صفحه 349 از 1201 نخستنخست ... 249 299 339 345 346 347 348 349 350 351 352 353 359 399 449 849 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 3,481 تا 3,490 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر ويژه shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    6919

نقل قول نوشته اصلی توسط 47amir نمایش پست ها
    نه دوسته حوبه من
    اگه این طوری بود دیگه سوال کردن نداشت که!
    من قانع شدم تصمیم گرفتم همون D5100 رو بگیرم .
    حالا به نظر شما چه لنزی باهاش بگیرم که کل قابلیت دوربینو نشون بده؟ در ضمن گرونم نشه!
    مثلا :
    1- 18-55 + 50 f 1.8
    2- 18-105
    3- 18-55 + 55-300

اینم بگم کلا زیاد تله نمیخوام بیشتر پرتره میگیرم
    18-105 از بقیه گزینه ها بهتره و کیفیت بهتری هم داره قطعاً 18-105 رو تهیه کنید
    yaghoobi، mohammad_55 و 47amir تشکر می‌کنند.

كاربر همراه 47amir آواتار ها
    تشکر کرده
    2280

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan+ نمایش پست ها
    یه مشکل اینه که از دوستان فروم به جز چند نفر کسی از برند پنتاکس دوربین نداشته که با قطعیت راهنمایی کنه و این دوربین هم جدیده و هنوز نمونه عکس معتبری ازش در دسترس نیست اما چیزی که من خوندم سیستم فوکوسش از k-5 بهتر شده و لنز 18-135 هم لنز خوبی هست.

اندازه 60دی و امکاناتش از k-30 بیشتره کلا یه رده بالاتره که باید دید به درد شما میخوره.
    اگه برادرت میره بخره شاید بتونه دست دوم k-5 با دی 7000 با این بودجه براتون تهیه کنه که دوربینهای خوبی هستن.برای فروش هم میتونی به برادرت بدی برات بفروشه پس شما مشکل فروش هم نداری و با خیال راحت میتونی برند مورد علاقه ات رو انتخاب کنی.
    فیلتر تقلبی هم اینجا زیاد هست میتونی به همراه دوربین از خارج تهیه کنی.از نظر اینکه دوربین k-30 جدید هست و بعدا افت قیمت داره در مورد تمام محصولات جدید صادق هست و دلیلی برای انتخاب نکردن نیست.
    شما دوباره منو قلقلک دادی!!!! داشتم میرفتم همین فردا d5100 رو از همینجا بگیرم حساب کردم دیدم با دلار 2000 تومن زیاد با اون ور تفاوت نداره!
    حالا الان باز دوباره گیج شدم هوایی شدم برم سمته پنتاکس!!!!
    به خدا قاطی کردم!!!

كاربر همراه mohammad_55 آواتار ها
    تشکر کرده
    129

اگر عرض کردم کنون و نیکون در دنیا بسیار مورد استفاده هستند منظورم بیشنر در DSLR ها بود وگرنه مثلا قابلیت ها و معروف بودن دوربین های بدون آینه ی سونی (سری NEX) را همه ی ما بخوبی میدانیم همینطور پاناسونیک و در ضمن همه چیز که در داشتن بدنه به تنهایی خلاصه نمی شود و باید تنوع ، در دسترس بودن و کیفیت لنزهای کنون و نیکون را هم در نظر گرفت و دلایل دیگر قیمت ، قابلیت ها ، سرعت و خیلی از موارد دیگر ، شما در عکس ها نگاه کنید درصد کمی از عکاسان در دنیا هستند که از دوربین های DSLR غیر از کنون ونیکون استفاده میکنند و فکر نمیکنم این موضوع بی دلیل باشد فقط در ایران اینطور نیست مثلا اگرفقط مگاپیکسل بالا به تنهایی مهم بود اکثر عکاسان حرفه ای دنیا از دوربین 200 مگاپیکسلی و یا سایر دوربین های هسلبلاد استفاده میکردند نه اکثرا از کنون ونیکون ، دوربین هایی بیشتر مورد استفاده قرار میگیرند که اکثر خصوصات مثبت را داشته باشند نه فقط در روی کاغذ بلکه در عمل ، همه ی دوستان بیاد دارند تا چند سال پیش قابلیت فیلمبرداری در دوربین های DSLR یک موضوع خنده دار بود ولی حالا یکی از امکانات مثبت دوربین ها بشمار میرود و هر روز امکانات بیشتر و کارآمدتری در این موضوع به دوربین های DSLR اضافه میشود .
    ahmad.abaee تشکر می‌کند.
    بی تو هر لحظه که میگذرد عمر..........مرگ است به نام زندگانی

