صفحه 310 از 1201 نخستنخست ... 210 260 300 306 307 308 309 310 311 312 313 314 320 360 410 810 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 3,091 تا 3,100 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر همراه esfandiyar2002 آواتار ها
    تشکر کرده
    194

نقل قول نوشته اصلی توسط ^^ hiti ^^ نمایش پست ها
    سلام و خسته نباشید

اخرین سوال ( ببخشید که زیاد شد ): اینکه من دوربین از امریکا تهیه میکنم همون جور که میدونین اونجا دوربین های refurbished وجود داره که اختلاف قیمت زیادی با دوربین های نو و فابریک دارن ( مثلا تو دی5100 حدود 200دلار اختلاف وجود داره ) و این جور که متوجه شدم هیچ مشکلی ندارن و مشکلاشون رفع شده و گارانتی تعویض هم دارن و اینایی هم خریدن هیچ مشکلی باهاشون نداشتن ...
    به نظرتون ارزش خریدن دارن با توجه با اینکه من این دوربین چند سال میخوام نگه دارم ؟؟؟

تشکر ( اگه زودتر جواب بدین ممنون میشم )
    جواب دو پرسش شما را دوستان خواهند داد ولی من تصور می کنم که می توانم جواب پرسش سوم شما را بدهم...
    باید بدانید که موقع خرید دوربین refurbished چه چیزی باعث refurbished شدن آن گردیده است..بعبارت بهتر باید علت این کار مشخص باشد..اگر علت refurbished شدن مثلا خرابی ادوات مکانیکی بوده باشد که قابل تحمل تر است تا مثلا اشکال در سنسور آن.
    اگر دوربین شما بدین لحاظ اشکال minor داشته باشد که می توانید نوع refurbished آن را تهیه کنید ولی اگر اشکال پیش آمده قبلی major بوده باشد بهترین پیشنهاد بنده در صورت نخریدن دوربین نو همانا used آن است که دوستان جزئیات مورد نظر در خرید دوربین دست دوم را ذکر کرده اند...
    بخصوص اینکه خرید از جایی صورت خواهد گرفت که شما در آنجا اقامت نخواهید کرد و معمولا در صورت بروز اشکال باید یک نفر را مجدد اجیر کنید تا مشکل ثانوی پیش آمده دوربین شما را حل کند!
    به گارانتی احتمالی مانده دوربین هم دقت کنید..برخی اشکالات اصل گارانتی را باطل و یا کمتر می کند...برخی بر روی همان گارانتی قبلی باقی می ماند..
    برای خرید دوربین refurbished اگر در محل حضور نداشته باشید بازهم تکرار می کنم حتما ایراد قبلی آن را جویا شوید...

بدرود تا درودی دیگربار
    ^^ hiti ^^ تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

سلام و خسته نباشید
    راستش من اولین باره که میخوام DSLR بخرم و تا الان فقط دوربین کامپکت داشتم
    علاقه به عکاسی دارم و مسافرت هم زیاد میرم و بیشتر عکس هایی که گرفتم تو طبیعت و محیط باز و این جور جاها
    راستش خیلی جاها رفتم که دوربین کامپکت به دردم نخورده ( مثلا یه اکواریوم بود که واقعا قشنگ بود ولی اصلا یه عکس خوب از اونجا ندارم )برای همین به فکر خرید دوربین حرفه ای افتادم
    فکرکنم دوربینی که میخرم سالها داشته باشم و صاحب اول و اخرش خودم باشم و فکر هم نکنم هم به فکر خرید لنز بیفتم
    با توجه به شرایط و محیط هایی که از دوربین استفاده میکنم نیکون مناسب تره برای من یا کانن ؟؟؟
    بین این 4 تا دوربین نیکون دی3100 و 5100 و کانن 550 دی و 600 دی کدوم برای من مناسب تره ؟؟؟؟؟
    یه چند تا نکته دیگه : نیکون دی3100 کار من راه میندازه یا ارزش داره بیشتر هزینه کنم برای 5100 ؟؟؟؟
    اختلاف قیمت بین 550دی و 600دی قابل توجیه هست یا نه چون اون جور متوجه شدم این 2 تا دوربین خیلی شبیه هم هستن ؟؟؟؟

