صفحه 449 از 1201 نخستنخست ... 349 399 439 445 446 447 448 449 450 451 452 453 459 499 549 949 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 4,481 تا 4,490 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

نقل قول نوشته اصلی توسط sh.khani نمایش پست ها
    سهیل جان تا اونجا که اطلاع دارم یکی از دوستانمون 7دی با 55-18 داره خروجیهای خیلی خوبی داره در ضمن به قول یکی از هم فرومیهای عزیز عکس رو عکاس میگیره نه دوربین و لنز

آف ..... شما به من دوربین دی4 رو با لنز 55-18 بدید تا اخر عمر تحملش میکنم
    این که کسی با 7دی و 18-55 عکسهای خوبی میگیرد که دلیل نمیشود شما اینطور نتیجه گیری کنید که بدنه به لنز ارجحیت دارد. قطعا ایشان با لنز بهتر و 600دی عکسهای بهتری میگرفتند. کسی 7دی را برای خروجیش نمیگیرد جون خروجیش همان 55دی، 600دی و 60 دی است. دلایل دیگری برای انتخاب 7دی وجود دارد. تفاوت 7دی زمانیست که از لنزهای سریع استفاده شود وگرنه با 18-55 چیزی از 600دی بیشتر ندارد. شما با این لنز نه از سیستم فکوس سریع و دقیق آن میتوانید استفاده کنید و نه عایق بودن و ...

درضمن 18-55 روی دی4 بسته نمیشود. یک عمر با بدنه بدون لنز چکار میکنید؟ یا با لنز بدون بدنه؟
    sh.khani تشکر می‌کند.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

كاربر فعال sh.khani آواتار ها
    تشکر کرده
    11074

درضمن 18-55 روی دی4 بسته نمیشود. یک عمر با بدنه بدون لنز چکار میکنید؟ یا با لنز بدون بدنه؟ [/QUOTE]

خدا دی4 رو برسونه من میدم تراشکار رینگ تبدیل برای 55-18 بسازه
    اگه هم نشد میزاریم دکور خونه به قول بعضیا کلاس داره
    m.daneshpayeh تشکر می‌کند.
    شهرام خانی

كاربر جديد محسن قضاتی آواتار ها
    تشکر کرده
    29

نقل قول نوشته اصلی توسط m.daneshpayeh نمایش پست ها
    برعکس!
    بگمانم اگر بدنه را یک کلاس پایینتر بردارید و یک لنز بهتر پسندیده‌تر است. مثلا 600دی با 15-85.
    سلام دوست عزیز... مرسی از اینکه سوالمو خوندید... حرف شما در ضمینه خروجی خوب 15-85درست...اما 600دی رو نمیشه با 60دی مقایسه کرد, واقعا متفاوتن

به نظر من بدنه بالاتر + لنز معمولی و زمانی که پول اومد دست ایشان لنز بهتر تهیه میکنند
    مرسی خودمم به این کار تمایل بیشتری دارم

دوباره سلام ... با یکم پرس و جو ومشورت تصمیم رو تا حدودی گرفتم... بهتره دی7000 نیکون بگیرم با لنز 18-105 و بعدها اگه تونستم یه لنز 50 با f1.8یا 1.4 و یه تله 70-300 بگیرم, کسی اینجا دی7000نداشته؟ در ضمن برادرم الان650دی داره, البته واسه عکس خانوادگی و... اصلا هم تخصصی نداره باهاش عکاسی کردم , همینطور با 60دی رفیقم, شاید یکی از دلایل انتخاب نیکون هم همین بود که هیچ کدوم از کانن های یاد شده به دلم نشستن.

در ضمن یه سوال دیگه میتونم از لنزای انالوگ که غالبا ارزون ترن هم استفاده کنم؟
    ویرایش توسط farhad44 : Saturday 19 January 2013 در ساعت 18:57 دلیل: ترکیب پستهای متوالی

كاربر همراه S_Neyshaburi آواتار ها
    تشکر کرده
    1352

نقل قول نوشته اصلی توسط محسن قضاتی نمایش پست ها
    در ضمن یه سوال دیگه میتونم از لنزای انالوگ که غالبا ارزون ترن هم استفاده کنم؟
    با سلام

لنز 105-18 لنز خیلی خوب و خوش رنجی هست که تا مدت ها شما رو به فکر لنز جدید نمیندازه

