صفحه 242 از 1201 نخستنخست ... 142 192 232 238 239 240 241 242 243 244 245 246 252 292 342 742 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 2,411 تا 2,420 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر همراه I.Givili آواتار ها
    تشکر کرده
    1572

نقل قول نوشته اصلی توسط soheil1986 نمایش پست ها
    برای استفاده از لنزهای دوم، سوم و چهارمی که فرمودید، نیاز به سه پایه هست (در 300mm)؟ توی همین کلاس از لنزها، تله 300 به بالا هم تو همین حدود قیمت داریم؟

ممنون
    وجود 3پایه الزامی نیست اما بودنش میتواند به شارپتر بودن ثبتتان کمک کند.نکته ی بعدی این میباشد که اگر قصد پرنده گرافی دارید (این ژانر معمولا در فضای باز و نور کافی میباشد)چون در outdoor عکاسی میکنید نور خوبی در اختیاز داریدو با توجه به آن میتوانید سرعت شاتر را بالا ببرید و در این صورت نیاز مبرم به لرزه گیر و 3 پایه نمی باشد .در مورد سوال دوم در برند کنون مطمئنا لنز بالای 300mmدر این رنج قیمت وجود ندارد.

كاربر فعال beh_b7 آواتار ها
    تشکر کرده
    1239

نقل قول نوشته اصلی توسط persian.boy نمایش پست ها
    جناب بهنام عزیز ، بنده نه گزاره ی اولتون و نه تصحیحی که در کامنت 2323 انجام دادید رو قبول ندارم
    بنده حرفم رو تحیح نکردم بلکه به کلام طنز گفتم اگر به قول شما زیاد هم نباشه کم که هست!

یه غیر از کنتراست بهتر در 550D ، این دوربین واقعا کجای سنسورش بهتر از a55 هست ؟ این دو سنسور به غیر از کنتراستی که من اشاره کردم و نویزی که اندکی در a55 کمتر دیده میشه ، کوچکترین تفاوتی از نظر کیفیت خروجی با هم ندارند .
    من هیچ وقت سنسور رو بررسی نمیکنم اونچه به دست شما میرسه خروجی دوربین هستش!
    خوشبختانه نتیجه با چشم غیر مصلح هم قابل دیدنه:
    مقایسه در حالت راو به راحتی میتونید ببینید کدام دوربین جزئیات بیشتری ثبت کرده!
    مقایسه میزان نویز صد در صد نمودار ها رو در حالت راو مشاهده کنید فکر کنم در مقادیر نویز نتایج به نفع کانن است بعلاوه در میزان ثبت جزئیات در ایزوی بالا هم کانن قوی تر ظاهر شده!
    نتیجه گیری نهایی همانطور که به وضوح میتونید ببینید به جز ارگونومی و کیفیت ساخت در مابقی موارد کانن هر چند که کم باشد جلوتر است.

مشتاقه برای دیدن سمپل ها و نمونه هایی دال بر اثبات صحبتتون لحظه شماری می کنم (البته اگر واقعا مدرک و سمپلی در کار باشه) .
    دوست من اینجا نظریه فیزیک کوانتم رو بررسی نمیکنیم که...
    بحث سر چند تا دوربینه هدف هم فقط اینه که یه علاقه مند رو راهنمایی کنیم تا یکسال دیگه نگه کاش اون موقع فلان چیز رو میخریدم
    در هر صورت چند خط بالاتر چند مدرک مستدل آوردم!

کدوم از کدوم ارزون تره ؟ سونی از کانن یا کانن از سونی ؟
    $749.00 = Sony Alpha SLTA55V
    $629.00 = Canon EOS 550D
    منبع آمازون

این حرف مصداق اظهارات برندیه و از اساس دچار اشتباهه .
    باز هم میگم در حال حاظر بهترین تولید کنندگان دوربین DSLR در جهان کانن و نیکون هستند
    بی شمار دلیل هم دارم(اگر همچنان مشتاق دلایلم بودید در خدمتم)
    اساسا اشتباه وقتی رخ میده که شما چشمت رو ببندی و بخوای جلوی هر نظر مخالفی بایستی

