صفحه 278 از 1201 نخستنخست ... 178 228 268 274 275 276 277 278 279 280 281 282 288 328 378 778 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 2,771 تا 2,780 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر جديد
    تشکر کرده
    107

نقل قول نوشته اصلی توسط شاهین اکبری نمایش پست ها

يعني فرداي روز اگر دوربيني معرفي شد با 19 نقطه AF كه تمامش كراس تايپ بودند هيچ تضميني وجود ندارد كه به خوبي 7D عمل كند.
    البته این حرف شما قطعا به این معنی نیست که 7d بهترین و کامل ترین دوربین از نظر فکوس هست.چون همین الان هم دوربینهایی هستند حتی در همین برند کانن که بهتر از 7d عمل میکنند.ولی خوب قیمتشان خیلی بالاتر هست.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    107

نقل قول نوشته اصلی توسط lamagra نمایش پست ها
    18-105 مشکلی از بابت دقت فوکوس نداره.اما مقداری کندتر از 85-15 عمل میکنه همینطور کیفیت اپتیکی پایینتری داره(برای مثال شارپنس پایینتر و فلر بسیار بیشتر نسبت به 85-15) .واید کمتر داره و در آخر کیفیت ساخت پایینتر.
    بزرگترین نگرانی من از لنز 105-18 مونت پلاستیکی آن هست.و گرنه از لحاظ کیفت اپتیکی و دیگر مسائل در سطح نسبتا قابل قبولی هست.

نقل قول نوشته اصلی توسط m.daneshpayeh نمایش پست ها
    با سلام
    زیاد درمورد کلاس بندی و انتخاب از روی کلاس با دوستان موافق نیستم (نه اینکه با انتخابشون موافق نباشم)
    بنظر من این سه دوربین در یک کلاس قرار دارند (کراپ). حالا در یکی سیستم فکوس بهتری قرار گرفته بدنه محکمتری دارد و خوب پول بیشتری هم باید در قبالش بپردازید. اما تفاوت بین اینها ممکن است هیچ استفاده ای برای شما نداشته باشد.
    من پیشنهاد دیگری دارم، گزینه 1 و 3 خیلی نزدیک هم هستند اما گزینه دو کمی متفاوت است شما در صورت انتخاب گرینه 2 کیفیت خوبی روی رنج تله (تله نچندان بلند) بدست می آورید اما کیفیت رنج واید تا تله را از دست میدهید. در صورت انتخاب گزینه های 1 و 3 و خرید یک تله ارزان مثل 55-250 کنون یا 55-300 کنون میتوانید لنز زوم نرمال خوب و تله ای با کیفیت مورد قبول داشته باشید. این بستگی به نوع عکاسی شما دارد.
    در مورد گیجی فکوس فکر میکنم به لنز 17-70 مربوط است، ماکرو بودن و ...
    لنزهای تله ایی که نام بردید را چندان نمیپسندم.ترجیح میدهم لنزی را دیر تر بخرم ولی اگر خریدم لنزی بی حرف و حدیث بخرم.در مورد گیجی فکوس هم تا حدودی حق با شماست مشکل از 70-17 سیگما هست ولی بدنه قدیمی 350d هم بی تاثیر نبود.چون همان زمان که این لنز را داشتم بر روی دوربین40d یکی از دوستان عملکردی به مراتب بهتر داشت.
    ویرایش توسط omid22 : Friday 28 October 2011 در ساعت 19:42
    Miri تشکر می‌کند.

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

نقل قول نوشته اصلی توسط m.daneshpayeh نمایش پست ها
    با سلام
    زیاد درمورد کلاس بندی و انتخاب از روی کلاس با دوستان موافق نیستم (نه اینکه با انتخابشون موافق نباشم)
    بنظر من این سه دوربین در یک کلاس قرار دارند (کراپ). حالا در یکی سیستم فکوس بهتری قرار گرفته بدنه محکمتری دارد و خوب پول بیشتری هم باید در قبالش بپردازید. اما تفاوت بین اینها ممکن است هیچ استفاده ای برای شما نداشته باشد.
    جناب دانش پایه با این حسابی که شما فرمودید 1دی ایکس هم با 1000 دی فرقی نداره چون هر دو دوربینن!در موردتفاوتهایی که ممکنه استفاده ای نداشته باشه همیشه این فرض وجود داره که ممکنه استفاده داشته باشه! این منطق شما هیچ توصیه خاصی رو نمیرسونه و نمیشه نتیجه خاصی از اون گرفت.
    m.daneshpayeh و M.Barani تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

