صفحه 433 از 1201 نخستنخست ... 333 383 423 429 430 431 432 433 434 435 436 437 443 483 533 933 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 4,321 تا 4,330 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر جديد saeedtz آواتار ها
    تشکر کرده
    74

نقل قول نوشته اصلی توسط persian.boy نمایش پست ها
    با درود دوباره

مرسی سعید جان ... ولی مرتبه ی "استادی" نیازمند درجه ای از دانشه که بنده بدون تعارف در زمینه ی عکاسی از اون بی بهره ام . با توجه به تعریف آکادمیک واژه ی استاد ، بنده در رشته ی تخصصی خودم هم هنوز به چنین درجه ای نرسیدم ... چه برسه در عکاسی (واژه ی استاد بیانگر مرتبه ی علمی شخص دارنده ی مدرک Ph.D است که پس سال ها توقف در مراتب علمی قبلی و چاپ پژوهش های استاندارد مرتبط متعدد حاصل میشه ... به این راحتی ها نیست!!!)

از لحاظ خروجی ، سونی ارجحه بر G12 .

نه ... اینگونه نیست . a230 هم دوربین خوبیه ... منتها با کمی افزایش بودجه می تونید انتخاب های بسیار بهتری داشته باشید . اگر ملاک خروجی باشه ، a230 نسبت به G12 خروجی بهتری داره . به این لینک توجه بفرمایید :

لینک

در قسمت measurements می تونید برتری a230 رو بر حسب پارامترهای مختلف مشاهده بفرمایید . بحث بر سر بد بودن این دورین نیست ... بد بودن وقتی مطرح میشه که متوجه میشید با همین بودجه (کما بیش) انتخاب های بهتری هم وجود داره . لذا در مقام مقایسه می تونیم بگیم a230 گرچه خروجی قابل قبولی داره منتها در قیاس با D3100 کمی عقب مانده به نظر میرسه .

با آرزوی بهترین ها
    پسر پارسی
    الان کاملا متوجه شدم داستان از چه قراره

دیگه میرم دنبال نیکون یا کانن اگه دیگه گیر نیاوردم روی میارم به سونی

بازم ممنون پرشین بوی
    persian.boy تشکر می‌کند.

كاربر همراه Pelikan آواتار ها
    تشکر کرده
    316

نقل قول نوشته اصلی توسط saeedtz نمایش پست ها
    (البته فکر کنم اگه جواب همین یه سوالام رو بدید خیلی‌ کمکم بشه،اینکه آیا مقرون به صرف هست که با فروش یه کامپکت به قیمت ۴۰۰ و 200 گذاشتن روش دوربینی تهیه کرد که عکسای بهتری بگیره؟!آیا این دوربین عکسای بهتری نسبت به نیکون L120 میگیره؟!

مثلا بهتر از کانن G۱۲ هست کیفیت عکسها یا خیر؟!
    )
    بازم ممنون از وقتی‌ که میذارید
    ببین شرایطه که تعیین میکنه چی خوبه چی بده. اولن که خروجی رده پایین ترین slr ها بهتر از رده بالاترین کامپکت هاس این که ازین!

بعد اینجور که متوجه شدم یک سونی A230 سراغ داری که با 600 تومن میشه خریدش اگه طرف آشناس و بهش اطمینان داری که دوربین تمیز و سالمه این خودش شرطیه که بقیه دست دوما ندارن پس این یک برگ برندس. بعدشم فک نکنم D3100 دست دوم تمیز با این قیمت بتونی پیدا کنی. لایو ویو هم خیلی امکان مهمی نیست مگه در ماکروگرافی لازمت بشه و در فیلمبرداری
    saeedtz تشکر می‌کند.
    ویگن سرکیسیان
    --------------------------------------
    Canon EOS 7D, Canon EF-S 15-85

كاربر فعال persian.boy آواتار ها
    تشکر کرده
    4662

درود بر شما

نقل قول نوشته اصلی توسط Pelikan نمایش پست ها
    ببین شرایطه که تعیین میکنه چی خوبه چی بده. اولن که خروجی رده پایین ترین slr ها بهتر از رده بالاترین کامپکت هاس این که ازین!
    این گزاره همیشه درست نیست دوست عزیز . Fujifilm FinePix X100 هم کامپکت هست ولی خروجی بهتری نسبت به a230 داره ... البته فقط X100 نیست ؛ مدل های دیگری رو هم میشه مثال زد . اگر یک واژه ی "اکثرا" اضافه می فرمودید ، مخاطب می تونست برداشت بهتری داشته باشه .

