صفحه 285 از 1201 نخستنخست ... 185 235 275 281 282 283 284 285 286 287 288 289 295 335 385 785 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 2,841 تا 2,850 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

درود

جناب حراتی ، اینکه میفرمایید نمیتوانید به D300s فکرکنید ، در واقع محروم کردن خودتان از خیلی چیز هاست.
    اگر فکر میکنید چون D7000 داشته اید حالا باید به چیزی بالاتر فکر کنید ، و ملاک قضاوت صرفا اعداد و ارقام روی کاغذ است ، باید بگویم در عمل واقعیت های دیگری را لمس خواهید کرد، D300s به عنوان گزینه که تجربه خوش دستی زیاد و سیستم فوکاس قدرتمند سیلینگ بالا .... تجربه احساس رضایت خواهد بود.

راستش زمانی که D300 داشتم همه چیز عالی بود بطوری که فکر کردم خوب حالا که این اینقدر عالی بود ببین دوربین های نسل جدید دیگر چگونه هستند خصوصا D7000 با آن مشخصاتی که میدانید ، اما بعد از خریدن d7000 برای استفاده کردن دلم برای هر آنچه را که با D300 داشتم تنگ شد. یک وقت فکر نکنید که این صرفه یک حس نوستالژیک است خیر.

موضوع اصلی این است که با داشتن چیز هایی، به وجود آنها عادت میکنیم و متاسفانه و چشم و دلمان به دنبال موارد بیشتر میچرخد ( مگاپیکسل بیشتر ، فیلم برداری چنین و چنان ،...و مواردی که ممکن است مستقیما یا کلا ربطی به نیاز واقعی ما هم نداشته باشند ) و در این صورت ممکن است با تجربه D7000 دوربین D300s روی کاغذ جذاب به نظر نرسد.

در مورد سیلینگ D700 هم فقط کافی است به سایت یو تیوب رفته و آن فیلمی که از شستن D700 زیر شیر آب وجود دارد را ببنید.

موفق باشید

انوش
    Madjidm، M.Nouri، Asri و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال Herati آواتار ها
    تشکر کرده
    1581

نقل قول نوشته اصلی توسط lamagra نمایش پست ها
    اگر فول فریم بودن و نویز کمتر دی 700 رو در نظر نگیریم قطعا 7دی!
    رزلوشن بالاتر
    سرعت بالاتر
    پراکنش نقاط فوکوس بهتر
    ویزور100 درصد
    فیلمبرداری عالی
    سیلینگ عالی
    و...
    از برتری های 7دی به این بدنه اس.(برای کسی که اینها براش مهم باشه)
    تعدادی از اون موارد برتری در مورد دی300 هم حاکمه.
    درکنار این بدنه خرید لنزی مثل 22-10 هم هزینه ای برابر با بدنه تنهای دی700 داره هم رنج مورد نظر رو در اختیار دارید.
    رزولوشن بالاتر برام مهم نیست
    سرعت بالاتر هم که فکر کنم فعلا نیاز ندارم و اگر نیاز شد یک گریپ خرج است
    ویزور 100 خوب بهتره
    فیلمبرداری ملاک خوبی نیست
    سیلینگ هم که دی 700 خوب تعریف می کنند

یکی از مواردی که منو معطل کرده اینکه نمی خوام حسرت داشتن فول فریم به دل باشه
    در مورد 10-22 اگر سیلینگ خوبی داشت که حرفی نبود آخه من توی گرد و خاک و باران و ووووووووووووووو دوست دارم عکس بگیرم

جناب حراتی ، اینکه میفرمایید نمیتوانید به D300s فکرکنید ، در واقع محروم کردن خودتان از خیلی چیز هاست.
    انوش جان
    ارتقا از دی 7000 به دی 300 زیاد جالب نیست
    باز زمانیکه دوربین لوکس و با ارزشی چون کانن 7دی باشد

یک سوال دیگه با استفاده از لنزهای DX نیکون میشه توقع یک دوربین DX را از این دوربین داشت(دی 700 منظورمه)البته بحث پیکسل نیست فرض کنید همون 5 مگاپیکسل کار راه اندازه من هم یک لنز 18-105 دارم و میخوام بر روی این دوربین استفاده کنم .آنطور که من متوجه شدم با استفاده از لنز های DX ویوفایندر کوچک میشود حال با این حساب ما یک دوربین کراپ با 51 نقطه فوکس با بیشترین پراکندگی داریم البته با 5 مگاپیکسل (برای من بازهم خوبه)
    البته این یک ایده است و میخواهم نظر شما دوستان رو بدونم

