صفحه 457 از 1201 نخستنخست ... 357 407 447 453 454 455 456 457 458 459 460 461 467 507 557 957 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 4,561 تا 4,570 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر فعال aidin594 آواتار ها
    تشکر کرده
    2637

آیا واقعا دوربین دوم "دو برابر" اولی "از همه لحاظ" سر است؟
    بله هست. "اگر كسي فقط بپرسد كدام بهتر است؟"

ولي اگر كسي بپرسد كدام سبكتر است جواب فرق ميكند.
    ویرایش توسط aidin594 : Friday 1 February 2013 در ساعت 16:07
    alir. و persian.boy تشکر می‌کنند.

كاربر همراه amparisay آواتار ها
    تشکر کرده
    1389

حرفتان را قبول ندارم. قیمت بیش از دو برابر هست، اما موارد برتری نمونه ارزان تر:

ُShutter lag کمتر 1100 (110 در مقابل 238 میلی ثانیه)
    زمان بوت کمتر (100 در مقابل 400 میلی ثانیه)
    وزن و ابعاد کمتر
    فیلم برداری 30 فریم در ثانیه در مقابل 24 فریم در ثانیه
    و به نظرم سادگی ظاهری، کنترل های کمتر، و سادگی کاربرد...

موارد عدم برتری 2برابری نمونه گران تر:

شاتهای باتری (800 در مقابل 1050)
    سنسور 10 درصد بزرگتر
    عملکرد نویزی 10 درصد بهتر در ایزوی بالا

اگر کسی برتری را بپرسد، قطعا به دی7000 رای خواهم داد، اما اگر کسی بگوید با 1000 تومان می توان یک کیلو گوجه فرنگی خرید، با 2000 تومان چقدر؟ قطعا جواب 2 کیلو خواهد بود. اما اگر کسی بپرسد با x تومان می شود فلان دوربین را خرید، با 2x تومان چطور؟ جواب دقیقا دو برابر نخواهد بود...
    farhad44، Omidep و masataro تشکر می‌کنند.
    امیرحسین

كاربر فعال persian.boy آواتار ها
    تشکر کرده
    4662

نقل قول نوشته اصلی توسط amparisay نمایش پست ها
    پسر پارسی عزیز، به نظرم کمی در مورد بعضی از لنزها توی بحث ها غلو میشه...
    درود

امیرحسین جان حرف از اسطوره و اسطوره انگاری نیست ... 105-18 لنز بسیار خوبیه و شکی در اون نیست ؛ 85-15 هم همینطور . صحبت از 22-10 کردید ؛ به گانم این لنز مخاطب خاص داره ... یعنی نمیشه به میزان 85-15 اون رو توصیه کرد . این موضوع به تفاوت کلاس این دو لنز بر می گرده که مطمئنم شما هم از اون آگاهید . در مورد 70-24 هم لنز بسیار خوبیه ولی به فراخور قیمت و مانتی که داره ، دوباره محصور به مخاطب خاص میشه .

در باب قیاس D7000 و 1100D هم سوای اختلاف قابل توجه خروجی ، مواردی نظیر سیلینگ ، ویوفایندر 100% و نقاط FDAJV فوکوس D7000 کافیه تا بنده 1100D رو کنار بذارم . البته مقایسه ی این دو دوربین ابدا منصفانه نیست (به دلیل اختلاف کلاس) ولی به هر حال بنده عقیده دارم که D7000 در قبال پولی که پرداخت می کنید ، امکانات و خروجی بهتری نسبت به 110D در اختیار شما می گذاره .

گرانترین کراپدار نیکون : دی 7000 با حدود 3,500 هزار تومان قیمت
    ظاهرا D300s رو به عنوان یکی از پخته ترین بدنه های نیکون از قلم انداختید ...

