صفحه 44 از 1201 نخستنخست ... 34 40 41 42 43 44 45 46 47 48 54 94 144 544 1044 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 431 تا 440 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر جديد Pedar آواتار ها
    تشکر کرده
    10

پیش فرض پاسخ: بین اینها کدوم رو انتخاب کنم

سلام خدمت همه دوستان
    منم میخوام یه دوربین SLR بخرم که بتونم باهاش شروع به عکاسی بکنم قبلا یه Nikon Coolpix L100 داشتم اما چون باتری های قابل شارژ قبول نمیکرد منم که زیاد عکاسی میکردم و به همین خاطر خرجش یکم زیادتر میشد فروختمش البته اون تنظیمات دستی نداشت و همه کاررو خودش انجام میداد که برای من که میخوام عکاسی رو یاد بگیرم و دنبالش کنم مناسب نبود. الان دنبال دوربینی هستم که بتونم عکاسی خوبی داشته باشم و چندتا چیز یاد بگیرم که به پیشنهاد دوستانم تصمیم گرفتیم که یه SLR بگیریم که حالا اگه دست دوم تمیز باشه هم قبوله حالا پیشنهاد عزیزان چیه خود من که دنبال یه 350D هستم، اینم بگم که من عاشق عکاسی ماکرو و سیاه و سفید هستم، اما میخوام عکاسی نجومی رو هم شروع کنم و دوربینی میخوام که این دوتا نوع عکاسی رو برای من انجام بده (یعنی عکاسی ماکرو و نجومی)
    ممنون

تشکر کرده
    10

راستی یادم رفت بگم که قیمتش هم دورو بر 300 تا 350 باشه

كاربر همراه
    تشکر کرده
    2901

پیش فرض پاسخ: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR ..... ا

نقل قول نوشته اصلی توسط ATalebi نمایش پست ها
    ونداد جان ، جدا از بحث قيمت و قابليت دوربينها، در نظر داشته باش كه با داشتن كنن يا نيكون ، مي توني به راحتي با دوستان ، تبادل لنز و فلاش و لوازم جانبي داشته باشي. همچنين تبادل اطلاعات در مورد عملكرد دوربين.
    ضمنا چون اولين دوربين شماست، خيلي به عوض نكردنش مطمئن نباش. (البته اميدوارم نهايتا بهترين انتخاب رو داشته باشي و راضي باشي.)
    حقیقت مطلب اینه که اطلاعات من در مقابل تجربه ی دوستانی که راهنمایم کردن حرفی برای گفتن نداره!
    فقط در مورد تعویضش باید بگم چون کار من عکاسی حرفه ای نیست و در حد ارضای تمایلات عکاسانه ام محدود میشه دنبال دوربینی میگردم که 1 یا 2 سال دیگه مجبور به تعویضش نباشم (امیدوارم!)
    من قبلا با آنالوگ کار کردم(یه لوبیتل 2 دارم که به علت نبود فیلم و لوازم جانبیش دیگه نمیتونم ازش استفاده کنم) اما در مورد دیجیتال فقط شنیدم و خوندم. واسه همین یه جورایی حیرونم!

كاربر جديد
    تشکر کرده
    3

نقل قول نوشته اصلی توسط masoud687 نمایش پست ها
    دوست عزيز حداكثر چقدر براي بدنه و لنز ميخواهيد هزينه كنيد؟ آيا مشكلي با حمل دوربين با بدنه سنگين نداريد؟ آيا عكس برداري را در شرايط سخت آب و هوايي هم انجام ميدهيد؟

ممنون از جوابت دوست خوبم . راستش تا 1.300.000 میخوام هزینه کنم . نه مشکلی واسه حمل ندارم تا 10 کیلو عزیز خیالی نیست جونیم میکشه.سخترین شرایط اب و هواییش بعداز بارون که یه کم رطوبت بالاست همین.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    113

نقل قول نوشته اصلی توسط mahmood_601 نمایش پست ها
    ممنون از جوابت دوست خوبم . راستش تا 1.300.000 میخوام هزینه کنم . نه مشکلی واسه حمل ندارم تا 10 کیلو عزیز خیالی نیست جونیم میکشه.سخترین شرایط اب و هواییش بعداز بارون که یه کم رطوبت بالاست همین.
    دوربين D90 كيفيت ساخت بالاتري داره. نويز كمتري نسبت به اون دو تا داره. من پيشنهاد ميكنم روي 50D هم فكر كنيد. البته قابليت فيلمبرداري نداره اما نسبت به اين سه دوربين ميپسندمش. به لحاظ خوش دستي و خوش ساختي و سيلينگ بهتر. البته فقط بدنه است و بايد براش لنز بگيريد كه هزينتون تا 1200 با يه لنز 18-55 و يا 1400 با يه لنز 17-85 يا سيگما 17-70 ميشه
    اما در كل نيكون D90 بايه لنز كيت 18-105 نيكور هم انتخاب مناسبيه
    Canon 5D MarkIII & Canon 24-105 L IS & Sigma 135 f1.8 & 70-200 f2.8II L IS

