صفحه 308 از 1201 نخستنخست ... 208 258 298 304 305 306 307 308 309 310 311 312 318 358 408 808 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 3,071 تا 3,080 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر فعال iman mehr آواتار ها
    تشکر کرده
    2893

نقل قول نوشته اصلی توسط manibest نمایش پست ها
    پس 60 تهیه می کنم و نظر خودم رو لنز 18-200 هست - فکر کنم واسه آتلیه مناسب باشه
    حالا دوستان اگه لنز بهتری نظرشون میرسه بگن
    شما که بصورت حرفه ای بدنبال بدنه هستید بهتر است بدنبال لنزهای حرفه ای هم باشید. لنز 18-200 یک لنز همه کاره است اما با کیفیت بدنه و اپتیک خیلی خوبی نیست.
    میتوانید به 15-85 فکر کنید. ویا حتی اگر فقط قصد کار در اتلیه دارید به 24-105 هم میتوانید فکر کنید در اینصورت کمی واید را از دست خواهید داد اما لنزی بهتر و قابلیت استفاده روی بدنه فول فریم را در آینده دارید.
    در تکمیل نظر محترم جناب دانش پایه اکه فقط به عکاسی توی اتلیه فکر میکنید ۷۰ ۲۴ هم میتونه انتخاب خوبی براتون باشه ..
    If you want to find your prince , you will have to kiss a lot of frogs

كاربر جديد
    تشکر کرده
    6

نقل قول نوشته اصلی توسط babek205 نمایش پست ها

اگر منظورتون دوربين SLR هستش ، بله با اين بودجه ميتونيد بخريد %
    بله من میخوام دوربین slr بخرم میشه در مورد برند و مدلش هم یکم برام توضیح بدین یعنی اینکه چه برندی میتونم بخرم و چه مدلی از اون برند ممنون میشم
    ویرایش توسط farhad44 : Sunday 8 January 2012 در ساعت 09:08 دلیل: اصلاح نقل قول

كاربر ويژه shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    6919

بله من میخوام دوربین slr بخرم میشه در مورد برند و مدلش هم یکم برام توضیح بدین یعنی اینکه چه برندی میتونم بخرم و چه مدلی از اون برند ممنون میشم
    فقط نیکون یا کنون خریداری کنید نه برند دیگه
    تا این رنج قیمت مدلهای زیر رو میتونید تهیه کنید
    نیکون
    D3000
    D3100
    کنون
    1000D
    1100D
    البته با لنز کیت خود دوربین و بعداً هم میتونید لنز بهتر تهیه کنید
    Maryam_es تشکر می‌کند.

كاربر همراه azari kei آواتار ها
    تشکر کرده
    691

نقل قول نوشته اصلی توسط batista_soheil نمایش پست ها
    فقط نیکون یا کنون خریداری کنید نه برند دیگه
    تا این رنج قیمت مدلهای زیر رو میتونید تهیه کنید
    نیکون
    D3000
    D3100
    کنون
    1000D
    1100D
    البته با لنز کیت خود دوربین و بعداً هم میتونید لنز بهتر تهیه کنید
    با تشكر از batista_sohei ، از اون جايي كه بودجه تا يك ميليون هستش ، Nikon D5000 & Canon 550D هم ميتونند تهيه كنند . بهترين انتخاب بين D3100&550D هستش.

Nikon D3100 یا Canon 550D ؟

اين چند صفحه را بخونيد ، حتما به نتيجه ميرسيد %
    ویرایش توسط azari kei : Sunday 8 January 2012 در ساعت 11:19 دلیل: سطر آخر
    Maryam_es تشکر می‌کند.

كاربر ويژه shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    6919

با تشكر از batista_sohei ، از اون جايي كه بودجه تا يك ميليون هستش ، Nikon D5000 & Canon 550D هم ميتونند تهيه كنند . بهترين انتخاب بين D3100&550D هستش.
    کاملاً درسته البته با این وضهیت بازار و نرخ دلار نمیدونم قیمتشون چنده اما در مقایسه با 550D خرید D3100 توصیه نمیشه 550D به نظرم بهتره
    Maryam_es تشکر می‌کند.

