صفحه 350 از 1201 نخستنخست ... 250 300 340 346 347 348 349 350 351 352 353 354 360 400 450 850 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 3,491 تا 3,500 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر آشنا Payman87 آواتار ها
    تشکر کرده
    39

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad_55 نمایش پست ها
    ولی بنده بین کنون 60D و نیکون D7000 نیکون را انتخاب میکنم تعصب خاصی هم نه به کنون نه به نیکون دارم هر دوی این دوربین ها را دوست دارم قصد جسارت بدوستان را هم نداشتم و فقط نظر شخصی خودم را بیان کردم ازدوستان خوبم پوزش میخوام مخصوصا آقا کوروش گل .

موفق باشید ، بدرود .
    سلام و ممنون از راهنمایی
    من هم با توجه به رویوهای D7000 و توصیه شما و بقیه ی دوستان و اطرافیانی که دستی بر اتش دارند به این نتیجه رسیده ام که D7000 انتخاب بهتریه. اما احتمالا قیمت این مدل از بودجه ی مورد نظر ( 2 میلیون ) بیشتر بشه ..یا اینکه قیمت این مدل هم زیر 2 تومن هست ؟
    راستی نظرتان در مورد انتخاب بدنه ای با مدل پایین تر و اختصاص بقیه بودجه برای انتخاب لنز و تجهیزات جانبی چیه ؟ مثلا مدلهایی مثل D5100 چطور هستند ؟ ایا از مدلهایی مثل D90 و 60D خیلی ضعیفتر هستند ( از شخصی شنیدم که میگفت D5100 وایت بالانس منوال نداره و چند مد به صورت پیش فرض داره.. ایا این درسته ؟)
    و یک سوال دیگه : از لحاظ رفتار نویزی برتری را به کدام مدل ( D90 و 60D ) میدهید؟
    SONY DSC-H7 Cyber Shot

كاربر همراه delagah آواتار ها
    تشکر کرده
    568

سلام، من خیلی وقته اینجا سر نزدم و البته اخبار و اطلاعات دوربین ها رو هم چک نکردم.

می خواستم بپرسم آیا برای ساخت فیلم های مستند آماتوری در حد تمرین فیلم سازی، آیا میشه از D7000 یا D5100 استفاده کرد یعنی قابلیت هاشون در این حد هست؟
    تفاوت امکانات فیلمبرداری این دو در چه مواردیه؟
    دی ِ3200 چطوره.

یه دی 90 دارم بخوام بفروشم و دی 7000 بگیرم حدودا چقدر باید هزینه کنم؟
    ممنون.

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

بله با هر دو میشه. هر دو امکان فیلم برداری حتی با فرمت HD رو دارند . اما :
    در D5100 امکان فیلمبرداری در هر شات ( یعنی از زمان فشردن دکمه شاتر و شروع فیلمبرداری تا قطع آن ) حداکثر 5 دقیقه است . و برای ادامه را در شات بعدی ضبط کرد .
    اما در D7000 این محدودیت وجود نداره .
    و در ضمن بهتره برای صدابرداری و در هر دو از میکروفون اکسترنال استفاده کرد تا صداهای تماس با بدنه و صداهای لنز ( هنگام زوم کردن ) بر روی تصویر شما ضبط نشه . ( این مورد اخیر در مورد همه دوربینها صدق میکنه ) .
    delagah تشکر می‌کند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    2467

نقل قول نوشته اصلی توسط delagah نمایش پست ها
    سلام، من خیلی وقته اینجا سر نزدم و البته اخبار و اطلاعات دوربین ها رو هم چک نکردم.

می خواستم بپرسم آیا برای ساخت فیلم های مستند آماتوری در حد تمرین فیلم سازی، آیا میشه از D7000 یا D5100 استفاده کرد یعنی قابلیت هاشون در این حد هست؟
    تفاوت امکانات فیلمبرداری این دو در چه مواردیه؟
    دی ِ3200 چطوره.

یه دی 90 دارم بخوام بفروشم و دی 7000 بگیرم حدودا چقدر باید هزینه کنم؟
    ممنون.
    سلام دوست عزیز
    یادمه دو سه ماه بعد از تولید دی نود،یک فیلم ساز یک مستند رو با دی 90 فیلم برداری کرده بود.
    تفاوت دی 90 (اچ دی با24 فریم) و دی 7000 (فول اچ دی و 24 فریم) است.یه تفاوت دیگه هم دارن که فکوس ممتد اتومات در دی 7000 حین فیلم برداریه که به درد ساخت فیلم نمیخوره.زیرا برای فیلم برداری حرفه ای از فکوس دستی استفاده میکنند.
    بدنه دی 7000 رو حدودا بین 2000 تا 2100 میتونید تهیه کنید.(قیمت امروزه!!!!!!)

