صفحه 333 از 1201 نخستنخست ... 233 283 323 329 330 331 332 333 334 335 336 337 343 383 433 833 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 3,321 تا 3,330 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر فعال Saeed Barikani آواتار ها
    تشکر کرده
    6051

نقل قول نوشته اصلی توسط amparisay نمایش پست ها
    من همیشه این سوال برام مطرح بوده... طبق چه استدلالی می گید خروجی D5100 از 60D بهتره؟! عکسهای نمونه dpreview که این رو تایید نمی کنند...
    سلام دوست عزیز

در ادامه ی راهنمایی های مهرزاد جان و آقای چگینی عزیز و دیگر دوستان ، من هم نظرم رو عرض میکنم ،

دوست عزیز ، شما نمیتوانید از دیدن تعدادی عکس نظر بر بهتر بودن یا نبودن یک دوربین بفرمایید ، اول در همه ی مسائل ، یک عکس خوب

، نشان دهنده ی این است که یک عکاس خوب دوربین رو در دست داشته است ، و زیاد ربطی به نوع دوربین ندارد ،

در خروجی خود دوربین ، بیشتر از همه لنز تاثیر گذار خواهد بود ، و بعد سنسور دوربین از نظر ثبت دیتیل تاثیر گذار خواهد بود ، اما همه ی

این مسائلی که از سنسور و نمودار های مختلف بیان میشود ، من و شما ، به احتمال 90 % زیاد در عمل احساسش نخواهیم کرد ،

پس لطفا خودتان رو زیاد درگیر این مسائل نفرمایید ،

حال نسبت به D5100 , 60D باید عرض کنم که ، خوب از نظر سنسور ، D5100 از همان سنسور D7000 بهره میبرد ، و در نویز و دیتیل ، از

60D کمی بهتر است ، ولی خوب همه چیز سنسور نمیشود ، از نظر آرگونومی بدنه ، 60D به مراتب خوشدست تر و بهتر است ،

که از این نظر از D5100 بهتر است ،

ولی خوب ، به نظرم ، بسته به نوع علاقه ی شما به عکاسی ، و آینده نگری اقتصادی نسبت به خرید لنز ، دوربین را انتخاب نمایید ،

و در کل ، زیاد خود را درگیر مسائل نفرمایید ، همه ی دوربین ها خوب هستند ، و واقعا مشکلی از نظر برآورده نکردن نیاز ما در این سطح

ندارند ،

موفق باشید
    ویرایش توسط Saeed Barikani : Monday 21 May 2012 در ساعت 13:55
    تازه کار، persian.boy، M.Barani و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه iman_n21 آواتار ها
    تشکر کرده
    117

سلام
    عکسهای D90 و D5100 رو تا چه اندازه ای میشه چاپ کرد ؟
    با کیفیت مطلوب
    فرض بفرمایید برای قاب و نمایشگاه هست

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

بابا بحث مقایسه 5100 با 600D بود نه 60d

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    4494

حال نسبت به D5100 , 60D باید عرض کنم که ، خوب از نظر سنسور ، D5100 از همان سنسور D7000 بهره میبرد ، و در نویز و دیتیل ، از

60D کمی بهتر است ، ولی خوب همه چیز سنسور نمیشود ،
    البته فکر نکنم که D5100 دیتیل بیشتری نسبت به 60D به دست بده. فکر کنم عکس این مطلب صحیح باشه. البته در عمل این میزان اختلاف دیتیل خیلی ناچیز هست. همینطور برتری D5100 نسبت به 60D در زمینه نویز اونقدری نیست که بشه اسمش رو برتری گذاشت. برتری سنسور این دوربین نسبت به 60D در زمینه دینامیک رنج هست که حتی این مورد هم برای خیلی از عکاسان که یا مبتدی هستند یا عکس هاشون رو صرفا در وب منتشر می کنند و پرینت بزرگ نمی گیرند یا اصلا در ژانری عکاسی می کنند که نیاز زیادی به دینامیک رنج بالا ندارند, اهمیتی نداره.

برای کسی که نیاز به دینامیک رنج بالا داره و نوع عکاسیش به گونه ای هست که رسیدن به دینامیک رنج بالا با استفاده از تکنیک های رایج (HDR , Exposure Blending و ...) امکان پذیر نیست و از طرفی به کیفیت کارش هم اهمیت میده و خروجی ای برای پرینت در سایز بزرگ نیاز داره, حتی ممکن هست که دوربین D3200 نیکون هم براش خیلی بهتر از 5DIII کنن باشه. بحث فقط بر سر نیاز ها هست و اینکه چه عکاسی به چه ابزاری نیاز داره.

در همین فروم خودمون دوستانی هستند که بهترین دوربین های نیکون رو هم داشته اند اما چون نیازشون رو براورده نکرده به سمت برند کنن رفتند و خیلی هم راضی بودند.

برای اغلب ما اعضای فروم که عکاسان آماتوری هستیم و عکس هامون صرفا در وب یا آلبوم خانوادگی یا نهایتا یکی دو تا نمایشگاه کم اهمیت با مخاطب عامی منتشر میشه, قیمت (قیمت لنز و بدنه و فلاش و تجهیزات وابسته) و همچنین تنوع لوازم جانبی (مثل لنز), فاکتور های بسیار مهمتری هستند تا نیم استاپ نویز کمتر یا ۲ مگاپیکسل رزلوشن بیشتر.