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط Pedar نمایش پست ها
    راستی یادم رفت بگم که قیمتش هم دورو بر 300 تا 350 باشه
    سلام

با اين قيمت DSLR نمي تونيد بخريد. گيرم 350D دست دوم با لنز كيت به اين قيمت پيدا كرديد. بايد توجه كنيد كه بدون لنز مكرو نمي تونيد با اين دوربين مكرو گرافي كنيد ( البته اگر روشهاي خاص مثل لنز معكوس و ... رو فاكتور بگيريم) ولي براي شروع يادگيري عكاسي خوبه.
    Austin.A، partow، Ali Talebi و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

تشکر کرده
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    سلام

با اين قيمت DSLR نمي تونيد بخريد. گيرم 350D دست دوم با لنز كيت به اين قيمت پيدا كرديد. بايد توجه كنيد كه بدون لنز مكرو نمي تونيد با اين دوربين مكرو گرافي كنيد ( البته اگر روشهاي خاص مثل لنز معكوس و ... رو فاكتور بگيريم) ولي براي شروع يادگيري عكاسي خوبه.
    مرسی ممنون پس برای شروع خوبه

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

شماره ي نوامبر مجله ي Digital Camera مقايسه ي جالبي بين دوربين هاي DSLR ارزان قيمت انجام داده و دوربين هاي زير رو امتياز بندي كرده كه نتايج رو مي بينيد :

Panasonic Lumix G1 ----- 91
    Canon 1000D ---- 87
    Nikon D60 ------ 82
    Olympus E-450 -------- 80
    Sony A230 -------- 80
    Pentax K-m ------ 75

من اول پيش خودم گفتم G-1 كه اصلا DSLR محسوب نمي شود و در ايران يافتن لنزهاي ميكرو 3/4 هم سخت است و نتيجه گرفتم كه براي ايران 1000D مناسب تر است بعد ديدم خود نويسنده هم دست آخر به اين موضوع اشاره كرده و گفته است دلم با G1 است و عقلم با 1000D

تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    ashkan 78، Austin.A، partow و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر فعال beh_b7 آواتار ها
    تشکر کرده
    1239

نقل قول نوشته اصلی توسط Pedar نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان
    میخوام یه 350D ویا 1000D دست دوم تمیز بخرم. تبریز مرکز فروش دوربین داره نه؟ همون پاساژ سهند باید برم یا یه جای دیگه؟! اگه راهنمایی کنین ممنون میشم.
    با تشکر از civil_ha
    پاساژ سهند تا جایی که من میدونم مرکز کامپیوتره تا دوربین!
    برید به آدرس: تبریز - چهار راه امین(معروف به سه راه امین) - نبش پاساژ امت - پاساژ مهران یا بهران (اسمش رو درست نمیدونم)
    مغازه های اونجابه صورت تخصصی به دوربین و مسائل مربوط به اون میپردازند
    البته من چند سال قبل یک بار رفتم اونجا، امیدوارم هنوز هم پابرجا و با کیفیت باشه
    چند تا مغزه هم هست که میتونید اطراف چهار راه شهناز (طالقانی) پیداشون کنید
    امیدوارم موفق باشید
    اما به نظر من 350D رو بیخیال شی بهتره
    سعی کن یه 1000D نو یا 400D دست دوم پیدا کنی!
    mreza1001 و Pedar تشکر می‌کنند.
    بهنام خامنه
    Canon 5DSR,6D / EF 50mm f1.4 - EF 85mm f1.8