اما به نظر این حقیر کوچ به 3200 و 5100 از دی 90 کار درستی نیست.
    اولین چیزی که تو ذوقتون میزنه بدنه ای کوچکتر با امکانات پایین تره.اما خرید دی 7000 خوشایند تره

سربلند باشید.
    yaghoobi و delagah تشکر می‌کنند.
    علی قربان زاده
    NIKON D3100
    Lens 18-105

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

در دوربین D7000 و در حالت M و در تنظیمات منو اگر در حالت shooting menu --> movie setting ---> manual movie setting حالت on رو انتخاب کنیددیافراگم و سرعت شاتر و ... دستی خواهند شد .
    برای انتخاب حالت فوکوس به صورت تکی و یا مداوم باید وارد منوی a8 دوربین شد و دو گزینه وجود دارد :
    single-servo AF
    Full-time-servo AF
    که مشخص است با انتخاب هر یک شما در هنگام فیلمبرداری به دوربین خواهید گفت که یک بار فوکوس کند و یا دایم در هنگام فیلمبرداری فوکوس کند . به خصوص اینکه در حالت M و حالت فوکوس دستی ، شما میتوانید در هنگام فیلمبرداری کاملن به صورت دستی فوکوس رو انجام دهید .
    دقت کنید که این مورد آخر را در کارهای حرفه ای انجام میدهند و یک دستیار وظیفه این فوکوس را به صورت دستی به عهده دارد .
    yaghoobi و delagah تشکر می‌کنند.

كاربر فعال ehsan+ آواتار ها
    تشکر کرده
    1367

سلام

می خواستم بدونم دوربین کانن 400دی دست دوم تمیز با لنز کیت الان حدودا چقدر می ارزه.اصلا ارزش خرید داره.نظر فروشنده رو 600 تومن هست
    در مملکتی که امضا حتما باید خط خطی باشه و یا اشکال هندسی داشته باشه و نمیشه اسم و فامیلت رو با دست خط خودت به عنوان امضا بنویسی ،نمی دونم چه امضایی بذارم پس انگشت میزنم

كاربر همراه azari kei آواتار ها
    تشکر کرده
    691

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan+ نمایش پست ها
    سلام

می خواستم بدونم دوربین کانن 400دی دست دوم تمیز با لنز کیت الان حدودا چقدر می ارزه.اصلا ارزش خرید داره.نظر فروشنده رو 600 تومن هست
    max 450
    ehsan+ تشکر می‌کند.

كاربر فعال ehsan+ آواتار ها
    تشکر کرده
    1367

با لنز کیت و گرانی های اخیر حداکثر 450 می ارزه.فکر می کردم بیشتر بی ارزه.
    کیفیت عکسهاش رو نتونستم با دوربینهای جدید مقایسه کنم.نسبت به 550دی خیلی پایین تر که نیست؟
    در مملکتی که امضا حتما باید خط خطی باشه و یا اشکال هندسی داشته باشه و نمیشه اسم و فامیلت رو با دست خط خودت به عنوان امضا بنویسی ،نمی دونم چه امضایی بذارم پس انگشت میزنم

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

کیفیت عکسهاش رو نتونستم با دوربینهای جدید مقایسه کنم.نسبت به 550دی خیلی پایین تر که نیست؟
    چرا خيلي پايين تر است!

4 سال قديمي تر است. ايزو تا 1600 دارد. LCD اش هم كوچكتر است هم فوق العاده رزولوشن پايين تر (230 هزار در مقابل 1 ميليون). فيلمبرداري ندارد. جبران نورسنجي اش بعلاوه منهاي 2 است (در برابر 5 ديگري) و ....
    Navid7h، M.Mobin، lamagra و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر همراه azari kei آواتار ها
    تشکر کرده
    691

با لنز کیت و گرانی های اخیر حداکثر 450 می ارزه.فکر می کردم بیشتر بی ارزه.
    من تجربه اي با 400دي ندارم / مساله باتري يادتون نره تا كي ميتونيد باتري قابل استفاده براي اين دوربين پيدا كنيد مگر اينكه گريپ را هم تهيه كنيد و دلتون به باتري قلمي خوش كنيد550D&600D&650D هر سه از يك نوع باتري استفاده ميكنند و سال ها ساپورت ميشن/ لنز كيتش هم فكر كنم بدون لرزهگير باشه پس 100 تومن هم بايد بديد براي لنز / اين دوربين را براي استفاده مي خريد پس حداقل 1 -2 سال بعد كه بخواهي بفروشي به چه قيمتي ميتوني بفروشي / و خيلي چيز هاي ديگر كه خودت جمع بندي كن ببين چه قدر اين دوربين مي ارزد
    farhad44 و ehsan+ تشکر می‌کنند.