لنزهای آنالوک در صورتی که به مانت نیکون بخوره قابل استفاده است اما بغیر از این چند نکته دیگه رو هم باید در نظر داشته باشید
    1. در اکثر لنزهای انالوک شاید %95 فوکوس بصورت منوال هست و از اتوفوکوس خبری نیست
    2. در اکثر لنزهای انالوگ کنترل اپچر (دیافراگم) بصورت دستی کنترل میشه که از این بابت خوبه اما یه مشکل داره که اگر قطعه میکانیکی لنز و دوربین هم خونی داشته باشه ویزور با توجه به بسته تر شدن اپچر تاریک تر میشه مثل اینه که دکمه DOF رو نگه داشته باشیم
    3. جایی در همین فروم تفاوت لنزهای آنالوک و دیجیتال در مورد باز تابش درونی ذکر کرده بود که متاسفانه زیاد با دقت مطالعه نکردم که با توجه به تفاوت سنسور آنالوگ و دیجیتال کیفیت لنزهای آنالوگ روی دوربین دیجیتال کمتر میشه (که در این مورد در قسمت لنز ها بهتر میتونین اطلاعات کسب کنین)
    اما از لنزهای انالوگ میشه بعنوان لنز ماکرو استفاده کرد البته بصورت معکوس هر چی واید تر بزرگنمایی بیشتر !!!

البته این مطالب مربوط به این تاپیک نیست لطفا در قسمت مربوط به لنزها ادامه بحثتون رو پیگیری بفرمایید
    kiavash و کوروش تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

نقل قول نوشته اصلی توسط محسن قضاتی نمایش پست ها
    دوباره سلام ... با یکم پرس و جو ومشورت تصمیم رو تا حدودی گرفتم... بهتره دی7000 نیکون بگیرم با لنز 18-105 و بعدها اگه تونستم یه لنز 50 با f1.8یا 1.4 و یه تله 70-300 بگیرم, کسی اینجا دی7000نداشته؟ در ضمن برادرم الان650دی داره, البته واسه عکس خانوادگی و... اصلا هم تخصصی نداره باهاش عکاسی کردم , همینطور با 60دی رفیقم, شاید یکی از دلایل انتخاب نیکون هم همین بود که هیچ کدوم از کانن های یاد شده به دلم نشستن.
    با سلام
    اگه من بودم یه D7000 تمیزدست دو + و همراهش لنزخوب میخریدم.البته شما مشخص نکردیدبیشترچه نوع عکاسی میخوایدانجام بدید چون فیمت لنزهادرژانرهای مختلف هم متفاوت هست.مثلادر رنج ۲۴ تا ۸۵ باقیمت های بهتری میشه لنزپیداکرد (۳۵ + ۵۰ + ۸۵ ...) در کل به نظرمن اول ببینید چه رنج لنزی میخوایدکه بهترین گزینه روباتوجه به قیمتهای بدنه انتخاب کنیدبعدبدنه رو انتخاب کنیدشایدلنزانتخابی شمادربرندکنون باشدوشایدهم نه؟!
    واگه لنز یالنزهای موردنظری که انتخاب میکنیدبه۲ میلیون تومان برسه اونوقت باید یه D7000 دست دویا هم رده در کنون پیداکنید.
    (به لنز با دیاف بازبیشترفکر کنید هم بهتره )

كاربر همراه Ahmad.Najari آواتار ها
    تشکر کرده
    3582

نقل قول نوشته اصلی توسط Ahmad.Najari نمایش پست ها
    سلام
    d5100 + 18-55 kit دست دوم با کارکرد کم و حدود 5 ماه بیمه و 17 ماه گارانتی به قیمت 1550 هزار تومان

ضمنا 2 عدد فیلتر + 1 رم 8 گیگ سرعت بالا هم همراه دوربین می باشد

آیا ارزش دارد به خاطرش زیر بار منت قرض کردن پول بروم؟! (بی پولی است و هزار جور ...!)
    سلام دوباره
    دوستان بنده برای قطعی کردن تصمیمم نیاز به تأیید از جانب شما دارم. آیا با شرایط بیان شده این مورد گزینه خوبی است؟ آیا اگر فردا (5شنبه) که به تهران می آیم میتوانم با کمی گشتن به گزینه های بهتری برسم؟ کجاها را باید بگردم؟ دوستان لطفا هرچه سریعتر راهنمی کنید. کمی از ته مانده های تردیدم هنوز باقی مانده است!!!

