صفحه 343 از 1201 نخستنخست ... 243 293 333 339 340 341 342 343 344 345 346 347 353 393 443 843 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 3,421 تا 3,430 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر فعال beh_b7 آواتار ها
    تشکر کرده
    1239

نقل قول نوشته اصلی توسط bahramn نمایش پست ها
    من به عکاسی علاقه دارم ولی تا حالا عکاسی حرفه ای نگردم. یه دوربین با کیفیت بالا واسه عکس های معمولی خانوادگی می خوام. مشکل اینه که اکثر این عکس ها توی ساختمان هستند و دوربین های معمول هم نمی تونند کیفیت خوبی داشته باشند و من رو به فکر خرید یه دوربین با سنسور بزرگ انداخته، از طرفی کیفیت فیلم برداری هم برام مهمه و آخرش هم م یتونم 1200 هزینه کنم. دورربین هایی مثل 1100D, 550D, D3100 رو دیدم ولی بین شون موندم و حتی نمی دونم انتخاب های درستی هستند یا نه. میشه یه نفر من رو از این برزخ دربیاره؟؟؟
    d1100 احتمالا برای شما بهترین گزینه هستش
    چون
    کیفیتش برای شما عالیه و در ضمن ارزون هستش در نتیجه با کمترین بودجه بهترین خرید رو انجام میدید
    سایر دوربین هایی که نام بردید از این بهتر هستند اما این بهتر بودن فکر نکنم اصلا به درد شما بخوره در نتیجه پول بیشتر خرج کردنه فقط!
    انشالا عکس های خوبی بگیرید
    بهنام خامنه
    Canon 5DSR,6D / EF 50mm f1.4 - EF 85mm f1.8

تشکر کرده
    1239

نقل قول نوشته اصلی توسط akarempoor نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    قصد داشتم که دوربین 60D کانن رو بخرم اما با اومدم نیکون D3200 یکم مردد شدم.تقریبا تمام مشخصات فنیش از کانن 60D بالاتره اما مثل اینکه قیمتش 700 دلاره!
    نمیتونم این رابطه قیمت ها رو با مشخصات فنی درک کنم.لطفا من رو راهنمایی کنید.
    با تشکر
    در مورد دوربین های اس.ال.آر کلاس بدنه بازه قیمت رو مشخص میکنه 60دی حدودا یک کلاس و نیم بالاتر از 3200 هستش در نتیجه قیمتش گرون تره حالا شاید روی کاغذ 3200 بهتر به نظر برسه ولی در واقع رقیب شانه به شانه 60 دی 5100 یا 7000 هستند نه این دوربین
    akarempoor تشکر می‌کند.
    بهنام خامنه

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

نقل قول نوشته اصلی توسط akarempoor نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    قصد داشتم که دوربین 60D کانن رو بخرم اما با اومدم نیکون D3200 یکم مردد شدم.تقریبا تمام مشخصات فنیش از کانن 60D بالاتره اما مثل اینکه قیمتش 700 دلاره!
    نمیتونم این رابطه قیمت ها رو با مشخصات فنی درک کنم.لطفا من رو راهنمایی کنید.
    با تشکر
    60d دوربینی از رده بالاتر محسوب میشه . تقریبا معادل D7000 در نیکون . این رده ، در بدنه و کیفیت و ساخت آن ، همچون بدنه بزرگتر و محکمتر ، ال سی دی دوم ، نیمه آلیاژی بودن ، نقاط فوکوس ، کیفیت آینه ها و منشورهای ویزور ، و ...
    و همچنین داشتن آپشن های بیشتر در رده ای بالاتر قرار میگیرند و بالطبع گرانتر نیز هستند .
    اما D3100 و D3200 در رده اینتری لول جای میگیرند . حالا D3200 درسته که از لحاظ سنسور و پردازشگر و یک سری آپشن هایی ، جدیدتر و پیشرفته تره ولی باز در کل نمیشه اون رو با یک رده بالاتر مقایسه کرد .
    beh_b7 و akarempoor تشکر می‌کنند.

كاربر همراه hkhaghani آواتار ها
    تشکر کرده
    3838

نقل قول نوشته اصلی توسط P3Drama نمایش پست ها
    نظر دوستان در مورد خرید دوربین d7000 به همراه لنز 18-55 چیه؟
    میخوام ارزونتر در بیاد که به این وسیله فکر کنم 400 تومنی ارزونتر در بیاد...
    لنز همه کاره ارزون تری هم هست که من ندیده باشم؟
    آیا لنز 18-55 ارزش سوار کردن روی d7000 رو داره؟
    ممنونم
    به نظر میرسد اولویت خود را بر روی بدنه دوربین گذاشتین تا لنز در صورتی توصیه دوستان برعکس این مطلب است یعنی می بایست بودجه خود را بیشتر صرف لنز کنیم تا بدنه.
    حال که شما تا اینجا پیش آمده اید به نظرم حداقل همان لنز 105-18 را با این دوربین تهیه کنید. البته کاملا به نوع استفاده و انتظار شما بستگی خواهد داشت. ولی فراموش نکنید خریدن DSLR شروع هزینه کردن است و کسی که به سمت DSLR می آید بودجه ای قابل قبول برای لنز نیز باید در نظر بگیرد.
    حمید رضا خاقانی