نقل قول نوشته اصلی توسط lamagra نمایش پست ها
    جناب دانش پایه با این حسابی که شما فرمودید 1دی ایکس هم با 1000 دی فرقی نداره چون هر دو دوربینن!در موردتفاوتهایی که ممکنه استفاده ای نداشته باشه همیشه این فرض وجود داره که ممکنه استفاده داشته باشه! این منطق شما هیچ توصیه خاصی رو نمیرسونه و نمیشه نتیجه خاصی از اون گرفت.
    فرق که حتما دراند جناب احمدی همچین چیزی نگفتم یکی کراپ یکی فول فریم ...
    ولی بنظر من 7000دی با دی7 تفاوتی ندارد که در دو کلاس مجزا قرار گیرد اصولا اگر چنین کاری کنیم باید هر دوربین را در یک رده قرار دهیم و به تعداد هر بدنه یک کلاس داشته باشیم. برای مثال همین دو بدنه 600دی و 7دی هر دو یک سنسور با یک کراپ دارند. هر دو از یک لنز استفاده میکنند. یکی امکانات بهتر با قیمت بالاتری دارد. امکانات بهتر نه متفاوت. تفاوت به اندازه کراپ و فول فریم نیست.
    ممکن است امکانات 7دی برای شما لازم باشد خوب هزینه بیشتر انرا هم میدهید ممکن است نیازی به انها نداشته باشید (مثلا برای پرتره) پس دی550 ارزانتر را با لنزی بهتر انتخاب میکنید. در حالت دوم آیا شما بدنه‌ا‌ی با کلاس پایینتر دارید؟ هر دو برای شما یکی خواهند بود.
    زمانی سایتها بدنه ها را به Entry Level و Full Frame تقسیم میکردند ولی بتازگی ظاهرا تقسیم بندیهای زیادی بتعداد بدنه ها بوجود آمده.

دی1000 Entry Level
    دی600 Advanced Entry Level
    دی60 A little above Advanced Entry level
    دی7 More than A little Above Advanced Entry Level
    دی7 مارک 2 ؟؟؟
    lamagra و M.Barani تشکر می‌کنند.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

نقل قول نوشته اصلی توسط omid22 نمایش پست ها
    لنزهای تله ایی که نام بردید را چندان نمیپسندم.ترجیح میدهم لنزی را دیر تر بخرم ولی اگر خریدم لنزی بی حرف و حدیث بخرم.در مورد گیجی فکوس هم تا حدودی حق با شماست مشکل از 70-17 سیگما هست ولی بدنه قدیمی 350d هم بی تاثیر نبود.چون همان زمان که این لنز را داشتم بر روی دوربین40d یکی از دوستان عملکردی به مراتب بهتر داشت.
    فقط جهت خالی نبود رنج عرض کردم. بعد از تهیه بودجه میتوان این لنزها را براحتی با 70 80 تومن زیر قیمت فروخت و لنز مورد نظر را تهیه کرد.
    نظر من هم مثل دوستان دی7 با 15-85 است. حالا اگر در گزینه دوم امکان تهیه لنز 70-200 2.8 بود میشد به آن فکر کرد.
    omid22 تشکر می‌کند.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

تمام مواردی که فرمودید همین رده بندی دوربینهاست.تفاوت در امکانات رده ها رو به وجود آورده.مثال کراپدارهای کنون با یک سنسور هم دقیقترین مثال در تائید همین موضوع هست.همگی یک سنسور ولی کارایی متفاوت.که البته یکی از بهترین کارهایی است که شرکتها انجام میدن.میشه یک بدنه 18 م پ رو با قیمت 550دی و یا 7دی در اختیار داشت(صرفه نظر از بحث امکانات).
    m.daneshpayeh، M.Barani و Miri تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر فعال beh_b7 آواتار ها
    تشکر کرده
    1239

