صفحه 340 از 1201 نخستنخست ... 240 290 330 336 337 338 339 340 341 342 343 344 350 390 440 840 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 3,391 تا 3,400 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر فعال
    تشکر کرده
    4244

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad.abaee نمایش پست ها
    با سلام
    1100D جداً دوربین بی کیفیتی هست و به هیچوجه توصیه اش نمیکنم
    سری NEX جزء دوربینهای بی آیینه (mirror less) هست و DSLR به حساب نمی آید اما شرکت سونی دوربین های خوبی رو در این رده معرفی کرده که میتونید تهیه کنید .
    در مورد دوربینهای SLRLike سوپر زوم مثل HS20 ، برای رسیدن به همچین زومی،معمولاً از سنسورهای کوچکی در بدنه استفاده میشه که نویز زیادی در عکسها ایجاد میشه و غیر از رنج بالای زوم،کیفیت خروجیشون خیلی چنگی به دل نمیزنه!
    الان 550D Canon چیزی حدود 1150 قیمت داره ، که با هزینه فیلتر برای لنز و کارت حافظه به راحتی تا 1200 میرسه و باید بودجه تون رو افزایش بدید تا بتونید یه DSLR معقول بتونید تهیه کنید .

یا حق
    بسیار متشکر!
    این آینه دقیقا چیه؟
    من خیلی مورد بررسی قرار دادم مدل Nex C3 تو رده ی خودش ظاهرا هیچ رقیبی نداشت!
    و کیفیت خروجیش واقعا بی نظیر هست!
    این قضیه نداشتن آینه آیا باعث میشه نتونیم از ترفند لنز معکوس استفاده کنیم یا خیر؟
    ahmad.abaee تشکر می‌کند.

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط Danitondar نمایش پست ها
    بسیار متشکر!
    این آینه دقیقا چیه؟
    من خیلی مورد بررسی قرار دادم مدل Nex C3 تو رده ی خودش ظاهرا هیچ رقیبی نداشت!
    و کیفیت خروجیش واقعا بی نظیر هست!
    این قضیه نداشتن آینه آیا باعث میشه نتونیم از ترفند لنز معکوس استفاده کنیم یا خیر؟
    برای آینه و سایر اجزاء دوربین های SLR به دانشنامه عکاسی مراجعه کنید:
    MIRROR - دانشنامه عکاسی
    و
    http://wiki.akkasee.com/index.php/Mi...le-lens_camera

یکی از مهمترین تفاوت دوربین های SLR با کامپکت و همچنین دوربین های بدون آینه (مثل سری NEX)، جدا از اندازه سنسور، وجود همین آینه، فوکوس اسکرین و منظره یاب (View Finder) است.
    Nex C3 قطعاً رقبای زیادی دارد و در همان سری NEX دوربین های Nex 5 و Nex 5N و Nex 7 کیفیت بهتری از Nex C3 دارند و شرکت های دیگر نظیر نیکون و سامسونگ و ... هم دوربین های میرورلس تولید می کنند و کانن هم دوربین G 1x را تولید کرده که قابلیت تعویض لنز ندارد ولی از نظر کیفیت تصویر چیزی کم ندارد.

عکاسی با لنز معکوس تکنیک دشواری است و لازم است ابتدا در عکاسی با SLR مسلط شویم و بعد با علم به دشواری های فراوان به سمت ماکروگرافی با لنز معکوس برویم. در بدو شروع عکاسی بعید می دانم کسی از این تکنیک استفاده کند و تا کنون هم من نشنیده ام که با دوربین های Nex از لنز معکوس استفاده شده باشد.
    ارادتمند
    ahmad.abaee، Miri، D.Daneshmand و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    4244

بسیار متشکر داریوش گرامی!
    از نظر بنده لنز معکوس ترفند هست پس میشه روی تمامی دوربین هایی مه قابلیت تعویض لنز رو دارند انجام داد!
    فقط ممکنه برای یک سری دوربین ها نگهدارنده ی معکوس لنز وجود نداشته باشه که طی ویدئو هایی که بنده در یو*توب دیدم در
    Nikon و Canon عملی بود!
    --------------
    در سایت معتبر Dpreview بنده زیاد گشت و گذار کردم در رده ی Entery Level که نمونه ی بار (D3100 و 1100D)
    که با این دوربین توی یک رده ی کیفی قرار داده بود مقایسه کردم!
    اینجا تفاوت ها مشخص هست!در قسمت پایین صفحه Compare to تیک کنارش رو هم بزنید!
    کد:
    http://www.dpreview.com/reviews/sonynexc3/15
    -------
    یک سوال دیگه هم بنده داشتم چه میزان فاصله کانونی در رده ی ماکرو قرار میگیره؟
    به عبارت ساده تر ملاک تشخیص لنز های ماکرو چیست!
    ---
    ویدئو های زیادی رو تحت بررسی قرار دادم عکس ها و ... واقعا C3 کیفیت بسیار مطلوبی داره حتی در جزئیات!
    ولی با توجه به اینکه یه سری موارد رو شامل نمیشه مثل تنظیمات سریع و اون حس موجود در دوربین های DSLR
    آیا دوربین دیگه ای به غیر از 1100D و کارکرده زیر 1 میلیون تومان وجود دارد یا خیر؟