كاربر همراه azari kei آواتار ها
    تشکر کرده
    691

batista_sohei با تشكر ، اين قسمت كار خيلي سخته ، البته گفته من نظر شخصي هستش ، و ممكن با واقعيت متفاوت باشه يا با گذر زمان صحتشو از دست بده .
    زماني كه 3100 از 550 ارزانتر بود هم ، اجماع نظرات بر بهتر بودن 550 بود ، الان كه 3100 گرونتره
    3100 برترين مشخصه در برابر 550 رفتار نويز بهترش هستش ، ولي 550 برتري هاي بيشتري داره ، كه مفصلا بحث شدهNikon D3100 یا Canon 550D ؟
    اما از اين مهمتر انتخاب لنز هستش ، كه وجود 18-105 نيكون ، يك زماني حسن بزرگي بود ، نمي دونم با اين قيمت جديدش ، باز هم لنز با ارزشي هست يا نه ، بايد كساني كه با اين لنز كار كرده اند ، جواب بدهند %
    shahbazi و Maryam_es تشکر می‌کنند.

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

نقل قول نوشته اصلی توسط Maryam_es نمایش پست ها
    بله من میخوام دوربین slr بخرم میشه در مورد برند و مدلش هم یکم برام توضیح بدین یعنی اینکه چه برندی میتونم بخرم و چه مدلی از اون برند ممنون می
    شم
    نیکون و کانون ، بهترین برندهایی هستند که شما می تونید از بین اونها انتخاب کنید . و با توجه به بودجه شما در لینک زیر مقایسه همه جانبه ای بین دوربین های D3100 نیکون و دوربین Canon 1100d انجام شده که به شما اطلاعات خوبی رو ارایه میده . انتخاب برند در ابتدا موضوع بسیار مهمیه چون کوچ از یک برند به یک برند دیگه بعدها که تجهیزات جانبی رو تهیه میکنید همچون لنزها و ... کار رو بسیار مشکل میکنه . اما از طرفی نکته مثبت اینه که هر دوی این برندها خوب هستند و اختلافات بسیار جزیی با یکدیگر دارند و البته علاقمندان بسیار !
    Nikon D3100 یا Canon EOS 1100D
    Maryam_es تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    21

Smile خرید دوربینی مناسب با نیازها و بودجه من

سلام خدمت همه دوستان عزیز و حرفه ای فوروم عکاسی

چند ساله که عضو و خواننده مطالب فورومم و کم کم میخوام یه دوربین اس ال آر تهیه کنم که گفتم مشورت بگیرم از شما سروران گرامی

میخوام دوربین اس ال آر از برند کنون تهیه کنم. (جدای از تعصبم با توجه به همه مطالب خوانده شده، کنون برای من مناسبتره و باهاش راحتترم)

با مطالبی که تا اینجا خواندم و همچنان میخوانم با اصطلاحات و فناوریهای عکاسی آشنا هستم و آشناتر میشم. و با دوربین 450دی کنون هم بارها کار کردم.

استفاده من: 90% به عشق خودم میخوام دوربین بخرم و عکاسی کنم و عکاسی من بازه ای از اینها را در بر میگیره: عکسهای خانوادگی - مسافرتی - طبیعت (بیشتر فضاهای کلی تا حالتهای ماکرو) - اگر ممکن شد عکسهای خبری و آتلیه هم میخوام بگیرم که بستگی به فراهم شدن زمینه کاری هست. (که با تهیه لنز و تجهیزات هرکدامشون ممکن میشوند)

با توجه به خرید اولم باید لنزی تهیه کنم که یه بازه بالایی را ساپورت کنه تا بتونم با عکاسی های تخصصی تر و نیازهایم آشنا بشم تا بعدا (حداقل 1سالی زمان میبره) لنزهای تخصصی تر تهیه کنم

