صفحه 241 از 1201 نخستنخست ... 141 191 231 237 238 239 240 241 242 243 244 245 251 291 341 741 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 2,401 تا 2,410 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر همراه I.Givili آواتار ها
    تشکر کرده
    1572

درود سهیل عزیز
    خوشحالم که می بینم نگاهی هم به دوربین های DSLR دارید .قبل از هر چیزی به این نکته اشاره کنم شما هر انتخابی از هر برندی داشته باشید (در این رنج قیمت)در نهایت تفاوت بادی ها و برند های مختلف اینقدر زیاد نیست که بخواهددر خروجی ثبت شما ، تاثیر شگرفی بگذارد.اما حس میکنم در آینده ی جنبه ی اقتصادی قضیه بسیار برای شما اهمیت دارد و مخصوصا قیمت لنز های کنون و نیکون باعث شده است نیم نگاهی به برند های دیگر هم داشته باشید.
    اما جنس عکاسی شما همانطور که فرمودید بیشتر به سمت پرنده گرافی و تله های بلند می باشد که جدا از بحث لنز شما به یک DSLR با سرعت بالای عکاسی پیوسته نیاز دارید که pantex k-5 هم از این لحاظ یک سرو گردن از 550D و D5100 بالاتر قرار میگیرد(با سرعت 7.0 fps).رفتار نویزی این دوربینم آنطور که بنده اطلاع دارم در حد معقول و مناسبی میباشد.
    همچنین سیستم فکوس این دوربین به مراتب سریعتر و دقیقتر از pentax k-7 میباشد(البته به گفته ی کمپانی ) اما در مورد لنز اگر به عنوان مثال در آینده Pentax 300MM F4 ED(IF) SDMرا که لنز بسیار مناسبی است را بخرید برای شما بالای 1200 دلار آب میخورد که تفاوت چندانی با مشابه کنونی و نیکونی ندارد.
    اما با خرید برند کنون و نیکون شما لنز های بیشتر و فوق العاده تری را در اختیار دارید.که البته انگار برای شما نبود IS (لرزه گیر ) خیلی مهم می باشد . به نظر من داشتن یا نداشتن لرزه گیر در سری لنز های متوسط(از لحاظ قیمت) یک برند ملاک منطقی و مناسبی برای انتخاب یا عدم انتخاب یک بادی از همان برند نمی باشد .اینکه عدم وجود لرزه گیر در بادی کنون و نیکون و بالا بودن قیمت لنز های IS باعث شود شما از این دو برند دست بکشید منطقی به نظر نمی آید.
    بنده ابدا به این مساله اعتقاد ندارم که بادی های برند های دیگر (از جمله pentax ، Sony و ...)از لحاض کیفی سطح پایینی دارند یا با کنون یا نیکون قابل مقایسه نیستند ، اما وقتی صحبت از تنوع لنز شود به هیچ وجه با دو برند فوق قابل قیاس نیستند.هدف از این پست این بود که اشاره کنم حتی انتخاب برندی مانند پنتاکس هم می تواند انتخاب هوشمندانه ای باشد اما در نهایت شما دست بازتری در انتخاب لنز های گوناکون و تجهیزات جانبی نخواهید داشت.(این را هم در نظر بگیرید با انتخاب کنون یا نیکون شما علبوه بر لنز های ارزشمند این دو برند میتوانید از لنز های ارزان تر تامرون و سیگما هم استفاده کنید)
    soheil1986 تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    2

با سلام . به راهنمایی دوستان احتیاج دارم .
    من مدتها با دوربین آنالوک ارزان قیمت زنیت 122 کار میکردم ، برای همه کار هایی که من لازم داشتم خوب و کیفیت عکسهاش هم عالی بود .
    چند هفته پیش تصمیم گرفتم یه دوربین دیگه بگیرم کلی پرس و جو در مورد hs20 گرفتم همه چیزش بنظر خوب میومد من هم خریدم . امکاناتش خوب بود ولی کیفیت عکسش من را نا امید کرد .
    دیروز فروختمش به یکی از دوستان که می خواست بخره حالا دیگه میترسم برم سراغ یکی دیگه اگه میشه راهنمایی کنید . خودم داشتم روی D3100 و 1100D فکر میکردم .
    تو بازار میگن 1100 را بخر ، تو سایت http://www.dpreview.com/products/can...os1100d/review بنظر میرسه کیفیتش از 3100 بیشتر باشه ولی از نظر ابعاد سنسور ظاهرا 3100 یکمی بزرگتر باشه و امتیاز بیشتری هم نسبت به 1100 بهش داده شده .
    از طرفی تو همین سایت http://forum.akkasee.com/f10.html تقریبا عکسی از 1100 و 3100 ندیدم . چرا ؟
    اصلا این دوتا کیفیت مناسبی دارند ؟
    من یک لنز تله 300 نیکون قدیمی مال دوربین E1 بوده دارم آیا روی 3100 میشه نصبش کرد ؟
    آیا با این بدنه ها میشه عکسهای آتلیه گرفت (کیفیت لازم را دارند) ( محض اطلاع خودم )

