صفحه 342 از 1201 نخستنخست ... 242 292 332 338 339 340 341 342 343 344 345 346 352 392 442 842 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 3,411 تا 3,420 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر فعال beh_b7 آواتار ها
    تشکر کرده
    1239

نقل قول نوشته اصلی توسط Pulsar نمایش پست ها
    1- برند برام چندان مهم نیست. بهترین مهمه(در کلیت)
    اگر بشود می خوام بادی یکم بزرگتر باشه(دستای بزرگی دارم و دوربین slr like کوچیک اذیتم می کرد.)
    تجهیزات اولیه ی عکاسی (دوربین + لنز + حافظه) فقط مد نظرمه. سه پایه و .... رو میشه بعداً هم تهیه کرد
    .
    .
    2 - سوالی هم دارم در مورد لنز.آیا لنزی هست که بشه هم ازش به عنوان سوپر زوم استفاده کرد هم در حالت ماکرو (البته نه به صورت پیشرفته تر)
    3 - یعنی لنزی هست که در اکثر شاخه های عکاسی ازش استفاده کرد؟؟؟
    4 - چه لنزی رو علاوه بر 18-55 که اکثرا روی دوربینا ارائه میشه رو پیشنهاد می کنین؟؟
    1 - دوست عزیز شما کوچک بودن رو با لایک ها مقایسه نکنید؛ حتما یکی از دوربین های سه رقمی کانن رو برای امتحان دست بگیرین احتمالا خیلی هم کوچیک نباشه براتون
    2 - در مورد لنزی که پرسیده بودید 18-200 تنها گزینه شما دربرند کانن هستش البته 18-270 سیگما هم هست که اصلا کیفیت خوبی نداره
    3 - به جز عکاسی حیات وحش و ماکروگرافی مابقی زمینه ها رو با یک لنز زوم نرمال(مثلا همین 18-55) هم میتونید کار کنید؛ البته که احساس نقص خواهید کرد و یا ممکنه بعضی جا ها کم بیارید اما عموما مشکلی نخواهید داشت
    4 - لنز کیت رو جوری میسازن که ارزون باشه با کیفیت ترین لنز کیت کانن همین 18-55 هستش مابقی لنز های کیت Canon EF-S 18-135mm و Canon EF-S 18-200mm هستند که خروجی پائین تری دارند

دوست عزیز در صورتی که میخواهید دست دوم بخرید حتما به بخش فروش فروم سر بزنید گزینه های خوبی طی هفته اخیر دیدم
    ویرایش توسط beh_b7 : Sunday 17 June 2012 در ساعت 00:03
    yaghoobi تشکر می‌کند.
    بهنام خامنه
    Canon 5DSR,6D / EF 50mm f1.4 - EF 85mm f1.8

كاربر همراه
    تشکر کرده
    2467

نقل قول نوشته اصلی توسط beh_b7 نمایش پست ها
    1 - دوست عزیز شما کوچک بودن رو با لایک ها مقایسه نکنید؛ حتما یکی از دوربین های سه رقمی کانن رو برای امتحان دست بگیرین احتمالا خیلی هم کوچیک نباشه براتون
    2 - در مورد لنزی که پرسیده بودید 18-200 تنها گزینه شما دربرند کانن هستش البته 18-270 سیگما هم هست که اصلا کیفیت خوبی نداره
    3 - به جز عکاسی حیات وحش و ماکروگرافی مابقی زمینه ها رو با یک لنز زوم نرمال(مثلا همین 18-55) هم میتونید کار کنید؛ البته که احساس نقص خواهید کرد و یا ممکنه بعضی جا ها کم بیارید اما عموما مشکلی نخواهید داشت
    4 - لنز کیت رو جوری میسازن که ارزون باشه با کیفیت ترین لنز کیت کانن همین 18-55 هستش مابقی لنز های کیت Canon EF-S 18-135mm و Canon EF-S 18-200mm هستند که خروجی پائین تری دارند

دوست عزیز در صورتی که میخواهید دست دوم بخرید حتما به بخش فروش فروم سر بزنید گزینه های خوبی طی هفته اخیر دیدم
    سلام
    مطمئن هستید؟
    در مورد نیکون قضیه متفاوت است
    علی قربان زاده
    NIKON D3100
    Lens 18-105

كاربر جديد
    تشکر کرده
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط کوروش نمایش پست ها
    این رو باید بدونید که دوربینهای SLR فقط بدنه نیست . و خرید این دوربینها اول هزینه کردنه . اگر فقط برای اینکه میخواهید یک دوربین SLR داشته باشید و برای مصارف عمومی ، من توصیه نمیکنم ، چون شما باید برای اون هزینه های زیادی بکنید . مگر اینکه واقعن بدونید چه میخواهید و چه قصدی دارید .