لوازم جانبی هم فعلا باید واجبات را بگیرم تا بعدا با توجه به نیازم بیافزایم بهشون

نتیجه گیری من :

دوربین: کنون سون دی Canon 7D (جدا از این مناسبتر پیدا نکردم یعنی به نظرم نیست!)
    لنز: 18-135 (با توجه به نکته ای که فوقا اشاره کردم)
    مموری کارت: Sandisk Extreme 16GB

تجهیزات جانبی:
    فیلتر: یو وی
    کیف: مدلی از Lowepro (ممنون میشم مدلهای مناسب این دوربین و لنز را بهم معرفی کنید)
    سه پایه (که اینو بهتره فعلا نخرم تا ببینم چه مدلیش بیشتر به کارم میاد)

در مورد لنز تو یه تاپیک مشورت قیمت بود که یه شخصی سوال کرد 18-135برای 7دی میخوام بگیرم چنده؟ یه شخص دیگه ای اومد گفت اصلا ترکیب جالبی نیستند و جالب بود که 4-5 نفر هم تشکر زدن که از بزرگان فوروم هم توش بودند! و این خیلی برام جالب بود و سوال شد که دوستان توضیح بدند دلیل این متناسب نبودن چیه و گزینه های بهتر کدامند؟

اگر ممکنه در مورد مزایا ومعایب خرید دوربین با کیت لنز و بدنه خالیBody Only هم توضیح بدید؟
    (خودم اینها به ذهنم میرسه اگر بدنه با کیت لنز بخری هزینه لنز کمی کمتر میشه! اگر فقط بدنه خالی بخری دستت تو خرید لنز و بعدا تعویضش بازتره و ...)

در مورد بودجه هم با حساب سرانگشتی من: دوربین حدود 2100 لنز حدود 550 کیف 100 و فیلتر 30 و مموری 150
    میشه حدود : 2950 یا همون 3000
    که من بودجه ام را تا 3000 بستم (که قابلیت افزایش تا 3500 هم هست ولی "اگر" واقعا ارزششو داشته باشه!!!) و امکان افزایش تجهیزات و تغییرات در سال بعد هست.

در کل بنده را به بهترین نحو راهنمایی و مشاوره بدید :دی (از ادبیات ثقیلم نیز عذرخواهی میکنم این هم از تبعات رشته تحصیلی حقوق هست:دی)

متعاقبا از محبت و لطف بیکرانتون نهایت تشکر را میکنم.

ارادتمند : مصطغی عشقی
    ویرایش توسط farhad44 : Tuesday 10 January 2012 در ساعت 13:13

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

نقل قول نوشته اصلی توسط mostafaeshghi نمایش پست ها
    نتیجه گیری من :

دوربین: کنون سون دی Canon 7D (جدا از این مناسبتر پیدا نکردم یعنی به نظرم نیست!)
    لنز: 18-135 (با توجه به نکته ای که فوقا اشاره کردم)
    مموری کارت: Sandisk Extreme 16GB

تجهیزات جانبی:
    فیلتر: یو وی
    کیف: مدلی از Lowepro (ممنون میشم مدلهای مناسب این دوربین و لنز را بهم معرفی کنید)
    سه پایه (که اینو بهتره فعلا نخرم تا ببینم چه مدلیش بیشتر به کارم میاد)

در مورد لنز تو یه تاپیک مشورت قیمت بود که یه شخصی سوال کرد 18-135برای 7دی میخوام بگیرم چنده؟ یه شخص دیگه ای اومد گفت اصلا ترکیب جالبی نیستند و جالب بود که 4-5 نفر هم تشکر زدن که از بزرگان فوروم هم توش بودند! و این خیلی برام جالب بود و سوال شد که دوستان توضیح بدند دلیل این متناسب نبودن چیه و گزینه های بهتر کدامند؟

