صفحه 437 از 1201 نخستنخست ... 337 387 427 433 434 435 436 437 438 439 440 441 447 487 537 937 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 4,361 تا 4,370 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

در فضای آتلیه با فلشهای و نورپردازی خوب نیازی هست یک دوربین حرفه ای تر از نظر بدنه داشته باشم دوربین فقط در فضای آتلیه بعضی وقتها هم در سالن جشن

آیا با این اوصاف دی 650 جوابگو هست با قیمت دست دوم به 23 ماه گارانتی با لنز 55-18 یا خیلی تفاوت داره با دی 7000 که 800 هزار تومان باید بیشتر بدم مچکر میشم

البته دی 7000 با لنز کیت بدون گارانتی 2 سال کارکرده 2900 گفتن نویز دی 650 خیلی در عکس آتلیه خودش نشان میده که من دی 7000 بگیرم وگرنه؟

كاربر همراه azari kei آواتار ها
    تشکر کرده
    691

نقل قول نوشته اصلی توسط مکس 2013 نمایش پست ها
    در فضای آتلیه با فلشهای و نورپردازی خوب نیازی هست یک دوربین حرفه ای تر از نظر بدنه داشته باشم دوربین فقط در فضای آتلیه بعضی وقتها هم در سالن جشن

آیا با این اوصاف دی 650 جوابگو هست با قیمت دست دوم به 23 ماه گارانتی با لنز 55-18 یا خیلی تفاوت داره با دی 7000 که 800 هزار تومان باید بیشتر بدم مچکر میشم

البته دی 7000 با لنز کیت بدون گارانتی 2 سال کارکرده 2900 گفتن نویز دی 650 خیلی در عکس آتلیه خودش نشان میده که من دی 7000 بگیرم وگرنه؟
    در آتليه نه 650دي نه دي 7000 هيچ كدام نويز ندارند كه كمتر باشه يا بيشتر ، شما براي فيلمبرداري يكي را انتخاب كنيد
    EOS 3000 N/EOS 5D ii/EOS 6D/24-105 F4/135 F2/50 F1.8STM

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

باعرض سلام به دوستان من میخواستم بدونم من که میخوام تازه شروع به عکاسی کنم و یک طراح گرافیکم و شاید بعضی اوقات بخوام عکاسی صنعتی انجام بدم(عکاسی از استیل و شیشه و ...)ویا عکاسی پاناروما و گاهی اوقات عکاسی طبیعت چه دوربین + لنزیو بهم پیشنهاد میکنید در حد 2 میلیون تومان ؟؟؟
    نظر خودم بین 3 گزینست (d5100 vs 600d vs d3200) با لنز 18 55

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    12

با سلام خدمت دوستان گرامی
    بنده قصد خرید یک دوربین slr دارم لطفا راهنمایی بفرمایید
    به عکاسی خیلی علاقه دارم
    به غیر از دوربین انالوگ تا حالا 2 تا دوربین دیجیتال از شرکت فوجی داشتم و مورد استفاده قرار می گرفته که یکی از این دو یک دوربین دیجیتال کامپکت مدل fuji s100fs f هست که هنوز دارم ازش استفاده میکنم بیشتر کارم گرفتن عکس از منظره و طبیعت و استفاده در حالت ماکرو از موجودات و جانوران و گیاهان بسیار کوچک هستش البته این دوربین زمان خودش خوب بود و لی اصلا با این نویز های زیاد منو راضی نمی کنه خیلی وقته با خودم کلنجار می رم که یک دوربین اولترا بگیرم یا slr اما ترس از اینکه دوباره دوربین اولترا هم به خاطر slr نبودن باز هم نویز زیاد داشته باشن به این نتیجه رسیدم که slr بگیرم البته مجبور شدم چون من به زوم زیاد عادت کردم و خیلی کار رواج ده بود منظورم دوربینی که الان دارم 14 ایکس اپتیکال زوم داره.
    الان می خوام یه دوربین بین 1،500 تا 2 میلیون هزینه کنم همراه با لنز معمولی 18-55 و در آینده شاید یک لنز با زوم زیاد گرفتم
    چیزهایی که مد نظرم هست 1- اول کیفیت تصویر بدون نویز (نویز کم)
    2- نگه داشتن شارژ باطری به مدت زیاد
    3- ال سی دی چرخان
    4-کیفیت عکاسی در حالت ماکرو عالی باشه
    5- عکاسی پی در پی برای گرفتن عکس از پرندگان و همچنین سرعت ذخیره بالای عکس

