صفحه 244 از 1201 نخستنخست ... 144 194 234 240 241 242 243 244 245 246 247 248 254 294 344 744 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 2,431 تا 2,440 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر فعال bahri-d آواتار ها
    تشکر کرده
    263

البته تنها فاکتور فاصله کانونی تعیین کننده نیست بلکه باید قابلیتهای دیگشم در نظر بگیرید . تو همین کنون هم لنز 70-300 رو میتونید با حدود 300 400 تومن خریداری کنید 1.5 میلیونم میشه سری L رو خرید. لنزهای سونی که نام میبرید نسبت به کنون و نیکون تو یه رده هستن؟

كاربر همراه
    تشکر کرده
    287

نقل قول نوشته اصلی توسط idin.offline نمایش پست ها
    سهیل عزیز فکر می کنم کمی این انتخاب بادی برای شما دارد وارد فاز طولانی و بیهوده ای می شود.بنده داشتم پست های اخیر شما را چک می نمودم و مشاهده کردم هر باز به سوی برندی خاص (گاهی SLR like و گاهی DLSR)کیشده می شوید که تعدادی از آن ها از شما نقل می کنم :
    ممنون از وقتی که گذاشتید. انتخاب جسته گریخته از عرائض بنده و در کنار هم چیدن آنها، از نگاه بنده، دلیلی بر کشیده شدن به سمت برند خاصی نیست. یک جمله، فقط در متنی که به کار میرود مفهوم درست و مشخص خود را دارد. البته در این باب میشه ساعتها بحث کرد که شخصا تمایلی ندارم.

در هر صورت من فکر میکنم این بحث دارد وارد سیکل بیهوده ایم میشود.من و بسیاری از دوستان نظرات زیادی خدمت شما عرض کریدم و گاها به تحلیل یک برند و یک دوربین پرداختیم اما حال بعد از این همه صحبت شما میفرمایید :
    بازهم ممنون. قطعا هیچکس تمایلی به حرکت در یک سیکل بیهوده رو نداره. تحقیقا تمام پیشنهادهایی که به بنده شد از دو برند بود که من سعی در فهم دلیلش داشتم. با توجه به تفاوتهای موجود بین تمام برندها و بیان شرایط شخص خودم (که منجر به رفع برخی محدودیتها میشه)، احساس میکنم بیشتر پیشنهاد برند دریافت کردم تا دوربین. شاید هم من اشتباه میکنم. ولی در نهایت من میخوام مبلغی در حدود 1000 تا 1500 دلار خرج کنم و سعی میکنم بهترین خرید رو داشته باشم.

ببینید دوست عزیز اینکه 550D در چه رده ای قرار میگیرید آیا در ماهیت قضیه تفاوتی ایجاد میکند ؟آیا اگر دوستان تایید کنند که در رده ی Entry-Level میباشد عکس های شما از کیفیت بالایی بر خوردار میشوند ؟ دوست عزیز منطق شما برای رد و انتخاب یک برند بار ها عوض شده است.یک بار برای هزینه ، بار دیگر برای لنز و یک بار داشتن و عدم وجود لرزشگیر و حال که میفرمایید اگر Entry-Level در سبد خریدتان جایی ندارد.دوست عزیز دوربین هایD5100و با 550D هر دو به طور کلی در دسته Entry -Level ها قرار میگیرند( با اینکه شخصا با این نوع تقیسمات مخالف هستم)فکر میکنم شما برای با این نوع نگرش نهایتا خرید مناسبی را انجام ندهید ، شما هر بار به یک پیج ریویو سر میزنید و بلا فاصله نحت تاثیر قرار میگیرید.من فکر میکنم دوستان گزینه های مناسبی را در اختیار شما قرار دادند و حا دیگر تصمیم گیری با شخص شما می باشد.ببنید کدام یک از این قابلیت های دوربین ها بیشتر برای شما کاربردی خواهد بود و خود را خیلی درگیر اینکه یک دوربیت در چه رده ای قرار میگیرد نکنید.
    در این مورد هم، با توجه به اینکه پاسخ احتمالی بنده منجر به ادامه حرکت در سیکل باطل میشه، فقط از شما تشکر میکنم.

از تمام دوستانی هم که احیانا چنین برداشتی از عرائض بنده داشتند، عذر میخوام.

كاربر فعال persian.boy آواتار ها
    تشکر کرده
    4662

نقل قول نوشته اصلی توسط bahri-d نمایش پست ها
    البته تنها فاکتور فاصله کانونی تعیین کننده نیست بلکه باید قابلیتهای دیگشم در نظر بگیرید . تو همین کنون هم لنز 70-300 رو میتونید با حدود 300 400 تومن خریداری کنید 1.5 میلیونم میشه سری L رو خرید. لنزهای سونی که نام میبرید نسبت به کنون و نیکون تو یه رده هستن؟
    درود

ابتدا باید این توضیح رو بدم که همواره برای من ، کیفیت در اولویته و تا این لحظه حتی یک بار هم نشده که کیفیت رو فدای چیز دیگری کرده باشم . من یه زایس برای تله-واید و یه سری G سونی (اگر در دسته اش اشتباه نکرده باشم) واسه تله فتو زوم انتخاب کردم . چون اینجا محلّ مناسبی نیست و کمی بی ربطه ، بنده فقط تله-وایدی که پیشنهاد دادم رو مقایسه می کنم . در مورد Sony 70-300 هم اگه خواستین ، در جای خودش مطرح کنید تا بررسی های لازم انجام بشه . می پردازم به مقایسه ؛