تشکر کرده
    1239

نقل قول نوشته اصلی توسط milad2song نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من میخوام یه دوربین بخرم
    حدود 900 تومن دارم
    من خیلی فکر کردم
    به نظرم اگه دست دوم تروتمیز گیر بیارم خیلی بصرفه تره
    حالا بین این دوتا موندم کدومو اگه دست دومشو پیدا کردم بگیرم
    nikon d3100
    یا
    canon d550
    من میخوام اگه خدا بخواد تو زمینه عکاسی دیجیتال وارد بشم
    منظورم عکس گرفتن از انسانها(مدلها) توی طبیعت یا توی آتلیه هستش
    درسته هردوی این دوربین ها خیلی دوربینهای خوبی نیستن
    ولی فکر میکنم برای شروع خوب باشه
    یک مورد رو بگم که من حدود 50 تا 100 ساعت آموزش عکاسی (مدلهای مختلف، آتلیه، طبیعت، عروس و...) نگاه کردم که بدون استثنا متوجه شدم که همشون از nikon استفاده میکنن

یا اصلا یک مورد دیگه
    اگه دست دوم گیر نیومد و نتونستم بگیرم، با این قیمت چه دوربینی پیشنهاد میکنید؟

خیلی سوال دارم که الان یادم رفته، هروقت یادم اومد میپرسم
    خیلی ممنون از حوصله ای که گذاشتید و پست نسبتا طولانی منو خوندید
    لطفا راهنماییم کنین.
    مرسی
    والا هر دوتا دوربین خوبن من به شخصه بین این دوتا550 رو بیشتر توصیه میکنم اما هر کدوم رو دست دوم تمیزتری ازشون پیدا کردید اون رو بخرید
    دوربین دست دوم در این حدود قیمت چندتا بدنه بالاتر ولی قدیمیتر(40دی، دی200 و...)دارید، اما به نظرم دوربین خیلی قدیمی نخرید بیشتر به نفعتون هستش
    کوروش، azari kei و milad2song تشکر می‌کنند.
    بهنام خامنه

كاربر همراه milad2song آواتار ها
    تشکر کرده
    736

نقل قول نوشته اصلی توسط beh_b7 نمایش پست ها
    والا هر دوتا دوربین خوبن من به شخصه بین این دوتا550 رو بیشتر توصیه میکنم اما هر کدوم رو دست دوم تمیزتری ازشون پیدا کردید اون رو بخرید
    دوربین دست دوم در این حدود قیمت چندتا بدنه بالاتر ولی قدیمیتر(40دی، دی200 و...)دارید، اما به نظرم دوربین خیلی قدیمی نخرید بیشتر به نفعتون هستش
    یعنی با توجه به کاری که من میخوام انجام بدم، صرفاً اینکه نیکون باشه یا کنن فرقی نمیکنه؟ درحالی که d550 هجده مگاپیکسلیه و نیکون....
    ؟

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط milad2song نمایش پست ها
    یعنی با توجه به کاری که من میخوام انجام بدم، صرفاً اینکه نیکون باشه یا کنن فرقی نمیکنه؟ درحالی که d550 هجده مگاپیکسلیه و نیکون....
    ؟
    تحقيقا براي اين كار (نور كافي در طبيعت و آتليه) هيچ فرقي بين نيكن و كنن و سوني و پنتكس و اليمپوس و سامسونگ نيست. فرق اصلي اما اول در هنر و تكنيك عكاس است و سپس در نوع و مرغوبيت لنز.
    rainman1061، beh_b7، Anoosh-Em و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

تشکر کرده
    736

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    تحقيقا براي اين كار (نور كافي در طبيعت و آتليه) هيچ فرقي بين نيكن و كنن و سوني و پنتكس و اليمپوس و سامسونگ نيست. فرق اصلي اما اول در هنر و تكنيك عكاس است و سپس در نوع و مرغوبيت لنز.
    موقع خرید (اگه دست دوم بود) من چه قسمتهایی از دوربین رو چک کنم تا از سلامت دوربین مطمئن شم؟

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

مسلما لول دوربين 60 دي از نيكون يك سرو گردن بالاتره اما اين عكاس هستش كه بايد بودجه اش را طوري تنظيم كنه كه لنز خوبي هم براش بگيره اگر به دنياي حرفه اي ميخواي نزديك بشي اول بايد سواد عكاسي را بيشتر كني بعد همزمان تجهيزات عكاسي رو بالا ببري . لنزها هم گرانن هستند ببين اگه از پس خريد لنز مناسب براي 60 دي بر نم آيي بهتره همان نيكون را قبول كني تا حد اقل بودجه براي لنز خوب داشته باشي .

تشکر کرده
    736

نقل قول نوشته اصلی توسط پويان نمایش پست ها
    مسلما لول دوربين 60 دي از نيكون يك سرو گردن بالاتره اما اين عكاس هستش كه بايد بودجه اش را طوري تنظيم كنه كه لنز خوبي هم براش بگيره اگر به دنياي حرفه اي ميخواي نزديك بشي اول بايد سواد عكاسي را بيشتر كني بعد همزمان تجهيزات عكاسي رو بالا ببري . لنزها هم گرانن هستند ببين اگه از پس خريد لنز مناسب براي 60 دي بر نم آيي بهتره همان نيكون را قبول كني تا حد اقل بودجه براي لنز خوب داشته باشي .

دوست عزیز نمیدونم منظورتون من بودم یا نه.

دوستان من میخوام سواد عکاسیمو تکمیل کنم
    اصلا اینجوری بگم
    میخوام سواد عکاسی یاد بگیرم
    از کجا شروع کنم؟
    به قول معروف جایی هست که از ب بسم الله شروع کرده باشه و همه چیز رو کامل بگه؟

ممنون میشم یک منبع معرفی کنید که جامع و کامل همه چیز رو توضیح داده باشه
    مرسی