كاربر همراه
    تشکر کرده
    39

نقل قول نوشته اصلی توسط m.daneshpayeh نمایش پست ها
    برعکس!
    بگمانم اگر بدنه را یک کلاس پایینتر بردارید و یک لنز بهتر پسندیده‌تر است. مثلا 600دی با 15-85.
    من هم همین عقیده رو دارم. کنون 50D یا حتی 500D با یک لنز، فلاش و سه پایه خوب.
    داریوش نقشینه
    تجهیزات: یک عدد دوربین Canon 6D، یک عدد لنز Canon 24-105 یک لنز Canon 70-300 IS و یك 1.4 50

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

نقل قول نوشته اصلی توسط Ahmad.Najari نمایش پست ها
    سلام دوباره
    دوستان بنده برای قطعی کردن تصمیمم نیاز به تأیید از جانب شما دارم. آیا با شرایط بیان شده این مورد گزینه خوبی است؟ آیا اگر فردا (5شنبه) که به تهران می آیم میتوانم با کمی گشتن به گزینه های بهتری برسم؟ کجاها را باید بگردم؟ دوستان لطفا هرچه سریعتر راهنمی کنید. کمی از ته مانده های تردیدم هنوز باقی مانده است!!!
    انتخاب D5100 با 105-18 یکی از بهترین انتخاب ها است .
    اما خرید دوربین و لنز دست دوم کمی کار سختی است . باید تست انجام بدید ، عکس بگیرید . و حسابی دوربین رو چک کنید و بهترین توصیه همراه بردن فردی است آشنا به دوربین . و یا به شرط بخرید و به تعمیرگاه ببرید برای تست .
    .
    برای خرید من هرگز جمهوری و پاساژ آن را توصیه نمی کنم . شاید بتوانید دوربین را ارزان تر پیدا کنید ، ولی هیچ اعتمادی نیست به اینکه آنچه که به شما می دهند ، نوست یا دست دو ؟! بیشتر به شانس شما بستگی خواهد داشت و مرام فروشنده در آن لحظه بخصوص !
    ضمن اینکه در صورتی هم که دوربین همه چیزش درست باشد ، ولی وسایل جانبی مساله داری را منجمله کارت حافظه قلابی به مشتری بیاندازند !
    و از طریق این تجهیزات قلابی شما خواهید دید که عملن دوربین به همان قیمتی برای شما تمام شده که از جای معتبری خرید می کردید !
    .
    مراکزی هستند که اگر خواستید خصوصی خواهم گفت . در پاساژ پایتخت یکی دو جا هست که قابل اعتمادند ، و همینطور ابتدای خیابان بهار .
    .
    البته ناصر خسرو هم هست ولی من فقط همیشه فقط مشاهده گر بودم از آنجا تا خریدار و تجربه ای در خرید وسایل از آنجا ندارم .
    Ahmad.Najari و viva_utopia تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Pelikan آواتار ها
    تشکر کرده
    316

سهیل جان تا اونجا که اطلاع دارم یکی از دوستانمون 7دی با 55-18 داره خروجیهای خیلی خوبی داره در ضمن به قول یکی از هم فرومیهای عزیز عکس رو عکاس میگیره نه دوربین و لنز

آف ..... شما به من دوربین دی4 رو با لنز 55-18 بدید تا اخر عمر تحملش میکنم
    آقای خانی عکسو عکاس میگیره ولی عقل و منطق میگه دوربینو لنز بایس باهم همتراز باشن. اگه حرف شما رو بخوایم ملاک بذاریم اصلن چرا دوستتون 7D خریده؟ همون 350D با 55-18 کفایت میکرد چون عکسو عکاس میگیره! بعضی حرفا و مثلها خیلی کلیشه شده :)

راستی D4 فول فریمه 55-18 روش نمیبندن
    sh.khani تشکر می‌کند.
    ویگن سرکیسیان
    --------------------------------------
    Canon EOS 7D, Canon EF-S 15-85