كاربر همراه Ali Saeedi آواتار ها
    تشکر کرده
    1566

نقل قول نوشته اصلی توسط soheil1986 نمایش پست ها
    ممنون. پیشنهاد احسان همچنان جزو گزینه های من هست.
    در مورد لنزهایی که شما معرفی کردید، من قبلا یه جستجوی کوچکی کرده بودم. احتمالا من هیچوقت لنز بالای 300 میلیمتری نمیخرم (اگرچه خیلی علاقه دارم) ولی قیمت این لنزها برای من خیلی بالاست. جدای از قیمت، همونطور که شما فرمودید (و بنده هم قبلا عرض کردم) زمان من معمولا محدوده.

در مورد هزینه هم تا حدود 1600 دلار.

بازهم ممنون
    سهیل جان در این صورت پیشنهاد می کنم به این ست هم فکر کنید
    D5100 + 18-55 + 55-300
    D5100 دوربین خیلی خوبیه (خودم دارمش) و با لنز کیتش حدودا 900$ قیمت داره
    همینطور لنز 55-300 هم $389 قیمت داره
    اما باید ببینید که آیا این هزینه واقعا لازم هست یا نه (منظورم اینه که جنس عکاسی خودتون رو بشناسید ، نظرم اینه که با دوربین های HS20 و خصوصا S200exr مقداری کار کنید ، نمونه عکس های اون هارو ببینید ، در نهایت اگر لازم دونستید این مقدار هزینه کنید)
    پیروز باشید
    I.Givili و Miri تشکر می‌کنند.
    Nikon D5100 + AF-S Nikkor 18-105mm 1:3.5-5.6 G ED + AF-S Nikkor 50mm 1:1.8 G + 8mm + Nissin Di622 M2 + Vanguard Alta 233 AP

كاربر همراه
    تشکر کرده
    287

نقل قول نوشته اصلی توسط idin.offline نمایش پست ها
    درود سهیل عزیز
    خوشحالم که می بینم نگاهی هم به دوربین های DSLR دارید .قبل از هر چیزی به این نکته اشاره کنم شما هر انتخابی از هر برندی داشته باشید (در این رنج قیمت)در نهایت تفاوت بادی ها و برند های مختلف اینقدر زیاد نیست که بخواهددر خروجی ثبت شما ، تاثیر شگرفی بگذارد.اما حس میکنم در آینده ی جنبه ی اقتصادی قضیه بسیار برای شما اهمیت دارد و مخصوصا قیمت لنز های کنون و نیکون باعث شده است نیم نگاهی به برند های دیگر هم داشته باشید.
    اما جنس عکاسی شما همانطور که فرمودید بیشتر به سمت پرنده گرافی و تله های بلند می باشد که جدا از بحث لنز شما به یک DSLR با سرعت بالای عکاسی پیوسته نیاز دارید که pantex k-5 هم از این لحاظ یک سرو گردن از 550D و D5100 بالاتر قرار میگیرد(با سرعت 7.0 fps).رفتار نویزی این دوربینم آنطور که بنده اطلاع دارم در حد معقول و مناسبی میباشد.
    همچنین سیستم فکوس این دوربین به مراتب سریعتر و دقیقتر از pentax k-7 میباشد(البته به گفته ی کمپانی ) اما در مورد لنز اگر به عنوان مثال در آینده Pentax 300MM F4 ED(IF) SDMرا که لنز بسیار مناسبی است را بخرید برای شما بالای 1200 دلار آب میخورد که تفاوت چندانی با مشابه کنونی و نیکونی ندارد.
    اما با خرید برند کنون و نیکون شما لنز های بیشتر و فوق العاده تری را در اختیار دارید.که البته انگار برای شما نبود IS (لرزه گیر ) خیلی مهم می باشد . به نظر من داشتن یا نداشتن لرزه گیر در سری لنز های متوسط(از لحاظ قیمت) یک برند ملاک منطقی و مناسبی برای انتخاب یا عدم انتخاب یک بادی از همان برند نمی باشد .اینکه عدم وجود لرزه گیر در بادی کنون و نیکون و بالا بودن قیمت لنز های IS باعث شود شما از این دو برند دست بکشید منطقی به نظر نمی آید.
    بنده ابدا به این مساله اعتقاد ندارم که بادی های برند های دیگر (از جمله pentax ، Sony و ...)از لحاض کیفی سطح پایینی دارند یا با کنون یا نیکون قابل مقایسه نیستند ، اما وقتی صحبت از تنوع لنز شود به هیچ وجه با دو برند فوق قابل قیاس نیستند.هدف از این پست این بود که اشاره کنم حتی انتخاب بردندی مانند پنتاکس هم می تواند انتخاب هوشمندی باشد اما در نهایت شما دست بازی در انتخاب لنز های گوناکون و تجهیزات جانبی نخواهید داشت.(این را هم در نظر بگیرید با انتخاب کنون یا نیکون شما علبوه بر لنز های ارزشمند این دو برند میتوانید از لنز های ارزان تر تامرون و سیگما هم استفاده کنید)
    ممنون از راهنماییتون
    ازتون دو تا سوال دارم:
    الان من اینجا میبینم لنز Canon EF 55 – 200 mm f/4.5 – 5.6 II USM قیمت مناسبی داره. اگه بشه واقعا از این لنزهای بدون لرزشگیر هم استفاده کرد که خوب قضیه فرق میکنه. فکر کنم باید سری به قسمت لنزهای فروم بزنم. واقعیتش من تا حالا فکر میکردم با لنز بدون لرزشگیر عکسها خوب در نمیاد (بدون سه پایه).