از چه نظر دردسر نگهداریشون کمتره ؟
    از این نظر که هر وقت هر لنزی خواستی از اولین مغازه نه، از دومی میتونی بخری
    لوازم جانبی نقل و نبات ریخته همه جا
    در مورد تعمیرات، قطعات همه جا موجوده و تعمیر کار هم وجود داره
    اگر قصد فروش داشته باشی معمولا در کوتاه ترین زمان فروخته میشه
    لوازم دست دوم به وفور یافت میشه
    دیگه چی میخوای؟
    ویرایش توسط beh_b7 : Wednesday 10 August 2011 در ساعت 02:21
    ashkan 78 تشکر می‌کند.
    بهنام خامنه
    Canon 5DSR,6D / EF 50mm f1.4 - EF 85mm f1.8

كاربر فعال beh_b7 آواتار ها
    تشکر کرده
    1239

آقا سهیل اونی که زیاده لنزه شما باید بودجه تون رو مشخص کنی تا بشه بگیم چی بخری بهتره
    وگرنه تو لیست های دوستان لنز از 250 دلار هست تا چند صد دلاری همه هم در جایگاه خودشون خوبن

------

نقل قول نوشته اصلی توسط saeyd_skw@yahoo نمایش پست ها
    من مدتها با دوربین آنالوک ارزان قیمت زنیت 122 کار میکردم ، برای همه کار هایی که من لازم داشتم خوب و کیفیت عکسهاش هم عالی بود .
    چند هفته پیش تصمیم گرفتم یه دوربین دیگه بگیرم کلی پرس و جو در مورد hs20 گرفتم همه چیزش بنظر خوب میومد من هم خریدم . امکاناتش خوب بود ولی کیفیت عکسش من را نا امید کرد .
    خودم داشتم روی D3100 و 1100D فکر میکردم .
    تو بازار میگن 1100 را بخر ، تو سایت بنظر میرسه کیفیتش از 3100 بیشتر باشه ولی از نظر ابعاد سنسور ظاهرا 3100 یکمی بزرگتر باشه و امتیاز بیشتری هم نسبت به 1100 بهش داده شده .
    اصلا این دوتا کیفیت مناسبی دارند ؟
    دوست عزیز اون قضیه سایز سنسور رو فراموش کنید اونقدر ناچیزه که قابل اعتنا نیست،
    حرف بازاری ها رو هم گوش نکنید،
    هر دو دوربین های خوب هستند فکر کنم بهترین راه اینه که برید هر دو تا رو از نزدیک ببینید کمی باهشون کار کنید هر کدوم به نظرتون خوش آیند تر بود اون رو بخرید
    در نهایت اونچه من در بررسی ها دیدم D3100 خیلی جزئی خروجی بهتری داشت
    اگر هم قصد افزایش بودجه دارید میتونید به 550دی کانن هم فکر کنید 5100 نیکون رو توصیه نمیکنم 7000 نیکون هم خیلی اختلاف قیمت بالایی داره اما از همشون بهتره

من یک لنز تله 300 نیکون قدیمی مال دوربین E1 بوده دارم آیا روی 3100 میشه نصبش کرد ؟
    آیا با این بدنه ها میشه عکسهای آتلیه گرفت (کیفیت لازم را دارند) ( محض اطلاع خودم )
    اینکه نصب میشه یا نه نمیدونم اما کیفیتش نباید زیادم بد باشه
    ویرایش توسط beh_b7 : Wednesday 10 August 2011 در ساعت 02:19
    بهنام خامنه
    Canon 5DSR,6D / EF 50mm f1.4 - EF 85mm f1.8

كاربر جديد
    تشکر کرده
    2

با سلام
    بنظر شما 1100 یا 3100 بگیرم با یه لنز بهتر یا 550 با لنز خودش

كاربر همراه
    تشکر کرده
    287

نقل قول نوشته اصلی توسط beh_b7 نمایش پست ها
    آقا سهیل اونی که زیاده لنزه شما باید بودجه تون رو مشخص کنی تا بشه بگیم چی بخری بهتره
    وگرنه تو لیست های دوستان لنز از 250 دلار هست تا چند صد دلاری همه هم در جایگاه خودشون خوبن
    توی پست 2330 بودجه رو عرض کردم:

نقل قول نوشته اصلی توسط soheil1986
    نهایتا باز هم از دوستان خواهش میکنم هر کس دو ست کامل (بدنه + دو یا سه لنز که از 18 تا 300 میلیمتر رو پوشش میدن) رو معرفی کنه:

اول : توی کلاس entry-level : تا 900 دلار
    دوم: توی کلاس بعد entry-level (نمیدونم لغت درستش چیه): تا 1600 دلار

ممنون میشم

كاربر فعال persian.boy آواتار ها
    تشکر کرده
    4662

با درود دوباره خدمت بهنام عزیز

بنده حرفم رو تحیح نکردم بلکه به کلام طنز گفتم اگر به قول شما زیاد هم نباشه کم که هست!
    اینگونه نیست .خروجی خام این دو دوربین ، جز در کنتراست بهتری که از سوی 550d شاهدیم ، تفاوت دیگه ای ندارند . در مورد جزییات هم تنها در موردی صحبتتون می تونه صحیح باشه که منظورتون رزولوشن باشه . این رزولوشن هم دیگه خودتون بهتر می دونید که تنها توی چاپ های بزرگ تاثیر داره و با وجود تفاوت 2 مگاپیکسلی ، اونجا هم زیاد به چشم نخواهد آمد .

من هیچ وقت سنسور رو بررسی نمیکنم اونچه به دست شما میرسه خروجی دوربین هستش!
    اصل کار در مقایسه ی دو دوربین ، باید مقایسه ی نمونه ی خام سنسور دو مدل باشه .

مقایسه میزان نویز صد در صد نمودار ها رو در حالت راو مشاهده کنید فکر کنم در مقادیر نویز نتایج به نفع کانن است
    خیر . نشانگر رو بر روی مستطیل های کنتراستِ kodak gray scale ببرید تا ببینید نویز a55 کمتره .

بحث سر چند تا دوربینه هدف هم فقط اینه که یه علاقه مند رو راهنمایی کنیم تا یکسال دیگه نگه کاش اون موقع فلان چیز رو میخریدم
    قطعا همین طوره . مگه من گفتم شما هدف دیگه ای دارین ؟ خود من هم کانن و نیکون رو بیشتر توصیه می کنم چونکه طیف لنز گسترده تری براش موجوده ولیکن دلیل هم نمیشه که بیام بی جهت یکی از بهترین خلاقیت ها و یک از با کیفیت ترین محصولات سونی (a55) رو ضعیف تر از آنچه هست نشون بدم .

اساسا اشتباه وقتی رخ میده که شما چشمت رو ببندی و بخوای جلوی هر نظر مخالفی بایستی
    بستگی داره که نظر مخالف چی باشه . شما دارید از یک دیدگاه برندی دفاع می کنید که نه تنها بنده ؛ بلکه خیلِ عظیمی از دیگر کاربران هم با اون مخالف هستن . نیاز نیست که بنده جلوی چیزی بایستم تا نادرستی اظهارات محترم شما ثابت بشه . همین کانن که دارین ازش دفاع می کنید ، توی سال 2010 ، Mid Range ی که بیرون داد چه جایگاهی کسب کرد ؟ 60D که اونقدر با هیاهو به میدون اومد ، مقابل حریف نیکونی و پنتاکس و سونی چه برتری ای از خودش نشون داد ؟ بعدش مگر برتری یک برند فقط از DSLR به دست میاد ؟ کانن و نیکون با این همه اسم و رسم توی رده ی SLR LIKE و هیبرید واقعا چه جایگاهی دارن ؟ مگر همین سونی و فوجی نیستن که بازار 500 تا 800 تومن رو تسخیر کردن ؟ الان توی این رده ، کانن جز G12 واقعا چه مدل درخوری رو معرفی کرده ؟ همین G12 هم وقتی می ذاریمش کنار هیبرید های اولیمپس و پاناسونیک و سونی ، واقعا از هر نظر کم میاره . توی سطح کامپکت هم که وارد میشیم ، اوضاع از اینم برای کانن و نیکون بدتر میشه .
    آدم نباید به صرف اینکه یک برند فروش بیشتری داره ، اونو عَلَم کنه و بقیه رو زمین گیر نشون بده . ما که اینجا کاسب و دلال نیستیم که بخوایم بر اساس فروش و این جور فاکتور ها نظر بدیم . اون بنده خدایی که قراره از ما واسه خریدش استعلام بگیره هم توقعش همینه .

