صفحه 319 از 1201 نخستنخست ... 219 269 309 315 316 317 318 319 320 321 322 323 329 369 419 819 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 3,181 تا 3,190 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر همراه amparisay آواتار ها
    تشکر کرده
    1389

نقل قول نوشته اصلی توسط batista_soheil نمایش پست ها
    قطعاً دو برند رو خوب نمیشنوسید.........
    کدوم حرفم اشتباه بوده که به این نتیجه رسیدید؟!
    اینکه توی کشور ما برای خبرنگاری بیشتر می رن سراغ کنن یعتی بازار لنزهای تله کنن داغتر می شه و این باعث می شه مدلهای جدید زودتر وارد بشن، بازار رقابتی تر بشه و هزار تا مساله دیگه. اما منم که گفتم، واقعا شما بین حتی دو دوربین غیر هم سطحدو برند هم که نگاه کنید شاید تفاوت آنقدر محسوس نباشه که بخواهیم سراغ برندی بریم و اون یکی رو به کل نفی کنیم. اگر این طور بود که به خاطر یک طرفه شدن بازار یکی از این دو زمین می خورد... من همیشه به دوستانم می گم، دلم گفت کنن، مغزم گفت نیکون. به خاطر دلم رفتم کنن گرفتم. مطمئن باشید طرفداری بی جهت نکردم از برند خاصی.

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

مثلا من شخصا تاحالا دست خبرنگارایی که نیکون دیدم به تعداد انگشتهای یک دست نرسیده. به خاطر لنزهای تله خوب کنن. در کل نمیشه یه نسخه ثابت پیچید برای همه.
    ۱- نمی‌دانم از کی دوربین دست خبرنگاران عزیز مهم شده. مثل این می‌ماند که خودنویس بنده‌ به خبرنگاران توصیه شود.
    ۲-لنزهای تله‌ی خوب کنن یعنی کدوم؟
    mreza1001 و shahbazi تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر همراه
    تشکر کرده
    131

آقايون صلوات ختم كنيد. نصفه شبي دعوا چرا؟
    يه بنده خداي گفت ميخوام دوربين بخرم ،چه دوربيني بخرم. دوستان سر اينكه تو فلان المپيك وفلان بازي دست خبر نگاران نيكون بوده يا كنون بحث ميكنند.
    يكي نيست بگه آقا جون مگه اون بنده خدا گفت ميخوام عكس خبري بگيرم كه قياس انتخاب دوربين رو تعداد خبرنگار نيكون بدست يا كنون بدست قرار داديد.
    amparisay تشکر می‌کند.

كاربر همراه amparisay آواتار ها
    تشکر کرده
    1389

نقل قول نوشته اصلی توسط Arash نمایش پست ها
    ۱- نمی‌دانم از کی دوربین دست خبرنگاران عزیز مهم شده. مثل این می‌ماند که خودنویس بنده‌ به خبرنگاران توصیه شود.
    ۲-لنزهای تله‌ی خوب کنن یعنی کدوم؟
    برای کسی که می خواد خبرنگاری کنه مهمه که بقیه که توی این حرفه هستند توی اون منطقه از چی استفاده می کنن. اومدیم و مثلا همه دوستان از دوربین برند X استفاده می کردند در یک حرفه خاص. با استناد به این فرض از نظر شما بازار اون برند تغییری نمی کنه؟ یا مثلا کسی که می خواد قضاوت کنه در مورد خرید عکسها یا استخدام، با پیش زمینه ذهنی در مورد دارنده دوربین قضاوت نمی کنه؟ توی اگزیف عکس خبرنگاری شخصا اگه از کارهای نیکون ببینم توی ایران قضاوت درستی در مورد صاحب عکس نمی تونم بکنم...!
    تله خوب کنن کدومه؟ میشه بگید کدوم تله کنن بده؟! 400mm F2.8 ، 70-200 F2.8 IS II ، اینها به لحاظ کیفیت نمونه دارند توی برند نیکون؟! الان من قراره به ندونستن متهم بشم باز هم آقا آرش؟ اگه بله بگید بازهم قضیه آماتور بودن و اینها رو خودم پیش بکشم و از صحبتهای جنابعالی طرفداری کنم...!
    اینکه خودنویس شما رو به بقیه پیشنهاد کنیم؟ من ارتباطی با صحبت اصلی و این صحبت شما ندیدم. اگر برای خرید اسب به یک سوارکار مراجعه کنیم کار بدی کرده ایم؟ قطعا اگر شما برای خطاطی از خودنویس استفاده می کنید و خبرنگاری بخواهد خوش نویسی کند، به شما که در این حرفه بوده اید باید مراجعه کند. حرف غیر منطقی بنده را اصلاح بفرمایید.