و پاسخ پرسش آخر شما اینه که به جای لنز 55-18 ، میتونید از 105-18 استفاده کنید با قیمت حدود هشتصد هزار تومان و یا برای تکمیل رنج یک لنز 200-55 نیکون رو تهیه کنید . که به هر حال باید زحمت تعویض لنز رو بر خودتون هموار کنید .
    حیطه ی کار من بیشتر تو زمینه ی عکسهای مستند/پرتره/مذهبی خواهد بود.
    1.5 بیشتر هم نمی تونم بدم.... شما پیشنهاد مناسبی غیر از دی اس ال آر ها دارین ؟؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan+ نمایش پست ها
    با این بودجه و اینکه بادی بزرگ می خواهید فکر کنم می تونید به دست دوم دوربین d90+18-105 نیکون یا 50d+18-135 کنون فکر کنید(احتمالا کمی هم کم میارید)
    به نظرتون به ریسکش می ارزه خرید جنس دست دوم ؟؟؟ اگر بشه با این حول و حوش قیمت یه دی 90 یا 50 دی خرید خیلی عالیه.
    توی بخش فروش فروم هم دیدم یه دی 90 به قیمت 1600 ولی کو تضمین؟؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط beh_b7 نمایش پست ها
    1 -
    منظورتون رو متوجه نشدم ؟؟؟ خروجی پائین؟؟؟
    به بخش فروش هم سر زدم ولی به نظر شما خوبه خرید کالای کارکرده ؟؟؟ دلایل؟؟؟

كاربر فعال ehsan+ آواتار ها
    تشکر کرده
    1367

1.5 بیشتر هم نمی تونم بدم.... شما پیشنهاد مناسبی غیر از دی اس ال آر ها دارین ؟؟؟

به نظرتون به ریسکش می ارزه خرید جنس دست دوم ؟؟؟ اگر بشه با این حول و حوش قیمت یه دی 90 یا 50 دی خرید خیلی عالیه.

منظورتون رو متوجه نشدم ؟؟؟ خروجی پائین؟؟؟
    به بخش فروش هم سر زدم ولی به نظر شما خوبه خرید کالای کارکرده ؟؟؟ دلایل؟؟؟
    دست دوم مثل نو نمیشه اما اگه از همین فروم بگیرین دوستان معمولا ایرادهای دوربین رو اعلام میکنن و با اطمینان بیشتری میشه خرید.
    تو چه سایزی میخوای چاپ کنی؟
    دوربینهای سری g کنون و بدون آینه های سونی دوربینهای خوبی هستن که اگه با اندازه شون کنار بیای کارت رو راه میندازن.
    Pulsar تشکر می‌کند.
    در مملکتی که امضا حتما باید خط خطی باشه و یا اشکال هندسی داشته باشه و نمیشه اسم و فامیلت رو با دست خط خودت به عنوان امضا بنویسی ،نمی دونم چه امضایی بذارم پس انگشت میزنم

كاربر فعال beh_b7 آواتار ها
    تشکر کرده
    1239

نقل قول نوشته اصلی توسط ali_ghorbanzade نمایش پست ها
    سلام
    مطمئن هستید؟
    در مورد نیکون قضیه متفاوت است
    بله در مورد کانن مطمئن هستم و در مورد نیکون واقعا قضیه فرق میکنه.
    البته اینطور برداشت نشه که لنزهای کیت کانن بی مصرف هستند یا بدرد نخور باشند اما کلا خروجی خوبی ندارند(18-55 کمی بهتر از سایرین هستش)

خوب میرور لس های سونی هم هستند ایبته برند های دیگه هم میرور لس دارند ولی سونی یه پیز دیگست
    اما حتما خوب تحقیق کنید در مورد مزایا و معایبشون

اگر تمیز باشه و با قیمت مناسب حتما می ارزه!
    و اما تضمین
    شما با فروشنده قرار میزارید در محل تعمیرگاه مرکزی دوربین رو اونجا چک میکنند اگر ایرادی نداشت و قبلا تعمیر نشده بود میشه تضمین سلامت
    تعداد کارکرد شاتر رو هم میگن بهتون اگر عدد معقولی بود با خیال راحت خرید میکنید

منظورتون رو متوجه نشدم ؟؟؟
    1- خروجی پائین؟؟؟
    2- به بخش فروش هم سر زدم ولی به نظر شما خوبه خرید کالای کارکرده ؟؟؟
    3- دلایل؟؟؟
    1- بله خروجی با دیتیل نه چندان دلچسب، شارپنس پایین، ایرادات اپتیکی بیشتر و...
    2- عرض کردم اگر تمیز باشه و با قیمت مناسب باشه حتما خرید خوبیست
    3- دلیلش اینه که میشه با بودجه کم تر خرید بهتری کرد مثلا وقتی 60دی 1.7 هستش میتونید 50دی رو حدود 1-1.1 بخرید یا حتی جنسی که در بازار موجوده میتونید 20% ارزونتر بخرید
    ali_ghorbanzade، m.a.i و Pulsar تشکر می‌کنند.
    بهنام خامنه
    Canon 5DSR,6D / EF 50mm f1.4 - EF 85mm f1.8