از این نظر که هر وقت هر لنزی خواستی از اولین مغازه نه، از دومی میتونی بخری
    لوازم جانبی نقل و نبات ریخته همه جا
    در مورد تعمیرات، قطعات همه جا موجوده و تعمیر کار هم وجود داره
    اگر قصد فروش داشته باشی معمولا در کوتاه ترین زمان فروخته میشه
    لوازم دست دوم به وفور یافت میشه
    دیگه چی میخوای؟
    مگه سونی چیزی غیر از این ارایه میده ؟ اروپا رو مثال نمی زنم . کاری با پایتخت ایران هم ندارم . توی شهر اصفهان ، نمایندگی های رسمی سونی بیشتره یا کانن ؟ این که شما توی هر دکه ای می تونی دوربین کانن رو پیدا کنی که نشد مزیت ... برای مثال توی بازار پرینتر ، تقریبا سوپر مارکت ها هم دیگه دارن HP می فروشن ولی آیا این دلیل میشه که کانن پرینترش ضعیفه یا اینکه نگهداریش دردسر داره ؟ لذا بنده توضیحاتتون درباره ی گارانتی و تعمیرات و مراکز فروش رو به هیچ وجه قبول ندارم . تنها بخشی از صحبتتون که مورد پذیرش منه ، قدرت مانور بیشتر کانن و نیکون در بحث خرید و فروش لوازم دست دومه . این رو هم خودم اضافه می کنم که تنوع لنز این دو برند بسیار بیشتر از سونی یا هر برند دیگه ایه . در واقع بنده با این تغییراتی که در دلایلتون دادم ، می تونم قدرت مانور بیشتر در برند های کانن و نیکون رو بپذیرم .
    ببینید ، بنده با مفهومی که می خواین در این باره برسونید مشکلی ندارم . مشکل من با دلایل و طرز توضیح مطالبه . در مورد پیشنهاد دوربین هم ، من با 550D یا D5100 بسیار بیشتر از SLT های سونی موافقم ولی همون طور که قبلا گفتم ، نمیام و با بد جلوه دادن یک برند و با کاستن از اعتبار خروجی یک مدل ، حرفمو به کرسی بشونم . باور کنید برای پیشنهاد دادن کانن و نیکون اینقدر دلیل کافی وجود داره که نخوایم به توضیحات این چنینی متواسل بشیم .

با آرزوی بهترین ها
    پسر پارسی
    Moty، I.Givili، data و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال persian.boy آواتار ها
    تشکر کرده
    4662

نقل قول نوشته اصلی توسط soheil1986 نمایش پست ها
    باز هم از دوستان خواهش میکنم هر کس دو ست کامل (بدنه + دو یا سه لنز که از 18 تا 300 میلیمتر رو پوشش میدن) رو معرفی کنه:

اول : توی کلاس entry-level : تا 900 دلار
    دوم: توی کلاس بعد entry-level (نمیدونم لغت درستش چیه): تا 1600 دلار

ممنون میشم
    درود بر شما
    فکر کنم بشه 550D رو با لنز 135-18 حدود 1020$ تهیه کنید (اگر اشتباه نکنم ADORAMA چنین قیمتی زده بود) . اگر با این ترکیب موافقید ، بگید تا با 600 تومن باقی مونده هم یک تله ی مناسب برای پر کردن رنج تا حدود 200 یا 300 بهتون معرفی کنیم .

با سلام
    بنظر شما 1100 یا 3100 بگیرم با یه لنز بهتر یا 550 با لنز خودش
    بنده ترکیب D3100 با 105-18 رو بیشتر از 550D با 55-18 می پسندم .

با آرزوی بهترین ها
    پسر پارسی
    data و soheil1986 تشکر می‌کنند.

كاربر فعال M. Beyrami آواتار ها
    تشکر کرده
    9860

درود بر شما
    فکر کنم بشه 550D رو با لنز 135-18 حدود 1020$ تهیه کنید (اگر اشتباه نکنم ADORAMA چنین قیمتی زده بود) . اگر با این ترکیب موافقید ، بگید تا با 600 تومن باقی مونده هم یک تله ی مناسب برای پر کردن رنج تا حدود 200 یا 300 بهتون معرفی کنیم .

بنده ترکیب D3100 با 105-18 رو بیشتر از 550D با 55-18 می پسندم .

