صفحه 335 از 1201 نخستنخست ... 235 285 325 331 332 333 334 335 336 337 338 339 345 385 435 835 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 3,341 تا 3,350 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2604

نقل قول نوشته اصلی توسط Elend نمایش پست ها
    به نظرم این نتیجه گیری درست نیست

میزان نویز به چه بستگی دارد؟ میزان نوری که به سنسور میرسد و عملکردی که دوربین روی اون داره .

خوب شما مقایسه ای که انجام میدین دو لنز رو در دو دیاف مختلف تست میکنید ، که این مساوی است با رسیدن نور متفاوت به سنسور
    اگه هردو لنز رو در دیاف یکسان تست کنیم آیا نتیجه مشابه هم نخواهد بود؟ احتمالا بله! چون میزان نور یکسانی دریافت شده است
    بنابراین لنز به صورت مستقیم تاثیر ندارد .
    فرض: دونفر، یکی با 60D + EF24-105 و دیگری با 60D + 50f1.4 در همون صحنه ی کم نور، (مجاز به استفاده از هر تنظیمی بر روی تجهیزاتشان) کدام قادر به تولید نویز کمتر خواهد بود ؟ البته کسی که 50f1.4 دارد ...

متوجه منظور شما (در حالت خاص) هستم ... اما جمله ی شما "لنز تاثیری بر نویز نداره." کلی بود و اشاره ای به اینکه سایز Aperture ها باید مساوی باشه، نکرده بود.
    در حالت کلی صحت جمله ی شما، عمومی نیست و فقط در خالت خاص (استفاده از Aperture Size های یکسان) درست است.

كاربر فعال Elend آواتار ها
    تشکر کرده
    1406

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali Bayati نمایش پست ها
    بله ... دو لنز رو در آستانه ی قابلیتشون تست کردم ... وگرنه اگر قرار باشه با 50f1.4 در اون صحنه ی کم نور، از f/4 استفاده کنیم که ...
    فرض: دونفر، یکی با 60D + EF24-105 و دیگری با 60D + 50f1.4 در همون صحنه ی کم نور، (مجاز به استفاده از هر تنظیمی بر روی تجهیزاتشان) کدام قادر به تولید نویز کمتر خواهد بود ؟ البته کسی که 50f1.4 دارد ...

متوجه منظور شما (در حالت خاص) هستم ... اما جمله ی شما "لنز تاثیری بر نویز نداره." کلی بود و اشاره ای به اینکه سایز Aperture ها باید مساوی باشه، نکرده بود.
    در حالت کلی صحت جمله ی شما، عمومی نیست و فقط در خالت خاص (استفاده از Aperture Size های یکسان) درست است.
    ایشون هم اسمی از دیاف نبرده اند نوشته اند 70-200 و در پست قبل هم نوشتند لنز با کیفیت من نکته دیگری رو هم اشاره کردم و اون افزایش نویز در ایزو های بالاست که ربطی به لنز هم ندارد . و حالت خاص مثالیست که شما بیان کردید که دو لنز را در آستانه ی قابلیتشون تست کنیم! تست لنز های باید در شرایط یکسان باشد منظور کلی من از آن پست این است که سنسور دوربین ها نباید با معیار لنز سنجیده شود
    Ali Bayati تشکر می‌کند.

كاربر همراه drmottaghizade آواتار ها
    تشکر کرده
    236

نقل قول نوشته اصلی توسط Elend نمایش پست ها
    ایشون هم اسمی از دیاف نبرده اند نوشته اند 70-200 و در پست قبل هم نوشتند لنز با کیفیت من نکته دیگری رو هم اشاره کردم و اون افزایش نویز در ایزو های بالاست که ربطی به لنز هم ندارد . و حالت خاص مثالیست که شما بیان کردید که دو لنز را در آستانه ی قابلیتشون تست کنیم! تست لنز های باید در شرایط یکسان باشد منظور کلی من از آن پست این است که سنسور دوربین ها نباید با معیار لنز سنجیده شود
    ماکه نفهمیدیم لنز در اولویته یا دوربین
    7d-15-85mm/50mm f/1.8

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2604

نقل قول نوشته اصلی توسط drmottaghizade نمایش پست ها
    در رفتار نویزی: سنسور دوربین.

