صفحه 438 از 1201 نخستنخست ... 338 388 428 434 435 436 437 438 439 440 441 442 448 488 538 938 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 4,371 تا 4,380 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    12

شرمنده یه سوال دیگه مثل اینکه فیلمبرداری نیکون 5100 محدودیت زمانی 5 دقیقه ای داره برای فول اچ دی ایا برای ضبط کیفیت اچ دی معمولی و پایین تر هم محدودیت داره؟البته فیلمبرداری زیاد برام مهم نیست ولی بالاخره بعضی مواقع ضبط می کنیم

كاربر همراه moma.shir آواتار ها
    تشکر کرده
    247

سایت دیجی کالا مرجع خوبی نیست ونمی توان روی آن حساب کرد
    درضمن واقعا این دوربین این همه ایراد داشته و ما نمی دونستیم !!!!!
    persian.boy، Amateurism و Dariush Chegini تشکر می‌کنند.
    محمد علی شیرزاده
    تجهيزات من

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط moma.shir نمایش پست ها
    سایت دیجی کالا مرجع خوبی نیست ونمی توان روی آن حساب کرد
    درضمن واقعا این دوربین این همه ایراد داشته و ما نمی دونستیم !!!!!
    خوب نظر شما کدومه نیکون و یا کنون؟البته سایت dpreview امتیاز کنون رو بیشتر زده!؟

كاربر همراه moma.shir آواتار ها
    تشکر کرده
    247

کنون یا نیکون بودن دوربین فرقی نداره، نیمی از اعضای این سایت که یه سایت تخصصی هستن میگن کنون و نیمی دیگه میگن نیکون. باید ببینی با کدوم راحتتر هستی یا به قول دوستان یه کاغذ برداری و نقات قوت و ضعف هردو رو لیست کنی . بعد ببینی کدوم یکی برات بهتره
    چون من با کنون راحتتر هستم 600 دی رو بیشتر می پسندم چرا که وقتی می خوام تنظیماتی روی دوربین انجام بدم با کنون چشم بسته انجام میدم ولی با نیکون باید دنبالش بگردم ببینم چی به چیه !
    محمد علی شیرزاده
    تجهيزات من

كاربر همراه S_Neyshaburi آواتار ها
    تشکر کرده
    1352

با سلام

رفتار نویزی نیکون دی 5100 با توجه به سنسور عالیش (سنسور دی 7000) بهتر از کنون 600 دی هست و داینامیک رنج هم نسبت به کنون داره
    اما در مورد فیلم برداری کنون در تنظیمات دستی از نیکون پیش تره و هر دو دوربین 20 دقیقه امکان فیلم برداری ممتد دارن و نیکون امکان فوکوس ممتد داره
    در مورد سیستم فوکوس هم نیکون بهتر عمل کرده
    نیکون خوش دست تر از کنونه

کدامیک بهتر است؟
    DoXMark side by side D5100 VS 600D
    Dpreview side by side D5100 VS 600D

در مورد ماکرو هم میتونی 55-18 خود دوربین رو معکوس رو دوربین ببندی که ماکرو قوی اما سخت بهت میده البته بیشتر در حد استدیو
    در مورد تله هم 300-70 میتونه مناسب باشه که نمونه نیکونیش بهتر از نمونه کنونی شه
    کلا در مورد لنز ، لنز های واید و نرمال و تله های نیمه بلند دست نیکون کمی پیش تره اما یه مقدار هم گرونتره ولی در مورد کیفیت لنزهای تله بلند کنون پیشتره ولی قیمت هاش هم سر به فلک میزنه

برای کار در نور کم به ایزو بالا و کم نویز و لنز های سریع نیاز دارید مثل 1.4 تا 2.8
    در مورد ایزو میشه روی نیکون بیشتر حساب کرد

قبلا که میخواستم یکی از این دو دوربین رو بخرم خیلی تحقیق کردم و چند مقایسه معتبر ازشون دیدم که الان هر چی گشتم پیداشون نکردم
    ولی نظر من نیکونه با توجه به اینکه الان المپیوس دارم
    ویرایش توسط S_Neyshaburi : Saturday 5 January 2013 در ساعت 22:47
    AloneBoy و hamidreza00737 تشکر می‌کنند.