اگر ممکنه در مورد مزایا ومعایب خرید دوربین با کیت لنز و بدنه خالیBody Only هم توضیح بدید؟
    (خودم اینها به ذهنم میرسه اگر بدنه با کیت لنز بخری هزینه لنز کمی کمتر میشه! اگر فقط بدنه خالی بخری دستت تو خرید لنز و بعدا تعویضش بازتره و ...)
    سلام

در مورد تک تک اقلامی که نام بردید تاپیکهای مفصلی هستند که در آنها به طور خاص در مورد آن وسیله صحبت شده و اینجا جای صحبت در موردشان نیست.

و همچنین در مورد لنز 135-18 کنن :

Canon EF-S 18-135mm f/3.5-5.6 IS

این لنز گرچه ایراداتی دارد ، ولی خیلی از آنها با توجه به قیمت پایین آن در بین لنزهای کانن قابل توجیه اند . به هر حال رنج مناسب و قیمت مناسبی دارد که میتواند برای خیلی از خریداران به نقطه ضعفهایش فایق آید .

اما در مورد بدنه 7D ، این بدنه بهترین بدنه کراپدار Canon تا به امروز است و در صورتیکه نخواهید فول فریم بگیرید ؛ انتخابی از این بهتر در این برند نخواهید داشت ( و به زعم بعضی ها در کل برندها ؛ اما چون این "بهترین" لحاظ کردن شرایط دیگری را هم میطلبد ؛ آنطور عنوان نکردم) .

برای آن هم میتوانید به تاپیکش مراجعه کنید و از تجربیات دارندگان آن بدنه استفاده کنید .

اما در مورد اینکه بدنه را بصورت تکی یا با لنز بخرید ؛ همانطور که گفتید در حالت دوم لنز برایتان ارزانتر تمام میشود تا وقتی که لنز را جدا میخرید . اما در مورد اینکه دستتان برای خرید لنز دیگر یا تعویضش بازتر باشد ؛ نظر من منفی است ؛ شما همواره میتوانید بدنه تان را که روی جعبه اش عکس یک لنز هم کشیده (بدون لنز در جعبه) به همان راحتیی بفروشید که بدنه تنها و بصورت body باشد .
    M. Beyrami، mostafaeshghi، ramink2 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

Forum Moderator Navid7h آواتار ها
    تشکر کرده
    7879

جناب عشقی
    سلام

با توجه به توضیحاتی که در مورد نیازهای فعلی تان دادید و همچنین فرمودید دنبال خرید لنزی هستید که بازه بالایی رو پشتیبانی کنه پیشنهاد من به شما ترکیب زیر هست

Canon EOS 60D + Canon EFS 18-200

همانطور که خودتان فرمودید بدنه 7D، بدنه ای بسیار مناسب و کار آمدی است اما به نظرم ویژگی های خاص این بدنه برای شما کاربرد زیادی نخواهد داشت.

در مورد بدنه و لنز کیت همانطور که گفتید قیمت Package های لنز + دوربین کمی به صرفه تر است. ( البته از قیمت های جدید این روزها بیخبرم!)

جدا از بحث قیمت ،عموما کسانی که یک لنز WalkAround خوب با خروجی بسیار مناسب میخواهند به سمت 15-85 می روند و کسانی هم که بازه بسیار گسترده ای میخواهند و دوست دارند با تک لنز آزادانه در سفر و ... عکاسی کنند سمت 18-200 میروند.

18-135 لنز بدی نیست اما بین دو لنز معروف قرار گرفته، که خب نه خوبی های 18-85 را دارد و نه بازه خیلی گسترده 18-200

در مورد کیف هم بهتر است در تاپیک خودش سئوالتان را بپرسید ولی قبل از آن بهتر است بگویید چه نوع کیفی مد نظر شماست( کمری، کولی، شانه آویز ...)

شاد باشید.
    Daruosha، M. Beyrami، mostafaeshghi و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نوید حسینیان | پیوسته