كاربر جديد bahramn آواتار ها
    تشکر کرده
    0

من به عکاسی علاقه دارم ولی تا حالا عکاسی حرفه ای نگردم. یه دوربین با کیفیت بالا واسه عکس های معمولی خانوادگی می خوام. مشکل اینه که اکثر این عکس ها توی ساختمان هستند و دوربین های معمول هم نمی تونند کیفیت خوبی داشته باشند و من رو به فکر خرید یه دوربین با سنسور بزرگ انداخته، از طرفی کیفیت فیلم برداری هم برام مهمه و آخرش هم م یتونم 1200 هزینه کنم. دورربین هایی مثل 1100D, 550D, D3100 رو دیدم ولی بین شون موندم و حتی نمی دونم انتخاب های درستی هستند یا نه. میشه یه نفر من رو از این برزخ دربیاره؟؟؟

كاربر جديد
    تشکر کرده
    20

نظر دوستان در مورد خرید دوربین d7000 به همراه لنز 18-55 چیه؟
    میخوام ارزونتر در بیاد که به این وسیله فکر کنم 400 تومنی ارزونتر در بیاد...
    لنز همه کاره ارزون تری هم هست که من ندیده باشم؟
    آیا لنز 18-55 ارزش سوار کردن روی d7000 رو داره؟
    ممنونم

كاربر جديد
    تشکر کرده
    31

پیش فرض دوربین نیکونd3200 یا کانن 60D کدوم رو بخرم بهتره؟

سلام دوستان.
    قصد داشتم که دوربین 60D کانن رو بخرم اما با اومدم نیکون D3200 یکم مردد شدم.تقریبا تمام مشخصات فنیش از کانن 60D بالاتره اما مثل اینکه قیمتش 700 دلاره!
    نمیتونم این رابطه قیمت ها رو با مشخصات فنی درک کنم.لطفا من رو راهنمایی کنید.
    با تشکر

كاربر همراه milad2song آواتار ها
    تشکر کرده
    736

پیش فرض نیکون یا کنن

سلام دوستان
    من میخوام یه دوربین بخرم
    حدود 900 تومن دارم
    من خیلی فکر کردم
    به نظرم اگه دست دوم تروتمیز گیر بیارم خیلی بصرفه تره
    حالا بین این دوتا موندم کدومو اگه دست دومشو پیدا کردم بگیرم
    nikon d3100
    یا
    canon d550

من میخوام اگه خدا بخواد تو زمینه عکاسی دیجیتال وارد بشم
    منظورم عکس گرفتن از انسانها(مدلها) توی طبیعت یا توی آتلیه هستش

درسته هردوی این دوربین ها خیلی دوربینهای خوبی نیستن
    ولی فکر میکنم برای شروع خوب باشه

یک مورد رو بگم که من حدود 50 تا 100 ساعت آموزش عکاسی (مدلهای مختلف، آتلیه، طبیعت، عروس و...) نگاه کردم که بدون استثنا متوجه شدم که همشون از nikon استفاده میکنن

یا اصلا یک مورد دیگه
    اگه دست دوم گیر نیومد و نتونستم بگیرم، با این قیمت چه دوربینی پیشنهاد میکنید؟

خیلی سوال دارم که الان یادم رفته، هروقت یادم اومد میپرسم
    خیلی ممنون از حوصله ای که گذاشتید و پست نسبتا طولانی منو خوندید
    لطفا راهنماییم کنین.
    مرسی

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

برعکس شما من معتقدم که هر دوی این دوربینها ، دوربینهای خوبی هستند .
    فقط این دوربین ها جزو رده اینتری لول محسوب میشن و برای همین رده هم امکانات بسیار خوبی هم دارند .

از هر دوی اینها میتونید استفاده حرفه ای هم بکنید . ولی معمولن برای کار حرفه ای ، به رده های بالاتری مانند D90 ی7000 یا 7D نیاز است . به خاطر یک سری آپشن های بیشتر و محدودیت های کمتر .
    اما مهمترین چیز ، یعنی مهمتر از بدنه ، لنزها هستند که باید لنزهای مناسب برای کار پرتره و آتلیه رو خریداری کنید . که بهتره در بخش لنزها راجع به اون از دوستان بپرسید.

اما با توجه به هزینه شما گویا مقدور نیست .
    beh_b7 تشکر می‌کند.