید که لزوما عکس بهتر برای دوربین بهتر نیست. این گونه تست ها می تونه معیار مناسبی برای نشون دادن میزان نویز دو دوربین باشه اما واسه نشون دادن میزان شارپنس دو دوربین اصلا خوب نیست. چرا که در میزان نویز لنز بی تاثیر هست اما در شارپنس, تاثیر لنز بیشتره.
    4- قبل از انتخاب برند فکر کنید که چه لنز هایی نیاز دارید. بعد ببینید چه برندی لنز مناسب برای کار شما رو داره. اگه می خواین به طور حرفه ای از پرندگان عکس بگیرید کنن انتخاب بهتریه چون لنز های متنوع تری داره. اما اگه شما به یه لنز نرمال خوب نیاز دارید که عمق میدان مناسب بهتون بده و بخواین در جاهای کم نور عکس خوب بگیرید اونوقت شما در برند کنن دیگه لنز 30-35mm با قیمت مناسبی پیدا نمی کنید اما نیکون یه لنز خیلی عالی داره.
    5- علاوه بر لنز و دوربین, لوازم دیگه ای مثل فلاش هم هست که ممکنه برای شما مهم باشه. سیستم فلاش D3100 برتری کاملی بر سیستم فلاش 550D داره. امکاناتی بهتون میده که کنن نداره . فرضا برای استفاده از فلاش های کنن به صورت جدا از دوربین (off camera flash ) باید به جز فلاش, قطعات گرون قیمتی تهیه کنید.
    6- اینکه رنگ عکسهای فلان دوربین بهتره و JPG فلان یکی با کیفیت تره رو کلا فراموش کنید. اگه SLR بگیرید که فقط باهاش عکس JPG بگیرید مثل اینه که ماشین بخرید و فقط باهاش دنده عقب حرکت کنید. این جور حرفا رو کلا بشنوید و عبور کنید.
    7- در انتخاب دوربین هم به همه جوانب دقت کنید. دوربین فقط یک سنسور نیست و فاکتور های بیشتری داره که باید بهش توجه کنید. شما بهترین سنسور رو هم که داشته باشید اما سیستم فوکوس مطمئنی نداشته باشید , خروجی مناسبی نخواهید داشت. همچنین دقت کنید که سیستم فوکوس دقیق رو نمیشه از روی نمونه عکس انتخاب کرد.
    بیشتر ریویو بخونید و ببینید سیستم فوکوس نیکون بهتره یا کنن. (منظور 550D هست و D3100) .
    شاهین اکبری، Kasra.H، Austin.A و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    ج.ابراهیمی
    instagram

تشکر کرده
    4538

سلام آقای ابراهیمی.
    در حالت اول بهتون اکیدا توصیه می کنم که سراغ دوربین SLR نرید.
    بنده slr های entry level و دوربینهای لنز خور- interchangeable lens camera- رو فقط برای اشخاصی توصیه نمیکنم که یا محدودیت مالی دارند یا با اندازه slr مشکل دارند. شما دلیلتون را میفرمایید؟
    tatu_mail تشکر می‌کند.
    FD master

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    4494

نقل قول نوشته اصلی توسط شاهین اکبری نمایش پست ها
    سلام آقای ابراهیمی.

بنده slr های entry level و دوربینهای لنز خور- interchangeable lens camera- رو فقط برای اشخاصی توصیه نمیکنم که یا محدودیت مالی دارند یا با اندازه slr مشکل دارند. شما دلیلتون را میفرمایید؟
    دقیقا به خاطر همون مساله مالی و اندازه SLR ها گفتم. خصوصا برای افرادی که بیشتر عکس های خانوادگی می گیرند, اندازه دوربین فاکتور خیلی مهمیه. (البته دقت کنید که من Mirrorless های با قابلیت تعویض لنز رو در رده SLR ها قرار ندادم و گفتم "سراغ SLR نرید")
    شاهین اکبری تشکر می‌کند.
    ج.ابراهیمی
    instagram