صفحه 313 از 1201 نخستنخست ... 213 263 303 309 310 311 312 313 314 315 316 317 323 363 413 813 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 3,121 تا 3,130 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر همراه mohsen.sh آواتار ها
    تشکر کرده
    2345

دوستان بحث ال سی دی چرخان و یا قابلیت فیلم برداری و... همگی بستگی به نوع عکاسی و استفاده داره
    من خودم چون عکاسی (شبه) خبری :دی (عکاس خبری گیرشون نیومده دادن دست من!) انجام می دهم و اینکه می خواهم با دوربین هر از گاهی فیلم برداری بکنم کانن رو انتخاب کردم و همین طور 600 دی که صفحه نمایش چرخان داشته باشه
    و البته دسترسی به لنز های کانن هم یکی از فاکتور هایم بود.

ولی نیکون یک لنز مناسب داره که داغش حسابی روی دل من هست! و اون هم 18-105 هست
    دوستانی که می خواهند 3100 و 5100 بخرند یه بررسی روی لنز هایی که می خواهند بخرند داشته باشند چون بعضی از لنز ها موتور فکوس دارد و یک سری از این لنز ها که مثلا برند سیگما و... بعضا ندارد و بعدا به مشکل بر می خورید (دوست خودم به همین مشکل خورده و توی فکر خرید دی 90 یا 300اس هست!)

بر اساس نیاز باید خریداری بشه نه تعصب و.... (هرچند خودم عشق کانن هستم )

كاربر همراه azari kei آواتار ها
    تشکر کرده
    691

نقل قول نوشته اصلی توسط bahri-d نمایش پست ها
    چطور حس میکنین نمایشگر چرخان کم اهمیته .شما چطوری میخواین از زیر یه گنبد عکس بگیرین یا مثلا تو یه جایی که دور و بر پر آدمه و فقط میشه از بالا عکس گرفت . در مورد فیلمبرداری بالاخره شما نیاز پیدا میکنین که از خانواده فیلم بگیرین دیگه کسی برای فیلمبرداری یه دستگاه جداگونه حمل نمیکنه به خصوص که مود فیلمبرداری خیلی قیمت دوربین عکاسی رو بالا نمیبره .
    تا به حال در مد عكاسي هايي كه فرموديد متاسفانه نبودم ،كلا اينجا زياد گنبد نداره ، دو عدد دوربين فيلمبرداري سوني دارم كه زياد جايي در كيف نمي گيرد ، اگر لازم بود از آن استفاده ميكنم ، با اينكه سالي 2-3 بار بيشتر ازش استفاده نميكنم .
    براي اينكه آف تاپيك نشه : يا من بلد نيستم يا كسي بهم ياد نداده ، هميشه از يك نقطه فوكوس استفاده ميكنم

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

اگه مي تونيد به نحوي پول بيشتري تامين كنيد، 60D بگيريد
    azari kei تشکر می‌کند.

كاربر همراه amparisay آواتار ها
    تشکر کرده
    1389

منم بین 600d و 550d مونده بودم، دیدم مزیتهای 600 برام خیلی قابل صرف نظره. مزیتهای مهمش نسبت به 550 اینهاست :
    1 - LCD ش می چرخه
    2 - می تونید عکسهای با قطعهای متفاوت بگیرید (550 فقط 3:2 می گیره، 600 3:2, 4:3, 16:9, 1:1)
    3 - فلش وایرلس رو خودش ساپورت می کنه.
    4 - به تصویرها می تونید rate بدید (بگید چند ستاره باشه عکس)
    ولی
    40 گرم سنگین تره حدودا و اگه توی لایو ویو باشید و توی ویزور رو بخواهید نگاه کنید، LCD خاموش نمیشه چشم رو اذیت می کنه. 550 به خاطر همین عملا بیشتر باتریش دوام میاره. من به نظرم اومد که مزیتهاش به قیمتش نمی ارزه و 550 رو گرفتم. باز هم شما ببینید میارزه 160-170 تومن بیشتر بدید یا نه. من باشم روی لنز هزینه می کنم نه بدنه.
    azari kei و desert_prince29 تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    2345

نقل قول نوشته اصلی توسط babek205 نمایش پست ها
    تا به حال در مد عكاسي هايي كه فرموديد متاسفانه نبودم ،كلا اينجا زياد گنبد نداره ، دو عدد دوربين فيلمبرداري سوني دارم كه زياد جايي در كيف نمي گيرد ، اگر لازم بود از آن استفاده ميكنم ، با اينكه سالي 2-3 بار بيشتر ازش استفاده نميكنم .
    براي اينكه آف تاپيك نشه : يا من بلد نيستم يا كسي بهم ياد نداده ، هميشه از يك نقطه فوكوس استفاده ميكنم
    حقیقتا بنده مدت ها هست فقط نقطه وسط (وگاهی بالایی) فکوس رو فعال کردم چون دوست ندارم هر جایی که دوربین خواست فکوس انجام بشه!
    مگر موردی که بخواهم چندین جسم رو فکوس بکنم که از هم فاصله دارند و اون هم که a-dep استفاده می کنم.