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    79

یه گزینه تون میتونه Nikon D5100 باشه با کیت و فیلتر و کیف و کارت حافظه دو و خرده ای در میاد.ضمنا برای پرنده گرافی به یک لنز تله احتیاج دارید.
    AloneBoy تشکر می‌کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط Ph.Sepehr نمایش پست ها
    یه گزینه تون میتونه Nikon D5100 باشه با کیت و فیلتر و کیف و کارت حافظه دو و خرده ای در میاد.ضمنا برای پرنده گرافی به یک لنز تله احتیاج دارید.
    ممنون از پاسخ شما
    فقط یه چیزی بنده یه کیف دارم که واسه دوربین در حال حاضر استفاده می کنم میخوام این دوربینو بفروشم پس کیفش میمونه واسه این دوربین
    پایه هم دارم
    میمونه فیلتر که مبتدیم و نمیدونم چی هست فکر کنم برای تاثیر بد در نور خورشید باشه. لطفا بگید الزامی هست یا خیر و قیمتش چنده؟
    کارت حافظه چند گیگ باید بگیرم و قیمتش حدودا چقدره؟
    موقعی که مینویسند یک لنز 18-55 چجوری میشه محاسبه کرد که چند ایکس اپتیکال زوم هست؟
    نظرتون در مورد canon 600d چیه؟2140 همراه با لنز فقط میمونه کارت حافظه

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط AloneBoy نمایش پست ها
    بنده قصد خرید یک دوربین slr دارم لطفا راهنمایی بفرمایید

برای عکاسی ماکرو با دوربین های DSLR به لنز ماکرو نیاز دارید. ربطی به دوربین ندارد.
    AloneBoy، moma.shir و Behzad43 تشکر می‌کنند.

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

ممنون از پاسخ شما
    فقط یه چیزی بنده یه کیف دارم که واسه دوربین در حال حاضر استفاده می کنم میخوام این دوربینو بفروشم پس کیفش میمونه واسه این دوربین
    پایه هم دارم
    میمونه فیلتر که مبتدیم و نمیدونم چی هست فکر کنم برای تاثیر بد در نور خورشید باشه. لطفا بگید الزامی هست یا خیر و قیمتش چنده؟
    کارت حافظه چند گیگ باید بگیرم و قیمتش حدودا چقدره؟
    موقعی که مینویسند یک لنز 18-55 چجوری میشه محاسبه کرد که چند ایکس اپتیکال زوم هست؟
    نظرتون در مورد canon 600d چیه؟2140 همراه با لنز فقط میمونه کارت حافظه
    چند ایکس زوم اپتیکال در خصوص لنزهای دوربین های DSLR کاربرد ندارد و برای کامپکت ها هم بیشتر جنبه تبلیغاتی دارد. لنز 18-55 را اگر بخواهیم چند ایکس زومش را حساب کنیم می شود 55 تقسیم بر 18 که جواب 3 است. چیزی که در واقع اهمیت دارد این است که بازه این لنز بر روی دوربینی مثل 600D یا D5100 بازه واید متوسط تا تله کوتاه را پوشش می دهد.
    فیلتر UV برای حفاظت لنز در مقابل ضربه های فیزیکی لازم دارید (کلیه لنزهای جدید پوشش UV دارند و نیازی به فیلتر UV نیست و این فیلترها فقط برای حفاظت فیزیکی استفاده می شوند)
    کارت حافظه 16 گیگابایت حتماً کلاس 10 بگیرید. من Silicon Power دارم و راضی هستم قیمت حدوداً 50 هزار تومان
    Canon 600D و NIkon D5100 هر دو انتخاب های خوبی هستند.
    ضمناً در خصوص سه پایه، استفاده از سه پایه های ارزان قیمت و سبک که تحمل وزن و لنگر دوربین DSLR را ندارند ممکن است باعث افتادن و آسیب دیدگی شدید دوربین شما بشود
    ارادت
    Persian، AloneBoy، persian.boy و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه moma.shir آواتار ها
    تشکر کرده
    247