لنز 80-16 زایس رو با 85-15 کانن مقایسه می کنم که با هم در یک رده ی قیمت و رنج قرار می گیرن . Distortion هر دو لنز تقریبا مشابهه و فرقی با هم ندارن . ولی Vignetting در 80-16 کمی بهتر کنترل شده . رزولوشن هم در این دو مدل اندکی به نفع 85-15 هست . البته من در نتیجه گیزی نهایی PZ دیدم که به کیفیت اپتیکی و مکانیکی جفتشون امتیاز مشابهی داده اما فاکتور کارایی در برابر قیمت رو در حدّ نیم ستاره به نفع زایس فرض کرده . من شخصا هم این دو لنز و هم مدل 85-16 نیکونی رو در یک سطح می بینم و هر 3 تاشون از نظر من فوق العاده هستن . امیدوارم پاسخم مناسب بوده باشه .

با آرزوی بهترین ها
    پسر پارسی
    I.Givili، ehsan+، Miri و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه I.Givili آواتار ها
    تشکر کرده
    1572

سهیل جان اصلا بنده قصد نداشتم که غیر مستقیم شما را وادار کنم که سخنان خود را ایراد نکنید .اما فکر میکنم کمی از وسواستان بکاهید و هر برندی که که بیشتر میپسندید(دلتان با آن است)را خریداری کنید.تفاوت و فاصله ی برند ها هم آنقدر نمیباشد که از لحاظ روانی و فکری خو را درگیر کنید.
    ویرایش توسط I.Givili : Wednesday 10 August 2011 در ساعت 20:30
    Persian، M. Beyrami، Madjidm و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    287

ممنون از همه.

جمع بندی من در حال حاضر پیشنهاد persian.boy در پست 2354 هست. اگر امکان داره نام کامل لنز 135-18 مدنظرتون رو هم به من بگید + نام کامل لنز تله که بعدا مجبور نشم دوباره خیلی بگردم.

البته من سعی میکنم اطلاعاتم رو درباره لنزهای سایر برندها کمی بیشتر کنم. چون حدود 2 یا 3 ماه دیگه قصد خرید دارم. اگه به نتیجه خاصی رسیدم باز هم مزاحم میشم.

با تشکر

كاربر جديد
    تشکر کرده
    14

با سلام دوستان مطالب مفیدی درباره فوجیhs20 وnikonD3100نوشته بودند.میخام بدونم مورد من کدوم بهتر جواب میده؟؟
    من از طرفی میخام عکسام بسیار باکیفیت و بدون نویز باشه که تا اینجا نیکون بهتره!!اما میخام بدنم برای گرفتن عکس پرتره حرفه ای و ماکرو ی خیلی خوب اینجور نشه که بخام تا چند سال نیکون رو گوشه اتاقم نگه دارم تا بودجم به لنز خوب برسه !!!!اونوقت آیا فوجی جواب بهتری نیست؟؟؟؟؟؟
    لطفا منو از سردر گمی نجات بدین؟؟:confused:

تشکر کرده
    263

همه لنز ها گرون نیستن . میتونید یه 70-300 تامرون یا سیگما بگیرید که هم زوم خوبی دارن و هم ماکرو هستن . درسته کیفیت عکساشون چنگی به دل نمیزنه ولی بهتر از slrlike هست و یا با کمی هزینه بیشتر یه سیگما 17 70 2.8 بگیری که باز هم لنز کاملیه و کیفیت قابل قبولی بهتر از لنز کیت خود دوربین داره .
    PEDRAM8755 تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    14

یعنی درست متوجه شدم؟!که nikonبدون لنز خوب پرتره و ماکرو در حد قابل قبول نمیتونه بگیره!!!!
    حالا این لنزایی که میگین چند قیمته؟؟

كاربر فعال ehsan+ آواتار ها
    تشکر کرده
    1367

نقل قول نوشته اصلی توسط PEDRAM8755 نمایش پست ها
    یعنی درست متوجه شدم؟!که nikonبدون لنز خوب پرتره و ماکرو در حد قابل قبول نمیتونه بگیره!!!!
    حالا این لنزایی که میگین چند قیمته؟؟
    بزای پرتره میتونید از لنز کیت دوربین(18-55) استفاده کنید اما کیفیتش در حد لنزهای میلیونی دوستان نیست اما باز هم خوب هست و کار راه انداز.
    برای ماکرو میتونید از فیلتر کلوزآپ استفاده کنید و یا از تکنیک لنز معکوس.
    PEDRAM8755 تشکر می‌کند.
    در مملکتی که امضا حتما باید خط خطی باشه و یا اشکال هندسی داشته باشه و نمیشه اسم و فامیلت رو با دست خط خودت به عنوان امضا بنویسی ،نمی دونم چه امضایی بذارم پس انگشت میزنم

تشکر کرده
    263

سیگما 70 300 حدود 250 تومن
    تامرون 70 300 حدود 200 تومن
    سیگما 17 70 حدود 350 تومن شاید هم 400 تومن
    کنون 50 f1.8 برای پرتره حدود 120 تومن
    _MG_1109-1.JPG_MG_0960-1.JPG
    اینارو با سیگما 70 300 گرفتم که فکر کنم هر چی باشه از SLRLIKE ها بهتره . ولی فوکوس خیلی دقیق و سریعی نداره اما این لنز به نظرم یه مکمل کار راه بندازه برای اینکه از نظر امکانات از slrlike ها سر باشه .