كاربر فعال persian.boy آواتار ها
    تشکر کرده
    4662

درود

ابتدا این تعریف رو از ویکی پدیا داشته باشید :
    a macro lens is classically a lens capable of reproduction ratios greater than 1:1, although it often refers to any lens with a large reproduction ratio, despite rarely exceeding 1:1
    همچنین در رابطه با فوکال :
    Macro lenses of different focal lengths find different uses:

• Continuously Variable Focal Length — suitable for virtually all macro subjects
    • 45–65 mm — product photography, small objects that can be approached closely without causing undesirable influence, and scenes requiring natural background perspective
    • 90–105 mm — insects, flowers, and small objects from a comfortable distance
    • 150–200 mm — insects and other small animals where additional working distance is required

آیا دوربین دیگه ای به غیر از 1100D و کارکرده زیر 1 میلیون تومان وجود دارد یا خیر؟
    D90 دست دوم رو میشه زیر 1م تومن گیر اورد (البته فقط بادی رو عرض می کنم) . اگه تمیز باشه ، به نظزم گزینه ی خیلی خوبیه .

در سایت معتبر Dpreview بنده زیاد گشت و گذار کردم در رده ی Entery Level که نمونه ی بار (D3100 و 1100D)
    برای مقایسه ی D3100 و 1100D به نظرم این دو تا لینک کاملا پاسخگو هستن :
    Nikon D3100 یا Canon EOS 1100D
    راهنمایی خرید بین 1100d و 500d

با آرزوی بهترین ها
    پسر پارسی
    yaghoobi، D.Daneshmand و amparisay تشکر می‌کنند.

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط Danitondar نمایش پست ها
    بسیار متشکر داریوش گرامی!
    از نظر بنده لنز معکوس ترفند هست پس میشه روی تمامی دوربین هایی مه قابلیت تعویض لنز رو دارند انجام داد!
    فقط ممکنه برای یک سری دوربین ها نگهدارنده ی معکوس لنز وجود نداشته باشه که طی ویدئو هایی که بنده در یو*توب دیدم در
    Nikon و Canon عملی بود!
    --------------
    اینجا تفاوت ها مشخص هست!در قسمت پایین صفحه Compare to تیک کنارش رو هم بزنید!
    کد:
    http://www.dpreview.com/reviews/sonynexc3/15
    -------
    ---
    ویدئو های زیادی رو تحت بررسی قرار دادم عکس ها و ... واقعا C3 کیفیت بسیار مطلوبی داره حتی در جزئیات!
    ولی با توجه به اینکه یه سری موارد رو شامل نمیشه مثل تنظیمات سریع و اون حس موجود در دوربین های DSLR
    برای استفاده از لنز معکوس اولاً آداپتور لازم است که معمولاً دست ساز است. دوم آنکه یا باید قید کنترل دیافراگم از روی دوربین را زد و به طریقی از روی لنز دیافراگم را کنترل کرد یا باید به طریقی اتصالات الکترونیکی ته لنز را به سر آن منتقل و از طریق آداپتور خاصی به اتصالات متناظر بر روی دوربین متصل کرد یا در دوربین هائی که دکمه DOF Preview دارند دیافراگم را تنظیم کرده، دکمه DOF Preview را نگه داشته و دوربین را خاموش کرده، لنز را باز و سر وته کرده و به دوربین متصل نمود، سوم آنکه در لنز معکوس عمق میدان بسیار کم است و برای جبران آن بایستی از ریل فوکوس و گرفتن تعداد زیادی عکس از موضوع و استکینگ این عکس ها استفاده کرد . نور دهی مناسب به سوژه و کنترل آن نیز دشواری های خاص خود را دارد. کلاً استفاده از لنز معکوس تکنیک آسانی نیست.
    در خصوص دوربین های Nex من نشنیده ام که آداپتور های لنز معکوس وجود داشته باشد یا کسی به صورت دست ساز ساخته باشد.
    تقسیم بندی لنزهای ماکرو از روی فاصله کانونی شان نیست: لنزی ماکرو شناخته می شود که اندازه تصویری که از جسم روی سطح سنسور درست می کند برابر اندازه واقعی جسم باشد. یعنی اگر از یک جسم به طول 15 میلیمتر عکس می گیریم روی سنسور نیز تصویری 15 میلیمتری تشکیل شود. راحت ترین راه تشخیصش هم این است که روی لنز نوشته ماکرو!
    با هزینه زیر یک میلیون تومان می توان دوربین های دست دوم 500D و 550D پیدا کرد.
    ارادتمند
    ویرایش توسط Dariush Chegini : Friday 1 June 2012 در ساعت 16:28
    yaghoobi، m.a.i و D.Daneshmand تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    73

