صفحه 312 از 1201 نخستنخست ... 212 262 302 308 309 310 311 312 313 314 315 316 322 362 412 812 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 3,111 تا 3,120 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر همراه mohammad_55 آواتار ها
    تشکر کرده
    129

دوربین 550D برای شما مناسبتره و پیشنهاد بنده اینه که آنرافعلا با همان لنز کیت 18-55 میلیمتر تهیه کنید چون حدودا با 500.000 تومان پولی که بعد از خریدبدنه 550D برای شما میماند نمیتوانید لنزی را بهتر از لنز 18-55 میلیمتر را تهیه کنید (مگه دست دوم بخرید) و بعد از مدتی کار با این لنز شما میتوانید به گزینه هایی مثل لنز EF 50mm f/1.8 II فکر کنید(و یا لنز های دیگر) که کیفیت بسیار خوبی داره این لنز و البته مشکلاتی هم داره ولی این لنز برای شما که تازه وارد عکاسی شده اید فعلا مناسب نیست و بعدا میتوانید در مورد نقاط قوت و مشکلات این لنز تحقیق کنید.
    m0riiii تشکر می‌کند.
    بی تو هر لحظه که میگذرد عمر..........مرگ است به نام زندگانی

كاربر آشنا masoudfk آواتار ها
    تشکر کرده
    1366

نقل قول نوشته اصلی توسط m0riiii نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز
    ببخشید اگه قبلاً همچین تاپیکی وجود داشت هرچی تاپیک هارو میخوندم بیشتر گیج میشدم و خواستم از دوستان عزیز کمک بگیرم
    بودجه من حدود 1400- 1500 هست میخواستم بین این دو تا دوربین یکی رو انتخاب کنم
    میدونم که 600d دوربین جدیدتری هست ولی با 550D اختلاف خیلی زیادی نداره
    میخواستم بدونم واسه یکی مثل من که تازه دارم وارد دنیای عکاسی میشم کدوم بهتره ؟
    اگه 550d رو انتخاب کنم میتونم یک لنز بهتر بگیرم ولی اگه 600d بگیرم تا چند ماه دیگه نمیتونم پول واسه لنز کنار بزارم
    ممنون دوستان عزیز
    به نظر من بستگی به کاربرد شما از دوربین داره یا بهتر بگم ژانر عکاسی تون!
    دوربین 550 دی بسیار دوربین خوبی است و اگر به امکانات بیشتر 600 دی نیازی ندارید هزینه اضافی نکنید!
    فروم جای بسیار عالی برای آموختن است اما هیچ کس نیاز واقعی شمارا نمی داند!! پیشنهاد میکنم اگر با 550 دی موافق هستید مدتی رو با همان 18-55 کار کنید تا نیاز واقعی تون رو در عمل بفهمید و کاملا با کاربرد و خروجی لنزها آشنا شوید و بعد اگر به لنزی مثل 55-250 نیاز داشتید تهیه کنید و گرنه شاید در آینده به وسایلی مثل فلاش اکسترنال نیاز پیدا کنید و بخواهید هزینه کنید...
    m0riiii و mohammad_55 تشکر می‌کنند.

كاربر همراه mohsen.sh آواتار ها
    تشکر کرده
    2345

سلام دوستان عزیز

ببخشید اگه قبلاً همچین تاپیکی وجود داشت هرچی تاپیک هارو میخوندم بیشتر گیج میشدم و خواستم از دوستان عزیز کمک بگیرم

بودجه من حدود 1400- 1500 هست میخواستم بین این دو تا دوربین یکی رو انتخاب کنم

میدونم که 600d دوربین جدیدتری هست ولی با 550D اختلاف خیلی زیادی نداره

میخواستم بدونم واسه یکی مثل من که تازه دارم وارد دنیای عکاسی میشم کدوم بهتره ؟

اگه 550d رو انتخاب کنم میتونم یک لنز بهتر بگیرم ولی اگه 600d بگیرم تا چند ماه دیگه نمیتونم پول واسه لنز کنار بزارم

ممنون دوستان عزیز
    سلام دوست عزیز
    خوش آمدید
    شما دقیقا چند ماه پیش بنده هست که می خواستم انتخاب بکنم
    بعد از کلی مدت که برندم رو به خاطر مسائلی کانن (یکی دوست داشتن - یکی راحتی کار - یکی لنز های این لنز رو دوستانم دارند و...) انتخاب کردم
    بعد رسیدم به گزینه های 550 -600 و 60 دی که کدوم رو بخرم؟! و حسابی گیج شده بودم.