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

نقل قول نوشته اصلی توسط amparisay نمایش پست ها
    تله خوب کنن کدومه؟ میشه بگید کدوم تله کنن بده؟! 400mm F2.8 ، 70-200 F2.8 IS II ، اینها به لحاظ کیفیت نمونه دارند توی برند نیکون؟!
    ؟؟؟؟
    مدتهاست نیکور 70-200 F2.8 وجود داره و جایگاه و کیفیت اش هم مشخصه ! و همینطور AF-S Nikkor 400mm f/2.8G ED VR با کیفیت بسیار بالایش . لطفا برای اطلاعات بیشتر به لیک زیر سری بزنید :
    معرفی و بررسی لنز های تله و سوپر تله Nikkor

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

برای کسی که می خواد خبرنگاری کنه مهمه که بقیه که توی این حرفه هستند توی اون منطقه از چی استفاده می کنن. اومدیم و مثلا همه دوستان از دوربین برند X استفاده می کردند در یک حرفه خاص. با استناد به این فرض از نظر شما بازار اون برند تغییری نمی کنه؟ یا مثلا کسی که می خواد قضاوت کنه در مورد خرید عکسها یا استخدام، با پیش زمینه ذهنی در مورد دارنده دوربین قضاوت نمی کنه؟ توی اگزیف عکس خبرنگاری شخصا اگه از کارهای نیکون ببینم توی ایران قضاوت درستی در مورد صاحب عکس نمی تونم بکنم...!
    تله خوب کنن کدومه؟ میشه بگید کدوم تله کنن بده؟! 400mm F2.8 ، 70-200 F2.8 IS II ، اینها به لحاظ کیفیت نمونه دارند توی برند نیکون؟! الان من قراره به ندونستن متهم بشم باز هم آقا آرش؟ اگه بله بگید بازهم قضیه آماتور بودن و اینها رو خودم پیش بکشم و از صحبتهای جنابعالی طرفداری کنم...!
    دوست عزیز
    اول این‌که شما متوجه منظور من نشدید. خبرنگار‌ها اصولن دوربین ندارند و دوربین حمل نمی‌کنند. هرچند در دنیای جدید این مرزها کم‌رنگ شده. اما نیاز اولیه‌ی خبرنگارها دوربین نیست. مخصوصن در مملکت ما.
    این عکاسان خبری هستند که دوربین دارند! و به نظرم این‌ها دو صنف مختلف، با تخصص‌های مختلف باشند. همانطور که ممکن است در روزنامه‌ای گرافیست و کاریکاتوریست و صفحه‌بند و خبرنگار و عکاس خبری برای یک موضوع کار کنند، از یک‌جا پول بگیرند و همکار باشند اما تخصص و ابزار‌های مختلفی دارند.

در کدام بازار می‌فرمایید؟
    در بازار کار ایران؟ میگن دوربینت چیه؟ یا می‌گن عکست کو؟ کارهات کو؟ یعنی صاحب کار می‌خواد دوربین عکاس خبری رو بخره و یا کارش رو؟
    اگزیف؟! این‌ها رو از روی تجربه‌ی کاری می‌فرمایید و یا تصورات شخصی؟

اگر می‌فرمودید تله‌ی ارزان؟ بحث F4 های کانن به میان می‌آمد و بحثش دراز است. اما خلاصه‌ی عکاسی خبری‌ش می‌شه این‌که دست هیچ عکاس حرفه‌ای لنز F4 نیست. اما این‌که لنز‌های کانن در نیکون نمونه ندارند؟ به شوخی می‌ماند. بگردید نمونه‌های خاص پیدا کنید چون 17 Ts و ...
    ویرایش توسط Arash : Thursday 12 April 2012 در ساعت 02:17
    mreza1001، M.Meghdari، shahbazi و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر جديد spiderman2007 آواتار ها
    تشکر کرده
    52

سلام.
    من چند سال هست که با دوربین کامپکت عکس میگیرم (خانوادگی و ثبت خاطره) ولی به طور کل به عکاسی هم علاقه دارم و با گاهی دوربین کامپکت خودم Canon 930IS عکاسی میکنم.
    یه مدت کوتاهی هم با Canon 450D کار کردم.
    جدیدا خیلی آبرنگی بودن و مردگی تصاویر من رو اذیت میکنه ، این مساله حتی با کامپیکت های دیگه ای که تست کردم هم وجود داشته
    برای همین قصد خرید SLR دارم ، چون تا جایی که اطلاع دارم کیفیت تصاویر SLR با compact خیلی فرق داره
    میخوام توی خونه ، بیرون (روز و شب) تصاویر با کیفیت و شارپ داشته باشه و از خرید پشیمون نشم.
    همچنین فیلم هم میگیرم.
    به طور کلی دوربینی میخوام که هم برای ثبت خاطره خوب باشه و هم برای عکاسی (بیشتر پرتره) مناسب باشه
    به نظرتون چی بخرم؟