سوال دوم (که احتمالا باید تو بخش پنتکس بپرسم) اینه که لنزهای ارزونتر پنتکس، تامرون و سیگما (برای پنتکس)، تا چه اندازه کارا هستند. اینکه Pentax 300MM F4 ED(IF) SDM قیمت زیادی داره که میشه شبیه لنزهای کنون و نیکون. من بیشتر امیدوار بودم (و هستم) که میشه مثلا:
    با 330 دلار Pentax SMC P DA Zoom lens - 55 mm - 300 mm - F/4.0-5.8 ،
    با 160 دلار Sigma Telephoto zoom lens - 70 mm - 300 mm - F/4.0-5.6 - Pentax K،
    و یا با 240 دلار Sigma 70-300mm F4-5.6 APO Macro Super Lens for Pentax-AF Camera رو بخرم. اگه اینها لنزهای مناسبی نباشند، کفه ترازو میره به سمت کنون و نیکون.

تشکر کرده
    1572

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali Saeedi نمایش پست ها
    سهیل عزیز کسانی که قصد راهنمایی شما را دارند استادان من هستند از جمله پسر پارسی عزیز و بهنام عزیز
    اما من هم نظر خودم رو عرض می کنم
    در اینکه دنیای SLR ها با LSLR ها متفاوت است و دست عکاس در عکاسی با SLR باز تر است شکی نیست
    من با برند های کنون و نیکون آشنا هستم و در مورد آنها اندک اطلاعاتم رو عرض می کنم
    تا اونجا که من فهمیدم شما حدودا 1400$ می خواهید هزینه کنید (K5 و یه لنز معمولی)
    تا اونجا که من دیدم تله گرافی اولویت اول شماست
    من چندتا لنز تله و قیمتشون رو براتون می گم
    Sigma 50-500mm f/4.5-6.3 این لنز بازه ی عالی ای داره اما با قیمت $1,659.00
    یکی از لنز های مورد علاقه ی من Canon EF 100-400mm f4.5-5.6L با قیمت $1,599.00
    از لنز های بلند نیکون اما به نظرمیرسه از همتای کنونی اش جا مانده Nikon 80-400mm f/4.5-5.6 با قیمت $1,699.95
    Sigma 150-500mm f/5-6.3 با قیمت $1,069.00
    Canon EF 70-300mm f/4-5.6L با قیمت $1,499.00
    علت تهیه کردن این لیست این بود که شما با بعضی از لنز های تله و قیمت هاشون آشنا بشید
    تمام قیمت ها رو از سایت آمازون در آوردم
    و در نهایت اینکه من با نظر احسان عزیز موافقم که شما یه HS20 یا S200EXR که سنسور بزرگتری هم داره تهیه کنی و به این دلیل این رو عرض می کنم که به دفعات در پست های شما دیدم که فرموده بودید وقت کمی دارید و وقت زیادی برای عکاسی نمی تونید صرف کنید
    در صورت تهیه هر کدوم از دوربین های بالا شما از بازه ی واید تا تله رو در خدمت دارید و می تونید به ماکروگرافی نیز بپردازید
    این اولین بار هست که من خرید یه LSLR رو پیشنهاد می دم و اونهم فقط به دلیل شرایط شماست
    امیدوارم تونسته باشم با اطلاعات اندکم شما رو راهنمایی کنم
    ارادتمند
    دوست عزیز قیاص شما کاملا اشتباه است.شما دارید لنز های سری L کنون را با لنز های SLR like مقایسه میکنید !!!به عنوان مثال شما برای یک تله فوتوی زوم که قابل مقایسه با لنز یک SLR like باشد میتوانید EF-S 55-250mm f/4-5.6 IS II را مثال بزنید که قیمت پایین 300دلار دارد .نه اینکه به یک باره لیست هر چه تله فوتوی زوم سری Lکنون میباشد را با لنز یک SLR like مقایسه کنید.کسی که اطلاع ندارد اگر لیست شما را بخواند فکر می کنم به کل قید خرید DSLR را بزند.
    من هم لیستی از لنز های خوب کنون (خوب نسبت به SLR like)را برای شما درج میکنم :
    EF-S 55-250mm f/4-5.6 IS II 299$
    EF 75-300mm f/4-5.6 III 199$
    EF 75-300mm f/4-5.6 III USM 234$
    EF 100-300mm f/4.5-5.6 USM 470$
    به نظر بنده خروجی این لنز ها به مراتب از لنز های دوربین های SLR like بهتر می باشد.
    persian.boy، ehsan+، Ali Saeedi و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    287

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan+ نمایش پست ها
    من نظرم بیشتر رو نیکون d5100 +لنز 18-105هست که سنسورش با k-5 یکی هست با امکانات کمتر و البته ارزونتر.
    فکر کنم سنسور D7000 با K-5 یکی هستند. چون سنسور D5100 ابعاد 15.7x23.6 داره ولی K-5 ابعاد 23.7x15.7 داره.

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan+ نمایش پست ها
    توصیه آخر من در صورت علاقه زیاد به رنج تله همون خرید یه سوپر زوم هست که با لوازم جانبی 600 دلار هزینه داره بعدا اگه دیدی وقت بیشتری میتونی بذاری و با فرمت raw عکس بگیری دوربین رو با 400 دلار بفروش یه slr دست دوم بگیر که افت قیمتش خیلی بیشتر از 200 دلار هست.
    ظاهرا بیشتر پیشنهادها داره میره به همین سمت.