1-nikon d7000+18-105 nikor+50 mm f1.8+flash
    2-canon 550d kit+70-200 f4 is
    3-canon 7d +15-85
    ...ژانری هم که در آن فعالیت میکنم مستند اجتماعی و عکاسی خبری گاهی هم منظره هست...
    ...اگر گزینه 1یا 3 را انتخاب کنم باید تا مدت زیادی قید خرید لنز تله را بزنم .حال با این تفاصیل کدام گزینه به نظرتان منطقی تر هست؟
    البته این را اضافه کنم که من عکاسی خبری را به صورت گاهگاه و موردی انجام میدهم یعنی سرعت بدنه برایم اولویت نخست نیست.
    دوست عزیز گویا بیشترین کاربری شما اجتماعی ست(که لنز مرسومش 24-70 است) و منظره (لنز واید میخواهد)
    قط متوجه نشدم تله به چه کارتون میاد؟ اگر منظورتون کار خبریست که خووووب گفتید اولویت چندانی براتون نداره
    نهایتا به نظرم، با کمی تخفیف 15-85 به خوبی از پس هر سه کار بر میاد
    پس 7d+15-85 عالی خواهد بود
    یک بدنه عالی با یک لنز جواهر
    بخرید و لذت ببرید
    بهنام خامنه
    Canon 5DSR,6D / EF 50mm f1.4 - EF 85mm f1.8

كاربر فعال beh_b7 آواتار ها
    تشکر کرده
    1239

1-nikon d7000+18-105 nikor+50 mm f1.8+flash
    2-canon 550d kit+70-200 f4 is
    3-canon 7d +15-85
    ...ژانری هم که در آن فعالیت میکنم مستند اجتماعی و عکاسی خبری گاهی هم منظره هست...

البته این را اضافه کنم که من عکاسی خبری را به صورت گاهگاه و موردی انجام میدهم یعنی سرعت بدنه برایم اولویت نخست نیست.

دوست عزیز گویا بیشترین کاربری شما اجتماعی ست(که لنز مرسومش 24-70 است) و منظره (لنز واید میخواهد و دوتا پای قوی)
    فقط متوجه نشدم تله به چه کارتون میاد؟ اگر منظورتون کار خبریست که خووووب گفتید اولویت چندانی براتون نداره
    نهایتا به نظرم، با کمی تخفیف 15-85 به خوبی از پس هر سه کار بر میاد
    پس 7d+15-85 بهترین خواهد بود
    یک بدنه عالی با یک لنز جواهر
    بخرید و لذت ببرید
    omid22 تشکر می‌کند.
    بهنام خامنه
    Canon 5DSR,6D / EF 50mm f1.4 - EF 85mm f1.8

كاربر فعال ahmad.abaee آواتار ها
    تشکر کرده
    3154

نقل قول نوشته اصلی توسط msms نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من قبلا دوربین فیلمی وکامپک کنون داشتم و به تازگی میخوام وارد دنیای slr دیجیتال بشم،در ضمن شغلم عکاسی نیست ولی زیاد مسافرت میرم و همیشه دوربینم همرام،دوربین را برای عکاسی از جاهایی که میرم(منظره،طبیعت،حیوانات، رندگان...) همچنین خانوادگی (پرتره،دسته جمعی...) میخوام با توجه به بودجه که دارم و مطالبی که تو این سایت خوندم دو مدل بدنه رو پسندیدم:
    1-D7 CANON
    2-D7000 NIKON
    لطفا من رو تو انتخاب کمک کنید و چند تا لنزی که به دردم بخوره معرفی کنید.
    با سپاس.
    سلام
    دوربینهای خیلی خوبی رو انتخاب کردین
    بودجه ای که برای دوربین و تجهیزات کنار گذاشتین چقدره؟
    چون D7000 با لنز کیت (که لنز خوبیه) حدود 1.800K قیمت داره و D7 قیمت بدنه اش به تنهایی بیش از اینه (حدود 2 میلیون) و باید لنز رو جداگونه بخرید
    پس بودجه رو بفرمایید

كاربر فعال behzad_milad آواتار ها
    تشکر کرده
    2201

زنگ زدم دوباره پرسیدم .
    همینطوره قیمت این بدنه گرون شده .

چندوقت پیش (فکر کنم حدود يک ماه ) درويترین يه مغازه این دوربین رو دیدم قیمت گرفتم .
    فروشنده گفت حدود 1950 ، از هرجاهم قيمت بگیری 20 ت پاینتر میدم . روی کاتون هم نوشته بود Kit 18-135 .

دیگه نمي دونستم بدون لنز قيمت ميگه !
    ویرایش توسط behzad_milad : Saturday 29 October 2011 در ساعت 11:43
    Nikon D600