Unhappy

درود بر شما

دوستان یه راهنمایی می کنند به بنده
    موضع اصلی: خرید دوربین Nikon D50 دست دوم (تمیز) برای عکاسی
    و قیمت حدودی رو بگین؟

موضوع فرعی:
    حقیقتش توی تاپیکای دیگه پرس جو کردم برای دوربین رسیدم به D3100 به قیمت 715تومان
    به خاطر اینکه این خرید برای دل خودم بود و نگران این بودم که در حق قند عسل بابا و همسرم اجحاف کنم
    دست دست کردم تا دلار گرون شد و D3100 رسید به 1150 تومان
    به خاطر اینکه می شه این پول رو صرف خانواده کرد بی خیال شدم
    البته یه دلیل دیگه هم داشت
    اونم اینه که
    آیا شرایط کار و خانواده ام جوری هست اجازه بده که به عکاسی برسم؟
    اگر نشه!
    من پولی رو که حق پسر و همسرم هست رو ریختم توی کمد برای سالی یه عکس.
    توی همین درگیری های ذهنی هستم که:

یکی از دوستان یه D50 رو معرفی کرده که خیلی کم کار کرده

سئوال:
    برای منی که آخرین تکنولوژی مهم نیست (چون پولشو ندارم) و
    دوست دارم یه DSLR (به خاطر استیل عکاسی اش و البته کیفیت بهتر) داشته باشم
    عکاسی برای دل خودم (چون بعید می دونم بتونم برای عکاسی بزنم بیرون)
    Nikon D50 می تونه جوابگو باشه؟

یا با همه شرایط بالا (دغدغه های ذهنی ) باز دوربین قدیمی نباید بخرم؟

سپاس
    ویرایش توسط saeedfweb : Tuesday 12 June 2012 در ساعت 15:29 دلیل: حدود قیمت رو هم بپرسم

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

هر چيزي قيمت خود را دارد. D50 به شرطي ارزش خريد دارد كه قيمتش خيلي منطقي باشد. مثلا اگر بدنه اش را 200 تا 250 بدهند ارزش خريد دارد و جواب عطش شما را هم مي دهد.
    yaghoobi، beh_b7، saeedfweb و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر فعال beh_b7 آواتار ها
    تشکر کرده
    1239

نقل قول نوشته اصلی توسط saeedfweb نمایش پست ها
    ...
    برای منی که آخرین تکنولوژی مهم نیست (چون پولشو ندارم) و
    دوست دارم یه DSLR (به خاطر استیل عکاسی اش و البته کیفیت بهتر) داشته باشم
    عکاسی برای دل خودم (چون بعید می دونم بتونم برای عکاسی بزنم بیرون)
    Nikon D50 می تونه جوابگو باشه؟
    یا با همه شرایط بالا (دغدغه های ذهنی ) باز دوربین قدیمی نباید بخرم؟

اصولا برای عکاسی تکنولوژی لازم نیست ذوغ و هنر و علاقه لازمه که گویا شما هم چاشنیش رو دارین
    این دوربین هم برای عکاسی کافیه عکس های خوبی هم میگیره
    اگر با قیمتی که آقا فرهاد گفتن پیدا کنید و "نگاهتون به عکاسی اینی بمونه که الان هست" احتمالا تا مدتها کمبودی حس نخواهید کرد
    farhad44، saeedfweb و ribaxer تشکر می‌کنند.
    بهنام خامنه
    Canon 5DSR,6D / EF 50mm f1.4 - EF 85mm f1.8

كاربر جديد
    تشکر کرده
    20

پیش فرض کدام دوربین را بخرم و چرا؟

با سلام خدمت دوستان عزیز تالار عکاسی

بنده مدت یک سال هست که به عکاسی علاقه خاصی پیدا کردم و به زودی یک دوربین دی اس ال آر تهیه خواهم کرد.
    موضوعی که هست دو دلی بین دو مدل دوربین است: نیکون دی 5100 یا نیکون دی 7000