کسی اگر از شما بخواهد که برای عکاسی از لحظات با هم بودن دور خانواده یک دوربین ارزان معرفی کنید، شما دی 7000 را معرفی می کنید؟! معلوم است که نه! هر دوربینی برای یک رنج از بازار طراحی شده... من هرچقدر هم که شرکت کنن دوربین بد تولید کند، باز هم کنن می خرم.
    این مساله که فلان لنز خیلی خوب است و وزنه است و بهترین است، به نظرم کمی بوی تعصب دارد و کمی هم نادیده گرفتن آماتورهایی مانند من که مسیر عکاسی شان به راهنمایی های شما وابسته است..
    باور کنید من در بحث عکاسی ، با موبایلم بهتر از هر وسیله ی دیگری ارتباط برقرار می کنم ! منتها عکاسی حیات وحش و لنداسکیپ متفاوته از عکاس دور خانواده . ضمن اینکه شخصا به خودم اجازه نمیدم علایق شخصیم رو در پیشنهاد دخیل کنم . من بیش از اینکه با نیکون کار کرده باشم ، کاربر کانن بودم ولی در حال حاضر تشخیص میدم که برای ایشون D7000 مناسب تره چون بنابر تجربه می تونم پیش بینی کنم که ایشون به دلیل عدم توان مالی برای خرید لنز های چند میلیونی تله گرافی ، در نهایت سراغ عکاسی لنداسکیپ خواهند رفت و در اینجا دیگر اپشن های گسترده ی تله گرافی کانن مطرح نیست .

به نظر بنده اینکه به کسی توصیه کنیم فلان چیز را بخر، در حالی که از شرایط روحی، خانوادگی، عاطفی، دوستان، آشنایان و شاید حتی جنسیتش بی خبریم، به نظرم کمی واضح پنداشتن یک تابع با هزاران متغیر است...
    موافقم . البته قرار نیستم تمام پارامترهای خصوصی پرسشگر رو کاوش کنیم تا بتونیم یک پیشنهاد مناسب به ایشون بدیم ! همین که بودجه و علایق و سطح دانایی پرسشگر رو بدونیم کفایت می کنه تا به صورت حدودی ، 2-3 پیشنهاد بدیم و در نهایت انتخاب رو به خودشون واگذار کنیم . در این میان تنها کاری که از بر میاد اینه که ضمن تشویق به یادگیری ، پرسشگر رو مجاب کنیم که در حال حاضر یک بادی و یک لنز متوسط انتخاب کنه تا رفته رفته بتونه به درک واضحی از مسیر خودش در عکاسی برسه (مانند توصیه ی بنده در کامنت قبل) .

زمان بوت کمتر (100 در مقابل 400 میلی ثانیه)
    واقعا این تفاوت چقدر تاثر گذاره ؟ 300گرم اختلاف وزن مهم تر است یا رفتار نویزی و دینامیک رنج بهتر ؟

با آرزوی بهترین ها
    پسر پارسی
    amparisay و masataro تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    6919

جسارتاً بنده از همین الان انتهای این بحث را میدانم
    بحث ها کاملاً احساسی و بدون پایه است
    دوست عزیزم امیر حسین انصافاً چطوری دلت آمد چنین مقایسه ای داشته باشی؟
    persian.boy و amparisay تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    2637

.
    .
    .
    اما موارد برتری نمونه ارزان تر:
    .
    .
    .
    و به نظرم سادگی ظاهری، کنترل های کمتر، و سادگی کاربرد...
    .
    .
    .
    .
    .

اگر فقط D7000 كنترلهاي بيشتري روي بدنه نسبت به 1100D داشت دليل كافي براي توجيه قيمت 2 برابريش بود.

كنترل هاي كمتر دقيقا يكي از فاكتورهايي است كه كلاس دوربين را پايين مي آورد. (چون در مورد LAG نوشتيد اين رو عرض كردم)

