صفحه 439 از 1201 نخستنخست ... 339 389 429 435 436 437 438 439 440 441 442 443 449 489 539 939 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 4,381 تا 4,390 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    12

حداقل فاصله فوکوس لنز 18-55 چقدره؟(میزانش به سانتیمتر میگن درسته؟)

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط AloneBoy نمایش پست ها
    حداقل فاصله فوکوس لنز 18-55 چقدره؟(میزانش به سانتیمتر میگن درسته؟)
    25 سانتیمتر (البته 18-55 کانن، نیکون را نمی دانم)

كاربر همراه S_Neyshaburi آواتار ها
    تشکر کرده
    1352

نقل قول نوشته اصلی توسط AloneBoy نمایش پست ها
    من واقعا گیج شدم نمی دونم کدوم رو انتخاب کنم.من نمیدونم نقاط قوت و ضعف هر کدوم نسبت به هم چیه ضمناً در بیشتر موارد موقع خریدن و انداختن عکس مشخص میشه کدوم بهتره شاید در بعضی مواقع مثلا کیفیت عکس یک دوربین با میزان پیکسل 18 از یک دوربین که تومشخصاتش هست 15 کمتره یعنی منظورم اینه که در عمل مشخص میشه و کسی که با این دو کار کرده می تونه نظر بهتری بده.
    یعنی لنز 18-55 قادر به گرفتن عکس ماکرو نیست یعنی حتی در حد یه دوربین کامپکت معمولی مثل دوربین در حال حاضر من که fuji f100fs هست قادر نیست یه عکس بگیره یعنی من باید حتما یه لنز دیگه بگیرم یا اینکه فقط در کیفیت عکس ماکرو با خرید لنز مخصوص ماکرو بهتر میشه؟

البته یه چیز رو از قلم انداختم
    همه این مقایسه ها و دو دلی ها واسه قبل خریده (البته منکر تخقیق نمیشم اما امان از وسواس ...) بعد از اینکه دوربین رو میخری میبینی این دوربین نیست که باعث لذت عکاسی میشه بلکه کار کردن با اونه و اون موقعه اصلا یادت نمیاد که اون یکی رو کاش امتحان میکردم
    همونطور که آقای چگینی گفتند هر دو دوربین در حد عالی هستند و فرق زیادی با هم ندارن
    مثل اینه که شما یه فراری سفید سوار بشی یا مشکی !!!
    Dariush Chegini تشکر می‌کند.

كاربر آشنا Miladend آواتار ها
    تشکر کرده
    360

نقل قول نوشته اصلی توسط Dariush Chegini نمایش پست ها
    25 سانتیمتر (البته 18-55 کانن، نیکون را نمی دانم)
    نمیدونم لنز کیت 5100 چیه اما نیکون کلا 2 تا لنز 18-55 DX داره که هر دو فاصله فوکوس اونها 28 سانتی متر هست
    کنن هم 4 تا لنز این رده داره که معمولیاش 28 سانت و نسخه های IS دار 25 سانت همونطور که آقای چگینی فرمودن

كاربر فعال Ali M.Rezaei آواتار ها
    تشکر کرده
    1254

نقل قول نوشته اصلی توسط moma.shir نمایش پست ها
    سایت دیجی کالا مرجع خوبی نیست ونمی توان روی آن حساب کرد
    درضمن واقعا این دوربین این همه ایراد داشته و ما نمی دونستیم !!!!!
    اين كه در قسمت نقدهاي كاربران اطلاعات غلطي داده شده باشه دليل بر خوب نبودن يه سايت نميشه، چون اطلاعات غلط از سوي كاربر ارسال شده نه سايت. همونطور كه در سايت dpreview هم در قسمت Comments كاربران ميتونند نظرات خودشون رو ارسال كنند، حالا اگه نادرست بود بايد بگيم dpreview مرجع خوبي نيست؟
    البته ديجي كالا سايت مرجع عكاسي نيست و صرفا جهت مشاهده مشخصات محصول و حدود قيمت ها قابل اطمينانه. هرچند به نظر من نقدهاي ويديوييش در قسمت رسانه تصويري ديجي كالا فوق العاده ست و من تاحالا در هيچ سايت ايراني مشابهش رو نديدم.

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط ali6262 نمایش پست ها
    اين كه در قسمت نقدهاي كاربران اطلاعات غلطي داده شده باشه دليل بر خوب نبودن يه سايت نميشه، چون اطلاعات غلط از سوي كاربر ارسال شده نه سايت. همونطور كه در سايت dpreview هم در قسمت Comments كاربران ميتونند نظرات خودشون رو ارسال كنند، حالا اگه نادرست بود بايد بگيم dpreview مرجع خوبي نيست؟
    البته ديجي كالا سايت مرجع عكاسي نيست و صرفا جهت مشاهده مشخصات محصول و حدود قيمت ها قابل اطمينانه. هرچند به نظر من نقدهاي ويديوييش در قسمت رسانه تصويري ديجي كالا فوق العاده ست و من تاحالا در هيچ سايت ايراني مشابهش رو نديدم.
    کسی که بخواهد برای بررسی و تحقیق برای خرید دوربین - آن هم SLR - به سایتی مراجعه کند قاعدتاً به سراغ سایت ایرانی که به قصد فروش کالا درست شده (و طبیعتاً هرگز نمی گوید این کالا خوب نیست، آن را نخرید!) نباید برود. ضمناً مسلماً بر خلاف DPreview هیچ کارشناسی در این سایت دوربین ها را تست نکرده است. به نظرم این سایت فقط برای قیمت گرفتن شاید مناسب باشد (هرچند سایت های ایرانی تخصصی عکاسی برای این کار وجود دارد)
    Persian، iman mehr، eternal و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال Pooyan آواتار ها
    تشکر کرده
    7620