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط AloneBoy نمایش پست ها
    ممنون از دوستان
    یعنی اگه بخوام عکس ماکرو بگیرم با همین لنز 18-55 بد میشه باید حتما لنز ماکرو بگیرم یا خرید لنز ماکرو برای حرفه ای هاست.ضمناً من بودجه ام نمیرسه که برم چند تا لنز بگیرم هر کدوم واسه یه کاری البته در اینده شاید اما الان نه و همچنین سخته ادم چند تا لنز رو همراه خودش اینورو و اونور ببره و همچنین هی تعویض کنه لنز یکی از دلیل هاش همین بود که نمیومدم سراغ slr
    کنون 600d با نیکون 5100 چیزی در حدود 200 تومان کنون گرونتره!دلیل گرونیش به خاطر برندش هست یا واقعا از نیکون بهتره؟
    از سایت دی جی کالا نظراتشون رو خوندم که خیلی ها از کنون بد گفته بودند آیا شما هم با این حرف های زیر موافقید؟

"تبليغات زيادي روي اين دوربين هست پشت هر ويتريني هست خيلي خريدار داره
    ولي دلار گرون شده و ارزش اين دوربين با جيب ما ايرانيها يکسان نشده
    اين دوربين اونقدر در نور پايين عکس العمل متفاوت داره که من بعد چند سال عکاسي با همچين چيزي برخورد نکرده بودم
    قبل از هر چيزي بگم اگه هوا تاريکه و ميخواين برين بيرون عکس بگيرين بيخيال بشين چون نا اميدتون ميکنه
    در حد يه کامپکت شايدم بدتر

اگه ميخواين تو روز روشن يه عکس واقعيه زنده بگيرين همه دوربيناتونو بزارين زمين همينو وردارين
    البته اين در حالتيه که شما تجهيزات نور و اين جور مسائل نداشته باشين
    فيلم برداري فوق العاده ولي فوکوس اتومات خوب نيست پس هيچي کلا. يه دستتون بايد رو ست باشه يه دست دوربين اگه دستي باقي مونده باشه لنزو جلو عقبم بکنين
    حالا چي شد اين دوربين موقعي خودشو نشون ميده که به تنظيمات حرفه اي کاملا اشنا باشين."

"از نظر کيفيت بدنه نسبت به دوربين قديمي که چند رده پايين تر از اونه حرفي براي گفتن نداره جنس پلاستيکش خيلي مرغوب نيست مثل داشبورد ماشين هاي ايراني مدل 90و91 از قديمي تر هاش بي کيفيت تره .
    عملکرد کلي اون با توجه به سنسور 18 مگاپيکسلي خوبه
    لنز جديد اي اس 2 که روش هست نسبت به لنز هاي قديمي کيفيت بالاتري داره که متعاقبا ارزش دوربين رو بالا ميبره
    لايو ويو اون عاليه هرچند کمي فوکوس کندي داره و بايد حوصله به خرج بدي تا عمل فوکوس انجام بشه"
    1- لنز 18-55 قادر به گرفتن عکس ماکرو نیست (مگر در حالتی که آن را به صورت معکوس استفاده کنید که داستان مجزائی دارد)
    2- به ریویو های سایت هائی مثل دیجی کالا اصلاً توجهی نکنید. کسی که می گوید در نور کم، میزان نویز 600D به اندازه یک کامپکت است مسلماً چیزی از عکاسی نمی داند.
    3- هر دو دوربین 600D و D5100 دوربین های بسیار خوبی هستند به شرط اینکه بلد باشید از قابلیت هایشان استفاده کنید پس تا می توانید اطلاعات و دانش عکاسی تان را بالا ببرید.
    4- برای عکاسی، لایو ویو و مدهای اتوماتیک را فراموش کنید. بایستی یاد بگیرید که از داخل ویزور نگاه کنید و عکس بگیرید و در مدهای Av، Tv و M عکاسی کنید.
    ارادت