اخرین سوال ( ببخشید که زیاد شد ): اینکه من دوربین از امریکا تهیه میکنم همون جور که میدونین اونجا دوربین های refurbished وجود داره که اختلاف قیمت زیادی با دوربین های نو و فابریک دارن ( مثلا تو دی5100 حدود 200دلار اختلاف وجود داره ) و این جور که متوجه شدم هیچ مشکلی ندارن و مشکلاشون رفع شده و گارانتی تعویض هم دارن و اینایی هم خریدن هیچ مشکلی باهاشون نداشتن ...
    به نظرتون ارزش خریدن دارن با توجه با اینکه من این دوربین چند سال میخوام نگه دارم ؟؟؟

تشکر ( اگه زودتر جواب بدین ممنون میشم )
    شما بیشتر به لنز فکر کنید.
    برای شما 550دی و 600دی فرقی ندارند جز ال سی دی چرخان. پس اگر اختلاف قیمتش صرف لنز بهتر شود انتخاب بهتریست.
    به عنوان بدنه ای که قرار نیست به زودی آپدیت شود 3100دی را پیشنهاد نمیکنم. دی5100 به دلایل زیادی انتخاب بهتریست.
    پیشنهاد من 5100دی با لنز 18-105 یا 550دی با لنز 15-85 است.
    ^^ hiti ^^ تشکر می‌کند.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

كاربر فعال bahri-d آواتار ها
    تشکر کرده
    263

600D یه امکان جالبی که داره زوم دیجیتال 10 برابر در مود فیلمبرداری بدون افت کیفیت هست و LCD چرخانشم یه جاهایی واقعا ارزش داره .

كاربر همراه
    تشکر کرده
    554

نقل قول نوشته اصلی توسط Renia نمایش پست ها
    سلام
    من در طی بیست روز آینده باید دوربین حرفه ایی تهیه کنم
    نظرم روی دوربین های اس ال ار کنون هستش !
    بودجه ام حدودهای 1 میلیونه ولی میخوام چیزه خوبی باشه که بشه باهاش عکس های قشنگی انداخت ...
    برای کلاس های عکاسیم باید دوربین تهیه کنم
    دوستان اگه میتونن بهم بگن کدوم دوربین ها برام مناسب تره ...
    سلام
    اگه بيشتر از اين نخواهيد هزينه كنيد انتخابتان بسيار محدود خواهد شد و بايد بين 500D و 1100D يكيرو انتخاب كنيد كه البته پيشنهاد بنده 500D است چون 1100D گرد و غبار گير سنسور ندارد و در زمان تعويض لنز به مشكل بر خواهيد خورد
    Renia تشکر می‌کند.
    Siencere
    Olympus EPL-1
    Olympus OM-D-EM5

كاربر ويژه shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    6919

من در طی بیست روز آینده باید دوربین حرفه ایی تهیه کنم
    نظرم روی دوربین های اس ال ار کنون هستش !
    بودجه ام حدودهای 1 میلیونه ولی میخوام چیزه خوبی باشه که بشه باهاش عکس های قشنگی انداخت ...
    برای کلاس های عکاسیم باید دوربین تهیه کنم
    دوستان اگه میتونن بهم بگن کدوم دوربین ها برام مناسب تره ...
    همانطور که آقای کرمی فرمودند انتخاب 500d میتواند خوب باشد اگر کمی بودجه را بیشتر کنید میتوانید 550d را تهیه کنید که بهتر است اما بیشتر فکر یک لنز خوب باشد که از بدنه مهمتر است
    Renia تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    23