كاربر جديد محسن قضاتی آواتار ها
    تشکر کرده
    29

نقل قول نوشته اصلی توسط S_Neyshaburi نمایش پست ها
    با سلام

لنز 105-18 لنز خیلی خوب و خوش رنجی هست که تا مدت ها شما رو به فکر لنز جدید نمیندازه

لنزهای آنالوک در صورتی که به مانت نیکون بخوره قابل استفاده است اما بغیر از این چند نکته دیگه رو هم باید در نظر داشته باشید
    1. در اکثر لنزهای انالوک شاید %95 فوکوس بصورت منوال هست و از اتوفوکوس خبری نیست
    2. در اکثر لنزهای انالوگ کنترل اپچر (دیافراگم) بصورت دستی کنترل میشه که از این بابت خوبه اما یه مشکل داره که اگر قطعه میکانیکی لنز و دوربین هم خونی داشته باشه ویزور با توجه به بسته تر شدن اپچر تاریک تر میشه مثل اینه که دکمه DOF رو نگه داشته باشیم
    3. جایی در همین فروم تفاوت لنزهای آنالوک و دیجیتال در مورد باز تابش درونی ذکر کرده بود که متاسفانه زیاد با دقت مطالعه نکردم که با توجه به تفاوت سنسور آنالوگ و دیجیتال کیفیت لنزهای آنالوگ روی دوربین دیجیتال کمتر میشه (که در این مورد در قسمت لنز ها بهتر میتونین اطلاعات کسب کنین)
    اما از لنزهای انالوگ میشه بعنوان لنز ماکرو استفاده کرد البته بصورت معکوس هر چی واید تر بزرگنمایی بیشتر !!!

البته این مطالب مربوط به این تاپیک نیست لطفا در قسمت مربوط به لنزها ادامه بحثتون رو پیگیری بفرمایید
    مرسی از جوابای کاملتون... درسته که کیفیت زیادی ندارن ولی به قول معروف کاچی به از هیچی... لنزای آنالوگ خوب و با کیفیت هم داریم و خوبی دی 7000 اینه که میشه از لنزای دیجیتالی که موتور ندارن هم استفاده کرد که یه مقدار ارزون ترن...18-105 فعلا کافیه تا انشالله یه 50 با f1.8 یا f1.4 بگیرم و بعدشم یه تله.

نقل قول نوشته اصلی توسط kiavash نمایش پست ها
    با سلام
    اگه من بودم یه D7000 تمیزدست دو + و همراهش لنزخوب میخریدم.البته شما مشخص نکردیدبیشترچه نوع عکاسی میخوایدانجام بدید چون فیمت لنزهادرژانرهای مختلف هم متفاوت هست.مثلادر رنج ۲۴ تا ۸۵ باقیمت های بهتری میشه لنزپیداکرد (۳۵ + ۵۰ + ۸۵ ...) در کل به نظرمن اول ببینید چه رنج لنزی میخوایدکه بهترین گزینه روباتوجه به قیمتهای بدنه انتخاب کنیدبعدبدنه رو انتخاب کنیدشایدلنزانتخابی شمادربرندکنون باشدوشایدهم نه؟!
    واگه لنز یالنزهای موردنظری که انتخاب میکنیدبه۲ میلیون تومان برسه اونوقت باید یه D7000 دست دویا هم رده در کنون پیداکنید.
    (به لنز با دیاف بازبیشترفکر کنید هم بهتره )
    خرید دوربین دست دوم زیاد توصیه نمیشه مگه از فروشگاههای معتبر یا افراد آشنا که باز اونم ریسک خودش رو داره به نظرم بهتره کم کم و با توجه به نیازهام خرید کنم... در ضمن اگه خدا بخواد میخونم واسه کنکور که عکاسی قبول شم که در این صورت باید همه سبکها و... رو امتحان کرد.

بازم سوالم رو تکرار میکنم کسی دی7000داشته؟ تو اطرافیان خودم که همه تعصب کانن دارن و عموما هم به نیکون آلرژی دارن که من اینو قبول ندارم... تو ضمینه تجهیزات باید واقع بینانه و با دید علمی و تخصصی صحبت کرد و مدلا مقایسه بشن... خیلی مدلای کانن بهتر از نیکون هستن و عکسش هم زیاد داریم...
    ویرایش توسط farhad44 : Saturday 19 January 2013 در ساعت 18:55 دلیل: ترکیب پستهای متوالی