>ببخشید اگه خیلی آماتور و بد توضیح دادم.
    ویرایش توسط spiderman2007 : Friday 13 April 2012 در ساعت 02:34

كاربر ويژه
    تشکر کرده
    5959

میخوام یه چیزی بخرم که کیفیت تصاویر دیگه من رو اذیت نکنه و با تصاویر با کیفیت و شارپ روبرو بشم.
    این مواردی که می‌فرمایید بسیار کلی است.
    در کل بله کیفیت تصاویر SLR بهتر از کامپکت‌هاست اما به شرط و شروط خاص خودش. همه چیز شارپنس نیست.

اگر فرض بگیریم گرایش به SLR یک هوس نباشد و پی‌گیر جدی مباحث فنی و هنری این رشته باشید. توصیه بنده خرید 550D یا 600D به همراه لنز کیتشان است.

موفق باشید
    Rofougaran، spiderman2007، lamagra و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    .

كاربر جديد spiderman2007 آواتار ها
    تشکر کرده
    52

نقل قول نوشته اصلی توسط spiderman2007 نمایش پست ها
    سلام.
    من چند سال هست که با دوربین کامپکت عکس میگیرم (خانوادگی و ثبت خاطره) ولی به طور کل به عکاسی هم علاقه دارم و با گاهی دوربین کامپکت خودم Canon 930IS عکاسی میکنم.
    یه مدت کوتاهی هم با Canon 450D کار کردم.
    جدیدا خیلی آبرنگی بودن و مردگی تصاویر من رو اذیت میکنه ، این مساله حتی با کامپیکت های دیگه ای که تست کردم هم وجود داشته
    برای همین قصد خرید SLR دارم ، چون تا جایی که اطلاع دارم کیفیت تصاویر SLR با compact خیلی فرق داره
    میخوام توی خونه ، بیرون (روز و شب) تصاویر با کیفیت و شارپ داشته باشه و از خرید پشیمون نشم.
    همچنین فیلم هم میگیرم.
    به طور کلی دوربینی میخوام که هم برای ثبت خاطره خوب باشه و هم برای عکاسی (بیشتر پرتره) مناسب باشه
    به نظرتون چی بخرم؟

>ببخشید اگه خیلی آماتور و بد توضیح دادم.
    نقل قول نوشته اصلی توسط Vahid نمایش پست ها
    این مواردی که می‌فرمایید بسیار کلی است.
    در کل بله کیفیت تصاویر SLR بهتر از کامپکت‌هاست اما به شرط و شروط خاص خودش. همه چیز شارپنس نیست.

اگر فرض بگیریم گرایش به SLR یک هوس نباشد و پی‌گیر جدی مباحث فنی و هنری این رشته باشید. توصیه بنده خرید 550D یا 600D به همراه لنز کیتشان است.

موفق باشید
    به عکاسی و مباحث فنی این رشته کلا علاقه دارم ، ضمن اینکه کیفیت تصاویر Compact جدیدا خیلی من رو آزار میده.
    این شرط و شروطی که فرمودین منظور چی هست؟ (میزان ISO و تنظیمات عکاسی + لنز ...؟)
    من با محدودیت بودجه مواجه هستم ، پولم به 550D , 600D نو نمیرسه ، کارکرده این دو مدل حدودا چه قیمتی دارن؟

كاربر ويژه
    تشکر کرده
    5959

در درجه اول شناخت ابزار و اینکه در SLR با عمق میدان کمتری نسبت به کامپکت مواجهید.
    نورسنجی کاملاً خودکار با SLRها تقریباً امری شایسته نیست. و موارد دیگر.

یعنی وقتی می‌خواهید از یک دوربین Point and Shoot یه SLR سوییچ کنید. دنیای دیگری را می‌خواهید تجربه کنید که هزینه‌بر است و اگر دقیقاً ندانید که چه می‌خواهید بکنید با توجه به محدودیت بودجه شاید فرصت برگشت بدون ضرر مالی را نداشته باشید.

قیمت دست دوم، با توجه به تمیز بودن، گارانتی و دیر موارد؛ از حدود 25 تا 35 درصد کمتر از قیمت نو خواهد بود.
    spiderman2007 تشکر می‌کند.
    .