لایو ویو هم خیلی امکان مهمی نیست مگه در ماکروگرافی لازمت بشه و در فیلمبرداری
    عامل مهمیه اتفاقا . البته به عکاس بستگی داره ولی قطعا نبودن لایو ویو یک ضعف مهمه .

بعد اینجور که متوجه شدم یک سونی A230 سراغ داری که با 600 تومن میشه خریدش اگه طرف آشناس و بهش اطمینان داری که دوربین تمیز و سالمه این خودش شرطیه که بقیه دست دوما ندارن پس این یک برگ برندس. بعدشم فک نکنم D3100 دست دوم تمیز با این قیمت بتونی پیدا کنی.
    با کمی گشتن توی سایت هایی که جنس دست دوم میفروشن یا در بازار میشه گزینه های خوبی با 700 تومن پیدا کرد . خود من یه چند مورد سراغ دارم که البته اینجا جای طرح کردنش نیست . چیزی که مهمه اینه که اگر بعدها قرار باشه ایشون لنزی رو اضافه کنند در برند نیکون هیچ مشکلی نخواهند داشت . در صورتی که DSLR های سونی در ایران خیلی خیلی کم مورد توجه هستن و نه تنها در تهیه لنز به مشکل بر می خورن بلکه بدنه رو هم در هنگام فروش با کلی ضرر مجبور میشن بفروشن . اگر از لحاظ امکانات و پرفورمانس هم بررسی کنیم ، D3100 بدنه ی بهتریه .

با آرزوی بهترین ها
    پسر پارسی
    تازه کار و saeedtz تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    316

درود بر شما

این گزاره همیشه درست نیست دوست عزیز . Fujifilm FinePix X100 هم کامپکت هست ولی خروجی بهتری نسبت به a230 داره ... البته فقط X100 نیست ؛ مدل های دیگری رو هم میشه مثال زد . اگر یک واژه ی "اکثرا" اضافه می فرمودید ، مخاطب می تونست برداشت بهتری داشته باشه .

عامل مهمیه اتفاقا . البته به عکاس بستگی داره ولی قطعا نبودن لایو ویو یک ضعف مهمه .

با کمی گشتن توی سایت هایی که جنس دست دوم میفروشن یا در بازار میشه گزینه های خوبی با 700 تومن پیدا کرد . خود من یه چند مورد سراغ دارم که البته اینجا جای طرح کردنش نیست . چیزی که مهمه اینه که اگر بعدها قرار باشه ایشون لنزی رو اضافه کنند در برند نیکون هیچ مشکلی نخواهند داشت . در صورتی که DSLR های سونی در ایران خیلی خیلی کم مورد توجه هستن و نه تنها در تهیه لنز به مشکل بر می خورن بلکه بدنه رو هم در هنگام فروش با کلی ضرر مجبور میشن بفروشن . اگر از لحاظ امکانات و پرفورمانس هم بررسی کنیم ، D3100 بدنه ی بهتریه .

با آرزوی بهترین ها
    پسر پارسی
    ممنون. در مورد فوجی x100 و امثالهم درواقع وقتی میگیم کامپکت منظورمون کامپکتای معمول با ابعاد سنسور 1/2.5 تا حد اکثر 1/1.7 هست و ازین بابت امثال X100 با سایز سنسور APSC از بحث خارجن.

در مورد لایو ویو نظر شما محترمه ولی من که هیچ عکاسی نمیشناسم که بصورت جدی ازش استفاده کنه و برای ایشون که در شروع یادگیریه و بودجش محدوده اصلن مهم نیست.

مگه کسی شک کرد که D3100 برتری کامل داره باین دوربین؟ ولی من با اطمینان میگم اگه D3100 با قیمت 600 یا حتی 700 پیدا کردین نخرین چون داغونه.
    تازه کار، persian.boy و saeedtz تشکر می‌کنند.
    ویگن سرکیسیان

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12234

دست دوم تمیزشو گمان کنم بتونید با حدود 700 تومن تهیه کنید ... باید بگردید ...
    درود

D3100 ?! با قیمتهای فعلی ممکن نخواهد بود

قیمت آکبند آن قبل از گرانی های یکی دو روز اخیر 1550 بود اگر همان قیمت هم مانده باشد
    20% زیر قیمت نوی آن قیمت دست دوم آن خواهد بود که میشود 1200 حتی اگر قیمت آکبند آن
    هم 1میلیون تومان بود دست دوم تمیز آن هم 800 هزار تومن میشد

در نتیجه ممکن نیست ایشان بتوانند d3100 را با قیمت 700 هزار تومان جایی پیدا کنند

موفق باشید
    Pelikan، masoudrejae، persian.boy و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال hossein137 آواتار ها
    تشکر کرده
    8205