كاربر فعال ehsan+ آواتار ها
    تشکر کرده
    1367

نقل قول نوشته اصلی توسط saeyd_skw@yahoo نمایش پست ها
    با سلام . به راهنمایی دوستان احتیاج دارم .
    من مدتها با دوربین آنالوک ارزان قیمت زنیت 122 کار میکردم ، برای همه کار هایی که من لازم داشتم خوب و کیفیت عکسهاش هم عالی بود .
    چند هفته پیش تصمیم گرفتم یه دوربین دیگه بگیرم کلی پرس و جو در مورد hs20 گرفتم همه چیزش بنظر خوب میومد من هم خریدم . امکاناتش خوب بود ولی کیفیت عکسش من را نا امید کرد .
    دیروز فروختمش به یکی از دوستان که می خواست بخره حالا دیگه میترسم برم سراغ یکی دیگه اگه میشه راهنمایی کنید . خودم داشتم روی D3100 و 1100D فکر میکردم .
    تو بازار میگن 1100 را بخر ، تو سایت http://www.dpreview.com/products/can...os1100d/review بنظر میرسه کیفیتش از 3100 بیشتر باشه ولی از نظر ابعاد سنسور ظاهرا 3100 یکمی بزرگتر باشه و امتیاز بیشتری هم نسبت به 1100 بهش داده شده .
    از طرفی تو همین سایت http://forum.akkasee.com/forumdisplay.php?f=10 تقریبا عکسی از 1100 و 3100 ندیدم . چرا ؟
    اصلا این دوتا کیفیت مناسبی دارند ؟
    من یک لنز تله 300 نیکون قدیمی مال دوربین E1 بوده دارم آیا روی 3100 میشه نصبش کرد ؟
    آیا با این بدنه ها میشه عکسهای آتلیه گرفت (کیفیت لازم را دارند) ( محض اطلاع خودم )
    میتونم بپرسن مشکلتون با عکسهای hs20 دقیقا چی بود شاید بهتر بشه کمکتون کرد؟
    من الان hs 20 دارم بعضی وقتها میگم کاشکی slr داشتم (اما وقت و تجربه کافی برای پروسس ندارم) که نویز عکسهام کمتر میشد .برای امتحان یه عکس نویزی تو ایزو 3200 چاپ کردم در ابعاد 10*15 وقتی نگاش کردم دیدم بد نشده.من با یه پارچه چادری مشکی و فلاش خود دوربین یه آتلیه درست کردم و چند تا عکس گرفتم(ایراد تکنیکی خیلی داره اما کیفتشون واقعا خوبه) پس با یه دوربین حرفه ای حتما عکس بهتری میتونی بگیری.
    حالا از خرید دوربین پشیمون نیستم و میخوام یه فلاش خوب براش بگیرم تا با نور کافی عکسهای بهتری بگیرم .وقتی از نظر فنی پیشرفت کردم و حوصله و تجربه پروسس رو پیدا کردم یه slr هم کنارش میخرم
    persian.boy و Miri تشکر می‌کنند.