جواب دو پرسش شما را دوستان خواهند داد ولی من تصور می کنم که می توانم جواب پرسش سوم شما را بدهم...
    باید بدانید که موقع خرید دوربین refurbished چه چیزی باعث refurbished شدن آن گردیده است..بعبارت بهتر باید علت این کار مشخص باشد..اگر علت refurbished شدن مثلا خرابی ادوات مکانیکی بوده باشد که قابل تحمل تر است تا مثلا اشکال در سنسور آن.
    اگر دوربین شما بدین لحاظ اشکال minor داشته باشد که می توانید نوع refurbished آن را تهیه کنید ولی اگر اشکال پیش آمده قبلی major بوده باشد بهترین پیشنهاد بنده در صورت نخریدن دوربین نو همانا used آن است که دوستان جزئیات مورد نظر در خرید دوربین دست دوم را ذکر کرده اند...
    بخصوص اینکه خرید از جایی صورت خواهد گرفت که شما در آنجا اقامت نخواهید کرد و معمولا در صورت بروز اشکال باید یک نفر را مجدد اجیر کنید تا مشکل ثانوی پیش آمده دوربین شما را حل کند!
    به گارانتی احتمالی مانده دوربین هم دقت کنید..برخی اشکالات اصل گارانتی را باطل و یا کمتر می کند...برخی بر روی همان گارانتی قبلی باقی می ماند..
    برای خرید دوربین refurbished اگر در محل حضور نداشته باشید بازهم تکرار می کنم حتما ایراد قبلی آن را جویا شوید...

بدرود تا درودی دیگربار
    خیلی ممنون ...
    فقط اینکه از کجا میشه متوجه شد که مشکلشون چی بوده ؟؟؟؟
    از سریال دوربین یا ...؟؟؟
    مثلا این اینکا تو ebay ببینید ....

Nikon D5100 Digital SLR Camera With 18-55mm VR Lens Refurbished (610563300891) | eBay
    Nikon D5100 16.2 MP DX Format Camera w/18-55mm VR Lens Kit Nikon Refurbished (610563300891) | eBay

شما بیشتر به لنز فکر کنید.
    برای شما 550دی و 600دی فرقی ندارند جز ال سی دی چرخان. پس اگر اختلاف قیمتش صرف لنز بهتر شود انتخاب بهتریست.
    به عنوان بدنه ای که قرار نیست به زودی آپدیت شود 3100دی را پیشنهاد نمیکنم. دی5100 به دلایل زیادی انتخاب بهتریست.
    پیشنهاد من 5100دی با لنز 18-105 یا 550دی با لنز 15-85 است
    این جور که متوجه شدم رفتار نویزی دی5100 از 550 و 600 دی بهتره و تقریبا میشه گفت از لحاظ عکس وضعش بهتره
    تقریبا به یقین رسیدم که انتخابم دی5100 باشه ...
    فقط یه مورد دیگه من که تازه کار هستم لنز کیت 18-55 گوشی برام مناسب نیست ؟؟؟
    یعنی یه مدتی با دوربین کار کنم بعد عوض کنم بهتر نیست ؟؟؟

كاربر همراه esfandiyar2002 آواتار ها
    تشکر کرده
    194

همان دو لینک مورد نظر را اگر کامل بخوانید اطلاعات خوبی راجع به گارانتی و مشکلات یاد شده وجود دارد...
    درصورت نبود اطلاعات(نه در مورد دو لینک مورد نظر شما بلکه در موارد دیگر)می توانید از خود فروشنده پرس و جو کنید..
    اگر ریگی به کفششان نباشد حتما پاسخ دقیقی به شما خواهند داد..
    سنجش اعتماد به فروشنده نیز از دیگر مواردی است که بهنگام خرید از این لینک های یاد شده باید درنظر بگیرید...

بدرود تا درودی دیگربار
    ^^ hiti ^^ تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