سقف چیزی که از یک دوربین انتظار دارم و واقعآ به بیشتر از اون نیاز ندارم در دی 7000 پیدا میشه. اما قیمتش به نظر بنده روی کاغذ کمی زیاده...
    در عوض دی 5100 هم خواص خودش رو از جمله حجم و وزن کم و البته قیمت پایین تر رو داره.
    البته بودجه را هر چند میتونم جمع کنم ولی فکر میکنم ممکن است دی 5100 هم نیازهای بنده رو تامین کنه ولی مطمئن نیستم...

نکته این هست که قطعآ پس از خرید دوربین تا سالهای طولانی قصد عوض کردن ندارم.
    سوژه خاص عکاسی هم ندارم ولی فکر کنم لندسکیپ بیشتر بگیرم. تا پیش از این هم فقط با دوربینهای کامپکت و موبایل ور رفته ام.

چند هفته میشود که از بین این دو نتوانستم یکی رو انتخاب کنم... حالا شما کمک کنید و بگید کدام یک و چرا؟

كاربر فعال ahmad.abaee آواتار ها
    تشکر کرده
    3154

نقل قول نوشته اصلی توسط P3Drama نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان عزیز تالار عکاسی

بنده مدت یک سال هست که به عکاسی علاقه خاصی پیدا کردم و به زودی یک دوربین دی اس ال آر تهیه خواهم کرد.
    موضوعی که هست دو دلی بین دو مدل دوربین است: نیکون دی 5100 یا نیکون دی 7000

سقف چیزی که از یک دوربین انتظار دارم و واقعآ به بیشتر از اون نیاز ندارم در دی 7000 پیدا میشه. اما قیمتش به نظر بنده روی کاغذ کمی زیاده...
    در عوض دی 5100 هم خواص خودش رو از جمله حجم و وزن کم و البته قیمت پایین تر رو داره.
    البته بودجه را هر چند میتونم جمع کنم ولی فکر میکنم ممکن است دی 5100 هم نیازهای بنده رو تامین کنه ولی مطمئن نیستم...

نکته این هست که قطعآ پس از خرید دوربین تا سالهای طولانی قصد عوض کردن ندارم.
    سوژه خاص عکاسی هم ندارم ولی فکر کنم لندسکیپ بیشتر بگیرم. تا پیش از این هم فقط با دوربینهای کامپکت و موبایل ور رفته ام.

چند هفته میشود که از بین این دو نتوانستم یکی رو انتخاب کنم... حالا شما کمک کنید و بگید کدام یک و چرا؟
    با سلام
    کاملاً بستگی به نحوه عکاسیتون داره!(=خودتون میدونید)

اختلاف این دو دوربین که مشخصه و حتماً شما هم مطالعات کافی رو روی این اختلافات داشتید . با وجود اینکه دو دوربین از یک سنسور بهره میبرن،اما امکانات D7000 کمی بیشتر و طراحیش حرفه ای تره !
    اگر LCD دوم و سرعت 1/8000 و سیستم فوکوس پیشرفته تر و سیلینگ و ویزور بهتر و چه و چه خیلی براتون مهم نیست،همون D5100 رو تهیه کنید و باقی بودجه رو به خرید یه لنز بهتر از 55-18 کیتش اختصاص بدید،چون همونطور که بهتر از من میدونید،خروجی دوربین تا حد زیادی هم به لنز بستگی داره،و برای شمایی که قصد ندارید خیلی در وادی تجهیزات وارد بشید،بهتره یه لنز همه کاره با خروجی قابل قبول تهیه کنید که به گمونم 105-18 در حال حاضر مناسبترین گزینه باشه .
    اگر موارد اختلاف براتون مهمه و فکر میکنید به کارتون میاد و میخواید از بابت امکانات دوربین خیالتون جم باشه که دیگه دو دلی نداره دیگه.پول اضافه تری که میدید بابت همین امکاناته .
    اصلاً همین که توی دست بگیرید دو تا بدنه رو ، متوجه میشید که چرا D7000 قیمتش انقدر بیشتره !

در یک کلام، D7000 قطعناً امکانات بهتری داره و دوربین بهتریه اما من و شمای مشتری باید هزینه این بهتر بودن رو بپردازیم .
    حالا فکر کنید آیا این بهتر بودن به کار شما میاد؟اگر میاد که بسم الله...و اگر نمیاد که باز هم بسم الله اینبار با D5100

یا حق