....
    بیشتر کارم گرفتن عکس از منظره و طبیعت و استفاده در حالت ماکرو از موجودات و جانوران و گیاهان بسیار کوچک هستش
    ...
    منظورم دوربینی که الان دارم 14 ایکس اپتیکال زوم داره.
    الان می خوام یه دوربین بین 1،500 تا 2 میلیون هزینه کنم همراه با لنز معمولی 18-55 و در آینده شاید یک لنز با زوم زیاد گرفتم
    چیزهایی که مد نظرم هست
    1- اول کیفیت تصویر بدون نویز (نویز کم)
    2- نگه داشتن شارژ باطری به مدت زیاد
    3- ال سی دی چرخان
    5- عکاسی پی در پی برای گرفتن عکس از پرندگان و همچنین سرعت ذخیره بالای عکس
    اگه می خواهید که یه دوربین dslr بگیرید و همه قابلیت های که شما می خواهید ور داشته باشه باید بیشتر هزینه کنید چرا ؟ چون :
    1- برای عکاسی از منظره و طبیعت به یه لنز واید نیاز دارید
    2- برای عکاسی ماکرو به یه لنز ماکرو یا لنز معکوس نیاز دارید
    3- برای عکاسی از پرندگان به یه لنز تله نیاز دارید
    4- ...
    و اما امکاناتی که برای شما مهم هست
    1- دوربین های dslr در برابر دوربین های کامپکت دارای نویز خیلی کمتری هستند و تفاوت نویز بین دوربین های که شما می خواید خیلی مهم نیست مگر این که بخواهید خیلی بیشتر از این هزینه کنید
    2- نگه داشتن شارژ باطری به مدت زیاد هم در دوربین هایی حرفه ای هم رده تقریبا به یه اندازه است و خیلی مهم نیست و اگه نیازتون رو براورده نکرد باید یه باتری یدک بگیرید
    3- چند نمونه از دوربین های حرفه ای رده های پایین تر دارای ال سی دی چرخان هستند که در برند کنون 600D , 650D هستند و در برند نیکون فکر کنم D5100 دارای ال سی دی چرخان باشن
    4- کیفیت عکاسی در حالت ماکرو عالی بیشتر به لنز بستگی داره تا دوربین

به نظر من یه خورده به بودجه ات اضافه کن و 600 دی و 18-55 به همراه رینگ معکوس بگیر و استفاده کن ، بعدا با پسنداز یه لنز تله بگیر برای پرنده گرافی
    البته کار با لنز معکوس به این سادگی های نیست ،اول در مورد لنز معکوس یه تحقیقی بکن
    و در آخر لنز 18-55 ،3 ایکس هست و نحوه محاسبه ایکس لنز تقسیم فاصله کانونی ها بر هم به این شکل : 55 تقسیم بر 18 که می شود 3.05 البته کاربردی ندارد

با آقای چگینی خط رو خط شد
    AloneBoy، persian.boy، Amateurism و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    محمد علی شیرزاده
    تجهيزات من

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    12

ممنون از دوستان
    یعنی اگه بخوام عکس ماکرو بگیرم با همین لنز 18-55 بد میشه باید حتما لنز ماکرو بگیرم یا خرید لنز ماکرو برای حرفه ای هاست.ضمناً من بودجه ام نمیرسه که برم چند تا لنز بگیرم هر کدوم واسه یه کاری البته در اینده شاید اما الان نه و همچنین سخته ادم چند تا لنز رو همراه خودش اینورو و اونور ببره و همچنین هی تعویض کنه لنز یکی از دلیل هاش همین بود که نمیومدم سراغ slr
    کنون 600d با نیکون 5100 چیزی در حدود 200 تومان کنون گرونتره!دلیل گرونیش به خاطر برندش هست یا واقعا از نیکون بهتره؟
    از سایت دی جی کالا نظراتشون رو خوندم که خیلی ها از کنون بد گفته بودند آیا شما هم با این حرف های زیر موافقید؟

"تبليغات زيادي روي اين دوربين هست پشت هر ويتريني هست خيلي خريدار داره
    ولي دلار گرون شده و ارزش اين دوربين با جيب ما ايرانيها يکسان نشده
    اين دوربين اونقدر در نور پايين عکس العمل متفاوت داره که من بعد چند سال عکاسي با همچين چيزي برخورد نکرده بودم
    قبل از هر چيزي بگم اگه هوا تاريکه و ميخواين برين بيرون عکس بگيرين بيخيال بشين چون نا اميدتون ميکنه
    در حد يه کامپکت شايدم بدتر

اگه ميخواين تو روز روشن يه عکس واقعيه زنده بگيرين همه دوربيناتونو بزارين زمين همينو وردارين
    البته اين در حالتيه که شما تجهيزات نور و اين جور مسائل نداشته باشين
    فيلم برداري فوق العاده ولي فوکوس اتومات خوب نيست پس هيچي کلا. يه دستتون بايد رو ست باشه يه دست دوربين اگه دستي باقي مونده باشه لنزو جلو عقبم بکنين
    حالا چي شد اين دوربين موقعي خودشو نشون ميده که به تنظيمات حرفه اي کاملا اشنا باشين."

"از نظر کيفيت بدنه نسبت به دوربين قديمي که چند رده پايين تر از اونه حرفي براي گفتن نداره جنس پلاستيکش خيلي مرغوب نيست مثل داشبورد ماشين هاي ايراني مدل 90و91 از قديمي تر هاش بي کيفيت تره .
    عملکرد کلي اون با توجه به سنسور 18 مگاپيکسلي خوبه
    لنز جديد اي اس 2 که روش هست نسبت به لنز هاي قديمي کيفيت بالاتري داره که متعاقبا ارزش دوربين رو بالا ميبره
    لايو ويو اون عاليه هرچند کمي فوکوس کندي داره و بايد حوصله به خرج بدي تا عمل فوکوس انجام بشه"