خیلی ممنون ...
    این جور که متوجه شدم رفتار نویزی دی5100 از 550 و 600 دی بهتره و تقریبا میشه گفت از لحاظ عکس وضعش بهتره
    فقط یه مورد دیگه من که تازه کار هستم لنز کیت 18-55 گوشی برام مناسب نیست ؟؟؟
    یعنی یه مدتی با دوربین کار کنم بعد عوض کنم بهتر نیست ؟؟؟
    رفتار نویزی دی5100 بهتر است اما نه آنقدر که ملاک اول انتخاب باشد. همه چیز نویز نیست. سنسور این بدنه دینامیک رنج بیشتری دارد که برای عکاسی طبیعت خصوصیت مهمی است. اینو از این جهت که گفتید عکاسی طبیعت میکنید گفتم.
    لنز از خود بدنه مهمتر است و پیشنهاد لنز سختتر. چون لنز همه کاره ای که تمام نیازها را پاسخ دهد فعلا وجود ندارد. البته شما با کمی تخفیف در محدوده زوم لنز( سر و ته فاصله کانونی) میتوانید گزینه های خوبی پیدا کنید. لنز 18-105 هم یکی از همین لنزهاست. واید خوبی دارد اما نه برای کارهای حرفه ای landscape (طبیعت) تله قابل قبولی هم دارد (نه برای حیات وحش و پرنده گرافی) قیمت مناسبی هم دارد.
    بعضی از دوستان پیشنهاد میکنند که ابتدا بدنه با لنز کیت خریده شود تا عکاس نیازهایش را بشناسد و لنز یا لنزهای بعدی را با آگاهی انتخاب کند. اما این لنز باتوجه به کیفیت و رنج خوب و قیمت پایین برای انتخاب اول بسیار مناسب است. خصوصا که گفتید قصد خرید لنز دیگری هم ندارید.
    من کنون دی550 و لنز 15-85 را هم بشما پیشنهاد کردم که واید مناسبی دارد و حداقل نیاز در محدوده واید را تا حد زیادی برطرف میکند. اگر این ترکیب قیمتی نزدیک به دی5100 و 18-105 داشته باشد شخصا دی550 و 15-85را ترجیح میدهم.
    با کمی بودجه بیشتر به لنزهای 16-85 و 18-200 نیکون هم میتوانید فکر کنید.
    M.karami و ^^ hiti ^^ تشکر می‌کنند.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

كاربر فعال Herati آواتار ها
    تشکر کرده
    1581

کد:
    چیزی که شما می فرمایید بیشتر خودشو توی تست های آزمایشگاهی نشون میده تا استفاده های معمولی
    البته قابل مشاهده هست آن هم در شرایط خاص و بهتر است خودتون رو در گیر این چیزها نکنید
    باور کنید دوربین های جدید به قدری کیفیت عکسشون بالا هست که اصلا نمیشه بهش گیر داد که نویزی هست یا نه
    من به شخصه دوست دارم هر ماه یک دوربین بخرم باهاش کنم و هی لذت ببرم (این هفته نوبت 600 دی هست بعد از اون هم خدا بزرگه)
    Madjidm، AliShamshirian، Dariush Chegini و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

به نظر من هم در این رده ، نیکون D5100 یکی از بهترین انتخاب هاست . البته با لنز کیت خودش انتظار دیدن همه قابلیت های اون سنسور و پردازشگر رو در خروجی نهایی کمتر میشه داشت ولی با همان لنز کیت ، باز هم خروجی تصویر قابل ملاحظه است .
    اگر بتونید اون رو با لنز 105-18 تهیه کنید که بسیار بهتره . هر چند کمی قیمت نهایی بالاتر میره و نیاز به افزایش بودجه خواهید داشت ولی به نظر من ارزش اش رو داره .
    مزیت های این دوربین علاوه بر سنسور جدید که همان سنسوری است که در بدنه D7000 به کار برده شده . داینامیک رنج بهتر . رفتار نویز بهتر در ایزوهای بالاتر ، پردازشگر expeed 2 ، بدنه محکم و کیفیت بسیار خوب ساخت بدنه . نمایشگر 921000 نقطه ای چرخنده ، ضبط فول اچ دی با سرعت 30 فریم در ثانیه ، قابلیت افزایش ایزو تا 25600 ،
    و از عمده ایرادات این دوربین : محدود بودن ضبط ویدیویی (در یک شات) تا پنج دقیقه است .
    پیشنهاد میکنم علاوه بر تستهای سنسور ، به نمونه سمپلهای عکسهای این دوربین هم مراجعه کنید و اونها رو هم مقایسه کنید .
    ویرایش توسط کوروش : Wednesday 1 February 2012 در ساعت 17:36
    ^^ hiti ^^ تشکر می‌کند.