بابا بحث مقایسه 5100 با 600D بود نه 60d
    چه فرقی می کنه آخه؟ جفتشون یه سنسور ندارن مگه؟
    ویرایش توسط jebrahim : Monday 21 May 2012 در ساعت 23:39
    تازه کار، farhad44، Saeed Barikani و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    ج.ابراهیمی
    instagram

كاربر همراه drmottaghizade آواتار ها
    تشکر کرده
    236

پیش فرض راهنمایی برای خرید لنزو یا ارتقا دوربین

سلام
    الان 550 دی دارم بهمرا 18-55 ورژن 2
    بهمراه فلاش نایسین866 ورژن2
    مشورت میخواستم بکنم
    کار عکاسی همایش ها و اردویی میکنم برای موسسات و کمی باهک شدن این دوربین کار مستندو فیلم کوتاه انجام میدم.
    الان3500 جمع کردم موندم که لنز بگیرم یا دوربین ارتقا بدم
    خودم موندم توی این که لنزهامو کامل کنم
    مثلا 70-200 سیگماجدید 2000 تومن تقریبا بهمراه 11-16 توکینا
    و یا 70-200 ورژن جدید کنن و بعدها 8 م م سامیانگ با کمی افزایش بودجه
    و یا دوربین رو بفروشم تقریبا4500 جمع کنم برم سراغ 5دی مارک2 بهمراه 24-105م م که فیلم برداری حرفه ای تری داره/ فول فریم
    من رو از این سردر گمی در بیارین!! غیراز اینا پیشنهادی هست بفرمایین/
    تازه کار تشکر می‌کند.
    7d-15-85mm/50mm f/1.8

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

جناب متقي زاده،

با سلام. به نظر من شما لنزهاتونو ارتقا بدين خيلي بهتر از اينه که دوربين رو ارتقا بدين. همه ما مي دونيم دوربين هر چقدر هم پيشرفته باشه و امکانات داده باشه اما يه لنز بد روي اون بسته شده باشه کيفيت عکسهاش در حد انتظار نخواهد بود. در واقع کيفيت عکسهاي يک دوربين به لنز اون وابسته هست هرچند که خود دوربين هم مهم هست اما نه به اندازه لنز. با توجه به ژانر عکاسي شما 550ِD نيازهاي شما رو برآورده مي کنه و به نظر من خريد 5dMKII نه توجيه اقتصادي داره نه توجيه منطقي.

من در مورد اين لنزهايي که فرمودين اطلاعي ندارم چون از برند نيکون استفاده مي کنم، اما خواستم تا اين حد بگم که حداقل فکر خريد دوربين رو نکنيد. ساير اساتيد و دوستان در مورد لنزهاي ياد شده و لنزهاي ديگه که مي تونه براي اين دوستمون به کارشون بياد، نظر بدن.

موفق و سربلند باشيد.

كاربر همراه ALI.Barutkub آواتار ها
    تشکر کرده
    1156

سلام
    دوست عزیز همه انتخاب های شما گزینه های خوبی هستند ولی کاملاً به خود شما و نیازتان در آینده بر می گردد. به نظر من داشتن یک تله زوم نیاز اول شما است. پس از آن و با گذشت زمان می توانید به تغییر بنده هم فکر کنید...... راستی ... 7d-15-85mm/50mm f/1.8 در امضای شما یعنی چی ؟!!
    تازه کار و Javid تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    5818

با سلام و احترام
    فارغ از تمام گزینه هایی که فرمودید ...
    بعید میدانم با 4.5میلیون بتوان 5دی به همراه 105-24 تهیه کرد.
    Usef Bagheri تشکر می‌کند.

كاربر همراه drmottaghizade آواتار ها
    تشکر کرده
    236

نقل قول نوشته اصلی توسط ALI.B نمایش پست ها
    سلام
    دوست عزیز همه انتخاب های شما گزینه های خوبی هستند ولی کاملاً به خود شما و نیازتان در آینده بر می گردد. به نظر من داشتن یک تله زوم نیاز اول شما است. پس از آن و با گذشت زمان می توانید به تغییر بنده هم فکر کنید...... راستی ... 7d-15-85mm/50mm f/1.8 در امضای شما یعنی چی ؟!!
    خواستم عوض کنم امضا مو نشد قبلا داشتم اینا رو
    7d-15-85mm/50mm f/1.8

كاربر همراه Hamid.M آواتار ها
    تشکر کرده
    1261

سلام
    خیلی جالبه شرایط بنده و شما تقریبا مثل هم میمونه! هم نوع عکاسیمون و تقریبا هم تجهیزاتی که داریم! و منم سر خرید لنز یا ارتقا دادن دوربین بر سر دو راهی موندم!

من با دوربین 550D در محیط های کم نور مثل همایش ها با لنز 70-200 کار کردم ، رفتار نویزی 550D واقعا از ایزو بالاتر از 3000 اصلا قابل قبول نیست! حتی اگه با لنزی مثل 70-200 هم عکاسی کنید باز هم عکس کیفیت مطلوبی نداره و نویز بسیار زیادی در عکس دیده میشه.

حالا با بودجه ای که در اختیار دارم بر سر دو راهی خرید لنز واید 17-40 یا تعویض 550D با 7D گیر کردم! اما به خاطر همون رفتار نویزی 550D فکر می کنم تعویض دوربین باید در اولویت قرار بگیره....
    دوستانی که 7D دارن از کیفیت عکس ها در ایزو های بالا راضی هستن؟ فرق آنچنانی و چشم گیری با 550D بینشون هست؟؟؟
    تازه کار تشکر می‌کند.
    حمید رضا مهری
    --------------------

Canon 5D Mark III + Canon 24-70 f4 L + Canon 70-200 f4 IS L + Tamron 85 f1.8