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

پسر پارسی عزیز، به نظرم کمی در مورد بعضی از لنزها توی بحث ها غلو میشه... لنز 18-105 نیکون اگر قرار است به نسبت قیمتش اسطوره باشد، لنز 55-250 کانن را هم باید اسطوره بدانیم! چون به نسبت قیمتش فوق العاده است! همینطور لنز 15-85. قبول، هر دو لنزهای خوبی هستند، اما به نظرم کمی در موردشان همیشه غلو شده در مباحث. الان کمی در بازار بچرخید، دوربین D7000 به خاطر حرفهایی که در این سایت زده میشود روی هوا می رود، اما بحث اینجاست که آیا این کار خوب است؟ به نظرم این صحبت ها به طور کاذب برخی قیمتها را بالا می برد... اینکه یک لنز هنوز تولید می شود، یعنی هنوز خریدار دارد. اینکه همه جای این فروم صحبت از 15-85 هست و هیچکس توصیه نمی کند که به جای این خرید، یک لنز 10-22، یک 24-70 و یک 70-200 خریده شود، آیا فقط بحث پول است؟ نمی دانم چرا گاهی در حق بعضی لنزها جفا می شود، و در حق بعضی لنزها لطف مکرر... همینطور این صحبت شما که فرمودید بدنه ها با هم اختلاف عجیب دارند... به نظر من ندارند. حتی در رده های خیلی با هم متفاوت. مثال بزنیم :
    ارزانترین دی اس ال آر کنن : 1100دی با 1,700 هزارتومان قیمت.
    گرانترین کراپدار نیکون : دی 7000 با حدود 3,500 هزار تومان قیمت
    آیا واقعا دوربین دوم "دو برابر" اولی "از همه لحاظ" سر است؟! 1.5 برابر وزن که دیگر حداقل یک بدی این دوربین هست، نیست!؟! کسی اگر از شما بخواهد که برای عکاسی از لحظات با هم بودن دور خانواده یک دوربین ارزان معرفی کنید، شما دی 7000 را معرفی می کنید؟! معلوم است که نه! هر دوربینی برای یک رنج از بازار طراحی شده... من هرچقدر هم که شرکت کنن دوربین بد تولید کند، باز هم کنن می خرم. چون با آن احساس راحتی می کنم... من 1100 کانن را به دی 800 نیکون ترجیح می دهم، چون با آن می توانم عکاسی کنم، اما با نمونه نیکونی خیر، چون کارکردش را بلد نیستم! این خیلی طبیعی است که خیلی افراد به دلایل خاصی با دوربین های خاصی ارتباط برقرار کنند... اما اینکه این سایت پر شده از حرف راجع به یک سری مدل های خاص، و یک سری تجهیزات خاص، به نظرم افراد تازه کار را فقط "وسواسی" می کند... یادم است زمانی که دوربین خریدم، هر موقع پای لپ تاپ می نشستم اشک از چشمانم جاری می شد که چرا دی 5100 نخریدم، سنسورش فلان قدر بهتر عمل می کند... تا اینکه گذشت و دیدم که اصلا بحث عکاسی "چیز دیگری" است...! کسی که عکاس باشد به نظر شما با یک 1100 و کیت 18-55 نمی تواند عکسای یک آدم ناشی با 7دی و 15-85 را بگیرد؟! به نظر بنده ذهن را باید از این صحبت ها خالی کرد... نظر شخصی من این است که فقط باید زمانی تجهیزات خرید که برای آن "دلیل منطقی" وجود داشته باشد... من اگر الان 3 میلیون تومان حدودا پول روی دوربینم بگذارم می توان به فول فریم کوچ کنم. اما بحث اینجاست که کسی در حد و اندازه من، اصلا می فهمد فول فریم چیست یا نه! می توان 3 میلیون تومان بهتر عکاسی کند یا نه! الان من اگر در سایت بپرسم با 10 میلیون تومان، دوربینم را بکنم مارک 3 یا مارک 2، کسی از من می پرسد اصلا که بچه جان، تو اصلا با همان زپرتی ات مگر چقدر عکاسی کردی که دم از فول فریم میزنی؟! کسی پیدا میشود که یک پس گردنی محکم به من بزند و بگوید فعلا هر خریدی بکنی فقط پول دور ریخته ای؟! این مساله که فلان لنز خیلی خوب است و وزنه است و بهترین است، به نظرم کمی بوی تعصب دارد و کمی هم نادیده گرفتن آماتورهایی مانند من که مسیر عکاسی شان به راهنمایی های شما وابسته است... اگر بهترینی وجود داشت، قطعا کسی چیز دیگری نمی خرید... اینکه هنوز افرادی هستند که با ارزانترین ها عکاسی می کنند، یعنی نیاز های متفاوتی هنوز نفس می کشند و هنوز هم راهنمایی ها برای خرید کردن باید بسیار جامع تر باشد... من از بعد از یک اتفاق که چندی پیش افتاد، سعی می کنم دیگر زیاد به کسی چیزی "پیشنهاد" ندهم! چون اگر خودش به آن نتیجه نرسد، فقط توقعش از خودش بالا می رود... اینکه کسی می پرسد من تاحالا دوربین در زندگی ام ندیده ام، بین 15-20 میلیون چه دوربین و لنز و تجهیزاتی پیشنهاد می کنید؟ به نظر شما جوابی جز اینکه برو یک دوربین کامپکت بخر، کمی عکاسی کن ببین اصلا ارتباط برقرار می کنی با این کار به ذهن شما می رسد؟ هر چیزی سلسله مراتبی دارد، و به نظر بنده اینکه به کسی توصیه کنیم فلان چیز را بخر، در حالی که از شرایط روحی، خانوادگی، عاطفی، دوستان، آشنایان و شاید حتی جنسیتش بی خبریم، به نظرم کمی واضح پنداشتن یک تابع با هزاران متغیر است...
    ببخشید اگر طولانی شد، ممکن است شما قصد جان بنده رو بکنید با این نوشته ( ) (شوخی کردم، شما همیشه در فروم جزو الگوهای من بودید) اما باز هم کمی همگی بدون تعصب و غرض ورزی نوشته را بخوانیم و ببینیم آیا سخن حقی در آن هست یا نه...
    دوست داشتم از این نوشته بیش از یک بار تشکر کنم. اگر پستهای قدیمی من و چند تن از مدیران دیگر را بخوانید خواهید دید که دفعات زیادی به دوستان توصیه کرده ایم که به جای دوربین گرانتر خریدن به دنبال عکس بهتر گرفتن بروند ولی چند بار بعد از چنین توصیه هایی از طرف برخی دوستان متهم به رضایت از خود و صفات دیگر شده ایم و چه ناسزاها که نشنیده ایم وهرچند که به شخصه هنوز گاهی چنین توصیه هایی می کنم ولی سعی می کنیم کمتر در این اشتیاق به خریدهای غیر ضروری (به ویژه فول فریم) دخالت کنیم.
    yaghoobi، usef، Hamid-P و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