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    12

من واقعا گیج شدم نمی دونم کدوم رو انتخاب کنم.من نمیدونم نقاط قوت و ضعف هر کدوم نسبت به هم چیه ضمناً در بیشتر موارد موقع خریدن و انداختن عکس مشخص میشه کدوم بهتره شاید در بعضی مواقع مثلا کیفیت عکس یک دوربین با میزان پیکسل 18 از یک دوربین که تومشخصاتش هست 15 کمتره یعنی منظورم اینه که در عمل مشخص میشه و کسی که با این دو کار کرده می تونه نظر بهتری بده.
    یعنی لنز 18-55 قادر به گرفتن عکس ماکرو نیست یعنی حتی در حد یه دوربین کامپکت معمولی مثل دوربین در حال حاضر من که fuji f100fs هست قادر نیست یه عکس بگیره یعنی من باید حتما یه لنز دیگه بگیرم یا اینکه فقط در کیفیت عکس ماکرو با خرید لنز مخصوص ماکرو بهتر میشه؟
    ویرایش توسط AloneBoy : Saturday 5 January 2013 در ساعت 22:23

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    12

لطفا در این مورد هم یه توضیح بدید چیه: Image ratio w:h
    که اندازه های مختلفی نوشه مثلا1:1, 4:3, 3:2, 16:9
    همچنین White balance presets
    یه سوال دیگه این وزن دوربین 560 یا 570 گرم هستش بدون لنزه (با لنز 18-55 چقدر وزنشه) چون وزن دوربین فعلی من 918 گرم هستش که برای عکس گرفتن طولانی مدت طاقت فرساست
    از نظر من که نیکون بهتره با این کنون گرون تره .ببخشید کی هی سوال می پرسم
    ویرایش توسط AloneBoy : Saturday 5 January 2013 در ساعت 22:10

تشکر کرده
    20782

من واقعا گیج شدم نمی دونم کدوم رو انتخاب کنم.من نمیدونم نقاط قوت و ضعف هر کدوم نسبت به هم چیه ضمناً در بیشتر موارد موقع خریدن و انداختن عکس مشخص میشه کدوم بهتره شاید در بعضی مواقع مثلا کیفیت عکس یک دوربین با میزان پیکسل 18 از یک دوربین که تومشخصاتش هست 15 کمتره یعنی منظورم اینه که در عمل مشخص میشه و کسی که با این دو کار کرده می تونه نظر بهتری بده.
    یعنی چی لنز 18-55 قادر به گرفتن عکس ماکرو نیست یعنی حتی در حد یه دوربین کامپکت معمولی مثل دوربین در حال حاضر من که fuji f100fs هست قادر نیست یه عکس بگیره یعنی من باید حتما یه لنز دیگه بگیرم یا اینکه فقط در کیفیت عکس ماکرو با خرید لنز مخصوص ماکرو بهتر میشه؟
    تفاوت 600D و D5100 آنقدر نیست که از خریدن یکی پشیمان شوید. هر دو را در دست بگیرید و با هر کدام راحت تر بودید آن را بخرید.
    عکس ماکرو به عکسی می گویند که در آن، اندازه سوژه با تصویر آن که روی سنسور تشکیل می شود به یک اندازه باشد یعنی مثلاً اگر از یک زنبور 20 میلیمتری عکس می گیرید روی سنسور هم یک تصویر 20 میلیمتری تشکیل شود . برای این کار لازم است که بتوانید دوربین را به اندازه کافی به سوژه نزدیک کنید. از طرفی لنزها یک حداقل فاصله فوکوس دارند که اگر فاصله با سوژه از آن کمتر شود قادر به فوکوس کردن نیستند. حداقل فاصله فوکوس در لنز 18-55 به اندازه کافی کم نیست تا بتواند عکس ماکرو بگیرد. برای این کار یا باید لنز مخصوص ماکرو بخرید یا از فیلترهای ماکرو استفاده کنید (که ارزان هستند ولی کیفیت تصویر جالبی ندارند و عکاسی با آنها دشوار هم هست) یا از لنز به صورت معکوس استفاده کنید.
    AloneBoy، Amateurism و iman mehr تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    20782

لطفا در این مورد هم یه توضیح بدید چیه: Image ratio w:h
    که اندازه های مختلفی نوشه مثلا1:1, 4:3, 3:2, 16:9
    همچنین White balance presets
    به دانشنامه عکاسی رجوع کنید جواب همه سوالهایتان آنجاست!
    دانشنامه عکاسی
    AloneBoy تشکر می‌کند.