تشکر کرده
    129

نقل قول نوشته اصلی توسط 47amir نمایش پست ها
    نه دوسته حوبه من
    اگه این طوری بود دیگه سوال کردن نداشت که!
    من قانع شدم تصمیم گرفتم همون D5100 رو بگیرم .
    حالا به نظر شما چه لنزی باهاش بگیرم که کل قابلیت دوربینو نشون بده؟ در ضمن گرونم نشه!
    مثلا :
    1- 18-55 + 50 f 1.8
    2- 18-105
    3- 18-55 + 55-300

اینم بگم کلا زیاد تله نمیخوام بیشتر پرتره میگیرم
    با توجه به اینکه فرموده بودید که علاقه ای به فرم دوربین های XXXD کنون ندارید بنظر بنده هم اگر با فرم و کوچکی بدنه ی نیکون D5100 کنار می آیید با لنز 18-105 میلیمترترکیب خوب و با کیفیتی خواهد بود (این لنز را تا دو سال پیش میشد در ایران با قیمت 310.000 تومان هم خرید یادش بخیر!!!) .
    yaghoobi تشکر می‌کند.

كاربر آشنا Payman87 آواتار ها
    تشکر کرده
    39

سلام به همه دوستان
    یکی از دوستان من میخواد یه دوربین تا سقف 2 میلیون تومن بخره. کاربردهای مختلفی هم مد نظرش هست . مثل عکاسی پرتره و منظره و ... قبلا هم با انالوگ و کامپکت و لایک کار کرده و یه چیزایی بلده ..میخواد از کار نیمه حرفه ای شروع کنه تا به سطح حرفه ای برسه و تجهیزات جانبی رو افزایش بده خودش دو سه تا انتخاب داره تو این رنج قیمت : مثل نیکون D90 و یا کانون 60D .....
    بین این دو مدل کدوم رو پیشنهاد میدین ؟ و ایا انتخاب دیگه ای هم در این رنج قیمت بغیر از این دو مدل وجود داره که بتونه با این دو تا برابری کنه؟
    SONY DSC-H7 Cyber Shot

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

خب هر دو دوربین ، دوربینهای خوبی هستند .
    شما باید بدونید که مهمتر از این بدنه ها ، برای این کارهایی که گفتید ، لنزهای مناسبه که با این مبلغ فعلن نخواهید توانست آنها رو تهیه کنید.
    اما برای کارهای موقت تا بعد که امکان تهیه لنزها رو داشته باشید ، من D90 رو توصیه میکنم ، به ویژه به خاطر لنز 105-18 که هم محدوده خوبی داره و هم شارپنس و کیفیت خروجی خوبی ( نسبت به قیمت ) .
    Persian و Payman87 تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    59

خب شما ابتدا بايد برندي كه بدان اعتقاد داريد را انتخاب كنيد و بعد با توجه به مقدار پولتان سوال كنيد.چرا كه بين علما در مورد كانن و نيكون اختلاف است و بقول معروف هر كسي به برند خاصي وفا دار.مثلا شما اگر بگوئيد دوميليون داريد كنونيها 60 دي و نيكونيها دي 90 اگر بگوئيد تا سه مليون داريد باز به ترتيب 7 دي و دي 7000 يا بگوئيد هشت ميليون داريد 5 دي مارك سه و يا دي 800 را معرفي ميكنند و اين قصه تمامي نداشته و ندارد چون اينقدر امكانات و توانائيهاي دوربينها در دو برند كانن و نيكون در رنجهاي قيمتي به هم نزديكند كه سليقه شخصي ،علائق و يا كاربردهاي خاص ميتواند در تصميم گيري دخيل باشد.
    yaghoobi، Payman87 و Amateurism تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا Payman87 آواتار ها
    تشکر کرده
    39