تشکر کرده
    1389

سهیل جان، آیدین جان، من باز هم سر حرفم پافشاری می کنم، با 2 برابر پول دادن، 2 برابر جنس دریافت نمی کنید. من ابدا بحثم مقایسه نبود، بلکه این مساله بود که دودوتا همیشه چهارتا نمی شود. شما چون استاد هستید، زمانی که آماتور بودید را فراموش کردید... هنوز هم هستند کسانی که "اگر قیمت را کنار بگذاریم" هنوز هم 1100 برایشان انتخاب بهتری هست... نمونه اش برای مثال افراد کمی سالخورده تر که شاید نه ماجراجویی های ما جوان تر ها را بفهمند و نه دیگر نیازی به این همه هیاهو داشته باشند... چه زیاد بوده اند که با در دست گرفتن دوربین اس ال آر بنده، آن را به گوشه ای انداخته اند و این سوال را پرسیده اند که : از موبایل من یعنی بهتر عکس می گیره؟!
    پسر پارسی عزیز، من فقط سیلینگ 7000 برایم میلیونها تومان ارزش دارد... اما تکرار می کنم، "من". نه هر کسی، نه هر سلیقه ای... کسانی هستند که دنبال دوربین جمع و جورتر هستند، اما می خواهند "کلاس" اس ال آر هم بگذارند. 7000 یا 1100؟!
    300 نمی دونستم که هنوز تولید میشه یا نه... اتفاقا خوب هم شد که 7000 رو مثال زدم، شاید 7000 توی این سایت محبوب تر باشه...
    سهیل عزیز، من الان اگه اونجا بودم سرمو می بریدی می ذاشتی فوکوس استک از قیافه ام می گرفتی! فقط یک مثال بود، وگرنه فکر کنم واضحه که مثال من برای اثبات برتری 1100 نیست! (خداییش فکر می کنم به مثالم خودم هم یه جوریم میشه! )
    آیدین جان، من که رفیق 20 ساله ات هستم بهم بگو... من کلاس ملاس حالیم نیس، دوربین می خوام کلاس داشته باشه بکنم تو چش همسایه بغلیمون که یه دوربین گنده خریده... می خوام یه دونه از این دوربینا بگیرم که لنزش عوض می شه... به نظرت چی بگیرم؟ می ارزه 10 تومن بدم پای دوربین؟ یا یه چیز ارزون بگیرم، شاید باهاش حالا به عکسی هم گرفتیم...!
    حالا شاید یه کم دید پیدا کرده باشی که منظورم از حرفام چی بود...