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

پس در اینصورت جز دی700 به چیز دیگری فکر نکن.اتفاقا اگر یادت باشه من هم یک اشاره ای به استفاده از لنز دی ایکس روی دی700 داشتم(55-18) تا بعدها با خیال راحت یک لنز عمری بخری.منتها کیفیت کار رو باید از دوستان نیکونی جویا شد...

در مورد سیلینگ 22-10 کلا بعیده از 85-15 من ضعیفتر باشه.من با همین 85-15 هم در خاک و باد و بارون عکاسی کردم و حتی یک ذره غبار هم در درون لنز دیده نمیشه.اگر منظور شما از سیلینگ لنزیه که کلا مراقبت نخواد که اصلا چنین چیزی منطقی نیست.یکی از دوستان با لنز بسیار عالی 105 ماکروی جدید نیکون به مشکل غبار بر خورد و در درون این لنز ذرات غیار دیده میشه!!! همگی هم میدونیم لنز نام برده چه کیفیت ساخت بالایی داره!
    اما من با همین 85-15 در یک اقلیم خشک و آلوده و اساسا خاکی هنوز به این مشکل بر نخوردم.از اون دوستم هم بیشتر بیرون میرم و بی پرواتر هم با ابزارم برخورد میکنم اما در چهار چوب صحیح مراقبت.این هم دو مورد متضاد!
    در هر حال بعید میدونم با خرید 22-10 به مشکل بر بخوری.ولی با اون تفاسیر من باز همون پیشنهاد قبلی رو دارم دی700 به علاوه 35-16 نیکون!
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

Forum Administrator Kholeno آواتار ها
    تشکر کرده
    4056

شما قضیه را برای خودتان پیچیده کرده اید. سئوال این است که چرا دی 7000 را فروختید؟ پاسخ به این سئوال شاید کمی گره گشا باشد. ضمن اینکه شما همین سردرگمی را هم در انتخاب لنز دارید. میشود طور دیگری هم انتخاب کرد. تصمیم بگیرید با توجه به بودجه و نیاز، چه لنزهایی می توانید تهیه کنید آنوفت انتخاب بدنه هم راحتتر می شود.
    Anoosh-Em و KHAKSAR تشکر می‌کنند.
    پيام حمزه‌ای
    PayamPix

كاربر فعال Herati آواتار ها
    تشکر کرده
    1581

نقل قول نوشته اصلی توسط kholeno نمایش پست ها
    شما قضیه را برای خودتان پیچیده کرده اید. سئوال این است که چرا دی 7000 را فروختید؟ پاسخ به این سئوال شاید کمی گره گشا باشد. ضمن اینکه شما همین سردرگمی را هم در انتخاب لنز دارید. میشود طور دیگری هم انتخاب کرد. تصمیم بگیرید با توجه به بودجه و نیاز، چه لنزهایی می توانید تهیه کنید آنوفت انتخاب بدنه هم راحتتر می شود.
    نمیدونم
    شوخی کردم

قصدم تهیه
    Canon EOS 5D MKII
    canon ef 17-40
    canon ef 28 1.8
    Sigma 50 1.4

ولی چه کنم که نشد(سیلینگ ضعیف و فوکس ضعیف و فریم پایین)
    از اون به بعد دیگه افتادم توی گرداب دوربین ها

حالا هم من دو ترکیب رو در نظر دارم
    Canon 7d
    canon 10-22
    canon 18-135
    sigma 50 1.4

Nikon D700
    nikor 50 1.4
    tokina 28-70 f2.8
    و قدم بعدی خرید لنز مورد نیازم یا 16-35 یا 24-70 چون باید یک مدت با فول فریم کار کنم و ببینم کدام بیشتر برام کار برد داره

حالا دوستان اگر پیشنهاد دارند بفرمایند

كاربر آشنا ahmadmobin آواتار ها
    تشکر کرده
    278

canon 18-135 !!!!