نقل قول نوشته اصلی توسط کوروش نمایش پست ها
    خب هر دو دوربین ، دوربینهای خوبی هستند .
    شما باید بدونید که مهمتر از این بدنه ها ، برای این کارهایی که گفتید ، لنزهای مناسبه که با این مبلغ فعلن نخواهید توانست آنها رو تهیه کنید.
    اما برای کارهای موقت تا بعد که امکان تهیه لنزها رو داشته باشید ، من D90 رو توصیه میکنم ، به ویژه به خاطر لنز 105-18 که هم محدوده خوبی داره و هم شارپنس و کیفیت خروجی خوبی ( نسبت به قیمت ) .
    ممنون از راهنمایی...صرفنظر از لنز که شما اشاره فرمودید تفاوت ها و برتری های دیگه ی D90 نسبت به 60D (یا بالعکس) در چه چیزهایی هست ؟ مثلا از لحاظ کیفیت کلی عکس و امکانات جانبی و کیفیت فیلمبرداری و ... کدامیک برتر هستند ؟ البته میدونم که این دو دوربین خیلی بهم نزدیک هستند اما چون تقریبا هم قیمت هستند همین تفاوت های احتمالا کوچک هم میتونه در انتخاب مهم باشه...
    و ایا بنظرتون با این نوسانات قیمت دلار در بازار ایا خرید دوربین در این شرایط منطقی هست یا نه ؟ بعبارتی ایا ممکنه قیمتها پایین بیان ؟ چون تا اونجایی که من اطلاع دارم قیمت این دو دوربین قبل از گران شدن دلار تقریبا نصف قیمت الانشون بوده ( مخصوصا D90 )
    SONY DSC-H7 Cyber Shot

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

ببینید هر دو دوربین بسیار به هم نزدیک هستند . به نظرم اگر بگیم این یا آن کمی به بحث های برندی نزدیک میشه . که البته هر کدام از این دو برند علاقمندان خودشون رو دارن .
    من قبلن D90 داشتم و بسیار راضی بودم و اگر به خاطر ارتقای اون به D7000 نبود ، به این زودی ها اون رو نمی فروختم .
    به ویژه لنز کیت آن که 105-18 است .
    بد نیست به مشخصات هر دو دوربین مراجعه کنید . تاپیک هایی هم در مقایسه این دو دوربین در همین فروم نیز موجوده . قبلن هم گفتم خیلی بر سر این یا آن خودتون رو معطل نکنید . وقتی تا این حد دو دوربین به هم نزدیک هستند و از یک رده و نمیشه به طور مطلق گفت برتری با کدام است . میمونه علاقه شما به این برند یا آن .
    Persian، yaghoobi، Payman87 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    129

نقل قول نوشته اصلی توسط Payman87 نمایش پست ها
    ممنون از راهنمایی...صرفنظر از لنز که شما اشاره فرمودید تفاوت ها و برتری های دیگه ی D90 نسبت به 60D (یا بالعکس) در چه چیزهایی هست ؟ مثلا از لحاظ کیفیت کلی عکس و امکانات جانبی و کیفیت فیلمبرداری و ... کدامیک برتر هستند ؟ البته میدونم که این دو دوربین خیلی بهم نزدیک هستند اما چون تقریبا هم قیمت هستند همین تفاوت های احتمالا کوچک هم میتونه در انتخاب مهم باشه...
    و ایا بنظرتون با این نوسانات قیمت دلار در بازار ایا خرید دوربین در این شرایط منطقی هست یا نه ؟ بعبارتی ایا ممکنه قیمتها پایین بیان ؟ چون تا اونجایی که من اطلاع دارم قیمت این دو دوربین قبل از گران شدن دلار تقریبا نصف قیمت الانشون بوده ( مخصوصا D90 )
    با درود

بنظر من بین Canon EOS60D و Nikon D90 دوربین کنون بهتره چون بدنه به روزتره و امکانات بیشتری داره مخصوصا در مد فیلمبرداری ، قیمت نیکون D90 دیگه خیلی غیر معقوله آنهم برای دوربینی که از سال 2008 تولید شده است (کنون 60D 2010) زمانی بود که D90 در مقابل قیمتش امکانات با ارزشی داشت و با آن قیمتش در آن زمان واقعا عالی بود ولی فکر نمی کنم در حال فعلی دیگر اینطور باشد و بطور واضح D7000 جای D90 را گرفته ، لنز 18-105 میلیمتر نیکون هم لنز خوبیه ولی باید این را هم در نظر گرفت که قیمتش نسبت به دو سال پیش حدودا دو و نیم برابر شده که اصلا منطقی نیست ، ولی بنده بین کنون 60D و نیکون D7000 نیکون را انتخاب میکنم تعصب خاصی هم نه به کنون نه به نیکون دارم هر دوی این دوربین ها را دوست دارم قصد جسارت بدوستان را هم نداشتم و فقط نظر شخصی خودم را بیان کردم ازدوستان خوبم پوزش میخوام مخصوصا آقا کوروش گل .

موفق باشید ، بدرود .
    yaghoobi، Payman87، Madjidm و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.