پی نوشت : جناب حسینی، من الان دارم از شرمندگی آب می شوم...! جزو افتخارات من بود که من، با این سطح از جایگاه عکاسی، شما، یکی از نوشته های من رو دوست داشتید...! (الان بحث تملق و اینها بود و نوشته بودم که اصلا اهل تملق نیستم و برعکس، خیلی رک هستم اتفاقا!)
    من عقیده شخصی ام رو گفتم... توی وانفسای قیمتهای امروزی هم که واقعا دیگر به عینه مشاهده می شود، که باید برای هر ریال خرج کردن دلیل داشت. من یک بحث کلی کردم، که بگویم گاهی برای یک نفر، حتی اس ال آر لایک هم زیاد است... (نمونه اش : در یک مدرسه عکاسی درس می دادم. یکی از بچه ها یک روز با افتخار یک 600 دی به کلاس آورد و گفت یک هفته روی مخ بابام کار کردم تا برام اینو خرید...! نمی دانستم چه حرفی به آن دانش آموز سال اول دبیرستانی باید می زدم، یک جورایی احساس مسئولیت داشت خفه ام می کرد...!)
    ویرایش توسط amparisay : Friday 1 February 2013 در ساعت 17:18
    yaghoobi، farhad44، Hamid-P و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    امیرحسین

كاربر ويژه shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    6919

سهیل جان، آیدین جان، من باز هم سر حرفم پافشاری می کنم، با 2 برابر پول دادن، 2 برابر جنس دریافت نمی کنید. من ابدا بحثم مقایسه نبود، بلکه این مساله بود که دودوتا همیشه چهارتا نمی شود. شما چون استاد هستید، زمانی که آماتور بودید را فراموش کردید... هنوز هم هستند کسانی که "اگر قیمت را کنار بگذاریم" هنوز هم 1100 برایشان انتخاب بهتری هست... نمونه اش برای مثال افراد کمی سالخورده تر که شاید نه ماجراجویی های ما جوان تر ها را بفهمند و نه دیگر نیازی به این همه هیاهو داشته باشند... چه زیاد بوده اند که با در دست گرفتن دوربین اس ال آر بنده، آن را به گوشه ای انداخته اند و این سوال را پرسیده اند که : از موبایل من یعنی بهتر عکس می گیره؟!
    پسر پارسی عزیز، من فقط سیلینگ 7000 برایم میلیونها تومان ارزش دارد... اما تکرار می کنم، "من". نه هر کسی، نه هر سلیقه ای... کسانی هستند که دنبال دوربین جمع و جورتر هستند، اما می خواهند "کلاس" اس ال آر هم بگذارند. 7000 یا 1100؟!
    300 نمی دونستم که هنوز تولید میشه یا نه... اتفاقا خوب هم شد که 7000 رو مثال زدم، شاید 7000 توی این سایت محبوب تر باشه...
    سهیل عزیز، من الان اگه اونجا بودم سرمو می بریدی می ذاشتی فوکوس استک از قیافه ام می گرفتی! فقط یک مثال بود، وگرنه فکر کنم واضحه که مثال من برای اثبات برتری 1100 نیست! (خداییش فکر می کنم به مثالم خودم هم یه جوریم میشه! )
    آیدین جان، من که رفیق 20 ساله ات هستم بهم بگو... من کلاس ملاس حالیم نیس، دوربین می خوام کلاس داشته باشه بکنم تو چش همسایه بغلیمون که یه دوربین گنده خریده... می خوام یه دونه از این دوربینا بگیرم که لنزش عوض می شه... به نظرت چی بگیرم؟ می ارزه 10 تومن بدم پای دوربین؟ یا یه چیز ارزون بگیرم، شاید باهاش حالا به عکسی هم گرفتیم...!