    در مملکتی که امضا حتما باید خط خطی باشه و یا اشکال هندسی داشته باشه و نمیشه اسم و فامیلت رو با دست خط خودت به عنوان امضا بنویسی ،نمی دونم چه امضایی بذارم پس انگشت میزنم

تشکر کرده
    1572

پیشنهاد من خرید 550D + EF-S 55-250mm f/4-5.6 IS II(البته با لنز کیت 55-18) است که کلا برای شما کمتر از 1300دلار میشود.در عوض شما رنج 18 تا 250 را خواهید داشت (از لحاظ رنج بی نیاز میشوید )و از همه مهمتر کیفیت به مراتب بالاتر از slr like خواهید داشت و لذت کار باDSLR را تجربه میکنید.
    soheil1986 تشکر می‌کند.

كاربر همراه Ali Saeedi آواتار ها
    تشکر کرده
    1566

دوست عزیز قیاص شما کاملا اشتباه است.شما دارید لنز های سری L کنون را با لنز های SLR like مقایسه میکنید !!!به عنوان مثال شما برای یک تله فوتوی زوم که قابل مقایسه با لنز یک SLR like باشد میتوانید EF-S 55-250mm f/4-5.6 IS II را مثال بزنید که قیمت پایین 300دلار دارد .نه اینکه به یک باره لیست هر چه تله فوتوی زوم سری Lکنون میباشد را با لنز یک SLR like مقایسه کنید.کسی که اطلاع ندارد اگر لیست شما را بخواند فکر می کنم به کل قید خرید DSLR را بزند.
    به نظر بنده خروجی این لنز ها به مراتب از لنز های دوربین های SLR like بهتر می باشد.
    البته علت این که من این لنز ها رو توی لیستم آوردم این بود که در پستی از ایشون خوندم
    از طرفی زمانی که جزییات عکسی که آدم میگیره به اندازه ای باشه که واقعا بشه از کراپ 100 درصدش هم استفاده کرد
    اما وقتی بعد از پست من ایشون فرمودند که انتظاراتشون دقیقا چیه من هم ترکیب D5100 + 18-55 + 55-300 رو پیشنهاد دادم

پیشنهاد من خرید 550D + EF-S 55-250mm f/4-5.6 IS II(البته با لنز کیت 55-18) است که کلا برای شما کمتر از 1300دلار میشود.در عوض شما رنج 18 تا 250 را خواهید داشت
    به نظرم ترکیب نیکونی بهترست
    چون D5100 از 550D سرتره
    و همینطور لنز بلندتری در اختیار خواهند داشت
    Nikon D5100 + AF-S Nikkor 18-105mm 1:3.5-5.6 G ED + AF-S Nikkor 50mm 1:1.8 G + 8mm + Nissin Di622 M2 + Vanguard Alta 233 AP

كاربر همراه
    تشکر کرده
    287

برای استفاده از لنزهای دوم، سوم و چهارمی که فرمودید، نیاز به سه پایه هست (در 300mm)؟ توی همین کلاس از لنزها، تله 300 به بالا هم تو همین حدود قیمت داریم؟

ممنون