نقل قول نوشته اصلی توسط S_Neyshaburi نمایش پست ها
    در مورد سیستم فوکوس هم نیکون بهتر عمل کرده
    نیکون خوش دست تر از کنونه

در مورد تله هم 300-70 میتونه مناسب باشه که نمونه نیکونیش بهتر از نمونه کنونی شه
    کلا در مورد لنز ، لنز های واید و نرمال و تله های نیمه بلند دست نیکون کمی پیش تره اما یه مقدار هم گرونتره ولی در مورد کیفیت لنزهای تله بلند کنون پیشتره ولی قیمت هاش هم سر به فلک میزنه
    سلام
    از نظر من در مورد اين دو دوربين اين قسمت از حرفهاي شما معتبر نيست.
    m.daneshpayeh، Amateurism، iman mehr و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Who knows, Who knows
    Who knows, which way the whirlwind blows
    Or where the trail of tomorrow goes
    For a man without a star

كاربر فعال Ali M.Rezaei آواتار ها
    تشکر کرده
    1254

نقل قول نوشته اصلی توسط Dariush Chegini نمایش پست ها
    کسی که بخواهد برای بررسی و تحقیق برای خرید دوربین - آن هم SLR - به سایتی مراجعه کند قاعدتاً به سراغ سایت ایرانی که به قصد فروش کالا درست شده (و طبیعتاً هرگز نمی گوید این کالا خوب نیست، آن را نخرید!) نباید برود. ضمناً مسلماً بر خلاف DPreview هیچ کارشناسی در این سایت دوربین ها را تست نکرده است. به نظرم این سایت فقط برای قیمت گرفتن شاید مناسب باشد (هرچند سایت های ایرانی تخصصی عکاسی برای این کار وجود دارد)
    براي بررسي و تحقيق به منظور انتخاب كالا، ديجي كالا سايت مناسبي نيست، فكر كنم هردومون توي اين مورد اتفاق نظر داريم. فقط من ميگم مناسب نيست چون اين سايت اصلا سايت تخصصي عكاسي نيست و يه فروشگاه آنلاينه، نه به دليل اينكه ممكنه نقد كاربران توي سايت اشتباه باشه. فكر كنم اينقدر پيچيده ش نكنيم بهتره، مهم اينه كه هر دومون به جمله اول معتقديم. ...
    Dariush Chegini تشکر می‌کند.

كاربر همراه S_Neyshaburi آواتار ها
    تشکر کرده
    1352

نقل قول نوشته اصلی توسط Pooyan نمایش پست ها
    سلام
    از نظر من در مورد اين دو دوربين اين قسمت از حرفهاي شما معتبر نيست.
    البته این حرفها رو مطمئنا از خودم نزدم
    این حرفها نقل قول بود اگر خواستین بفرمایید دنبال میگردم بهتون لینک میدم
    و کسی هم که ازش نقل قول آوردم نا آشنا نیست و اعضای فروم ایشون رو میشناسند

Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM vs Nikon 70-300mm f/4.5-5.6G IF-ED AF-S VR Nikkor
    Canon EF 70-300mm f/4.5-5.6 DO IS USM vs Nikon 70-300mm f/4.5-5.6G IF-ED AF-S VR Nikkor
    ویرایش توسط S_Neyshaburi : Sunday 6 January 2013 در ساعت 21:53

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    12

سلام دوستان
    با عکس هایی که ازسایت Digital Cameras, Digital Camera Reviews - The Imaging Resource! دیدم بین 5100 و 600d کنون 600بنظر بهتر میومد البته با یکی از عکاسان هم مشورت کردم گفتن کنون برای منظره و طبیعت بهتره.اگه میشه دوستان در مورد لنز ها بیشتر توضیح بدید مثلا میخوام بدونم لنزی هست که هم واسه ماکرو بشه استفاده کرد هم برای طبیعت واید؟لنز 18-55 بیشتر برای چه کارهایی استفاده میشه؟قیمت یک لنز ماکرو پایین ترینش در چه حدی هست؟
    ولی تو exif عکس ها که تو سایت بالا قرار داشت شرایط یکسان نبود شاید این سایت ها برای فروش بیشتر یک دوربین عمدا این کار ها رو انجام میدن؟
    ویرایش توسط AloneBoy : Sunday 6 January 2013 در ساعت 22:22