نقل قول نوشته اصلی توسط داريوش چگيني نمایش پست ها
    اگر این پول بشه یه لنز بهتر خرید به نظرم خیلی هزینه مناسبی نیست چون لنز حرفه ای باعث میشه که قابلیت های دوربین ها مشخص بشود.
    البته باز بر می گردد به نوع عکاسی مثلا حیات وحش (البته اون هم بهتر هست 7دی خریداری بشه!)

كاربر همراه azari kei آواتار ها
    تشکر کرده
    691

نقل قول نوشته اصلی توسط amparisay نمایش پست ها
    3 - فلش وایرلس رو خودش ساپورت می کنه.
    اين مورد را اصلا نمي دونستم ، يعني مثل نيكون ، مي تونيد بيشتر توضيح بديد

نقل قول نوشته اصلی توسط داريوش چگيني نمایش پست ها
    بسيار سخن زيبايي ، پول لنز به موقع خودش مياد ، 60دي انتخاب بهتريه
    داريوش چگيني تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    2345

40 گرم سنگین تره حدودا و اگه توی لایو ویو باشید و توی ویزور رو بخواهید نگاه کنید، LCD خاموش نمیشه چشم رو اذیت می کنه. 550 به خاطر همین عملا بیشتر باتریش دوام میاره. من به نظرم اومد که مزیتهاش به قیمتش نمی ارزه و 550 رو گرفتم. باز هم شما ببینید میارزه 160-170 تومن بیشتر بدید یا نه. من باشم روی لنز هزینه می کنم نه بدنه.
    40 گرم سنگینی خیلی مسئله خنده داری میشه وقتی لنزتون وزنش یک الی 1.5 کیلو باشه!!! و کاملا قابل صرف نظر!!!
    در مورد لایو ویو و خاموشی ال سی دی هم که فرمودید بنده درست متوجه نشدم منظورتون چیه!!! چون با دکمه disp ال سی دی خاموش میشه! ! !

بسيار سخن زيبايي ، پول لنز به موقع خودش مياد ، 60دي انتخاب بهتريه
    بنده هم از این فکر ها می کردم!!! الان با این قیمت لنز ها و... اصلا!!!
    بهترین کار این هست که یه دوربین با یه لنز حرفه ای خریداری بشه نه اینکه یه دوربین عالی با یه لنز متوسط!
    چون دوربین حرفه ای امکاناتش فقط با لنز حرفه ای مشخص میشود ولاغیر!

توصیه اکید نیازتون رو بشناسید بعد اقدام بکنید برای خرید.

كاربر همراه amparisay آواتار ها
    تشکر کرده
    1389

550 توی لایو ویو که هست، اگه سرتون به دوربین نزدیک شه با یه سنسور فاصله مادون قرمز می فهمه، خودش خاموش می کنه LCD رو. با دکمه لایو ویو هم میشه خاموش کرد. یعنی یه مزیته که نمی دونم چرا حذف شده.
    وایرلس هم یه آپشن داره توی منو، می تونید بگید فلاش وایرلس دارم، خودش می شناسه و موقعی که شاتر رو می زنید فلاش می زنه. من رفیقم یه فلاش نیسین گرفت که با وایرلس بدون اینکه چیز جداگانه ای بگیره می تونه فلاش بزنه. اگه 550 بگیرید و بخواهید فلاش وایرلس استفاده کنید (توی آتلیه ها کاربردش خیلی محسوسه) باید فلاش تریگر وایرلس بگیرید. من کلا چون از فلاش استفاده نمی کنم، دلیلی ندیدم برم سراغش. اما اگه می خواهید فلاش اکسترنال بگیرید 600 ترجیح داره.
    40 گرم رو نوشتم که نگید نگفتی!

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

اگه توی لایو ویو باشید و توی ویزور رو بخواهید نگاه کنید، LCD خاموش نمیشه چشم رو اذیت می کنه. 550 به خاطر همین عملا بیشتر باتریش دوام میاره.
    هنگامی که دوربین در حالت Live View قرار دارد، آینه بالاست و عملاً در ویزور چیزی دیده نمی شود که بخواهیم در ویزور نگاه کنیم. دوستمان می خواهد تصمیم مهمی برای انتخاب دوربین بگیرد. لطفاً اطلاعات درست ارائه کنیم.
    کادر 16:9 ,و ستاره دادن به عکس و ... هم تغییرات نرم افزاری است که با سهولت بسیار بیشتر در خارج از دوربین و با نرم افزار شدنی است.
    کماکان از نظر من اگر می توانید هزینه 60D را تامین کنید، انتخاب بسیار بهتری است. اختلاف قیمت 600D با 60D به اندازه قیمت یک لنز نسبتاً خوب (مثلاً 15-85) نیست

ارادتمند
    azari kei تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    569

ممنون دوستان عزیز

راستش من دیروز یک پیام دادم ولی انگار قرار نیست نمایش داده بشه . ( یه سوال : این محدودیت ها تا کی قراره بمونه ؟ )

راستش بودجه من اندازه 60D نیست و نمیتونم اونقدر جور کنم پس این رو باید حذف کنید دوستان من

بین 550D و 600d هم من 600d رو انتخاب کردم

انتخاب کنون به جای نیکون هم چند دلیل داشت یکی اینکه من مود فیلم برداری هم واسم مهمه و بعدی علاقه من به کنون و اختلاف قیمت الان که هم رده های نیکون یکم گران تر هستن

ممنون دوستان