كاربر فعال ehsan+ آواتار ها
    تشکر کرده
    1367

نقل قول نوشته اصلی توسط drmottaghizade نمایش پست ها
    هرکدوم به جای خود دارای اهمیت هستند و همونطور که آقای حسینی هم گفتن دوربین 7دی در ایزوی 3200 خیلی بهتر از 550دی نیست و امکانات جانبی اون مهم هست.
    برای عکاسی در نور کم یا باید از لنز با دیافراگم باز مثل 1.4 یا 1 استفاده کنید یا فول فریم بگیرید که بتونید ایزو رو بالا ببرید.
    Hamid.M تشکر می‌کند.
    در مملکتی که امضا حتما باید خط خطی باشه و یا اشکال هندسی داشته باشه و نمیشه اسم و فامیلت رو با دست خط خودت به عنوان امضا بنویسی ،نمی دونم چه امضایی بذارم پس انگشت میزنم

كاربر فعال Usef Bagheri آواتار ها
    تشکر کرده
    4222

به نظر من این دوتا دوربین به لحاظ رفتار نویزی هیچ تفاوتی با هم ندارن و یا اگر تفاوتی باشه بسیار اندک است اگر شما در سالن ها با نور مصنوعی عکاسی میکنید پس به ناچار برای رسیدن به یک خروجی شارپ مجبور به استفاده از ایزوی بالا هستید و در دوربین های با سنسور کراپ شما عملا درایزو های بالای 200شاهد یک خروجی نویزی خواهید بود، پس به نظر من فقط به فول فریم فکر کنید و از عکاسی با ایزوهای بالا تا 2000 لذت ببرید. نکات فوق تجارب شخصی بنده بود چون با هر دو تا دوربین کار کردم، نظرات مخالف برای من محترمه

كاربر فعال Elend آواتار ها
    تشکر کرده
    1406

برای عکاسی در نور کم یا باید از لنز با دیافراگم باز مثل 1.4 یا 1 استفاده کنید یا فول فریم بگیرید که بتونید ایزو رو بالا ببرید.
    مثلا چه لنزی میتوانند استفاده کنند؟!

دوربین های با سنسور کراپ شما عملا درایزو های بالای 200شاهد یک خروجی نویزی خواهید بود، پس به نظر من فقط به فول فریم فکر کنید و از عکاسی با ایزوهای بالا تا 2000 لذت ببرید. نکات فوق تجارب شخصی بنده بود چون با هر دو تا دوربین کار کردم، نظرات مخالف برای من محترمه
    200 اشتباه تایپی نیست ؟!

كاربر فعال Usef Bagheri آواتار ها
    تشکر کرده
    4222

200 اشتباه تایپی نیست ؟!
    نخیر،من روی ایزو 200 یه خروجی تقریبا بدون نویز داشتم و در ایزو 400 و نور کم یه خروجی دارای نویز مشهود در کراپ صد و حتی کراپ 50% داشتم، من کاری ندارم که در شرایط آزمایشگاهی رفتار نویزی این سنسورها چطوریه! ولی در شرایط عادی این مواردی بود که من تجربه کردم.
    البته این رو هم در نظر داشته باشید که خروجی اکثر( و نه همه) لنز های دارای دیاف باز دارای کیفیت مطلوبی نیست و از سافتنس رنج میبره ، مثلا من خودم 50 اف 1.4 دارم روی بازترین دیاف اصلا خروجی مناسبی نداره و شدیدا سافته، و در اکثر مواقع مجبورم که از دیاف 2 برای یک خروجی مناسب استفاده کنم( و این رو میتونید با مراجعه به سایت the digital pictures و مشاهده تست iso123 این لنز ها مشاهده کنید

كاربر همراه drmottaghizade آواتار ها
    تشکر کرده
    236

نقل قول نوشته اصلی توسط Usef60 نمایش پست ها
    به نظر من این دوتا دوربین به لحاظ رفتار نویزی هیچ تفاوتی با هم ندارن و یا اگر تفاوتی باشه بسیار اندک است اگر شما در سالن ها با نور مصنوعی عکاسی میکنید پس به ناچار برای رسیدن به یک خروجی شارپ مجبور به استفاده از ایزوی بالا هستید و در دوربین های با سنسور کراپ شما عملا درایزو های بالای 200شاهد یک خروجی نویزی خواهید بود، پس به نظر من فقط به فول فریم فکر کنید و از عکاسی با ایزوهای بالا تا 2000 لذت ببرید. نکات فوق تجارب شخصی بنده بود چون با هر دو تا دوربین کار کردم، نظرات مخالف برای من محترمه
    منم دارم همینو میگم
    دوربینم رو تبدیل به فول کنم و یا لنز 70-200 کنن وِِِِِِِِژن 2 و یا سیگما جدید بگیرم؟
    Usef Bagheri تشکر می‌کند.
    7d-15-85mm/50mm f/1.8

كاربر فعال ehsan+ آواتار ها
    تشکر کرده
    1367

بستگی به نوع عکاسی ایشون داره مثلا Canon EF 85mm f/1.2 L II USM یا Canon EF 50mm f/1.4 USM
    البته دوستان کنونی بهتر می تونن جواب بدن
    Moty تشکر می‌کند.
    در مملکتی که امضا حتما باید خط خطی باشه و یا اشکال هندسی داشته باشه و نمیشه اسم و فامیلت رو با دست خط خودت به عنوان امضا بنویسی ،نمی دونم چه امضایی بذارم پس انگشت میزنم