با آرزوی بهترین ها
    پسر پارسی
    سلام
    وقتی ایشان میخواهند اولین تجربه را با dslrداشته باشند نیازی به خرید لنز های گران و مختلف ندارند ! اگر دارند هم باید با دید باز و شناخت خود به این نتیجه برسند . نه اینکه ما لیستی از لنز هارا معرفی کنیم که این ها را بخر بدردت می خورد!
    شما همان 550دی را با لنز کیت 18-55 تهیه کنید و اگر خیلی به تله علاقه دارید یک 55-250 هم اضافه کنید به لیست خریدتان!
    با همین ها و خرج کمتر شروع کنید به کسب تجربه و کشف علایق اصلی عکاسی تان ..
    بعد ها که نیاز خود را بهتر شناختید و درک کردید خودتان میتوانید تشخیص دهید که چه لنزی نیازتان را برطرف میکند.
    ممنون
    I.Givili، Miri و soheil1986 تشکر می‌کنند.
    مسعود بیرامی
    Jhowan photography

كاربر همراه
    تشکر کرده
    287

درود بر شما
    خیلی ممنونم از پیشنهادتون. فقط من الان یه کم گیج شدم. در مورد Entry-Level و Pro.
    الان این 550D توی کدوم کلاسه؟ اگه توی دومیه قطعا میشه جزو گزینه های من ولی اگه Entry Level باشه همون سونی A33 قیمت مناسبتری داره و به طریق مشابه و با اندکی قیمت بالاتر سونی A55.

ببینید من الان واقعا راجع به اصرار دوستان به کنون و نیکون گیج شدم. سیستمی (بدنه + دو یا سه عدد لنز از 18 تا 300) که در این دو برند حدود 1600 دلار درمیاد رو تو سونی میشه با 800 دلار خرید. من قبلا هم عرض کردم که مشکل نبود نمایندگی رو موقتا در نظر نگیرید. برای شخص من که قبلا هم گفتم آماتور هستم و احتمال کمی داره که خیلی حرفه ای بشم، حتی وجود 300 تا لنز برای کنون یا نیکون در مقابل مثلا 100 لنز برای سونی، مزیت چندان چشمگیری نیست، اقلا به قدری نیست که بخوام دو برابر هزینه کنم. قطعا از همون 100 تا لنز، هر دو سه سال یه بار دو سه تا لنز مناسب با قیمت مناسب برای من هم پیدا میشه (تازه با فرض اینکه من دو سه سال یه بار لنزهام رو عوض کنم).

آقا بهنام عزیز، حتی با این فرض که اصلا هیجکس در ایران دوربینهای غیر از کنون و نیکون رو تعمیر نمیکنه، باز هم اولویت (اقلا برای من) با این دو نیست. توی همین مثال بالا، حتی اگه فرض کنیم کلا دوربین A33 (یا A55) من، نابود هم بشه، من میرم یه دونه نوش رو میخرم. حالا یا دقیقا همون رو یا مدل به روز شده همون رو (بازهم نمیشه 1600 دلار).
    در مورد کیفیت کلی دوربین، سایت Dpreview امتیاز نسبتا خوبی به این دوربین داده.

نهایتا ممنون میشم که یکی از دوستان دوربین های Entry-Level و نیز Pro های کنون و نیکون (و در صورت امکان سایر برندها) رو خلاصه وار لیست کنه. شابد من از این اشتباه دربیام. توی Dpreview و در قسمت Advanced Search تمام دوربین های توصیه شده دوستان، در یک کلاس، و هم کلاس با Sony A33/55 و Pentax K-r/K-x هستند. البته اونجا اشاره ای به Entry Level و Pro نکرده. Nikon D7000، Canon 7D و Pentax K5 در کلاس بعدی هستند (البته تمام فول فریم ها هم در همین کلاس هستند که همین من رو به شک انداخته که شاید این تقسیم بندی درستی نیست. هرچند که از چنین سایتی بعیده)
    ویرایش توسط soheil1986 : Wednesday 10 August 2011 در ساعت 16:16

كاربر بسیار فعال Madjidm آواتار ها
    تشکر کرده
    7162

برای شخص من که قبلا هم گفتم آماتور هستم و احتمال کمی داره که خیلی حرفه ای بشم
    اگر سخن فوق تعارف نباشه و جدی گفته شده است دوربینهای کامپکت با کیفیت خروجی بالا پیشنهاد بهتریست.
    شاهین اکبری، M. Beyrami، Miri و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    گزینه تشکر برای عکس خوب است نه عکاس آشنا!
    در باره من،

سلف پرتره ،
    گالری.