تعجب میکنم که چرا کسی به این رفیق ما.در مقابل a230 سونی.دوربین های مثل 450D و یا 1000D رو پیشنهاد نمیده؟قبول که ساختشون مال 4 سال پیش هست اما با این حال فکر میکنم برتری های زیادی به a230 دارند.لایو ویو.سنسور cmos. کمیاب نبودن لنز و وسایل جانبی.فروش راحت تر.
    در مقابل سونی که قفل آینه هم نداره.و لنزی که روی دوربین مورد نظر ایشون هست is نداره
    فکر میکنم با اضافه کردن 100 و یا حداکثر 200 تومان به این 600 بشه هر کدوم از این دو مدل رو راحت خریداری کرد.البته تمیز و با تعداد شات کم.
    یا این که مقایسه های من غیر علمیه.
    تازه کار، Pelikan، persian.boy و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    CACTUS.HOSSEIN=INSTAGRAM

CANON M5 + 15-45 / 50MM F1.8 STM / Yongnuo 600ex-rt*2 / Yongnuo YN-E3-RT

كاربر فعال persian.boy آواتار ها
    تشکر کرده
    4662

ممنون. در مورد فوجی x100 و امثالهم درواقع وقتی میگیم کامپکت منظورمون کامپکتای معمول با ابعاد سنسور 1/2.5 تا حد اکثر 1/1.7 هست و ازین بابت امثال X100 با سایز سنسور APSC از بحث خارجن.
    با درود دوباره
    چون فرمودید "رده بالاترین کامپکت ها" بنده چنین تصحیحی انجام دادم ... اگر از ابتدا می فرمودید "کامپکتای معمول" فرمایش شما کاملا صحیح بود .

در مورد لایو ویو نظر شما محترمه ولی من که هیچ عکاسی نمیشناسم که بصورت جدی ازش استفاده کنه و برای ایشون که در شروع یادگیریه و بودجش محدوده اصلن مهم نیست.
    100% ولی اون مال زمانیه که منظره یاب واقعا با کیفیت باشه . در این رده وجود یا عدم وجود نمای زنده (لایو ویو) مهمه ... خصوصا واسه کاربری که تا الان عادت داشته با لایوو ویو عکاسی کنه . در سطح عکاسان آماتور و حرفه ای هم در موراد بسیاری از نمای زنده استفاده میشه که بسته به ژانر فعالیت دارای اهمیته .

20% زیر قیمت نوی آن قیمت دست دوم آن خواهد بود
    اشتباه می کنید انوش جان ... لااقل 30% ... در این رده به هیچ عنوان 20% نیست . مگر اینکه دوریین در حد نو باشه .

مگه کسی شک کرد که D3100 برتری کامل داره باین دوربین؟ ولی من با اطمینان میگم اگه D3100 با قیمت 600 یا حتی 700 پیدا کردین نخرین چون داغونه.
    من بحث شما رو متوجه میشم ؛ شما رو حساب اینکه آ230 قیمت خوبی داره و ظاهرا سالمه دارید این دوربین رو پیشنهاد میدید . حتما شما تجربه دارید که اینو می فرمایید ... ولی معتقدم اگر آدم بگرده می تونه جنس خوب پیدا کنه . یکی دو ماه پیش بود که یکی از دوستانم در همین سایت عکاسی قصد فروش d3100 رو داشت و دوربینشون هم واقعا تمیز بود ؛ قیمتش هم خیلی خوب بود (800) . مثال در این مورد زیاده ... شاید برای فردی که تازه کاره و جنس سالم رو از غیر سالم نمی تونه به درستی تشخیص بده ، کلا پیشنهاد دست دوم اشتباه باشه . اما اگر کمی وقت بذارن و مطالب مهم در زمینه ی خرید دست دوم رو یاد بگیرن ، اطلاعات فنی رو فرا بگیرن و در نهایت کمی بازار رو جستجو کنن مطمئنم که میشه به نتایج خوبی رسید .

خرید DSLR یه روند دنباله داره ... مثل کامپکت نیست ... الان ایشون می فرمایند که قصد آپگرید ندارن ولی چندی بعد از شروع عکاسی با DSLR به صورت ناخودآگاه کم کم به سمت اضافه کردن لنز با کیفیت ، فلاش و غیره میرن ... در این مورد قطعا داشتن یه بادی از نیکون یا کانن می تونه یک مزیت اساسی باشه .