كاربر جديد ziyaeddin آواتار ها
    تشکر کرده
    0

پیش فرض پاسخ: Olympus E-P1

سلام گرامیان!
    رسما این اولین پست بنده در فرومهای تالار عکاسی هست. دو سالی هست که این سایت و چند سایت خارجی رو که تخصصشون معرفی دوربینهای عکاسی هست زیر نظر دارم. مباحث مورد علاقه ام رو بطور کامل و با دقت مطالعه و پی گیری میکنم. اعضای این سایت رو علاقه مند،فعال،مطلع و خوش فکر میبینم. بحثهای داغی مطرح میشه و در عین احترام همه سعی در مشارکت و نتیجه گیری مطلوب دارند. این؛ تصویری از عملکرد مجموعه عزیزان در این سایت است. خوشبختم که به جمع شما اضافه شدم.
    در عالم عکاسی، حرفه ای نیستم . چه از نظر اطلاعات وچه از نظر شغلی. عکاسی رو تفریحی دنبال میکنم. این کار رو خیلی دوست دارم. البته مشغله های زندگی متاهلی، وقت زیادی رو برای شکوفایی این استعداد باقی نمیگذاره. اما دوست دارم اگه بچه دار شدم بهم بگه(( بابا! هنر عکاسیت خوبه هاااا)):biggrin:
    درخواست:
    در حال حاضر برای خرید دوربین مردد هستم. تقریبا تصمیمم رو برای خرید nikon d300 - 16-85 قطعی کرده بودم که دستهام ep1 رو لمس کردند. جذاب بنظر میرسه. اما چیزی که من روی کیفیت اون خیلی تاکید دارم مسئله نویز هست . البته بدنه و لنز هم جای خود. من از تکنولوژی جدید المپوس با خبرم اما از کارائیش تو نتیجه عکسها نه. همینقدر فهمیدم که سیستم جدید یعنی سبک شدن وزن بدنه و لنز و کاهش ابعاد. درظاهر که نکات مهمی برای حرف زدن وجود داره و احتمالا صنعت عکاسی متحول خواهد شد اما درباره ep1 اگر بخرم نمیدونم چی از آب درمیاد. واقعا نمیدونم. بنا به تجربه فهمیدم که تقریبا میشه گفت المپوس یک شرکت خلاق در ارائه نوآوری های تازه است اما مدتی بعد شرکتهایی مثل کانن و نیکون بهتر از المپوس مدلهایی رو ارائه میکنند. حتی اگر کانن و نیکون سیستم 3/4 رو روی سنسور ندارند اما در عوض با لنزهای خوبشون این کمبود رو جبران کردند.
    من تو نمایشگاه دوربین دیجیتال که اردیبشهت ماه امسال برگذار شد، هم با e3 چند تا عکس آزمایشی گرفتم هم با e520 هم با e620 . در حد اطلاعاتم سعی کردم شرایط سختی رو از لحاظ نویز ایجاد کنم. مثلا f/6 s1/100 iso/1600 . باید توجه داشت که عکسها رو توی فضای سالن نمایشگاه گرفتم جایی که سقفش پر بود از لامپهای پر نور و من با تنگ کردن دیافراگم عمدا میخواستم نور کمتری به لنز برسه تا شرایطی شبیه به فضای بسته مثل اتاق فراهم بشه. اما سرعت رو زیاد گرفتم تا سوژه های متحرک مات نشوند. نتایج برای من جالب نبود:( حتی نا امید کننده بود. شایدم از وقتی که تو دیپریویو عکسهای 5d رو دیدم و با فول فریم آشنا شدم توقعم زیاد بالا رفته:cool: خوب من از خودم توقع ندارم که بیام و حدود چهار میلیون برای بدنه و لنز پول بدم اما موندم که چقدر d300 میتونه نظرم جلب کنه؟ اگه اونم از این نظر فرقی با اینها نداره چرا نیام ep1 بخرم؟ تازه نمیدونم که دوربینهای المپوس از نظر هات پیکسل الان تو وضعیتی هستند؟ من قبلا یک c740 داشتم ک سال 1383 خریدم. انتظار داشتم که المپوس از نظر رفتار نویز سنسور خیلی پیشرفت کرده باشه ولی گویا از این حیث اصلا به فکر جلب رضایت کاربر نیست من با همون دوربین فکستنی خودم عکسهای خوبی رو در سالن گرفتم و بعد از دیدن و مقایسه اونها با مدلهای ذکر شده در رایانه با خودم گفتم چند میلیون بخاطر فوکوس 40-30 نقطه ای و بدنه قوی تر و احتمالا یه خورده نویز کمتر؟ بگذریم که فعلا روی ep1 نمیشه بدون مبدل 300000 تومنی از لنزهای خوبی مثل 60-12 استفاده کرد.
    نظر دوستان حرفه ای چیه؟ من بیام و 2میلیون نیکون بخرم یا به همین ep1 اعتماد کنم؟ تو پایتخت از یه فروشنده پرسیدم نویزش چطوریه؟ بعنوان تعریف و تمجید گفت من خودم e620 دارم اینم مثل همونه! والا، این برام راضی کننده نیست ولی خوب حدود 1300000 تومان ذخیره هم کم نیست. شاید بعدها فول فریم ارزون بشه و بتونم با اطمینان از اینکه شاید 10 سالی دوربین نخرم یه مدل رو انتخاب کنم.
    نکته اینکه من به عکاسی پرتره و بدون فلاش علاقه دارم.
    تشکر از حوصله ای که برای مطالعه به خرج دادید.
    ویرایش توسط ziyaeddin : Thursday 12 November 2009 در ساعت 15:53

صفحه 44 از 1201 نخستنخست ... 34 40 41 42 43 44 45 46 47 48 54 94 144 544 1044 ... آخرینآخرین