600 دی برای من صفحه چراخانش یک مزیت بود پس این رو خریدم!
    اصولا این سه تا خیلی نزدیک به همدیگه هستند

اگر به مزیت های 600 دی نسبت به 550 ندارید همان 550رو بگیرید و با یک لنز خوب
    (18-55 برای شروع خوبه به خصوص اینکه نیاز خودتون رو بشناسید ولی کیفیت مطلوبی نداره) (رجوع بکنید به تاپیک 550 و 600 دی و مقایسه هایی که گفته شده است و...)

اگر می تونید 15-85 بگیرید که یک لنز با رنج خیلی خوب - کیفیت خوب هست.
    یا مثلا لنز 50 مم اف 1.8 هم ارزان قیمت و خیلی خوب هست

مثلا لنز 55-250 یک لنز تله با رنج خوبی هست اما کیفیتش پایین هست و همین طور کیفیت مکانیکش و فکوسش بسیار بد هست و اصلا مناسب عکاسی خبری و پرنده گرافی نیست هرچند جدیدا یکی از دوستان یک عکس از پرنده گرافی گذاشتند که واقعا به این حرف خودم هم شک کردم!!! چون من با لنز 70-200 اف 2.8 هم برای پرنده گرافی مشکل داشتم (هرچند تجربه ای خیلی خیلی کم بود ولی مطمئنا با اون سرعت فکوس 55-250 مشکلات و سختی عکاسی چند برابر میشه)

همه این ها احتیاج به تجربه کردن دارد و بستگی به ژانر عکاسی داره
    اینکه میخواهید حرفه ای عکاسی منظره یا پرتره یا عکاسی خبری و... کدام رو می خواهید دنبال بکنید؟ به نظر بنده انسان یه لنز حرفه ای در ژانر عکاسی مورد علاقه اش داشته باشه کافیه ولی کدام ژانر؟!

شرمنده آف تاپیک شد قسمت لنز ها اما سعی کردم تجربه خودم رو عرض کرده باشم به دوستی که دقیقا چند ماه پیش خودم همین حال رو داشتم.
    mrif100، m0riiii و amparisay تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    569

ممنون از دوستان عزیز که راهنمایی کردن و اطلاعات خودشون رو در اختیار گذاشتن.

من کلاً علاقه شدیدی به عکاسی پرتره دارم

ولی خوب بعضی وقت ها هم به لنز های واید برای طبیعت و بعضی وقت ها هم به لنزهای تله نیاز میشه(ولی نه لنزهای فوق العاده در این رنج و فقط برای خالی نبودن عریضه) البته صحبت شما کاملاً منطقی هست که اول باید یک مدت کار کنیم تا بتونیم بهتر تصمیم بگیریم

با تحقیق های انجام شده به این نتیجه رسیدم که در برخی شرایط نیاز به LCD چرخان میشه پس به احتمال خیلی زیاد انتخابم 600D میشود

ممنون دوستان
    M.karami و mohsen.sh تشکر می‌کنند.

كاربر فعال Moty آواتار ها
    تشکر کرده
    3738

ممنون از دوستان عزیز که راهنمایی کردن و اطلاعات خودشون رو در اختیار گذاشتن.

من کلاً علاقه شدیدی به عکاسی پرتره دارم

ولی خوب بعضی وقت ها هم به لنز های واید برای طبیعت و بعضی وقت ها هم به لنزهای تله نیاز میشه(ولی نه لنزهای فوق العاده در این رنج و فقط برای خالی نبودن عریضه) البته صحبت شما کاملاً منطقی هست که اول باید یک مدت کار کنیم تا بتونیم بهتر تصمیم بگیریم

با تحقیق های انجام شده به این نتیجه رسیدم که در برخی شرایط نیاز به LCD چرخان میشه پس به احتمال خیلی زیاد انتخابم 600D میشود

ممنون دوستان
    سلام دوست عزیز به نظر من d5100 یا d3100 نیکون هم میتونه انتخابهای خوبی برای شما باشه تو این رنج
    m0riiii و کوروش تشکر می‌کنند.
    با احترام فراوان مرتضی صادقیان
    http://instagram.com/Morteza__sadeghian
    http://instagram.com/man.sa_photography

كاربر فعال aliii آواتار ها
    تشکر کرده
    253

با توجه به افزایش قیمت بیشتر نیکون به نسبت کنون برای کسیکه اولین دوربین دی اس ال ار میخواد بخره خرید نیکون هم رده دست کم ۱۰۰ تومان گرونتر در میاد
    در ضمن تنظیمات فیلمبرداری تو d5100 خیلی ناقص تر از 600d... هست
    تنها دلیل منطقی برای خرید نیکون تو این رده داشتن لوازم جانبی از قبل و یا داشتن دوستی که تجهیزات نیکون داره میتونه باشه
    M.karami و m0riiii تشکر می‌کنند.