جناب هراتی چرا این لنز؟
    Herati و korosh1 تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

نقل قول نوشته اصلی توسط Herati نمایش پست ها
    Canon 7d
    canon 10-22
    canon 18-135
    sigma 50 1.4

Nikon D700
    nikor 50 1.4
    tokina 28-70 f2.8
    و قدم بعدی خرید لنز مورد نیازم یا 16-35 یا 24-70 چون باید یک مدت با فول فریم کار کنم و ببینم کدام بیشتر برام کار برد داره

آقای هراتی شما با عایق بندی* 10-22 مشکل داشتید که تجهیزات را فروختید. حالا لنز 18-135 را انتخاب میکنید؟
    حالا که درگیر ارتقا و دردسرهای آن شدید گزینه جدیتر را انتخاب کنید.

* عایق بندی = Sealing
    Herati تشکر می‌کند.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

كاربر آشنا Amin.D آواتار ها
    تشکر کرده
    47

نقل قول نوشته اصلی توسط Amin.D نمایش پست ها
    دوستان قصد خرید دوربین slr like و داشتم اما به علت نبود گزینه مورد نظر در بازار(s200fuji)میخوام یک عدد دوربین Dsrl دست دوم تا حد۶۵۰تهیه کنم.اما این اواخر یع مورد در حد ۳۵۰تومن دست دوم فوجی بم پیشنهاد شده.حالا دو دل -اختلاف زیاد هست-هستم که برای entry level کدوم رو انتخاب کنم.اکثرا طبیعت هست و قطعا به عکاسی حرفه ای هم فکر میکنم.مرسی
    راهنمایی کوچک شما برای ما بسیار راه گشا میباشد!(در ضمن شاید بودجه برای خرید d3100هم جور شود!ا

كاربر همراه M.Barani آواتار ها
    تشکر کرده
    2650

نقل قول نوشته اصلی توسط Herati نمایش پست ها
    نمیدونم
    شوخی کردم

قصدم تهیه
    Canon EOS 5D MKII
    canon ef 17-40
    canon ef 28 1.8
    Sigma 50 1.4

ولی چه کنم که نشد(سیلینگ ضعیف و فوکس ضعیف و فریم پایین)
    از اون به بعد دیگه افتادم توی گرداب دوربین ها

Canon 7d
    canon 10-22
    canon 18-135
    sigma 50 1.4

Nikon D700
    nikor 50 1.4
    tokina 28-70 f2.8

مرتضی جان در مورد نیکون نمیتونم اظهار نظر کنم چون آشنایی ندارم
    اما 7 دی کنون رو شما میتونید با 15-85 و یکی از 70 -200 ها در نظر بگیرید در مورد سیلینگ 15-85 من خودم توی خوزستان زندگی میکنم و همیشه با گردو غبار مشکل دارم اما الان حدود 3 ماهه که این لنز رو از طریق یکی از آشنایان بصورت کیت 7 دی دریافت کردم و بسیار راضی هستم چون غبار هنوز اذیتم نکرده و این لنز مکش زیادی داره شما در این لنز موقع چرخش رینگ زوم متوجه خروج و ورود هوا میشید و طبیعتا باید غبار وارد بشه اما اگه به آهستگی اینکارو کنید مشکلی پیش نمیاد...البته خیلی از لنزها همین مکش رو دارن ولی به نسبت 15-85 خیلی زیاد تره....در مورد 70-200 مخصوصا اف 4 لرزشگیر دارش دیگه نیازی به توضیح نیست و همه کسانی که این لنز رو دارن میدونن چه لنز خوب و شارپ و کارامدیه...در مورد 18-135 واقعا تعجب کردم شما چرا بین گزینه هاتون قرار دادید!!!!!!!!!!!!!!
    موفق باشی مرتضی جان
    Herati و Miri تشکر می‌کنند.
    مهدی بارانی

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط Amin.D نمایش پست ها
    راهنمایی کوچک شما برای ما بسیار راه گشا میباشد!(در ضمن شاید بودجه برای خرید d3100هم جور شود!ا
    شما خودتان پاسخ خودتان را داده ايد. اگر قطعا قرار است به عكاسي جدي تر نگاه كنيد همان D3100 را بخريد.
    Amin.D تشکر می‌کند.
    فرهاد حسيني