در نهایت من بر اساس مصلحت اندیشی و بنا به خواست خودشون راهنمایی کردم و هرچه که لازم بود گفتم . امیدوارم که استفاده ی مطلوب رو از عرایض بنده برده باشن . پیشنهاد دیگر دوستان رو هم حتما مورد توجه قرار بدن که نکات مثبت فراوانی در اون وجود داره . ضمن آرزوی موفقیت امیدوارم با در نظر داشتن تمام جوانب خرید خوبی داشته باشن .

با آرزی بهترین ها
    پسر پارسی

تشکر کرده
    316

نقل قول نوشته اصلی توسط hossein137 نمایش پست ها
    تعجب میکنم که چرا کسی به این رفیق ما.در مقابل a230 سونی.دوربین های مثل 450D و یا 1000D رو پیشنهاد نمیده؟قبول که ساختشون مال 4 سال پیش هست اما با این حال فکر میکنم برتری های زیادی به a230 دارند.لایو ویو.سنسور cmos. کمیاب نبودن لنز و وسایل جانبی.فروش راحت تر.
    در مقابل سونی که قفل آینه هم نداره.و لنزی که روی دوربین مورد نظر ایشون هست is نداره
    فکر میکنم با اضافه کردن 100 و یا حداکثر 200 تومان به این 600 بشه هر کدوم از این دو مدل رو راحت خریداری کرد.البته تمیز و با تعداد شات کم.
    یا این که مقایسه های من غیر علمیه.
    بله حق با شماست ولی من فقط پاسخ اون دوست را دادم و توصیه ای نکردم. دیدم یه جا 450D دست دوم را 1000000 تومن قیمت داده بودند
    hossein137 و saeedtz تشکر می‌کنند.
    ویگن سرکیسیان

كاربر فعال hossein137 آواتار ها
    تشکر کرده
    8205

بله حق با شماست ولی من فقط پاسخ اون دوست را دادم و توصیه ای نکردم. دیدم یه جا 450D دست دوم را 1000000 تومن قیمت داده بودند
    حرف شما درسته.متاسفانه یا خوشبختانه این مدل به عنوان یک اسطوره بین عکاسان نه چندان حرفه ای جا افتاده.من هم دیدم که با این قیمت بفروشند اما به نظرم این دوربین نهایت تا 800 می ارزه.با توجه به این که هر چندهم تمیز باشه و یا تعداد شات کم داشته باشه.

یکی دو ماه پیش بود که یکی از دوستانم در همین سایت عکاسی قصد فروش d3100 رو داشت و دوربینشون هم واقعا تمیز بود ؛ قیمتش هم خیلی خوب بود (800)
    پرشین بوی عزیز.قیمت دوستتون فوق العاده بوده اما مقیاس خوبی نیست.به هر حال d3100 دوربینی هست که فعلا" نوش در بازار موجوده.و همین طور نسبت به موارد ذکر شده برتری های بیشتری داره.با این حال فکر میکنم روند رو به رشد دلار هم تو قیمت این دوربین و بقیه ی لوازم خیلی تاثیر گذاره.ممکنه زمان فروش دوربین دلار زیر 3000 بوده و الان شده حدود 3300

در ضمن.به نظر من میتونند به d80 نیکون هم فکر کنند.گزین هی مناسبی باید باشه.و فکر میکنم قیمتش همین حدود باشه
    persian.boy و saeedtz تشکر می‌کنند.
    CACTUS.HOSSEIN=INSTAGRAM

CANON M5 + 15-45 / 50MM F1.8 STM / Yongnuo 600ex-rt*2 / Yongnuo YN-E3-RT

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12234

اشتباه می کنید انوش جان ... لااقل 30% ... در این رده به هیچ عنوان 20% نیست . مگر اینکه دوریین در حد نو باشه .

خوب در آن صورت باز هم 30% زیر قیمت نوی 1550 ( که بعید میدانم هنوز همین مانده باشد ) میشود 1050 و تا 700 تومان باز هم خیلی فرق هست.

اما قیمت گذاری
    ممکن است کسی بنا به شرایطی ویژه و غیر معمول دوربینش رو به قیمتی غیر عادی بفروشد
    اما قیمتی که برای خرید دوربین ها میتوان دید همان 20% زیر قیمت آکبند است.
    اگر بحث فروش بود آنهم به یک مغازه حرف شما درست بود آنرا 30% یا شاید هم درصدی عجیب غریب تر زیر قیمت میخرید که 20% زیر قیمت بفروشد اما بهر حال برای خرید نمونه تمیز و سالم دوربینی ها 20% زیر قیمت نو خواهد بود ، مگر آنگه شرایط نامعمولی بر قرار باشد.
    تازه کار، masoudrejae، persian.boy و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.