كاربر فعال Moty آواتار ها
    تشکر کرده
    3738

نقل قول نوشته اصلی توسط aliii نمایش پست ها
    با توجه به افزایش قیمت بیشتر نیکون به نسبت کنون برای کسیکه اولین دوربین دی اس ال ار میخواد بخره خرید نیکون هم رده دست کم ۱۰۰ تومان گرونتر در میاد
    در ضمن تنظیمات فیلمبرداری تو d5100 خیلی ناقص تر از 600d... هست
    تنها دلیل منطقی برای خرید نیکون تو این رده داشتن لوازم جانبی از قبل و یا داشتن دوستی که تجهیزات نیکون داره میتونه باشه
    البته مشخصات عکاسی بیشتر مد نظر هست تا فیلم برداری 600d دوربین خوبی هست ولی به لحاظ مشخصات فنی d5100 یه مزیتهایی بیشتر نسبت به 600d داره مثل عمق رنگ
    600d : 22.1 d5100 :23.5
    دینامیک رنج بهتر و کیفیت بالاتر در امتیاز dxo mark .. که d5100:80 ولی 600d :65 البته نقاط فوکوس بیشتر و...... هم میشه اشاره کرد که بازم بر میگرده به نظر دوست عزیز که چه کاری می خواد بکنه و تو چه سبکی می خواد عکاسی کنه
    کوروش تشکر می‌کند.
    با احترام فراوان مرتضی صادقیان
    http://instagram.com/Morteza__sadeghian
    http://instagram.com/man.sa_photography

كاربر همراه mohammad_55 آواتار ها
    تشکر کرده
    129

اگر احساس میکنید که به ال سی دی گردان نیاز دارید 600D را تهیه کنید دوربین خوبی هم هست فعلا آنرا با همون لنز 18-55 میلیمتر تهیه کنید بعدا میتوانید برای داشتن تله هم لنز 55-250 میلیمتر را که مکمل خوبی برای لنز 18-55 میلیمتر هست تهیه کنید و یا برای پرتره EF 50mm f/1.8 II را تهیه کنید هر سه تای این لنز ها با اینکه قیمت بالایی ندارند ولی نسبت به قیمت لنزهای خوبی هستند و فکر میکنم نیاز های شما را برآورده خواهند کرد .
    بی تو هر لحظه که میگذرد عمر..........مرگ است به نام زندگانی

كاربر همراه azari kei آواتار ها
    تشکر کرده
    691

من عاشق نيكون هستم ، پدرم هم عاشق نيكون بود ، شديدا هم تعصب دارم به اين برند
    ولي كنوني هستم
    اين صحبت هايي كه دوستان ميگن همه درسته از دايناميك رنج گرفته تا عمق رنگ و ... ولي يادمون نره خروجي ها همه خوب و نزديك به هم هستش ،و هيچ كدوم ايراد ندارند و تنها امتيازاتي كوچك نسبت به هم دارند ، به خدا چيزاي ديگه مهم تره ، لنزاي هر دو برندو ببنيد بعد تصميم بگيريد ، با توجه به لرزسگير از سوني و پنتاكس هم قافل نشيد يك نگاهي هم به لنزاي اونا بندازيد ، مخصوصا پرايم ها
    خود اين ال سي دي گردان به درد كمتر كسي ميخورد ، ببنيد كاربردي دارد براتون ، من خودم لايك كنون يكي از دوستان مدتي دستم بود كه گردان داشت ، باز از لايو ويو استفاده نمي كردم ، از ويزور نگاه ميكردم (با اين كه منشور و آينه نداشت )، تنها كاربردش براي من ماكرو ميتونه باشه ، كه يادم نمياد در عمرم عكس ماكرو گرفته باشم از نظر من همين ال سي دي چرخان يك عيب بيش نيست ، چسب بزنيد كه تكون نخوره همين نظر را راجعبه فيلم برداري با دوربين عكاسي دارم
    mreza1001 و desert_prince29 تشکر می‌کنند.

كاربر فعال bahri-d آواتار ها
    تشکر کرده
    263

چطور حس میکنین نمایشگر چرخان کم اهمیته .شما چطوری میخواین از زیر یه گنبد عکس بگیرین یا مثلا تو یه جایی که دور و بر پر آدمه و فقط میشه از بالا عکس گرفت . در مورد فیلمبرداری بالاخره شما نیاز پیدا میکنین که از خانواده فیلم بگیرین دیگه کسی برای فیلمبرداری یه دستگاه جداگونه حمل نمیکنه به خصوص که مود فیلمبرداری خیلی قیمت دوربین عکاسی رو بالا نمیبره .
    mohsen.sh تشکر می‌کند.