ما ارادت داریم امیر حسین جان
    اگر شرایط هرکس را جداگانه بسنجیم بله خیلی وقتها داشتن دوربین ارزان قیمت و یک لنز متوسط میتواند کافی باشد
    خارج از این بحث ها انصافاً میشود D7000 را با 1100D یا حتی 600D و... مقایسه کرد؟؟؟
    در نتیجه استدلالهای شخصی ما هرگز نمیتواند ثابت کند که کدام بهتر است خیلی از عکاس ها با دوربین های قدیمی ارزانتر عکسهایی میگیرند که همه شگفت زده میشوند و برعکس این موضوع هم که زیاد دیدید! اما مهارت عکاس چه ربطی به بهتر و بدتر بودن یک دوربین دارد؟

هرگز با پرداخت 2 برابر بودجه به دو برابر برتری نخواهد رسید این موضوع فقط در تجهیزات عکاسی نیست و در تمام موارد صدق میکند اما این موضوع باز هم شخصی است خودم را مثال میزنم : بنده با توجه به نوع فعالیتی که در زمینه عکاسی انجام میدهم اگر دوربین نیم یا یک استاپ کم نویزتر از دیگری باشد همین برای من کافی است تا دوبرابر هزینه کنم اما دوستان زیادی هم هستن که در سال شاید فقط چند باز از ایزوی بالای 400 استفاده کنن یا بحث سیلینگ دوربین خیلی برای من مهم است چراکه دائم در حال طبیعت گردی و کشتی گرفتن با دوربین هستم و ...

دوست داشتم از این نوشته بیش از یک بار تشکر کنم. اگر پستهای قدیمی من و چند تن از مدیران دیگر را بخوانید خواهید دید که دفعات زیادی به دوستان توصیه کرده ایم که به جای دوربین گرانتر خریدن به دنبال عکس بهتر گرفتن بروند ولی چند بار بعد از چنین توصیه هایی از طرف برخی دوستان متهم به رضایت از خود و صفات دیگر شده ایم و چه ناسزاها که نشنیده ایم وهرچند که به شخصه هنوز گاهی چنین توصیه هایی می کنم ولی سعی می کنیم کمتر در این اشتیاق به خریدهای غیر ضروری (به ویژه فول فریم) دخالت کنیم.
    جناب حسینی بحث بر سر چیز دیگری است تفاوت بین دو دوربین هیچ ربطی به مهارت عکاس ندارد...
    farhad44، aidin594 و persian.boy تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    1389

سهیل جان، اگر در مورد پرفرمنس حرف می زنیم، نه نمی توان 1100 را با 7000 مقایسه کرد. اگر راجع به اختلاف 2 برابری حرف می زنیم، مقایسه شان برای اینکه دو برابر بهتر است یا نه، کار بدی هم نیست.
    از این مثالهایی که زدی "زیاد" دور و برمان هست... لامبورگینی گالاردو با قیمت چند ده برابری یک پراید، شاید برای مسافرت رفتن اصلا ماشین مناسبی نباشد به اندازه پراید! هاسلبلاد با قیمت چند صد برابری یک وب کم کوچک، برای عکاسی یواشکی و مخفیانه شاید اصلا دوربین مناسبی نباشد! هر چیزی را بهر کاری ساخته اند... اینکه 7000 دوربین خوبی است هم حرف بدون هیچ خللی هست، اما اینکه مثلا این بهتر است یا آن، همانطور که گفتم وابسته به عوامل بیشماری هست. عواملی که کمی باید به عنوان "بزرگتر" ، دوستان با تجربه تر کمی مسئولانه تر در موردش دید داشته باشند...
    shahbazi تشکر می‌کند.
    امیرحسین

تشکر کرده
    2637

.
    .
    .

اگر صحبت پز دادن و اين حرفا باشه آلفا 200 كفايت ميكنه .
    اگر همسايه شما با آگاهي دوربين خريده باشه متوجه ميشه كه چه دوربيني دست شماست و چرا.

بنده تا جايي كه وسعم اجازه ميده بدنه ها و لنزهاي بهتري خواهم خريد. حتي اگر يك دهم كيفيت خروجي بالا بره. الان كه عكسهاي 10 سال پيشم رو ميبينم بسيار خوشحال ميشم كه از اونروزها اين همه عكس دارم و از طرفي ناراحت كه چرا دوربين بهتري نداشته ام.

آقاي كن راكول كه دوستان خيلي از حرفاش رو طنز ميدونند يك حرف زيبايي داره كه ميگه: "اگر اين سوال رو داريد كه آيا بايد اين تجهيز رو بخرم جواب واضحه: نه"

If you have to ask, then the answer is a clear

NO